6 найкращих платформ для ведення блогів для розробників, щоб створити онлайн-присутність

Categories:

Незалежно від того, чи є ви розробником інтерфейсу, бекенда чи повного стека, ведення блогу є одним із найкращих підходів, які ви можете використовувати для зміцнення своєї репутації.

За допомогою ведення блогу ви можете поділитися навичками, які здобули роками, і стати кращими в розвитку, практикуючи те, що вже знаєте.

У цій публікації ви дізнаєтеся, чому вам варто вести блог, а також познайомитеся з найкращими платформами, якщо ви тільки починаєте.

Перелічені тут платформи були оцінені на основі наступного:

 • Досвід користувача
 • Досвід читача
 • Спільнота
 • Простота монетизації

Чому ви повинні вести блог як розробник?

Ви стаєте краще писати

Типова організація матиме менеджерів проектів, дизайнерів і розробників. Ви також можете працювати на іншого кінцевого клієнта. Ми також живемо в цифровому світі, де більшість розробників працюють і співпрацюють віддалено.

Деякі проекти, над якими ви працюватимете, також потребують документації. Написання коментарів до вашого коду також є важливим, щоб допомогти іншим зрозуміти ваш код.

Як розробник, ви повинні навчитися ефективно спілкуватися з іншими людьми під час роботи над своїми проектами. На щастя, письмо часто покращує ваші навички спілкування. Ведення блогу навчить вас легко писати як докладні, так і короткі повідомлення.

Отримайте думки інших

Можливо, ви створили програму, яка «змінить» світ. Можливо, ви також створили нову бібліотеку і не заперечуєте, щоб нею користувалися інші люди.

Коли ви ведете блог про таку ідею, ви, ймовірно, отримаєте безкоштовний відгук від різних користувачів. Найкраща ідея – by;

 • Сформулюйте постановку проблеми
 • Поясни розв’язання
 • Поясніть процес розробки
 • Поясніть виклики

Зробивши все це, ви можете надати своє розгорнуте посилання/вихідний код, щоб люди могли перевірити ваше рішення.

Не забудьте попросити людей залишити коментарі та переглянути вашу роботу. Якщо це сольний проект, ви можете навіть вітати учасників.

У деяких розробників-самоучок завжди є взірці для наслідування. Наприклад, ви можете виявити, що завжди є той розробник, до якого ви завжди відвідуєте блог або канал, коли хочете вивчити Python, і ви також можете знайти іншу людину для вирішення всіх проблем, пов’язаних із JavaScript.

Все з чогось починається, і ведення блогу — чудовий підхід. Ви можете переконатися, що у вашому блозі буде принаймні 80% нових речей, які ви дізнаєтесь, і постійно створюйте підписників.

Заохочуйте людей слідкувати за вашою інструкцією та отримувати оновлення щоразу, коли ви публікуєте нову публікацію. Будьте послідовними у веденні блогів і завжди давайте людям те, на що можна порівняти.

Продавайте свої послуги та створюйте портфоліо

Бути хорошим розробником і завойовувати клієнтів – це дві різні речі. Вам потрібно навчитися рекламувати себе, незалежно від того, чи хочете ви бути незалежним підрядником чи працювати інженером-програмістом.

  Як зберегти електронний лист Gmail як файл EML на жорсткий диск

Ви можете заробляти гроші на своєму блозі за допомогою наступного:

 • Партнерський маркетинг
 • Підписка або платні інформаційні бюлетені
 • Продаж електронних книг
 • Продаж ваших послуг
 • Спонсорська допомога

Хороший блог виступатиме як портфоліо, де потенційні клієнти бачитимуть, що ви можете запропонувати та в чому ви вмієте.

Ви можете не заробляти гроші протягом перших кількох місяців, але послідовність зрештою окупиться. Просто виберіть підходи, які вам найкраще підходять, якщо ви хочете заробляти гроші.

Тепер давайте дослідимо кілька найкращих платформ для ведення блогів.

DEV

Dev.to — це онлайн-спільнота для розробників програмного забезпечення. Платформа підходить як для новачків, так і для досвідчених розробників.

DEV — це платформа для ведення блогів, форум і чат для обміну ідеями.

Платформа побудована на програмному забезпеченні з відкритим кодом, відомому як Forem. Таким чином, розробники можуть перевіряти код, робити внески або навіть створювати подібні спільноти, використовуючи цей код.

