6 антишпигунських інструментів для очищення ваших пристроїв

Ознайомтеся з інструментами захисту від шпигунського програмного забезпечення, щоб захистити конфіденційну інформацію від шпигунів.

Зараз хтось дивиться на вашу активність в Інтернеті!

Ну, можливо, я написав перший рядок, щоб привернути вашу увагу. Незважаючи на це, це правда для багатьох із нас.

Згідно з опитуванням America Online і National Cyber-Security Alliance, у 2004 році понад 80% користувачів Інтернету мали шпигунське програмне забезпечення на своїх машинах. Крім того, 95% таких користувачів сказали, що ніколи не встановлювали ці програми.

Погодьтеся, дані майже два десятиліття тому, але це робить їх ще більш небезпечними. Тоді ці інвазивні інструменти не були настільки складними, і кількість кіберзлочинів лише різко зросла.

Що таке шпигунське програмне забезпечення?

Хоча вірус легше виявити, шпигунське програмне забезпечення більш непомітне. Він тихо сидить на вашому пристрої, фіксує всі важливі деталі та надсилає їх поганому акторові.

Він часто встановлюється без згоди користувача та прихований разом з іншими файлами.

Однак деякі виявляють свою присутність, викликаючи раптове уповільнення або дратівливі спливаючі вікна.

Деякі з них є м’якими в тому, що вони націлюють користувачів на основі несанкціонованого доступу до особистої інформації.

Однак інші можуть бути суворими й чекати, щоб викрасти конфіденційні дані, як-от номери кредитних карток, паролі тощо, використовуючи клавіатурні шпигуни та реєстратори екрана. Крім того, це також може отруїти DNS, щоб завантажувати підроблені версії веб-сайтів, щоб отримати щось на кшталт облікових даних онлайн-банкінгу.

І хоча дехто все ще може висміювати серйозність ситуації, у мене є колега прямо тут, у techukraine.net, який має досвід шпигунського програмного забезпечення з перших рук, яке призвело до спустошення банківських рахунків опівночі під час перебування в чужій країні.

  Збережіть тимчасову історію вашого сеансу анонімного перегляду в Chrome

Досить страшно? Отже, ми маємо цей список…

Засоби захисту від шпигунського ПЗ

Антишпигунське програмне забезпечення зазвичай постачається разом із пакетом, широко відомим як антивірус. Хоча ви також можете скористатися одноразовими послугами видалення шпигунського ПЗ, ми зосередимося на програмах, які можна завантажити.

І хоча існують безкоштовні версії такого програмного забезпечення, я настійно рекомендую платити.

Як і в історії, таке відоме ім’я, як Avast, було визнано винним у продажу даних користувачів таким великим технологічним компаніям, як Google, Microsoft тощо.

Після цього викриття їх генеральний директор приніс вибачення, і Jumpshot, дочірню компанію, відповідальну за продаж даних користувачів, було закрито.

Але, раз вкусив, двічі соромиться. Отже, ми виключаємо Avast із цього списку.

Bitdefender

Bitdefender — це першокласний засіб безпеки для вашого ПК, який постійно отримує високі рейтинги в незалежних лабораторних тестах.

Інтерфейс чудовий, а безліч функцій забезпечують захисний щит на 360 градусів.

Тут представлено захист від шпигунського програмного забезпечення та програм-вимагачів, VPN, браузер Safepay, менеджер паролів і антитрекер.

Він поставляється в комплекті із захистом електронної пошти, знищувачем файлів і безпекою в Інтернеті. Крім того, передплати вищого рівня також поєднують батьківський контроль, брандмауер, оптимізацію пристрою тощо разом із стандартною пропозицією антивірусу.

І ви можете підписатися на його 30-денну пробну версію, щоб отримати практичний досвід.

Malwarebytes

Malwarebytes пропонує повний захист, включаючи захист від шпигунського програмного забезпечення, безпеку в Інтернеті, захист від програм-вимагачів тощо.

Кнопка «Сканувати» перевіряє наявність шкідливих програм на локальному пристрої.

