6 великих відмінностей між кібербезпекою та інформаційною безпекою

У цьому технологічно домінованому та взаємопов’язаному світі безпека наших цифрових активів ніколи не була такою важливою, роблячи кібербезпеку найвищим пріоритетом і однією з найбільших інвестицій для організацій і компаній у всьому світі.

Кібербезпека — це велика сфера, яка включає в себе безліч елементів і компонентів, включаючи безпеку додатків, мережеву безпеку, інформаційну безпеку, операційну безпеку, безпеку кінцевих користувачів тощо.

Однак, будь то фахівці з безпеки чи власники бізнесу, багато хто часто використовує кібербезпеку та інформаційну безпеку як взаємозамінні.

Хоча обидва відповідають за захист комп’ютерних систем від витоку даних і загроз кібербезпеці, вони передбачають різні принципи. Ролі кібербезпеки та інформаційної безпеки дещо збігаються, але також відрізняються за спеціалізаціями та наборами навичок.

У цій статті ми детально розглянемо відмінності та схожість між кібербезпекою та інформаційною безпекою. Отже, давайте відразу!

Що таке кібербезпека?

Національний інститут стандартів і технологій (NIST) розглядає та визнає кібербезпеку та інформаційну безпеку як дві окремі галузі.

У сфері безпеки кібербезпека є підмножиною інформаційної безпеки. Кібербезпека – це захист комп’ютерних систем, пристроїв, мереж і програм, а також захист даних у цих цифрових активах від кібератак.

У зв’язку з розвитком цифрової трансформації та збільшенням витоку даних онлайн-дані знаходяться під загрозою, а відсутність заходів для забезпечення їх безпеки лише ставить під загрозу бізнес та його репутацію.

Кібербезпека передбачає визначення критичних, конфіденційних і високопріоритетних даних, потенційних ризиків, яким вони піддаються, а також заходів безпеки, які можна вжити для захисту цих даних від кіберзлочинців.

Забезпечуючи фізичну безпеку, як-от захист пристроїв компанії від викрадення та уникнення атак спуфінгу, навчання співробітників найкращим методам безпеки є надзвичайно важливим — доповнення до них заходами кібербезпеки, щоб запобігти зловмисникам, завдаючи організації цифрової шкоди, також відіграє величезну роль.

Ці заходи кібербезпеки можуть включати шифрування даних, захист критичних систем паролем, брандмауери тощо.

Як правило, заходи кібербезпеки включають і головним чином зосереджуються на:

  • Безпека мережі
  • Хмарна безпека
  • Безпека програми
  • Критична інфраструктура

Таким чином, кібербезпека – це ідентифікація критично важливих даних у мережі, додатках та хмарній інфраструктурі організації, які знаходяться під загрозою, джерело та захист від атак, таких як зловмисне програмне забезпечення та міжсайтовий сценарій (XSS).

Що таке інформаційна безпека?

Інформаційна безпека, також відома як InfoSec, стосується того, як окремі особи та організації захищають свої цифрові активи, наприклад особисту інформацію, конфіденційні ділові записи, інтелектуальні дані тощо.

Це включає політики та процедури, які використовують корпорації та компанії для захисту даних і запобігання несанкціонованому доступу від використання, перевірки, порушення, модифікації, запису та знищення.

Компанії можуть зберігати конфіденційну інформацію де завгодно, починаючи від фізичних файлів і папок і закінчуючи цифровим способом у хмарі, і механізми захисту та безпеки для них будуть різними.

У той час як фізичні файли повинні зберігатися в ящиках і бути доступними лише для авторитетних і вищих посад, так само цифрові файли повинні бути захищені та обмежені засобами контролю доступу, щоб обмежити несанкціонований доступ і забезпечити захист даних.

Інформаційна безпека зазвичай включає:

  • Контроль доступу
  • Технічні засоби контролю
  • Процедурний контроль
  • Контроль відповідності

Порівняно з кібербезпекою, інформаційна безпека є набагато ширшою сферою, оскільки вона забезпечує не лише безпеку цифрових даних, але забезпечує безпеку, конфіденційність, цілісність і керування загальними бізнес-даними, які потребують захисту.

Як кібербезпека та інформаційна безпека перетинаються?

