5 способів зашифрувати ваш інтернет-трафік

| | 0 Comments| 1:39 AM
Categories:

Шифрування — це процес кодування даних таким чином, що вони не можуть бути прочитані без відповідного ключа дешифрування. Інакше кажучи, це чудовий спосіб запобігти несанкціонованому доступу та підвищити безпеку.

Але чи можливо захистити ваше інтернет-з’єднання за допомогою шифрування? Відповідь – так, хоча це вимагає багатогранного підходу. Ось п’ять способів шифрування вашого інтернет-трафіку.

1. Використовуйте приватний браузер

Ваш браузер є основним шлюзом до всесвітньої павутини. Якщо ваш браузер не захищає вас від відстеження, то все, що ви робите для покращення безпеки, не матиме великого значення.

Браузер Tor є, мабуть, єдиним дійсно приватним браузером, доступним на сьогодні. На відміну від іншого подібного програмного забезпечення, Tor перенаправляє ваш трафік через принаймні три реле та шифрує його на кожному кроці. Часто використовується для доступу до темної мережі, це незамінний інструмент конфіденційності, який використовують викривачі, політичні активісти та репортери в усьому світі. Якщо ви хочете зашифрувати свій трафік і захистити себе, ви справді не зможете зробити краще, ніж Tor.

Однак у цього браузера є одна серйозна проблема: він занадто повільний для щоденного використання. Одне з рішень — використовувати його лише для певних конфіденційних завдань, коли захист вашої конфіденційності є обов’язковим. В інших випадках ви можете використовувати браузер, наприклад Brave або Firefox. Щоб було зрозуміло, ні Brave, ні Firefox не шифрують ваш трафік, як це робить браузер Tor, але вони пропонують набагато більший захист конфіденційності та відстеження, ніж такі браузери, як Chrome або Microsoft Edge.

  Як експортувати всі шари у файлі Photoshop як зображення

2. Отримайте VPN

Дебати щодо того, чи слід використовувати віртуальну приватну мережу (VPN) із браузером Tor, і як це зробити, все ще не ведуться. Однак ви обов’язково повинні використовувати VPN з будь-яким іншим браузером. Загалом отримати VPN – гарна ідея, якщо ви хочете зберегти свою конфіденційність і ускладнити іншим відстеження ваших дій в Інтернеті.

Проблема в тому, що сьогодні існує багато постачальників VPN, але лише деякі пропонують програмне забезпечення, яке насправді робить те, що йому потрібно. Вибираючи VPN, переконайтеся, що він має надійне шифрування та сувору політику відсутності журналів, захист від витоку DNS, функцію блокування перемикача та працює добре. Існує кілька різних способів перевірити шифрування VPN, тому обов’язково ретельно перевірте його, коли ви виберете VPN.

За допомогою VPN ви можете легко та недорого шифрувати свій трафік або навіть безкоштовно. Але майте на увазі, що ви повинні робити це на всіх пристроях, а не лише на комп’ютері. Якщо ви вперше знайомі з цією концепцією, знайте, що є деякі речі, на які вам потрібно звернути увагу, вибираючи службу VPN.

3. Використовуйте зашифровані програми обміну повідомленнями

Безпечний браузер і якісна служба VPN значною мірою захистять вас, але вам потрібно охопити всі основи. У вас може бути найнадійніша VPN у світі, але якщо ви використовуєте програму обміну повідомленнями, яка не зашифрована, ви все одно ризикуєте. Крім того, використання захищених програм для обміну повідомленнями насправді не має недоліків.

  Виправити збій програми iPhone Messages через помилку контакту iMessage

А вам потрібен додаток для обміну повідомленнями з наскрізним шифруванням. Іншими словами, програмне забезпечення, яке гарантує, що лише ви та одержувач можете читати повідомлення, якими ви обмінюєтеся. На ринку є кілька популярних програм для обміну зашифрованими повідомленнями, але Signal є, ймовірно, найкращим вибором через свою репутацію та велику увагу до конфіденційності користувачів.

Telegram — ще один хороший варіант, особливо якщо ви шукаєте додаток із соціальними функціями. І якщо люди, з якими ви спілкуєтеся за допомогою текстових повідомлень, не користуються цими програмами, завжди є WhatsApp. Він може належати Meta, але він має наскрізне шифрування і, безперечно, є більш безпечним, ніж багато інших звичайних програм для обміну повідомленнями.

4. Перейдіть на постачальника послуг із зашифрованою електронною поштою

Що Google, Microsoft і Yahoo знають про вас? Ймовірно, багато, і якщо ви користуєтеся їхніми службами електронної пошти, вони зібрали від вас приголомшливу кількість даних. Коли ви користуєтеся постачальником послуг електронної пошти, який належить одній із цих компаній, ви не лише отримуєте прибуток для Big Tech, а й наражаєте себе на небезпеку. Ось чому вам слід наполегливо розглянути можливість переходу на зашифровану службу електронної пошти.

Сервіси зашифрованої електронної пошти перевершують Gmail і подібні продукти майже в усіх аспектах. Вони використовують надійне шифрування, передові заходи безпеки, щоб запобігти несанкціонованому доступу, і не базуються на зборі даних від користувачів. Єдина проблема полягає в тому, що вам, можливо, доведеться заплатити за використання розширеніших функцій (наприклад, більше місця для зберігання, кілька адрес електронної пошти).

Зважаючи на це, вибір постачальника зашифрованої електронної пошти, якщо ви ніколи ним не користувалися, може бути дещо складним. Зверніть увагу на деякі ключові особливості, наприклад, який алгоритм шифрування вони використовують і чи зберігають журнали користувачів. ProtonMail, TutaNota та Mailfence, наприклад, мають чудову репутацію.

  Як отримати сертифікат PHR

5. Інвестуйте в зашифроване хмарне сховище

Якщо ви хочете зашифрувати свій інтернет-трафік, ви не можете ігнорувати сховище файлів. Особливо в наш час, коли багато хто з нас покладаються на хмару для зберігання важливих і особистих даних.

Щоб захистити вашу конфіденційність, шукайте постачальників хмарних сховищ, які використовують наскрізне шифрування, і дотримуйтесь надійних методів безпеки, щоб зробити своїх клієнтів задоволеними. Є багато варіантів, тому вибір хмарного сховища, яке відповідає вашим потребам, може здатися дещо важким. Icedrive, pCloud, Tresorit і Proton Drive, наприклад, безпечні та надійні.

Слід зазначити, що ви навряд чи знайдете безкоштовного постачальника зашифрованого хмарного сховища. Це зрозуміло, оскільки безпека та інфраструктура, необхідні для надання цієї послуги, потребують значних витрат. Однак краще платити своїми грошима, ніж своїми даними — ви точно хочете, щоб ваші дані були захищені та зашифровані.

Захистіть свої дані за допомогою шифрування

Шифрування є потужним інструментом, але ви можете скористатися його перевагами в повній мірі, лише якщо зведете до мінімуму вразливі місця у своїй кіберінфраструктурі. Використовуйте захищений браузер, отримайте VPN, замініть звичайний додаток для обміну повідомленнями, змініть постачальника електронної пошти та інвестуйте в хороше хмарне сховище для своїх файлів.

Якщо ви зробите вищезазначене, майже весь ваш інтернет-трафік буде постійно зашифрований. Для додаткової безпеки розгляньте можливість локального шифрування та шифрування всього жорсткого диска.