techukraine.net techukraine.net 5 ресурсів щодо зміни клімату, щоб отримати надійну інформацію безпосередньо від вчених

5 ресурсів щодо зміни клімату, щоб отримати надійну інформацію безпосередньо від вчених

| | 0 Comments| 9:05 AM
Categories:

Зміна клімату викликає дедалі більше занепокоєння в усьому світі, але вона досі не повністю зрозуміла чи прийнята. Є надто багато платформ, щоб почути про це від активістів, тих, хто заперечує, політиків, людей у ​​бізнесі та інших зацікавлених осіб, що призводить до недостовірної інформації. Натомість чому б не почути про цю тему безпосередньо від кліматологів?

Науковці, як правило, не вміють передавати свої дані та думки привабливим та інформативним способом для середньої людини. Ось чому ці п’ять онлайн-ресурсів намагаються спростити технічні аспекти зміни клімату від дослідників і експертів, які знають, про що говорять.

1. Більше ніж вчені (Інтернет): короткі проникливі відео вчених-кліматологів

More Than Scientists – це колекція відеозаписів вчених, які займаються зміною клімату, де вони розмірковують про те, що вони вже бачили, чули та пережили, а також про те, що вони очікують від майбутнього. Ви почуєте все: від розповідей дослідників Антарктиди з перших вуст до майбутніх прогнозів провідних умів із понад 40-річним досвідом роботи в цій галузі.

Ви можете переглянути найновіші чи популярні відео або відфільтрувати їх за такими темами, як адаптація, сім’я, майбутні покоління, оптимізм, особистий, науковий консенсус, бурі та катастрофи, наука, дії, молоді покоління та вплив на різні речі. Більшість відеозаписів тривають близько 2-3 хвилин, при цьому вчений говорить безпосередньо в камеру — без складної статистики чи слайд-шоу.

  Що ви не знали про клей AWS

More Than Scientists не оновлювалося з 2018 року, але занепокоєння та ідеї актуальні навіть сьогодні. Веб-сайт все ще відкритий для надсилання відео від науковців і містить короткий посібник зі зйомки та завантаження вашого повідомлення.

2. Ви так себе почуваєте? (Веб): як вчені ставляться до зміни клімату

Ви часто чуєте, як вчені зі зміни клімату говорять про факти та цифри та описують наслідки глобального потепління для суспільства. Джо Дагган має ступінь магістра з наукової комунікації, що робить його метою розповідати людям про науку творчим і привабливим способом. Is This How You Feel (ITHYF) – це проект, який він створив, щоб змусити людей побачити людський бік вчених, що змінюють клімат, і торкнутися їхнього серця, а не розуму.

Дагган запитав провідних вчених зі зміни клімату: «Як ви відчуваєте зміну клімату?» І він закликав їх писати свої відповіді ручкою та папером, щоб зробити це більш особистим. Оригінальний ITHYF збирає та відображає ці літери (разом із транскриптами для легшого читання на екрані). Дагган переглянув проект через п’ять років, і в ITHYF5 ви можете побачити листи від перших учасників, які відповідають на те саме запитання після ще п’яти років зміни клімату та дій чи бездіяльності навколо цього.

Проект був настільки успішним, що інші вчені написали в ITHYF, і все це можна прочитати на веб-сайті. Це хороший спосіб отримати певну перспективу, тому що, як каже Дагган, «Вони не роботи. Ці вчені – мами, тата, дідусі, бабусі, дочки. Вони справжні люди. І вони стурбовані».

3. Страх і подив (Подкаст): Спрощення звіту IPCC за допомогою вчених, які його написали

Міжурядова група експертів ООН зі зміни клімату (МГЕЗК) є провідним міжнародним органом з отримання надійних даних і аналізу зміни клімату. Починаючи з 1990 року кожні кілька років IPCC випускає звіт про оцінку, який вважається золотим стандартом для даних про зміну клімату, до якого долучаються тисячі вчених з усього світу. Шостий звіт МГЕЗК про оцінку, опублікований у 2001 році, наповнений даними, таблицями, цитатами та жаргоном, що робить його читанням для неспеціаліста складним. Але кожному важливо розуміти, що говорять ці вчені, і діяти відповідно до цього.

