6 найкращих автоматизованих інструментів перевірки коду для розробників

Categories:

Перевірка коду – це процес, під час якого програмне забезпечення перевіряється командою розробників, щоб переконатися, що воно відповідає деяким найкращим практикам для покращення якості програмного забезпечення.

Автоматизовану перевірку коду можна визначити як процес порівняння коду з набором попередньо визначених правил або стандартних інструкцій з метою виявлення типових помилок і поганих практик.

Перегляд коду важливий, оскільки не всі пишуть код подібним чином. У коді, написаному розробником, можуть бути деякі помилки, або код може бути неоптимізованим. Щоб подолати ці недоліки, команда розробників переглядає код і перевіряє наявність погано написаного коду.

Навіщо потрібна автоматизована перевірка коду?

Коли розробники переглядають певний фрагмент коду, вони мають у своєму розумі деякі основні принципи або методи написання коду. Іншими словами, вони дотримуються заздалегідь визначеного набору правил, щоб забезпечити хорошу якість коду. Отже, чому ми не можемо автоматизувати процес перевірки коду за допомогою заздалегідь визначених правил? Ви можете, і це те, що автоматизований перегляд коду.

Автоматизуючи перевірку коду за допомогою набору стандартних правил, розробники можуть зосередитися на перевірці коду для більш складних проблем. Автоматизована перевірка коду повинна доповнювати ручну перевірку коду, щоб забезпечити високу якість програмного забезпечення.

Досвід розробників необхідний для перевірки коду вручну, щоб вони могли вирішувати більш тонкі проблеми в коді, тоді як автоматична перевірка коду економить час, визначаючи типові помилки та погані практики, які можуть виникнути в конкретній базі коду.

Як працює автоматична перевірка коду?

Автоматична перевірка коду виконується програмним інструментом, який перевіряє або перевіряє певний фрагмент коду на відповідність стандартному набору вказівок. Ці інструменти набагато швидші та можуть виконувати поглиблений аналіз коду. Код перевіряється на наявність таких проблем, як безпека, стиль коду, помилки, помилки тощо.

Після виявлення аномалій за допомогою інструменту перегляду коду ви можете внести ці зміни до своєї бази коду за допомогою таких інструментів, як GitHub, GitLab тощо. Інструменти перевірки коду також можна інтегрувати з інструментами керування кодом, такими як GitHub , щоб ви отримували сповіщення, коли ваш інструмент перевірки коду виявляє аномалії.

  Як скинути Spectrum Remote

Чому варто використовувати інструмент автоматизованого перегляду коду?

Перегляд коду вручну надзвичайно важливий для виявлення рідкісних проблем із кодом. Експертиза розробників може бути використана, щоб отримати новий погляд і визначити проблеми, які не є тривіальними.

Але якщо ви використовуєте автоматизований інструмент перевірки коду, ви можете заощадити не лише час, але й ресурси. Автоматичну перевірку коду можна виконувати з будь-якого місця, і це дуже ефективно. Ось деякі переваги використання автоматичного інструменту перегляду коду:

 • Швидко та ефективно
 • Точність
 • Менше людських зусиль
 • Нижча вартість
 • Інтеграції

На що слід звернути увагу, вибираючи інструмент автоматичного перегляду коду

Ось кілька моментів, які потрібно взяти до уваги під час пошуку автоматичного інструменту перевірки коду:

 • Він повинен легко інтегруватися з наявним робочим процесом.
 • Він повинен виконувати статичний або динамічний аналіз коду відповідно до ваших вимог.
 • Інструмент має швидко виявляти вразливі місця безпеки у вашому коді.
 • Він має бути надійним і не повинен давати занадто багато хибнопозитивних чи хибнонегативних результатів.

З огляду на це, давайте розглянемо деякі автоматизовані інструменти перевірки коду, які можна використовувати для покращення якості коду.

Кодування

Codacy — це автоматизований інструмент перевірки коду для статичного аналізу. Статичний аналіз виконується перед запуском вашого коду та в основному використовується для перевірки логіки та стилю коду. Codacy можна інтегрувати з такими популярними інструментами, як GitHub, Slack, Gitlab, BitBucket тощо. Крім того, він підтримує понад 40 мов програмування.

Деякі з особливостей Codacy такі:

 • Інтеграція робочого процесу – Codacy можна інтегрувати зі Slack, який є комунікаційним інструментом і може використовуватися для сповіщення розробників у разі потреби.
 • Керування користувачами – це інформаційна панель, де ви можете керувати всіма членами вашої організації GitHub.
 • Спеціальна конфігурація – ви можете вибрати з безлічі правил і стандартів, наданих Codacy, або можете скористатися файлом конфігурації.
 • Покриття коду – відстежуйте, які рядки кодів перевіряються, а які ні.

