6 важливих речей, які слід пам’ятати перед встановленням програм

Програми мають вирішальне значення для того, як ми взаємодіємо з нашими пристроями, будь то для спілкування, покупок, ігор, досліджень чи будь-чого іншого. Програми зараз настільки популярні, що їх часто використовують кіберзлочинці для нападу на нічого не підозрюють жертв.

MAKEUSEOF ВІДЕО ДНЯ

Дуже важливо бути обережним перед встановленням програми на своїх пристроях, щоб переконатися, що у вас не виникнуть проблеми після її встановлення. Отже, що потрібно враховувати перед завантаженням програми?

1. Перевірте огляди та рейтинги програм

Один із найкращих способів дізнатися про якість програми – перевірити її відгуки та рейтинги. Якщо ви відвідуєте магазини програм, ви можете легко перевірити, що люди говорять про програму, яку ви хочете завантажити. Якщо програма не подобається більшості людей, швидше за все, вона не сподобається і вам.

Якщо програми недоступні в популярних магазинах додатків або маловідомі, потрібно пошукати в Інтернеті, щоб дізнатися, наскільки вони надійні. Можливо, перевірте інші сайти оглядів або дошки обговорень, щоб дізнатися, чи можна довіряти цій програмі.

2. Стережіться того, яку інформацію запитує програма

Оскільки все більше людей виходять в Інтернет, загрози конфіденційності продовжують зростати. Перш ніж завантажувати програму, ви повинні ретельно визначити, які дозволи вона шукає для належної роботи. Якщо ви завантажите програму з магазинів програм, ви отримаєте чітке уявлення про те, які дозволи потрібні програмі.

Якщо вам не подобається ділитися дозволами, які вимагає програма, можливо, краще не завантажувати програму. Але навіть якщо ви позитивно оцінюєте програму, спробуйте встановити її на тестовому пристрої та подивіться, як вона поводиться, перш ніж почати використовувати її на основному пристрої. Якщо для цього потрібна преміум-підписка, спробуйте безкоштовну пробну версію та перевірте, чи не вимагається забагато інформації, перш ніж купувати підписку.

3. Перевірте частоту оновлення та підтримку програми

Як часто програми отримують оновлення, це важливий показник для прогнозування їхньої роботи в довгостроковій перспективі. Не менш важливо знати, наскільки добре команда розробників програми відповідає на запити та як швидко їхня служба підтримки зв’яжеться з вами, якщо щось не так.

Розміщення оновлень для програм є важливою вправою для розробників програм, щоб переконатися, що вони добре функціонують і отримують нові функції та виправлення помилок. Встановлюючи програму, спробуйте перевірити, коли вона востаннє оновлювалася. Якщо це було давно, швидше за все, ви не отримаєте того досвіду, якого шукали.

Ви повинні бути уважними щодо того, чи не встановлено програму на вашому пристрої без вашої згоди. Це тому, що якщо цього не зробити, ваша конфіденційність і безпека пристрою можуть бути під загрозою.

Якщо ви знайшли його на своїх комп’ютерах або мобільних пристроях, видаліть його відразу після того, як помітили його, і змініть паролі своїх облікових записів в Інтернеті. Ви також повинні запустити перевірку безпеки, щоб перевірити, чи ваш пристрій заражений шкідливим програмним забезпеченням. Крім того, якщо ви вважаєте, що програму було встановлено з магазину програм без вашої згоди, ви можете повідомити про інцидент у свій рідний магазин програм.

5. Порівняйте програму з альтернативами

Існує безліч програм, які виконують однакові завдання, і деякі з них справляються краще за інші. Перш ніж встановлювати програму на свій пристрій, спробуйте знайти альтернативи та порівняти їх продуктивність. Ви також повинні перевірити їхню політику конфіденційності, щоб вирішити, яка вам найбільше підходить.

Ознайомившись із альтернативами, проаналізуйте, яка програма забезпечує баланс між продуктивністю та конфіденційністю. А правильний баланс залежатиме від ваших конкретних потреб і вподобань.

6. Створіть резервну копію свого пристрою

Резервне копіювання пристроїв – це завжди гарна практика, навіть якщо ви збираєтеся встановити програму. Таким чином ви захищаєте всі свої важливі дані від втрати назавжди, коли трапиться щось не так.

Встановлення програми іноді може викликати несподівані проблеми, особливо якщо ви отримуєте її з менш надійного джерела. Це може пошкодити ваші дані, зашкодити вашому пристрою тощо. Ви можете уникнути впливу всього цього, відновивши свої дані з резервної копії. Тому не забудьте створити резервну копію свого пристрою, особливо коли ви збираєтеся інсталювати основне оновлення програмного забезпечення або програму.

Тепер ви знаєте, які фактори слід враховувати перед встановленням програм

Незалежно від того, чи це смартфон, планшет чи комп’ютер, ви ніколи не повинні встановлювати програми на своїх пристроях без ретельного розгляду. Ви не помилитеся, скориставшись цими порадами, оскільки вони допоможуть вам захиститися від зловмисного програмного забезпечення та багатьох інших загроз, які поширюються через програми.