6 найкращих віджетів KDE Plasma 5 для робочого столу Linux

| | 0 Comments| 8:13 AM
Categories:

Однією з найкращих переваг у тому, щоб бути користувачем KDE Plasma 5, є вибір віджетів, які вони дозволяють вам встановлювати. Завдяки цим віджетам користувачі можуть змінити стандартний досвід на користь того, що краще відповідає їхнім потребам. Люди люблять віджети KDE Plasma 5, і вони розпещені вибором. Це ускладнює пошук хороших віджетів для нових користувачів. Оскільки є з чого вибрати, ми вирішили розглянути деякі з найбільш рекомендованих для робочого столу KDE 5 Plasma.

Примітка: кожен із віджетів KDE Plasma у цьому списку належить до Магазин KDE.

1. KDE Connect

KDE Connect — найкраще, що може запропонувати робочий стіл Plasma. Цей віджет дозволяє робочому столу Plasma дійсно виділитися з інших середовищ робочого столу в Linux. За допомогою віджета KDE Connect користувачі Plasma можуть отримати швидкий доступ до сповіщень, текстових повідомлень тощо.

Поряд із сповіщеннями про синхронізацію, віджет KDE Connect дає можливість керувати підключенням до ПК Linux за допомогою телефону та навіть писати текст. KDE Connect – це обов’язковий віджет для будь-якого фаната KDE Plasma з телефоном Android.

Хочете дізнатися, як користуватися KDE Connect? Перегляньте наш посібник щодо його налаштування!

  Як встановити Adwaita Tweaks для Gnome Shell на Linux

2. Управління червоним зміщенням

Чудовий спосіб пом’якшити синє світло на робочому столі Linux – це Redshift. Це інструмент з відкритим кодом на основі командного рядка, який змінює колір вашого екрана залежно від часу доби. Ця програма дуже популярна, особливо серед користувачів, які використовують свої системи протягом тривалого періоду часу. Проблема в тому, що Redshift – це термінальна програма, і не у всіх є час возитися з нею.

Представляємо керування червоним зміщенням. Це простий у використанні інструмент керування Redshift у вигляді віджета Plasma 5. З його допомогою користувачі можуть швидко налаштувати та використовувати програму фільтра синього світла Redshift, не створюючи сценарії запуску, налагоджуючи файли конфігурації тощо.

Якщо ви любите Redshift, але ненавидите налаштовувати його за допомогою терміналу, перегляньте цей віджет. Перегляньте його сторінку в магазині віджетів KDE, щоб дізнатися більше!

3. Win7 Volume Mixer

Однією з чудових переваг Windows є мікшер гучності та його функції. Особливо це те, як він сортує вихідний звук за окремими програмами та дозволяє регулювати гучність окремих програм. У Linux гучність керується іншим способом (за допомогою звукового сервера Pulse), і більшість настільних середовищ розглядає все як один вихід.

  Як встановити браузер Sqlite на Linux

Виявилося, що ця чудова функція Windows була перенесена на робочий стіл KDE Plasma 5 через мікшер гучності Win 7. Як і Windows, цей віджет сортує вихідну гучність за програмами, пристроями тощо. Окрім кращого сортування звуку, він також використовує функцію Windows, що дозволяє користувачам швидко дістатися до властивостей звукового пристрою (за допомогою простого клацання правою кнопкою миші).

Кожен, хто любить KDE Plasma, але ненавидить звуковий аплет за замовчуванням, повинен спробувати Win7 Volume Mixer.

4. Календар подій

Календар Plasma 5 за замовчуванням підходить для базового використання, але не має функцій, на які більшість користувачів покладалися. Це особливо очевидно, якщо ви порівняєте календар за замовчуванням з календарем Gnome Shell (який має вбудовану підтримку Календаря Google). Якщо ви хочете знайти кращий віджет календаря для панелі Plasma 5, шукайте не далі, ніж Календар подій.

Календар подій має масу пропозицій і є очевидним покращенням базового віджета KDE. Примітні функції включають вбудовану підтримку Календаря Google, прогноз погоди і навіть таймер продуктивності.

Як і більшість віджетів, Календар подій знаходиться в магазині KDE.

5. KSmoothDock

KSmoothDock — це повнофункціональний, сучасний віджет док-станції та панелі, який замінює робоче середовище KDE Plasma. Візуально він дуже натхненний дизайном док-станції, який використовується Apple, і навіть використовує той самий ефект «масштабування» під час наведення курсора на програми.

  5 найкращих док-станцій для Linux

Незважаючи на те, що KSmoothDock дуже схожий на Apple, він все ще залишається в своїй основі програмою Linux і імітує багато функцій панелі. Функції KSmoothDock включають підтримку меню програми KDE, уподобань, календаря/годинника, робочих областей тощо.

Загалом, цей віджет чудово підходить, якщо вам подобається робочий стіл KDE Plasma, але вам потрібна гарна док-станція, а не традиційне розташування. Завантажте віджет із магазину KDE тут.

6. Просте меню

Мінімалізм сьогодні модний, особливо в операційних системах. У світі, де ми перевантажені варіантами, спрощення речей може стати ковтком свіжого повітря. Представляємо віджет «Просте меню». Це зменшений, спрощений засіб запуску програм для робочого столу Plasma.

Наявність спрощеного меню справді приваблива для тих, хто любить використовувати KDE Plasma 5, але насправді не любить перевантаження параметрів у меню програми за замовчуванням. Ми не можемо сказати, що це меню призначене для всіх, і тому воно знаходиться в нижній частині списку, але якщо ви повністю ігноруєте розділ «уподобання» панелі запуску програм, або постійно бажаєте, щоб у KDE була мінімалістична програма меню, до спробуйте цей віджет.