5 порад щодо Linux Lite для користувачів Windows

| | 0 Comments| 1:15 AM
Categories:

Перейти з Windows на Linux нелегко. Незважаючи на те, що Linux Lite створено, щоб полегшити перехід, нерідко все одно виникає кілька запитань про те, як працює Linux.

З правильним керівництвом ви можете розпочати свій шлях до того, щоб стати досвідченим користувачем Linux. Ось кілька найкращих порад щодо початку роботи з Linux Lite.

1. Навчіться користуватися терміналом

Ви не можете повністю насолодитися Linux без використання терміналу. Хоча це може виглядати лякаюче, основні команди, якими ви будете користуватися щодня, дуже легко освоїти.

Якщо ви хочете встановити нову програму, скористайтеся наступними командами, щоб оновити пакети (архівні файли програмного забезпечення) і встановити вказану програму:

 sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install programname

Ви також можете використовувати такі команди, як cd і ls, коли починаєте навігацію та керування файлами через термінал, хоча немає нічого поганого у використанні вбудованої програми Файли для запуску. Ви отримаєте користь від використання посібника для вивчення основних команд терміналу протягом перших кількох тижнів використання Linux Lite.

  Як увімкнути захист Windows Defender в режимі реального часу в Windows 10

Термінал призначений не лише для роботи з файлами — він також неймовірно корисний, щоб дізнатися більше про вашу систему. Потрібно знати, які активні процеси споживають найбільше ресурсів ЦП? Верхня команда може допомогти. tcpdump дозволить вам переглядати пакети, що надходять і виходять з вашої мережі, тоді як netstat дозволяє дізнатися більше про вашу мережу.

Існують неймовірні інструменти командного рядка майже для будь-яких цілей, які тільки можна придумати, і ви знайдете їх лише за один пошук у Google. Є інструменти для перегляду вмісту файлів, утиліти для моніторингу продуктивності вашої системи та навіть веселі програми командного рядка.

3. Встановіть обладнання та драйвери пристроїв

Якщо ви помітили, що Linux Lite, здається, не працює ефективно з коробки, можливо, вам потрібно встановити відповідне обладнання та драйвери пристроїв. За замовчуванням пропрієтарні драйвери не встановлюються в Ubuntu та його похідних, включаючи Linux Lite. Ви можете перевірити, чи доступні пропрієтарні драйвери, відкривши меню та перейшовши до Налаштувань > Встановити драйвери.

  20+ найкращих трюків і хаків Windows 2023 (список найкращих порад)

Власні драйвери AMDGPU не підтримуються Linux Lite, тому радимо використовувати драйвери за замовчуванням.

4. Зрозумійте структуру каталогу Linux

Структура каталогів, яка використовується в Linux, кардинально відрізняється від структури Windows. Сам каталог ОС існує в кореневому каталозі (/), а не на диску C:.

Системні файли зберігаються в таких каталогах, як boot (для завантажувача), dev (для файлів, пов’язаних з обладнанням), тощо (для файлів конфігурації системи). Файли вашого облікового запису зберігаються в домашньому каталозі.

5. Встановіть своє улюблене програмне забезпечення

Linux Lite включає вражаючий набір програмного забезпечення за замовчуванням. Деякі програми, попередньо встановлені на Linux Lite, включають:

  • LibreOffice Suite, вражаюча та безкоштовна альтернатива Microsoft Office
  • Lite Themes, який пропонує простий у використанні графічний інтерфейс для налаштування вашої системи
  • Редактор зображень GIMP, альтернатива Photoshop із відкритим кодом
  • TimeShift, програма, яка може автоматично створювати знімки системи
  10 найкращих брандмауерів для Linux для ефективного захисту системи [2023]

Однак ці програми не завжди впораються. Ви можете спробувати завантажити знімки, якщо вам потрібна легка інсталяція, або скористайтеся вбудованою програмою Linux Lite Lite Software, щоб завантажити нові програми. Ви навіть можете спробувати завантажити нові програми через термінал, якщо у вас виникли незначні труднощі.

Скористайтеся всіма перевагами нової системи Linux Lite

Перейти на нову операційну систему нелегко, але ви можете бути впевнені, що використання Linux Lite значно полегшить процес.

Експериментуйте з терміналом, завантажуйте нове програмне забезпечення та змінюйте драйвери та конфігурацію системи, доки ви не будете задоволені новою системою. Не лякайтеся, оскільки найкращий спосіб навчитися – спробувати щось нове.