6 найкращих засобів перевірки орфографії та граматики для Linux

Ключові висновки

 • GrammarCheck: безкоштовна альтернатива Grammarly для користувачів Linux. Він надає точні пропозиції та підтримує кілька форматів.
 • LanguageTool: багатомовний засіб перевірки граматики для Linux, який пропонує персональні словники, моделі оцінювання та пропозиції щодо пунктуації та зовнішнього вигляду.
 • Revisionary: рідна програма перевірки граматики та правопису для Linux, яка оптимізована для програм зчитування з екрана та підтримує кілька форматів файлів.

Grammarly — це інструмент для виправлення словникового запасу та граматики. На жаль, настільна програма Grammarly не працює в Linux, що є однією з основних причин, чому користувачі Linux шукають альтернативи Grammarly.

Є кілька нативних програм для Linux, які бездоганно працюють як альтернативи, і, головне, вони виконують роботу найпростішим способом. Якщо ви шукаєте граматичну програму для роботи на вашому комп’ютері з ОС Linux, то настав час розглянути декілька з цих граматичних програм для Linux.

GrammarCheck, безкоштовна програма на основі Snap, є однією з перших альтернатив Grammarly. Ця програма показує всі ваші граматичні помилки та надає точні пропозиції, що робить її однією з найкращих безкоштовних засобів перевірки граматики в Linux.

Пройшли ті часи, коли потрібно було надсилати есе, завдання та звіти про дослідження з помилками. Завдяки GrammarCheck ви можете швидко перевірити та змінити свою роботу та надати документ без помилок.

Деякі переваги цієї програми включають:

 • Він безкоштовний для використання та створений спеціально для користувачів Linux
 • Немає обмежень на кількість слів, тому ви можете перевіряти як кілька рядків, так і цілі документи дисертації
 • Програма підтримує кілька форматів, включаючи текстові файли, документи та PDF-файли
 • Як і в Grammarly, ваші файли зберігаються на вкладці історії, що полегшує отримання вмісту за потреби
 • Нарешті, коли ви завершите внесення виправлень і будете задоволені змінами, ви зможете завантажити остаточну версію або скопіювати вміст кількома кліками
 • Переконайтеся, що Snap встановлено перед виконанням команди встановлення для GrammarCheck. Ви можете завантажити та встановити програму через Snap Store:

   sudo snap install grammarcheck 

  Якщо ви шукаєте багатомовний засіб перевірки граматики Linux, то LanguageTool — це універсальна програма. Цей інструмент із відкритим вихідним кодом має опції перевірки тексту англійською, німецькою, французькою та більш ніж 20 іншими мовами, щоб захопити вас своїми функціями.

  Створивши безкоштовний обліковий запис, ви отримаєте доступ до особистого словника, моделі оцінки якості для оцінки вашої граматики та стилю письма, а також повного набору пропозицій щодо пунктуації та зовнішнього вигляду.

  Ви можете використовувати програму через її плагін для LibreOffice. Однак, щоб використовувати його автономно, ви можете завантажити та встановити LanguageTool через Snap Store.

  Використовуйте команду нижче, щоб інсталювати LanguageTool із Snap Store:

   sudo snap install languagetool 

  Revisionary — це ваш рідний додаток для перевірки граматики та орфографії для ОС Linux. Однією з найбільш похвальних особливостей цієї граматичної програми є її оптимізація для програм зчитування з екрана та людей із дальтоніком, яким важко читати зображення з низьким контрастом.

  Завдяки цій програмі ви можете безпечно імпортувати та експортувати файли в різноманітних форматах, включаючи текстовий, Markdown і HTML. Щоб допомогти вам зрозуміти зміни, кожна зміна представлена ​​в легкому для розуміння форматі, по одній, щоб користувачі могли вносити зміни безпосередньо з клавіатури.

  Додаток пропонує два екрани: редактор і екран аудитора. Перший допомагає вводити та стилізувати, оскільки це текстовий процесор. Останній є жорстким інструментом перевірки граматики, де проблеми представлені для перегляду.

