5 причин, чому ChatGPT став найшвидше зростаючим додатком усіх часів

Ключові висновки

  • Час ChatGPT ідеально узгоджувався зі зростаючою хвилею інтересу та ентузіазму навколо ШІ у 2022 році, захоплюючи уяву людей у ​​технологічному кліматі.
  • Універсальність і корисність ChatGPT стали ключовими факторами його вибухового зростання, що приваблює широке коло користувачів у різних галузях і професіях.
  • Безкоштовний доступ і простота використання ChatGPT у поєднанні з його зростанням завдяки спільноті зробили його доступним для мільйонів і сприяли його швидкому прийняттю як чат-бота ШІ.

Чат-бот OpenAI зі штучним інтелектом, ChatGPT, отримав безпрецедентне та стрімке зростання з моменту запуску в листопаді 2022 року.

Незважаючи на те, що чат-бот став публічним у той час, коли інші інструменти штучного інтелекту, такі як DALL-E та Midjourney, мали хороші результати, ChatGPT якимось чином вдалося привернути основну увагу в просторі штучного інтелекту.

Але як ChatGPT зібрав таку кількість користувачів і рекламу за дуже короткий час?

Чи є ChatGPT найшвидше зростаючим додатком усіх часів?

Згідно з дослідженнями за Аналітики UBS, ChatGPT, ймовірно, найшвидше зростаючий додаток в історії Інтернету. Дослідження UBS порівняло дані трафіку веб-додатків для програм, запущених за останні 20 років, з трафіком на офіційній веб-адресі ChatGPT chat.openai.com. Дані показали, що ChatGPT мав близько 25 мільйонів щоденних відвідувань, з яких 13 мільйонів були унікальними (тобто від різних відвідувачів).

Загалом дослідження показує, що лише через 2,5 місяці після запуску ChatGPT має близько 100 мільйонів користувачів. Щоб зрозуміти, наскільки вражаючі ці цифри, Facebook знадобилося 4,5 роки, WhatsApp 3,5 роки, Instagram 2,5 роки, а Google майже рік, щоб досягти 100 мільйонів користувачів. Крім того, лише через п’ять днів після запуску у ChatGPT з’явився перший мільйон користувачів, на досягнення якого Twitter знадобилося майже два роки.

Однак випуск і стрімке зростання платформи мікроблогів Threads, що належить Meta, ставить під сумнів цей наратив. Threads від Meta набрали близько 100 мільйонів користувачів менш ніж за тиждень. Таке число є безпрецедентним в історії Інтернету, навіть перевершуючи показник ChatGPT. Але є цікаве застереження.

Хоча Threads, можливо, перевершили ChatGPT з точки зору зростання кількості користувачів, зростання ChatGPT є більш вражаючим і цілком органічним. ChatGPT мав залучати користувачів і підвищувати обізнаність з нуля, не маючи існуючої платформи для використання. З іншого боку, Threads отримав миттєвий поштовх завдяки інтеграції з Instagram відразу, надаючи йому доступ до величезної існуючої бази користувачів Instagram, яка налічує понад один мільярд активних користувачів щомісяця.

Незважаючи на те, що обидві траєкторії зростання, безсумнівно, вражають, ChatGPT привернув увагу громадськості та змусив 100 мільйонів реєстрацій за короткий час, абсолютно самостійно як новий чат-бот ШІ. Навпаки, Threads змогла з першого дня відірватися від домінуючої платформи та користувачів Instagram, давши їй штучну перевагу над більш органічним вірусним успіхом ChatGPT.

Отже, як саме ChatGPT досяг такого величезного досягнення?

3 причини вибухового зростання ChatGPT

Цікаво, що допомогло ChatGPT досягти такого неперевершеного зростання?

1. Час хвилі ШІ

Незважаючи на те, що ChatGPT нічого не відмінює від винахідливості продукту, його запуск відбувся саме в потрібний час, щоб підняти хвилю зростаючого інтересу та ентузіазму навколо штучного інтелекту. ШІ завжди був предметом спекуляцій для більшості користувачів Інтернету. У 2022 році штучний інтелект став мейнстрімом у небачений раніше спосіб завдяки таким досягненням, як DALL-E 2, Midjourney та інші генеративні інструменти штучного інтелекту. Люди були підготовлені та в захваті від штучного інтелекту, тож коли ChatGPT з’явився разом із дружнім інтерфейсом, яким міг користуватися кожен, він чудово захопив уяву людей. Час узгоджувався з технологічним кліматом.

