5 способів введення діакритичних літер і спеціальних символів на Mac

| | 0 Comments| 10:39 PM
Categories:

Нерідкі випадки, коли людям важко знайти на клавіатурі Mac наголошені літери та інші спеціальні символи. Якщо вам потрібно ввести іноземні символи у своїх документах, повідомленнях або публікаціях у соціальних мережах, ось кілька способів зробити це.

1. Утримуйте клавішу, щоб вводити літери з акцентами

Літери з наголосом не надто часто використовуються в англійській мові, але якщо ви розмовляєте другою мовою, вони вам, швидше за все, знадобляться постійно.

Найпростіший спосіб розставити наголос над літерою на Mac — утримувати відповідну клавішу, після чого з’явиться спливаюче меню з усіма доступними наголосами. Цей спосіб доступний насамперед для листів.

Наприклад, щоб ввести «e» з наголосом, перемістіть курсор у текстове поле, а потім натисніть і утримуйте клавішу E на клавіатурі Mac.

Потім подивіться на контекстне меню та введіть відповідне число для наголосу, який ви хочете використати. Ви також можете використовувати клавіші зі стрілками, щоб виділити потрібну літеру з наголосом, а потім натиснути Return, щоб ввести її. Або використовуйте мишу, щоб клацнути потрібний акцент.

2. Скопіюйте та вставте букву або символ із наголосом із Google

Якщо ви поспішаєте, ще один швидкий спосіб отримати літери з наголосами та спеціальні символи – скопіювати та вставити символ, який ви шукаєте, із Google.

  Чи безпечно копіювати/вставляти паролі з буфера обміну?

Спочатку введіть опис потрібного персонажа в пошуковій системі. Потім скопіюйте символ із результату пошуку та вставте його в документ. Наприклад, ви можете шукати німецький символ ü, ввівши «u з двома крапками».

Під час використання цього методу корисно знати, як вставити текст без форматування.

3. Відкрийте засіб перегляду спеціальних символів і символів

Ще один хороший спосіб вставити спеціальні символи (або ввести emojis на вашому Mac) — відкрити Переглядач символів. Це спливаюча карта символів із кожним спеціальним символом на вашому Mac. Якщо ви використовуєте Google Docs, у вас є доступ до подібної бібліотеки, яка дозволяє вставляти символи у ваш файл Google Docs.

Спочатку натисніть глобус (fn) або Ctrl + Cmd + пробіл, щоб відкрити засіб вибору емодзі. Ви також можете отримати до нього доступ, натиснувши «Редагувати» > «Емодзі та символи» на панелі меню macOS. Потім клацніть піктограму вікна у верхньому правому куті, щоб розгорнути засіб вибору емодзі та отримати доступ до засобу перегляду символів.

Ви можете знайти те, що шукаєте, прокручуючи список, вибираючи відповідну категорію на бічній панелі або шукаючи персонажа за допомогою панелі пошуку.

Коли ви знайдете спеціальний символ, який хочете використати, двічі клацніть його, щоб додати його до тексту. Ви також можете створити розділ «Вибране», натиснувши «Додати до вибраного» під кожним із найчастіше використовуваних спеціальних символів.

Якщо ви не можете знайти те, що шукаєте, натисніть кнопку з крапкою (…) у верхньому лівому куті та виберіть «Налаштувати список». Ви можете додати більше категорій до засобу перегляду символів, зокрема Дінгбати, Музичні символи, Фонетичний алфавіт, Іноземні символи тощо.

  Як виправити помилку переміщення стовпця Excel

4. Використовуйте комбінації клавіш для введення спеціальних символів

Якщо вам часто доводиться вводити нестандартні символи на вашому Mac, покладаючись виключно на Character Viewer, ваша швидкість набору може зменшитися. У цьому випадку краще запам’ятати комбінації клавіш для наголосів і спеціальних символів.

Усім відомо, що розділові знаки можна вводити, утримуючи клавішу Shift. Але ви можете отримати доступ до ще більшої кількості спеціальних символів, натиснувши Option або Option + Shift з різними клавішами на клавіатурі Mac.

Використовуючи ці комбінації клавіш, можна швидко вводити широкий діапазон поширених спеціальних символів. Наприклад, ви можете ввести символ авторського права на своєму Mac за допомогою клавіш Option + G. Символ торговельної марки – це Option + 2.

Використовуйте засіб перегляду клавіатури, щоб переглянути живі комбінації клавіш

Якщо вам важко запам’ятати ці комбінації клавіш, увімкніть засіб перегляду клавіатури, щоб переглянути їх у реальному часі. Це чудовий спосіб ознайомитися з функціями символів і клавіш на клавіатурі Mac.

Перейдіть до меню Apple > Системні параметри > Клавіатура. Поруч із «Джерела вхідних даних» клацніть «Редагувати» та перемкніть «Показати меню вхідних даних» на панелі меню.

Тепер клацніть чорний значок A на панелі меню та виберіть «Показати засіб перегляду клавіатури». Засіб перегляду клавіатури показує, на що запрограмована кожна клавіша на вашій клавіатурі.

Коли ви натискаєте й утримуєте клавіші Shift або Option, ця клавіатура змінюється відповідно до відповідних комбінацій спеціальних символів. Наголоси виділені помаранчевим кольором, щоб показати, що вам потрібно ввести іншу літеру після наголоси.

Щоб збільшити засіб перегляду клавіатури, щоб легше було бачити кожну клавішу, клацніть піктограму з крапкою (…) у верхньому правому куті, виберіть «Масштаб» і виберіть потрібний відсоток. Ви також можете змінити зовнішній вигляд клавіатури (темний або світлий) і непрозорість.

  Короткий посібник про створення електронного навчання для розробки курсу [+5 Tools]

5. Отримайте доступ до книги шрифтів, щоб переглянути кожну літеру з акцентами та спеціальні символи

Різні шрифти пропонують різні спеціальні символи. Ще один спосіб переглянути всі спеціальні символи, доступні для певного шрифту на вашому Mac, — відкрити книгу шрифтів, де можна знайти різні стилі шрифтів і їхні наголоси.

Ви можете отримати доступ до Font Book у папці Applications на вашому Mac або за допомогою пошуку за допомогою Spotlight (Cmd + Space).

Книга шрифтів дозволяє керувати всіма шрифтами на вашому Mac. Використовуйте його, щоб інсталювати нові шрифти, упорядковувати їх за категоріями або видаляти шрифти, які вам більше не потрібні.

Відкривши книгу шрифтів, клацніть піктограму сітки (чотири квадрати) на панелі інструментів. Натисніть на шрифт, щоб переглянути персонажів і репертуар.

Щоб ввести спеціальний символ, виділіть його та за допомогою Cmd + C скопіюйте в буфер обміну. Тепер натисніть Cmd + V, щоб вставити його в інше місце. Якщо ви вставляєте його в текстовий процесор, використовуйте Shift + Cmd + V, щоб вставити його без жодного форматування.

Підсумовуючи, існує п’ять різних способів отримати доступ до спеціальних символів і вводити літери з акцентами на вашому Mac. Якщо це одноразова потреба, рекомендуємо просто утримувати клавішу з літерою на клавіатурі, щоб отримати літеру з наголосом.

Однак найкраще підібрати та практикувати комбінації клавіш Mac за допомогою Keyboard Viewer, якщо це для вас часто. І якщо ви забули ярлик під час термінового заповнення документа, ви можете повернутися до опису потрібного символу чи літери з діакритом у Google і швидко скопіювати та вставити результати.