Кібербезпека та інформація перетинаються кількома способами, але головна схожість між цими двома рішеннями безпеки полягає в тому, що обидва вони призначені для забезпечення безпеки даних.

Інформаційна безпека та кібербезпека цінують дані. У той час як інформаційна безпека передбачає захист будь-яких даних, незалежно від того, зберігаються в Інтернеті чи офлайн, головною проблемою кібербезпеки є забезпечення безпеки даних і захист конфіденційних даних організації від зловмисного та несанкціонованого доступу.

Окрім захисту даних, ось інші способи, завдяки яким кібербезпека та інформаційна безпека збігаються та створюють плутанину серед багатьох людей і спеціалістів:

  • Спільні практики безпеки: як кібербезпека, так і InfoSec використовують модель CIA (конфіденційність, цілісність і доступність інформації) для забезпечення виконання політик і процедур безпеки. У той час як кібербезпека гарантує, що лише авторизовані особи можуть отримати доступ до конфіденційних даних, цілісність забезпечує надійність, гарантуючи, що дані не підробляються та не змінюються жодним чином.

У той же час доступність даних гарантує, що конфіденційні дані залишаються доступними в будь-який час, коли вони вам знадобляться, будь то перевірка балансу вашого банківського рахунку або відстеження вашого відправлення, коли це потрібно.

  • Пов’язані навички та освіта: незалежно від того, чи бажаєте ви продовжити кар’єру в галузі кібербезпеки чи інформаційної безпеки, вам потрібен ступінь бакалавра з комп’ютерних наук, кібербезпеки, інформаційних технологій (ІТ) або інших суміжних галузей.

Вивчення цих навичок допоможе вам розвинути базові навички та знання як інженера з кібербезпеки, аналітика роботи, тестувальника або спеціаліста.

Тепер, коли ми розглянули подібності, давайте розглянемо фактори, які відрізняють інформаційну безпеку від кібербезпеки.

Кібербезпека проти інформаційної безпеки: ключові відмінності

Сфера безпеки

Хоча кібербезпека та інформаційна безпека зосереджені на захисті даних, обсяг безпеки даних для обох суттєво відрізняється. Сфера кібербезпеки обмежується лише захистом цифрових даних в Інтернеті.

Кібербезпека в першу чергу зосереджена на захисті мереж, комп’ютерних систем і цифрових активів від загроз кібербезпеці, включаючи зловмисне програмне забезпечення, віруси, хакери та інші зловмисні та кіберзлочинні загрози, спрямовані на цифрове середовище та організаційні мережі.

Він включає заходи, які допомагають забезпечити цілісність даних, конфіденційність і доступність цифрових активів.

З іншого боку, інформаційна безпека має ширший спектр безпеки, який захищає цифрові дані та фізичні дані та інформацію про активи та процеси, пов’язані зі зберіганням, керуванням і передачею конфіденційних даних і бізнес-інформації. Таким чином, інформаційна безпека забезпечує безпеку в усіх формах, будь то фізична, паперова чи цифрова.

Отже, у той час як кібербезпека зосереджена лише на безпеці цифрових даних, інформаційна безпека розширює сферу кібербезпеки, охоплюючи всі комплексні аспекти інформаційної безпеки та захисту.

Зосередьтеся на безпеці

Головним завданням кібербезпеки є безпека мережевих систем і даних, що зберігаються в цифрових активах. Таким чином, він зосереджений на захисті цих систем від цифрових загроз, таких як атаки зловмисного програмного забезпечення, спроби злому, фішинг та його види, атаки грубої сили тощо, щоб забезпечити безпеку даних.

Навпаки, інформаційна безпека використовує цілісний і більш широкий підхід до захисту конфіденційних даних усіх форм. Таким чином, він зосереджується на ширшій перспективі безпеки, включаючи особисту безпеку (наприклад, навчання співробітників), фізичну безпеку (наприклад, безпеку приміщень компанії, уникнення спулінгу та забезпечення безпечного зберігання документів), а також дотримання політик і процедур, що регулюють доступ до даних і обробку.

Підхід до безпеки як професіонал

Що стосується професій, пов’язаних із цими аспектами безпеки, спеціалісти з кібербезпеки можуть брати участь у тестуванні безпеки, залежно від розміру та ресурсів організації.

