5 способів оцінити, коли веб-сайт був запущений

Бажаєте знати дату запуску вашого улюбленого чи регулярно відвідуваного веб-сайту? Якщо власник веб-сайту не розкриє точну дату запуску, немає точного способу дізнатися. Однак існують інструменти, за допомогою яких можна перевірити дату запуску будь-якого веб-сайту та надати приблизну оцінку, яка може бути точною, а може й ні.

Ми обговоримо різні методи, які можуть допомогти вам перевірити дату запуску веб-сайту та обмеження кожного методу.

1. Використовуйте Wayback Machine

Wayback Machine — це сервіс для перевірки архівних версій веб-сторінок і сайтів. Це дозволяє точно побачити, як веб-сайт виглядав місяці чи роки тому. Навіть якщо веб-сайт зараз неактивний, ви можете будь-коли отримати доступ до старого запису.

Веб-сайт збирає веб-знімки сотень веб-сканувань, які щоденно додають до архіву. Хоча ці сканування ефективно роблять знімок веб-сторінки на певну дату, для сканування нових веб-сайтів потрібен деякий час.

Таким чином, веб-сайт міг бути запущений до першого знімка, записаного в Wayback Machine. Щоб визначити приблизну дату запуску веб-сайту через Wayback Machine, виконайте наведені нижче дії.

 • Перейти до Wayback Machine.
 • Введіть URL-адресу веб-сайту в рядок пошуку та натисніть Enter.
 • Зачекайте, поки Wayback Machine отримає заархівовані дані.
 • Натисніть на найперший рік, коли в архіві є записи про веб-сайт, щоб побачити найстаріші знімки.
 • У режимі перегляду календаря перейдіть до найранішої позначеної дати в будь-якому місяці.
 • Натисніть на знімок часу, і Wayback Machine покаже вам, як веб-сайт виглядав у той час.
 • Makeuseof було запущено 3 липня 2006 року, але перший запис на Wayback Machine датується 6 липня 2006 року. Хоча це лише незначна триденна затримка, для інших веб-сайтів вона може бути великою чи малою.

  Wayback Machine — не єдиний інструмент, який можна використовувати для перевірки старої версії веб-сайту; ви також можете скористатися іншими послугами.

  2. Використовуйте пошук домену WHOIS

  База даних WHOIS містить інформацію про особу чи компанію, яка зареєструвала домен. Цей запис ведуть реєстратори доменів і такі організації, як ICANN (Інтернет-корпорація з присвоєння імен і номерів) і IANA (Інтернет-уповноважений орган з присвоєння номерів).

  Ми можемо використовувати базу даних, щоб перевірити, коли було зареєстровано домен, коли він востаннє оновлювався та коли закінчиться термін його дії. Крім того, ми можемо перевірити інформацію про реєстратора доменних імен, сервери імен і так далі. За реєстраційними даними ми можемо визначити, коли був запущений сайт.

  Однак ці дані можуть лише дати нам уявлення про те, коли було зареєстровано домен. Якщо власник домену запускає веб-сайт лише через кілька днів або тижнів після реєстрації, фактична дата запуску може відрізнятися.

  Щоб перевірити дату реєстрації веб-сайту, виконайте наступні дії:

 • Перейдіть до Веб-сайт WHOIS. Ви також можете шукати інформацію WHOIS на інших веб-сайтах.
 • Введіть доменне ім’я та натисніть Enter.
 • Перевірте дату реєстрації домену.
 • У випадку MUO дата реєстрації збігається з фактичною датою запуску, тобто 3 липня 2006 року. Це означає, що веб-сайт було запущено того самого дня, коли його було зареєстровано. Однак це може бути не точним у кожному випадку.

  3. Перевірте найстарішу проіндексовану сторінку

  Коли користувач публікує веб-сторінку на веб-сайті, Google та інші пошукові системи, де користувач вибирає індексацію, сканують цю сторінку за допомогою веб-сканерів. Потім, якщо сторінка заслуговує на індексацію, пошукові системи проіндексують її.

  Під час індексації веб-сторінка зберігається в базі даних пошукової системи, а пошукова система організовує її вміст, щоб користувачі могли її шукати. Таким чином, перевірка найстарішої проіндексованої сторінки веб-сайту може дати нам уявлення про дату його запуску.

  Однак цей метод також має деякі обмеження. Власник веб-сайту може не мати наміру індексувати веб-сайт навіть через кілька днів після запуску; сканери пошукової системи можуть просканувати веб-сайт через день чи тиждень після запуску, або власник може видалити старі проіндексовані сторінки з бази даних пошукової системи.

  Щоб знайти найстаріші проіндексовані сторінки веб-сайту в Google, виконайте наведені нижче дії.

 • Відкрийте нову вкладку у своєму браузері, використовуючи Google як пошукову систему за умовчанням.
 • Введіть «allinurl:website.com» у рядок пошуку та натисніть Enter.
 • Натисніть Інструменти у верхньому правому куті.
 • Виберіть Спеціальний діапазон… зі спадного меню.
 • Введіть діапазон дат, коли, на вашу думку, веб-сайт запрацював або був проіндексований. Для початку можна використовувати інші способи оцінки дати запуску сайту.
 • Натисніть Go.
 • Найстаріша сторінка MUO, яку ми знайшли в Google, була проіндексована в листопаді 2006 року, через п’ять місяців після запуску веб-сайту.

  4. Перегляньте веб-сайт

  Власники веб-сайтів і компанії зазвичай зазначають термін дії авторських прав внизу сторінки «Про нас» або домашньої сторінки веб-сайту. Ми можемо використовувати цю інформацію, щоб передбачити дату запуску веб-сайту, але вона також має багато недоліків.

  Власник веб-сайту може не показувати цю інформацію на веб-сайті. Можливо, веб-сайт було продано новій компанії, а дата авторського права означає дату власності нової компанії, а не першої компанії, яка його запустила.

  Крім того, навіть якщо дата авторського права вказана та точна, вона вказує лише на рік запуску, а не на точний день чи місяць.

  Дата створення облікових записів у соціальних мережах також може допомогти визначити дату запуску певного веб-сайту. Дізнайтеся, які облікові записи в соціальних мережах має веб-сайт — більшість веб-сайтів вказують їх на своїй домашній сторінці.

  Якщо веб-сайт присутній у Facebook, перевірте дату створення сторінки Facebook. Якщо веб-сайт володіє ідентифікатором Twitter, перевірте дату його створення та зробіть те ж саме для інших облікових записів соціальних мереж.

  Однак дані можуть бути точними лише в тому випадку, якщо облікові записи соціальних мереж були створені в той самий день, коли веб-сайт був запущений. Через це, як і іншими методами, за допомогою цього методу можна лише оцінити дату створення, яка може бути неточною.

  Легко оцініть вік веб-сайту

  Хоча немає точного способу визначити, коли був запущений веб-сайт, існує кілька способів зробити точне припущення. Сподіваємось, тепер ви краще розумієте всі методи, за допомогою яких можна визначити дату створення веб-сайту. Використовуйте їх, щоб визначити, скільки років вашому улюбленому веб-сайту.