Malwarebytes також має безкоштовний захист браузера для Chrome, Firefox, Edge і Safari. Це блокує трекер, обмежуючи цільову рекламу.

  Що таке RAM? Все, що вам потрібно знати

Програма пропонує захист від грубої сили, захист електронної пошти, автоматичні оновлення тощо, що робить її ідеальною для особистого та професійного використання.

Нарешті, ви можете перевірити його преміум-версію з 14-денною пробною версією без використання кредитної картки.

Нортон

Нортон, мабуть, найбільше ім’я у сфері комп’ютерної безпеки. Її материнська компанія Norton LifeLock купує Avast, якій належить AVG. Це призведе до того, що Norton контролюватиме Avast, AVG, BullGuard і Avira.

Norton має чудову репутацію серед дослідників безпеки та пропонує різноманітні продукти.

Його початкова підписка включає захист від програм-шпигунів, вірусів і програм-вимагачів. Крім того, ви отримуєте безпеку в Інтернеті, хмарне сховище, менеджер паролів і брандмауер.

Вищі рівні додають батьківський контроль, монітор конфіденційності, VPN, моніторинг темної мережі тощо.

Norton пропонує 7-денну пробну версію, щоб перевірити пропозицію перед підпискою.

СЕР

AVG пропонує гідний захист і поставляється з різними інструментами, які захищають комп’ютери від усіх зловмисних програм.

Коротко кажучи, AVG — це потужна функція. Безкоштовна версія пропонує захист вище середнього, включаючи небезпечні завантаження, захист електронної пошти, брандмауер, захист від програм-вимагачів тощо.

Проте повна функція захисту від шпигунського програмного забезпечення є кращою завдяки платній підписці, яка включає захист паролем, щит відстеження тощо.

І ви можете побачити все це в дії за допомогою щедрої 60-денної безкоштовної пробної версії AVG.

Trend Micro

Trend Micro відрізняється тим, що він постачається з безкоштовним окремим інструментом захисту від шпигунського ПЗ HouseCall. Однак вам знадобиться його антивірус, якщо він виявить щось підозріле.

Окрім антишпигунського програмного забезпечення, HouseCall є повним інструментом виявлення зловмисного програмного забезпечення, який не потребує встановлення.

Крім того, він сканує вашу домашню мережу на пошук вразливостей.

Trend Micro пропонує безкоштовні інструменти, такі як Adblocker (для Safari), розширення для браузера для захисту від шахрайства, блокувальник текстових повідомлень і спаму та набір цифрових інструментів для батьків.

  Як завжди запускати Safari в режимі приватного перегляду на Mac

Платні підписки охоплюють кілька пристроїв за одним тарифним планом і пропонують велику цінність порівняно з наданими функціями.

TotalAV

TotalAV — чудова антишпигунська програма, яка також потрапила до нашого списку безкоштовних антивірусів.

Розширений список функцій включає все, що вам потрібно для безпеки, як-от очищувач сміття, видалення програм, пошук дублікатів, сховище паролів, блокувальник реклами тощо.

Крім того, він містить кілька чудових програм, таких як очищувач веб-переглядача, інтернет-щит і перевірка на порушення даних, що робить його цінною пропозицією.

Що ще? Назавжди безкоштовна версія та 7-денна пробна версія.

Висновок

Шпигунське програмне забезпечення — це зловмисне програмне забезпечення, яке встановлено на вашому комп’ютері та непомітно викрадає особисті дані. Поганий гравець може використовувати шпигунське програмне забезпечення для відображення надокучливих спливаючих вікон або для отримання важливих фінансових даних.

Незважаючи на те, що в списку є кілька чудових інструментів, ви можете бути збентежені. У такому випадку ви можете переглянути деякі незалежні лабораторії (AV-Test, AV-Comparatives тощо) та їхні результати тестів.

Однак, якщо мені доведеться розповісти вам про інструменти безпеки, яких тут немає, це будуть McAfee або Kaspersky.

PS: подивіться на цей підібраний список програм безпеки macOS.