Він надає безкоштовний доступ до команд із відкритим вихідним кодом, але вам доведеться платити, якщо ви окремий розробник, невелика команда або команди корпоративного рівня.

  Ось нешкідлива витівка, у яку можна зіграти на Перше квітня

Codebeat

Codebeat — це безкоштовний інструмент перевірки коду, який може контролювати якість коду як у веб-, так і в мобільних програмах. Він підтримує кілька мов програмування, зокрема Swift, Go, Javascript, Kotlin, Python, Objective-C, Ruby, Java та Elixir. Він використовує статичний аналіз для аналізу вашого коду.

особливості:

 • Розширювана структура аналізу програмного забезпечення
 • Багатомовна підтримка
 • Підтримка саморозміщених проектів

Codebeat є хорошим інструментом для статичного аналізу. Хороша річ у цьому полягає в тому, що він пропонує безкоштовний план, який дозволяє репозиторіям з відкритим кодом використовувати інструмент, а також керувати командою.

Deepsource

Deepsource — це інструмент для перевірки коду та керування, який дає змогу створювати надійне та безпечне програмне забезпечення. Це комплексна платформа для статичного аналізу, аналізу безпеки, охоплення коду, аналізу інфраструктури як коду, звітів про код та багато іншого.

Авторство: Deepsource

особливості:

 • Підтримує всі основні мови програмування.
 • Менше помилкових спрацьовувань.
 • Сканування секретів – попереджає, якщо виявлено конфіденційну інформацію, таку як паролі або секретні ключі.
 • Надійний і безпечний – зміни вносяться лише за допомогою запитів на отримання, не впливаючи на вашу основну гілку.

Перевага використання Deepsource полягає в тому, що ви можете самостійно розмістити/розгорнути свій власний Deepsource Enterprise Server локально або у власній приватній хмарній службі зберігання. Ця функція дає вам повний контроль над своїм кодом, і ви можете масштабувати його відповідно до ваших вимог.

Deepsource пропонує безкоштовний план для особистих облікових записів і невеликих команд.

Сник

Snyk — це платформа захисту коду, яка зосереджена на аналізі безпеки. Він може автоматично визначати вразливі місця у вашому коді та також виправляти їх, якщо потрібно. Інтеграція з такими інструментами керування кодом, як GitHub, проста та зручна.

Це також дозволяє безперервно відстежувати ваш код щоразу, коли ви кодуєте та вносите зміни. Він сповістить вас, якщо виявить будь-яку вразливість безпеки за допомогою своїх даних безпеки. Крім того, запити на отримання (PR) можуть бути автоматично створені для виправлень безпеки, що вимагає від вас лише об’єднати PR і рухатися далі.

  Як створювати, переглядати та редагувати закладки в Google Chrome

особливості:

 • Безпека, орієнтована на розробника
 • Легка інтеграція
 • Автоматизація без зусиль
 • Хмарна безпека

Snyk пропонує безкоштовний план, у якому ви можете використовувати його продукти, такі як Snyk Code, Snyk Open Source, Snyk Container & IaC. Відповідно до корпоративного плану, він пропонує вам індивідуальну структуру ціноутворення.

Codegrip

Codegrip — це інструмент автоматизації перевірки коду, який дозволяє керувати всіма завданнями перевірки коду в одному місці. Він скануватиме проект після кожного коміту, зробленого розробником. Він також надає інформаційну панель, яка представляє покриття вашого коду та інші показники. Це допомагає в управлінні та виправленні дублікатів коду.

особливості:

 • Слабка інтеграція
 • Орієнтована на приладову панель
 • Перегляньте налаштування правила

Серед багатьох інших тарифних планів Codegrip пропонує безкоштовний план і тарифний план із власним хостингом.

Кодіга

Codiga пропонує настроюваний інструмент статичного аналізу коду, який легко інтегрується у вашу IDE та робочий процес. Він працює з популярними редакторами коду та IDE, такими як VS Code, Visual Studio, JetBrains тощо. Він забезпечує виправлення коду в режимі реального часу прямо у вашому IDE. Використовуючи git-хуки, він перевіряє ваш код перед тим, як надсилати його на такі платформи, як GitHub.

Джерело: Codiga

особливості:

 • Інтеграція з IDE та CI/CD
 • Код автофіксації
 • Оновлення в реальному часі в IDE
 • Правила аналізу спеціального коду
 • Виявляти витік секретів

Codiga пропонує безкоштовний план для проектів із відкритим кодом і окремих осіб.

Висновок

Жоден інструмент не ідеальний. Вибираючи інструмент перевірки коду, переконайтеся, що він відповідає вашим вимогам і надає основні функції. Як згадувалося раніше, зосередьтеся на точках і виберіть інструмент відповідно.

Вам також може бути цікаво дізнатися про ці інструменти для керування та перевірки якості коду.