Співробітники відділу кібербезпеки також можуть консультувати керівників і керівників щодо мережевої та інформаційної безпеки, які можуть вплинути на всю організацію. У той же час фахівці з кібербезпеки можуть зосередитися на захисті мереж і цифрових систем за допомогою захисних механізмів.

З іншого боку, фахівець з інформаційної безпеки може створювати та впроваджувати політики мережі, користувачів і даних, а також навчати та інформувати користувачів мережі про проблеми безпеки мережі, заохочуючи їх бути максимально уважними та дотримуватися найкращих практик безпеки.

Професіонали InfoSec також можуть розслідувати та обробляти інциденти безпеки, документувати те, що сталося, щоб вжити заходів для запобігання або усунення повторюваних потенційних загроз кібербезпеці.

компоненти

Компоненти кібербезпеки зазвичай передбачають використання систем виявлення та запобігання вторгненням, брандмауерів, систем шифрування, антивірусного програмного забезпечення та планів реагування на інциденти, що робить цей аспект безпеки більш орієнтованим на технології.

З іншого боку, компоненти інформаційної безпеки зазвичай включають усі розглянуті компоненти кібербезпеки, а також компоненти фізичної безпеки, такі як захищені картотеки, обмежений контрольний доступ до будівель і відділів компанії, а також політики, які диктують, як організація обробляє, утилізує, і обмінюватися даними онлайн і офлайн.

Впроваджені методи

Фахівці з кібербезпеки та їхні обов’язки включають перевірку та застосування патчів безпеки, оновлень програмного забезпечення, встановлення та впровадження брандмауерів та антивірусного програмного забезпечення, керування паролями тощо.

Для політики кібербезпеки може знадобитися двофакторна автентифікація для доступу до програмного забезпечення, пристроїв та інших даних і інформації, що зберігаються в мережевих і цифрових системах.

Навпаки, фахівці та аналітики з інформаційної безпеки часто створюють плани аварійного відновлення, надаючи процедури та вказівки, яких компанії можуть дотримуватися, щоб запобігти загрозам безпеці та продовжити бізнес у разі надзвичайних ситуацій. Ці плани відновлення можуть включати копіювання та зберігання інформації в хмарі.

План аварійного відновлення також може складатися з інфраструктури безпеки для підтримки або відновлення роботи ІТ після техногенної чи природної катастрофи. Професіонали InfoSec, як відомо, регулярно перевіряють плани та заходи, які вони мають намір реалізувати.

Відповідність і регулювання

Стандарти та правила відповідності кібербезпеці в першу чергу зосереджені на цифровій безпеці, включаючи PCI DSS або стандарт безпеки даних платіжних карток для безпеки та захисту даних кредитних карток.

З іншого боку, стандарти та правила інформаційної безпеки охоплюють ширше всі аспекти інформаційної безпеки, включаючи фізичну безпеку, навчання працівників і класифікацію даних.

Приклади цих стандартів відповідності InfoSec включають переносимість і підзвітність медичного страхування (HIPAA) і Загальний регламент захисту даних (GDPR).

Кібербезпека проти інформаційної безпеки з першого погляду

Ось табличне представлення, яке більш чітко розрізняє кібербезпеку та інформаційну безпеку.