Приєднатися до DEV просто;

 • Відвідайте dev.to і натисніть кнопку створити обліковий запис.
 • Існує кілька варіантів створення облікового запису. Ви можете використовувати свої логіни з Apple, Forem, GitHub або Twitter.
 • Увійшовши в систему, створіть рядок автора, виберіть кілька хеш-тегів, щоб стежити, і почніть писати.

На платформі є вичерпний розділ поширених запитань, яким можна скористатися, якщо ви застрягли. Переконайтеся, що у вас є план, і визначте характер вмісту, який, імовірно, стане трендовим і залучить підписників. Пограйте з різними функціями.

Принадність DEV полягає в тому, що ви можете синхронізувати його зі своїм блогом і збільшити охоплення. Ви можете налаштувати RSS-канал свого сайту, і DEV імпортуватиме кожну публікацію з вашого блогу як чернетку на DEV.

Якщо вміст, який ви хочете опублікувати на DEV, був опублікований деінде, переконайтеся, що ви вказали це, інакше Google розглядатиме його як скопійований вміст.

Середній

Medium — це соціальна платформа для публікацій, де починаються потужні розмови та формуються ідеї.

Будь-хто може приєднатися до Medium, і немає перевірки для активації облікового запису. Ви можете вибрати безкоштовну версію або навіть членство в розмірі 5 доларів США на місяць для необмеженого доступу.

Незважаючи на те, що він підходить для всіх жанрів, він також є чудовою платформою для розробників, оскільки має чудові функції, наприклад фрагменти коду, які допомагають їм продемонструвати свої навички.

Незважаючи на те, що на Medium ви можете вести блог практично про що завгодно, ви завжди повинні дотримуватися вказівок щодо вмісту на платформі. Вміст, який буде вважатися екстремальним або суперечливим, може бути видалений редакційною командою.

Ви можете почати вести блог на Medium, виконавши ці прості кроки:

 • Створити свій обліковий запис. На домашній сторінці Medium праворуч ви бачите кнопку «Почати».
 • Виберіть варіант реєстрації. Ви можете зареєструватися за допомогою наявного облікового запису Google, Facebook або електронної пошти.
 • Виберіть своє ім’я користувача/псевдонім. Ім’я користувача, яке ви виберете тут, відображатиметься як автор.
 • Виберіть свої інтереси. На цьому кроці ви можете вибрати більше 3 інтересів. В ідеалі, коли ви створите вміст, алгоритм Medium почне показувати вміст на основі вибраних інтересів.
  Усі комбінації клавіш Skype та як ними користуватися

Hashnode

Hashnode — безкоштовна платформа для ведення блогів для розробників. Ця платформа дозволяє вам писати свій вміст у стилі Markdown для легкого сканування. Ви можете вставляти зображення, фрагменти коду та твіти. Ви також можете насолоджуватися попереднім переглядом у реальному часі під час створення вмісту.

Ви можете налаштувати Hashnode, щоб надсилати версію вашої статті з уцінкою на GitHub як приватне репо щоразу, коли ви створюєте нову публікацію. Таким чином, ви можете легко перенести свій вміст у разі потреби.

Як розпочати роботу в Hashnode;

 • Зареєструватися. Натисніть синю кнопку «Написати» в меню
 • Виберіть варіант реєстрації. Ви можете використовувати Google, LinkedIn, GitHub, Facebook, Apple або свою електронну пошту за чарівним посиланням.

 • Введіть свої дані. Введіть своє повне ім’я, ім’я користувача та слоган
 • Виберіть свою категорію. Ви можете бути або письменником, або читачем (виберіть письменника для цього випадку).

 • Виберіть свій рівень досвіду. Якщо ви новачок, виберіть «Я новачок у веденні блогу»

 • Виберіть свій субдомен. Це буде ваш псевдонім у всіх ваших публікаціях.
 • Виберіть свої теги. Виберіть свої теги залежно від ваших навичок і натисніть «Готово»

HackerNoon

HackerNoon — це технічний блог, де можна вести блог про кодування, блокчейн і стартапи. На платформі є понад 35 000 авторів, які люблять ділитися всім, що стосується технологій і стартапів.