2. ChatGPT універсальний і неймовірно корисний

Двома найважливішими факторами вибухового зростання ChatGPT є його корисність і універсальність. OpenAI не просто зміг створити технологію, яку хотіли б використовувати люди; вони створили те, що майже кожен може знайти в нагоді.

Подумайте про це. Коли Facebook вперше був запущений, він був орієнтований насамперед на студентів університетів, особливо на тих, хто хотів познайомитися один з одним. Однак не всі в кампусі хочуть знати, хто живе по сусідству. Отже, це означало обмежену базу користувачів і обмежену корисність на той час. Так само, коли з’явився Spotify, він був націлений на людей, які хотіли транслювати музику онлайн. Обмеження? Ну, не всі хочуть транслювати музику.

З іншого боку, ChatGPT — це чат-бот загального призначення, який не націлений ні на кого конкретно. Отже, незалежно від того, що ви робите, ви знайдете різні способи використання ChatGPT у своєму повсякденному житті. Викладачі, студенти, інженери, практикуючі юристи, програмісти, письменники, генеральні директори — усі. Бути корисним для всіх — це величезна перевага, якою можуть похвалитися дуже небагато програм, навіть через роки існування.

3. ChatGPT безкоштовний і простий у використанні

Те, що заважає людям використовувати онлайн-сервіс, – це простота використання та вартість. ChatGPT не має проблем у жодній із цих областей.

Хоча багато людей можуть не знати, ChatGPT не є першим у своєму роді та не найдосконалішим текстовим генератором ШІ. Інший інструмент OpenAI для створення тексту зі штучним інтелектом, доступний на GPT Playground, набагато потужніший і існував задовго до того, як ChatGPT став вірусним.

Однак те, що відрізняє ChatGPT від інших, так це простота використання, доступність і нульова вартість для користувача. Хоча ChatGPT Plus, платна версія ChatGPT, була випущена 3 лютого 2023 року, модель безкоштовного доступу ChatGPT розширила ChatGPT до мільйонів користувачів лише за кілька днів.

Крім того, доступ до ChatGPT неймовірно простий. Маючи номер телефону та електронну адресу, будь-хто може зареєструвати обліковий запис у своєму браузері, і це те, що вам потрібно, щоб почати використовувати ChatGPT. Подібні інструменти штучного інтелекту від інших компаній або доступні для дуже вибраної аудиторії, або вимагають довгого списку очікування.

Одним із секретних засобів розвитку ChatGPT є той факт, що він значною мірою керується спільнотою. Зростання більшості сучасних популярних веб-додатків можна пояснити широкими рекламними кампаніями. Навпаки, зростання ChatGPT здебільшого забезпечувалося завдяки тому, що звичайні користувачі діляться своїм досвідом зі своєю спільнотою.

Від платформ соціальних медіа, таких як Twitter, Facebook і Reddit, до людей, які діляться своїм досвідом ChatGPT в особистих блогах, зростання ChatGPT в основному сприяло відгукам людей, які використовували чат-бот AI. Рекламні кампанії можуть бути ефективними, якщо їх проводити належним чином, але ніщо не зрівняється з ефективністю рекомендацій і відгуків довірених людей.

5. Звернення до людської уяви

ChatGPT захопив уяву людей щодо того, що може бути можливим за допомогою ШІ. Це дозволило доступно зазирнути в майбутнє на основі ШІ. Ідея мати помічника зі штучним інтелектом, з яким можна спілкуватися природним шляхом, миттєво захопила та захопила уяву так, як жодна інша споживча програма зі штучним інтелектом не досягла цього раніше. Таке бачення майбутнього захоплювало людей.

Чи є у ChatGPT можливості для більш швидкого зростання?

Незважаючи на те, що стрімке зростання ChatGPT останнім часом почало сповільнюватися, продукт усе ще демонструє величезний потенціал для подальшого впровадження. Не дивлячись на те, що ChatGPT більше не розвивається карколомними темпами, він готовий насолоджуватися стабільним постійним зростанням із розширенням своїх можливостей.

Завдяки постійному зосередженню OpenAI на поступовому вдосконаленні досвіду чат-бота, ChatGPT, безперечно, стане ще більш корисним і бажаним інструментом, що з часом стимулюватиме постійну реєстрацію користувачів.