Відмітні факториКібербезпекаІнформаційна безпекаОбсяг і метаКібербезпека зосереджена на захисті будь-яких даних в Інтернеті чи кіберсфері. Інформаційна безпека захищає дані як онлайн, так і офлайн без таких обмежень кіберсфери. Захист Кібербезпека зосереджена на захисті даних від загроз кібербезпеці. Інформаційна безпека стосується захисту даних від будь-якої форми загрози, включаючи фізичні та кіберзагрози. Ландшафт загроз Кібербезпека насамперед займається та забезпечує захист від цифрових загроз, таких як зловмисне програмне забезпечення, хакерство, фішинг та інші пов’язані методи кіберзлочинців. Інформаційна безпека має справу з широким спектром загроз кібербезпеці, включаючи фізичні загрози, порушення безпеки, фізичні помилки, шпигунство та атаки соціальної інженерії. Ролі професіоналів і фахівців Роль фахівців з кібербезпеки полягає в запобіганні активним загрозам, а також розширеним постійним загрозам (APT). Професіонали з інформаційної безпеки формують основу комплексної безпеки даних і фахівців з обробки, відповідальних за дотримання політик, процедур і організаційних ролей і обов’язків, які забезпечують цілісність даних, доступність і конфіденційність. Атаки Основні загрози та атаки, з якими має справу кібербезпека, включають кібершахрайство, кіберзлочини та правоохоронні органи. Інформаційна безпека захищає від несанкціонованого доступу, модифікації даних, розголошення та зриву. Deals withCybersecurity займається захистом даних, які можуть існувати або не існувати у сфері кібербезпеки, як-от особиста інформація чи облікові записи в соціальних мережах. Інформаційна безпека має справу з інформаційними активами та конфіденційністю, цілісністю та доступністю даних. Захисний механізм Кібербезпека діє як перша лінія захисту. Інформаційна безпека в першу чергу виникає, коли дані зламуються. Необхідні навички Кібербезпека вимагає спеціальних навичок і знань про комп’ютерні мережі та системи, включаючи навички програмування та розробки програмного забезпечення. Інформаційна безпека потребує знань про відповідність, управління ризиками, технічні навички, а також юридичні та нормативні питання. Технології Кібербезпека базується на багатьох технологіях, таких як антивірусне програмне забезпечення, брандмауери та системи виявлення вторгнень. Інформаційна безпека базується на технологіях, що забезпечують фізичну та кібербезпеку, включаючи засоби контролю доступу, шифрування та запобігання втраті даних. Зосередженість на даних. Вона зосереджена на захисті даних, незалежно від того, де вони зберігаються в Інтернеті чи як передаються. Вона зосереджена на захисті інформаційних активів, зокрема даних та інформації, як-от комерційні таємниці компанії, інтелектуальна власність і конфіденційна інформація про клієнтів.

поширені запитання

Чи може фахівець з кібербезпеки змінитися на професіонала з інформаційної безпеки і навпаки?

Так, фахівець з кібербезпеки може легко перейти на фахівця з інформаційної безпеки чи професіонала, і навпаки, оскільки обидві сфери значно перетинаються за необхідними навичками та знаннями.
Хоча ці дві істотно відрізняються, спільні обов’язки та основи значно полегшують перехід від кібербезпеки до інформаційної безпеки та навпаки. Для переходу до будь-якого іншого аспекту кібербезпеки дуже важливо визначити навички, що збігаються, вивчити мої концепції безпеки, отримати необхідне навчання та сертифікати, а також отримати практичний досвід.

Які спільні навички та технічні знання необхідні для обох кар’єр?

Мінімальні та загальні навички, необхідні для кібербезпеки та інформаційної безпеки:
1. Ступінь бакалавра інформатики або ІТ
2. Технічні знання або знання про безпеку мережі, операційні системи, реагування на інциденти, оцінку вразливості та шифрування.
3. Навички управління ризиками та знання відповідності, політики безпеки та оцінки ризиків.
4. Поінформованість про безпеку, включаючи поінформованість про фішинг і навчання користувачів.
5. Знання інструментів і технологій безпеки, включаючи керування брандмауером, управління інформацією про безпеку та подіями (SIEM), а також виявлення та запобігання вторгненням.
6. Управління кібербезпекою, включаючи управління відповідністю та безпекою.

Підведенню

Розуміння різниці між кібербезпекою та інформаційною безпекою має вирішальне значення, особливо якщо ви плануєте кар’єру в ІТ або кібербезпеці.

Хоча цілі, ролі та обов’язки обох аспектів безпеки можуть збігатися, фокус, навички та стратегії кібербезпеки та інформаційної безпеки, а також захист від атак відрізняються та використовують різні технології для досягнення подібних цілей.

Отже, ця стаття додасть вам впевненості в розумінні відмінностей у кібербезпеці та інформаційній безпеці, включно з тим, як вони відрізняються з точки зору технологій, атак, масштабу, ландшафту загроз, а також ролей і обов’язків.

Далі перегляньте найважливіші основи особистої кібербезпеки, які ви повинні знати.