На відміну від більшості перерахованих вище платформ, HackerNoon має редакторів-людей для перевірки фактів і вдосконалення ваших чернеток. Розгляд ваших чернеток може тривати до чотирьох днів. Публікацію можна схвалити, або ви отримаєте відгук про ті сфери, які слід покращити.

Одним із напрямків, за якими HackerNoon перемагає інші платформи, є просування. Кожна стаття публікується 3 рази в офіційному обліковому записі HackerNoon у Twitter для більшого охоплення. Якщо ваша публікація стане головною новиною, вона буде розміщена на домашній сторінці та в інших місцях, таких як інформаційний бюлетень, Facebook, Instagram і LinkedIn.

Ви можете використовувати головні зображення, GIF-файли та меми, щоб підвищити ймовірність потрапляння вашої статті в розділ «Головна новина». Ваша історія також має бути оригінальною та не публікуватися на жодній іншій платформі.

Ось як почати роботу з HackerNoon;

 • Перегляньте посібник HackerNoon для письменників. Ознайомлення з цим посібником і тим, що очікується, зменшить шанси на те, що ваші публікації щодо розробки будуть відхилені. Ви також будете знати, як вибрати хороші теми та відповідні теги.
 • Зареєструватися. Натисніть кнопку «Створити обліковий запис», щоб почати процес реєстрації та вибрати бажаний варіант реєстрації.
 • Виберіть свою категорію. Як розробнику, найкращим варіантом буде «Community Writer».
 • Виберіть ручку користувача. Це відображатиметься на всіх ваших публікаціях.
 • Виберіть свої інтереси.
 • Почніть писати. Є 3 редактори на вибір залежно від ваших потреб. Після того, як ви завершите роботу над чернеткою, виконайте перевірку, надішліть і зачекайте 3-5 днів, поки команда редакції зв’яжеться з вами.
 • Встановіть тег веб-монетизації, щоб отримувати мікроплатежі.
  9 зашифрованих служб електронної пошти та програм для кращої конфіденційності

Freecodecamp

Freecodecamp — це безкоштовна платформа, на якій починаючі розробники можуть навчитися кодувати. Платформа містить понад 9000 посібників з різних мов програмування, веб-дизайну та багато іншого.

Учні також можуть отримати безкоштовні сертифікати на навички, які вони вивчають безкоштовно. Freecodecamp підтримується за рахунок пожертвувань, а вміст постійно оновлюється.

Як писати для Freecodecamp

На відміну від Medium і DEV, для яких легко писати, Freecodecamp суворо гарантує, що створений вміст є цінним для читачів. Ось як ви можете почати;

 • Ознайомтеся зі стилем керівництва.
 • Подайте заявку на обліковий запис співавтора, заповнивши цю форму. Створіть 3 статті з нуля на таких платформах, як Medium або Hashnode, дотримуючись стилю посібника Freecodecamp, і надайте посилання у формі заявки. Команда просто хоче дізнатися про ваш стиль написання.
 • Якщо прийнято, тепер ви можете розпочати свою першу чернетку. Якщо ви переконаєтеся, що чернетка відповідає вказівкам, надішліть її електронною поштою на адресу [email protected]
 • Чекайте відгуку. Редакційна команда перегляне ваш проект, внесе деякі покращення або порекомендує зміни, які ви повинні внести.

Інді-хакери

Indie Hackers — це онлайн-спільнота, де власники успішних сайд-проектів і прибуткових стартапів діляться своїми історіями. Налаштування форуму на цій платформі добре підходять для розробників, оскільки вони можуть ділитися знаннями, досліджувати ідеї та пропонувати підтримку.

Indie Hackers найбільше підійде, якщо ви створюєте продукт або є стартапом.

Ви можете поділитися своєю історією наступним чином;

 • Ви починаєте з реєстрації або натискаєте «Надіслати історію», після чого вам буде запропоновано зареєструватися. Заповніть усі необхідні дані, як буде запропоновано.

Підведенню

Існують сотні платформ для ведення блогів. Однак перераховані вище є найбільш підходящими для розробників. Виділені платформи мають унікальні функції, які допоможуть вам продемонструвати свої навички. Кожна платформа має свою силу, і ви можете вибрати ту, яка вам найбільше підходить.

Ви також можете дослідити найкращі способи заробітку в Інтернеті за допомогою блогів.