5 поширених загроз для веб-додатків і як їх уникнути

Categories:

Незважаючи на їх зручність, є недоліки, коли справа доходить до використання веб-додатків для бізнес-процесів.

Одна річ, яку всі власники бізнесу повинні визнати та захистити себе, це наявність уразливостей програмного забезпечення та загроз для веб-додатків.

Хоча немає 100% гарантії безпеки, є деякі кроки, які можна вжити, щоб уникнути пошкоджень.

Якщо ви користуєтеся CMS, то останній звіт SUCURI про зламані показує, що понад 50% веб-сайтів заражені однією чи декількома вразливими місцями.

Якщо ви новачок у веб-додатках, ось кілька поширених загроз, на які слід звернути увагу та яких слід уникати:

Неправильна конфігурація безпеки

Працююча веб-програма зазвичай підтримується деякими складними елементами, які складають її інфраструктуру безпеки. Це включає бази даних, ОС, брандмауери, сервери та інше програмне забезпечення або пристрої.

Люди не усвідомлюють, що всі ці елементи потребують частого обслуговування та конфігурації для належної роботи веб-програми.

Перш ніж використовувати веб-додаток, поспілкуйтеся з розробниками, щоб зрозуміти заходи безпеки та пріоритетні заходи, які були вжиті для його розробки.

По можливості плануйте тести на проникнення для веб-додатків, щоб перевірити їх здатність обробляти конфіденційні дані. Це може допомогти негайно виявити вразливі місця веб-додатків.

Це може допомогти швидко виявити вразливі місця веб-додатків.

Шкідливе програмне забезпечення

Наявність зловмисного програмного забезпечення є ще однією з найпоширеніших загроз, від яких компанії зазвичай повинні захищатися. Після завантаження зловмисного програмного забезпечення можуть виникнути серйозні наслідки, такі як моніторинг активності, доступ до конфіденційної інформації та бекдорний доступ до великомасштабних порушень даних.

Зловмисне програмне забезпечення можна розділити на різні групи, оскільки вони працюють для досягнення різних цілей: шпигунське програмне забезпечення, віруси, програми-вимагачі, хробаки та трояни.

Щоб усунути цю проблему, обов’язково встановлюйте та оновлюйте брандмауери. Переконайтеся, що всі ваші операційні системи також оновлено. Ви також можете залучити розробників і експертів із захисту від спаму/вірусів, щоб вони розробили профілактичні заходи для видалення та виявлення заражень зловмисним програмним забезпеченням.

  Як очистити iPhone (стерти iPhone) перед продажем

Також обов’язково створюйте резервні копії важливих файлів у зовнішніх безпечних середовищах. По суті, це означає, що якщо ви заблоковані, ви зможете отримати доступ до всієї своєї інформації без необхідності платити за програми-вимагачі.

Перевіряйте ваше програмне забезпечення безпеки, використовувані браузери та плагіни сторонніх розробників. Якщо є виправлення та оновлення для плагінів, оновіть їх якнайшвидше.

Ін’єкційні атаки

Ін’єкційні атаки є ще однією поширеною загрозою, на яку слід звернути увагу. Ці типи атак бувають різних типів ін’єкцій і спрямовані на атаку даних у веб-додатках, оскільки веб-додаткам потрібні дані для роботи.

Чим більше даних потрібно, тим більше можливостей для ін’єкційних атак. Деякі приклади таких атак включають впровадження SQL, впровадження коду та виконання міжсайтових сценаріїв.

Атаки SQL-ін’єкції зазвичай захоплюють контроль над базою даних власника веб-сайту шляхом введення даних у веб-програму. Введені дані дають інструкції щодо бази даних власника веб-сайту, які не були авторизовані самим власником сайту.

Це призводить до витоку даних, видалення або маніпулювання збереженими даними. З іншого боку, ін’єкція коду включає введення вихідних кодів у веб-програму, тоді як міжсайтовий сценарій вводить код (javascript) у браузери.

Ці ін’єкційні атаки головним чином дають вашій веб-програмі інструкції, які також не авторизовані.

Щоб боротися з цим, власникам бізнесу рекомендується впровадити методи перевірки введених даних і надійне кодування. Власників бізнесу також заохочують використовувати принципи «найменших привілеїв», щоб мінімізувати права користувача та авторизацію для дій.

Фішинг

Фішинг-шахрайські атаки зазвичай задіяні та безпосередньо заважають маркетинговій діяльності електронною поштою. Ці типи загроз розроблені так, щоб вони виглядали як електронні листи з законних джерел, з метою отримання конфіденційної інформації, як-от облікові дані для входу, номери банківських рахунків, номери кредитних карток та інші дані.