  Ви можете встановити Revisionary із Snap Store за допомогою:

   sudo snap install revisionary 

  AbiWord — це відомий текстовий процесор, який пропонує різноманітні функції для роботи та особистих потреб. Оскільки це багатоплатформна програма, вона без проблем працює на різних платформах, таких як Linux, FreeBSD, Solaris і QNX.

  Програма більше не доступна для користувачів Windows.

  Щоб підвищити функціональність, як справжній текстовий процесор, AbiWord читає та записує різні галузеві стандартні формати файлів, щоб зробити обмін документами більш доступним. Деякі додаткові функції доступні в плагіні, зокрема засоби імпорту документів, тезаурус, імпорт зображень і підсумовувач тексту.

  Нарешті, AbiWord доступний кількома мовами, а словники слів охоплюють понад 30 мов. Враховуючи його здатність писати справа наліво, писати зліва та в змішаному форматі, ви навіть можете писати івритом та арабською.

  Щоб інсталювати AbiWord на Ubuntu та інших ОС на базі Debian, запустіть:

   sudo apt install abiword 

  В інших дистрибутивах ви можете встановити AbiWord зі сховища Flathub:

   sudo flatpak install flathub com.abisource.AbiWord 

  Програми Snap і Flatpak є чудовими способами інсталювати програми в ОС Linux.

  Сценарій для запису покращує виявлення пасивного запису завдяки обробці вікна терміналу. Коротше кажучи, ви не отримаєте шикарну програму, яку можна завантажити та використовувати як окрему програму. Натомість, якщо ви більше користувач терміналів і не боїтеся докорів, щоб виправити свою дослівну англійську, тоді ви почуватиметеся як вдома з перевіркою мови.

  write-good — це бібліотека Node.js, яка бореться з неякісними виправленнями речень і миттєво надає зворотний зв’язок, коли ви викликаєте необхідні команди з реченням/файлом. Вам потрібно встановити сценарій оболонки за допомогою менеджера пакетів npm.

  Встановіть пакет npm на Ubuntu та Debian за допомогою APT:

   sudo apt install npm -y 

  В Arch Linux запустіть:

   sudo pacman -S npm 

  У Fedora, RHEL і CentOS запустіть:

   sudo dnf install npm 

  Нарешті, встановіть бібліотеку для запису з:

   sudo npm install -g write-good 

  Gramma не є точною альтернативою відомому додатку Grammarly, але він виконує свою роботу. Це добре налаштована перевірка орфографії для програм Linux, яку можна завантажити як пакет npm. Навіть розробники продають цю програму як інструмент перевірки граматики командного рядка.

  Деякі широкі функції включають:

 • Ви можете викликати розширені перевірки граматики за допомогою LanguageTool
 • Gramma підтримує Markdown і простий текст.
 • Це інтерактивний сеанс, що робить його використання цікавим і веселим.
 • Щоб завантажити Gramma на Linux, запустіть:

   sudo npm i gramma -g 

  Перш ніж запускати команду встановлення, переконайтеся, що на вашій машині встановлено Node.js.

  У Gramma доступні різні варіанти, але найпростіший спосіб перевірити орфографію – це прямий шлях, коли ви можете написати текст у самому вікні терміналу.

  Наприклад:

   gramma listen "How many typos aer there in this sentence?" 

  Щойно команда виконується, програма оцінює текст і надає ряд варіантів (залежно від помилок у реченні).

  Щоб надрукувати результат безпосередньо, додайте прапорець -p:

   gramma listen -p "How many typos aer there in this sentence?" 

  Результат виглядає наступним чином:

  Використання Linux ShellGPT для перевірки граматики та орфографії

  Завдяки тому, що ChatGPT об’їжджає ринок, ви нескінченно зосереджені на різних програмах, які ви можете використовувати на своїй машині Linux для перевірки тексту та перевірки орфографії.

  Ще краще те, що в Linux є рідна програма ChatGPT під назвою ShellGPT, за допомогою якої ви можете перевіряти свою граматику та ефективно вичитувати текст.