  Коди Survive the Killer Roblox: викупити зараз

Fear and Wonder — це подкаст, організований провідним автором IPCC доктором Джоель Гергіс і журналістом подкастів Майклом Гріном, де вони демістифікують і пояснюють звіт. У серії з 8 епізодів ведучі торкаються однієї конкретної сфери чи проблеми зі звіту та зустрічаються з кліматологами, які його написали. Кожен епізод триває приблизно 45 хвилин, де Гергіс і Грін чудово спрощують ключові технічні теми та розглядають причини, наслідки та те, що будь-хто може зробити з цього приводу — усе це прямо з вуст вченого, який знає про це найбільше.

У Шостому звіті про оцінку IPCC також запустив інтерактивний атлас, де можна візуалізувати дані та запустити моделювання. Це один із найкрутіших і найвражаючих онлайн-інструментів для візуалізації зміни клімату.

4. КліматАдам (YouTube): Відео про зміну клімату від кліматолога

Здобуваючи ступінь доктора філософії з фізики атмосфери в Оксфордському університеті, доктор Адам Леві усвідомив великий розрив між наявною інформацією про зміну клімату та розумінням цього пересічної людини. Кожен науковець хоче діяти, і його підхід полягав у створенні YouTube-каналу ClimateAdam.

За допомогою своїх відео ClimateAdam спрощує та пояснює різноманітні теми, пов’язані зі зміною клімату, глобальним потеплінням, науками про навколишнє середовище та суміжними предметами. Як і деякі з найкращих освітніх каналів YouTube, він зосереджується на створенні вмісту, який є інформативним і водночас веселим, чи то через графіку, жарти чи цікаві історії.

  Топ-18 найкращих програм для контролю швидкості вентилятора

Варто переглянути списки відтворення ClimateAdam, оскільки, на відміну від багатьох творців YouTube, він не лише вибирає власні відео. Якщо відео іншого автора допоможе вам краще зрозуміти тему, воно буде частиною списку відтворення.

5. TILClimate (Подкаст): Експерти за 15 хвилин пояснюють проблеми зміни клімату

TILClimate, або Today I Learned: Climate – це відзначена нагородами серія подкастів від MIT. Замість того, щоб спілкуватися лише з кліматологами, він залучає різноманітних експертів в університеті, щоб зрозуміти, як зміна клімату впливає на кожну річ від економіки до національної безпеки.

У кожному епізоді ведуча Лор Гессе Фішер зосереджується на одній темі, на яку зараз впливають зміни в навколишньому середовищі, розмовляючи з основним експертом з цієї теми. Епізоди досить короткі, середня тривалість становить близько 15 хвилин, і спрямовані на те, щоб пояснити це людині, яка нічого не знає про тему.

TILClimate показує чотири сезони з 2019 року, в середньому по 8-10 епізодів у кожному сезоні. П’ятий сезон ще не розпочався, тож час надолужити згаяне. Якщо вам подобається подкаст, ви також повинні переглянути його Кліматичний портал MIT щоб дізнатися більше про зміну клімату та про те, як ви можете допомогти.

Як ви можете боротися зі зміною клімату за допомогою технологій

Чим глибше ви розумієте науку про зміну клімату, не доповнюючи цю думку питаннями чи інтересами, тим більше відчуваєте потребу діяти. І в цьому теж технологія полегшує. Існують фантастичні програми для зменшення викидів вуглекислого газу, які варіюються від зміни вашої звичайної пошукової системи до щоденних підказок щодо невеликих завдань, які разом призводять до великих змін.