Якщо особа не знає про відмінності та ознаки того, що повідомлення електронної пошти є підозрілими, це може бути смертельно небезпечним, оскільки вона може відповісти на нього. Крім того, їх також можна використовувати для надсилання зловмисного програмного забезпечення, яке після натискання може отримати доступ до інформації користувача.

  Виправити iMessages, отримані не в порядку

Щоб запобігти подібним інцидентам, переконайтеся, що всі співробітники обізнані та здатні помітити підозрілі електронні листи.

Необхідно також охопити профілактичні заходи, щоб можна було вжити подальших заходів.

Наприклад, сканування посилань та інформації перед завантаженням, а також зв’язок з особою, якій надіслано електронний лист, щоб перевірити його законність.

Груба сила

Існують також атаки грубої сили, коли хакери намагаються вгадати паролі та отримати доступ до даних власника веб-програми.

Немає ефективного способу запобігти цьому. Однак власники бізнесу можуть запобігти цій формі атаки, обмеживши кількість входів у систему, а також використовуючи техніку, відому як шифрування.

Витрачаючи час на шифрування даних, це гарантує, що хакерам буде важко використати їх для чогось іншого, якщо у них немає ключів шифрування.

Це важливий крок для корпорацій, які повинні зберігати конфіденційні дані, щоб запобігти подальшим проблемам.

Як боротися з погрозами?

Усунення загроз безпеці – це програма номер один для будь-якого бізнесу, що створює веб-програми та власні програми. Крім того, це не слід згадувати як запізнілу думку.

Безпеку програми найкраще розглядати з першого дня розробки. Зводячи це накопичення до мінімуму, давайте розглянемо деякі стратегії, які допоможуть вам створити надійні протоколи безпеки.

Примітно, що цей перелік заходів безпеки веб-додатків не є вичерпним і може застосовуватися разом для отримання корисного результату.

#1. SAST

Статичне тестування безпеки додатків (SAST) використовується для виявлення вразливостей безпеки протягом життєвого циклу розробки програмного забезпечення (SDLC).

Він працює в основному з вихідним кодом і двійковими файлами. Інструменти SAST працюють рука об руку з розробкою додатків і сповіщають про будь-які проблеми, коли вони виявляються в реальному часі.

Ідея аналізу SAST полягає в тому, щоб виконати оцінку «зсередини» та захистити програму до публічного випуску.

Є багато інструментів SAST, які ви можете перевірити тут, на OWASP.

#2. DAST

Хоча інструменти SAST розгортаються під час циклу розробки, динамічне тестування безпеки додатків (DAST) використовується в кінці.

  Який зараз новий iPad? [March 2022]

Читайте також: SAST проти DAST

Це передбачає підхід «ззовні всередину», подібний до хакерського, і для виконання аналізу DAST не потрібен вихідний код або двійкові файли. Це робиться у запущеній програмі на відміну від SAST, який виконується на статичному коді.

Отже, засоби правового захисту є дорогими та нудними у застосуванні та часто включені в наступний цикл розробки, якщо не мають вирішального значення.

Нарешті, ось список інструментів DAST, з яких можна почати.

#3. SCA

Аналіз складу програмного забезпечення (SCA) призначений для захисту відкритих вихідних кодів вашої програми, якщо вони є.

Хоча SAST може певною мірою прикрити це, окремий інструмент SCA найкраще підходить для поглибленого аналізу всіх компонентів з відкритим кодом на відповідність вимогам, уразливості тощо.

Цей процес розгортається під час SDLC разом із SAST для кращого покриття безпеки.

#4. Тест пера

На високому рівні тестування на проникнення функціонує подібно до DAST під час атаки на програму ззовні для виявлення лазівок у безпеці.

Але в той час як DAST здебільшого автоматизований і недорогий, тестування на проникнення проводиться вручну експертами (етичними хакерами) і є дорогою справою. Тим не менш, існують інструменти Pentest для виконання автоматичної перевірки, але результатам може бракувати глибини порівняно з ручними тестами.

#5. РАШПІЛЬ

Самозахист додатків під час виконання (RASP), як свідчить його назва, допомагає запобігати проблемам безпеки в режимі реального часу. Протоколи RASP вбудовані в додаток, щоб уникнути вразливостей, які можуть підробити інші заходи безпеки.

Інструменти RASP перевіряють усі вхідні та вихідні дані на предмет можливого використання та допомагають підтримувати цілісність коду.

Заключні слова

Загрози безпеці розвиваються з кожною хвилиною. І немає жодної стратегії чи інструменту, які могли б це виправити. Це багатостороннє, і до нього слід ставитися відповідно.

Крім того, будьте в курсі подій, продовжуйте читати подібні статті, і, нарешті, мати на борту відданого експерта з безпеки немає рівних.

PS: якщо ви використовуєте WordPress, варто звернути увагу на кілька брандмауерів веб-додатків.