5 неочікуваних сайтів, де можна отримати зображення, аудіо та відео, які виділяються без ліцензії

В Інтернеті не бракує веб-сайтів, на яких розміщуються безоплатні та авторські права матеріали, особливо для зображень, аудіо чи відео. Але зрештою всі використовують матеріали з тих самих популярних сайтів, як-от Unsplash або Icons8, і найкращі зображення починають повторюватися, тому ваш вміст не виділяється з натовпу.

Але є кілька місць, де можна отримати матеріали, вільні від авторських прав, про які мало хто знає, і які привернуть вашу увагу більше. Від державних установ, таких як Смітсонівський інститут і NASA, до людей, які переглядають і курують матеріали, доступні у відкритому доступі, це кілька неочікуваних сайтів, де можна отримати безкоштовні зображення, аудіо та відео.

Окрім відомого Смітсонівського національного музею у Вашингтоні, Смітсонівський інститут управляє 20 іншими музеями, дев’ятьма дослідницькими центрами, зоопарком і кількома бібліотеками. Його величезні архіви знань тепер доступні для завантаження, обміну та повторного використання в рамках Смітсонівської програми відкритого доступу.

Колекція містить майже п’ять мільйонів зображень і понад 2000 3D-моделей, які можна відфільтрувати за музеєм чи підрозділом, темою, датою, місцем, групою чи типом ресурсу. У типі ресурсу ви знайдете такі підкатегорії, як картини, орнаменти, голотипи, графіка, живі ботанічні зразки тощо. І, звичайно, є надійна пошукова система. Ви також можете переглянути розділ «Ремікси відкритого доступу», щоб побачити, що зробили інші з цією багатою колекцією матеріалів.

Усі дані доступні за ліцензією Creative Commons Zero, що робить їх вільними від обмежень авторського права та доступними для комерційного та некомерційного використання. Зауважте, що це стосується лише матеріалів, розміщених у Смітсонівській програмі відкритого доступу, а не інших елементів на веб-сайті.

Понад 100 років Британська телерадіомовна компанія, або BBC, була світовим золотим стандартом радіо- та аудіопрограм. Природно, він зібрав величезну колекцію звуків і звукових ефектів. Може бути дивно дізнатися, що BBC надає вам доступ до них через портал BBC Sound Effects.

BBC Sound Effects включає такі категорії, як природа, транспорт, машини, повсякденне життя, армія, музеї, тварини, годинники, спорт, кроки, літаки, електроніка та натовп. І, звичайно, є потужна пошукова система, щоб знайти те, що вам потрібно. Ви можете попередньо переглянути звукові ефекти безпосередньо на сторінці перед завантаженням і далі сортувати їх за тривалістю або джерелом запису.

Веб-сайт також містить вбудований звуковий мікшер. Ви можете додати кілька звукових ефектів і подивитися, як вони будуть відтворюватися один на одного. Ви також можете додати ефекти до вибраного та звернутися до них пізніше.

Звукові ефекти BBC не можна використовувати для комерційних проектів, і про них є велика сторінка відомості про ліцензування. Але вони також додають: «За загальним правилом, поки ваше використання залишається некомерційним, ви можете використовувати звукові ефекти безкоштовно, згадуючи BBC. Якщо використання стає комерційним, тобто якщо ви монетизуєте його, продаєте або стягуєте плату за доступ до нього, або якщо воно фінансується за рахунок реклами чи комерційної підтримки, тоді це вважається комерційним використанням, і вам потрібно буде ліцензувати запис».

Фотографії галактик з широких супертелескопів. Знакові зображення, як-от людина, що йде по Місяцю. Аудіозаписи історичних фраз на зразок «Х’юстон, у нас проблема». Відео з марсохода, що показує місцевість на нашій сусідній планеті. Усе це доступно для безкоштовного завантаження у високоякісних форматах, а також для повторного використання та реміксування, як ви вважаєте за потрібне.

Бібліотека зображень і відео NASA не підходить для перегляду доступних матеріалів, тому вам, здебільшого, доведеться використовувати пошукову систему. У результатах ви можете додатково звузити їх за роком або типом вмісту (зображення, аудіо, відео). Це не найкраща система, тому що якщо ви не знаєте, що шукати, ви не знайдете матеріали, просто переглядаючи. Але зробіть собі послугу та перевірте розділ «Тенденції та популярні» на головній сторінці. Це справді одне з найкращих місць NASA для дослідження Землі та космосу.

Коли мова йде про некомерційне використання, увесь вміст NASA (зображення, аудіо, відео та 3D-моделі) не є об’єктом авторського права та може використовуватися вільно. Можуть існувати обмеження щодо комерційного використання, але вони набагато м’якші, ніж більшість інших, і ви можете прочитати про них у правила використання медіа.

Бібліотека Конгресу США (LOC) зберігає записи широкого кола історичних матеріалів, особливо фотографій, мистецтва та ілюстрацій. Не всі з них не захищені авторським правом, але час від часу LOC створює колекцію зображень, які, на його думку, є суспільним надбанням, не мають авторських прав або дозволені власником авторських прав для загального використання. І тепер ви можете переглядати їх усі в розділі «Безкоштовне використання».

Це не велика колекція порівняно з іншими в цьому списку, але вона точно унікальна. Кожен набір зображень базується на певній темі, як-от дні народження, головні вулиці, статуя Свободи, портретні фотографії 19-го століття, класичні дитячі книжки, День незалежності тощо. Як і можна було очікувати, це, мабуть, одна з найкращих колекцій. історичних та античних картин.

Усі матеріали з розділу вільного використання LOC можна використовувати в комерційних чи некомерційних цілях і не потребують посилання на оригінал.

Public Domain Review не пов’язаний з жодною державною установою та не має тривалої історії. Започаткований у 2011 році, цей некомерційний проект має просту мету висвітлити твори без авторського права та без гонорару, які варті уваги. PDR каже, що хоче зосередитися на «дивовижному, дивному та прекрасному».

Цей веб-сайт варто використовувати як основний ресурс для отримання матеріалів, оскільки він уже виконав роботу з курування. Якщо ви ознайомитеся з іншими базами даних із матеріалами, що не захищені авторським правом, ви знайдете сукупність як хорошого, так і поганого вмісту, яку вам доведеться просіяти, щоб знайти те, що варто використати. Але з PDR у вас не буде такої проблеми.

PDR класифікує свої добірки за категоріями, як-от есе чи колекції тем, як-от карти, архітектура, технології, війна тощо. Ви також можете переглядати їх за тегами або використовувати алфавітний покажчик усіх матеріалів на сайті. Кожна частина на сайті посилається на місце, де вона була спочатку розміщена, разом із основними правами на роботу та посиланнями для завантаження.

Будь ласка, вкажіть оригінал

Коли мова йде про матеріали, які є суспільним надбанням або під ліцензією Creative Commons Zero, вам часто не потрібно вказувати джерело авторства чи будь-яке посилання на авторство. Але робити це все-таки ввічливо та ввічливо, і, якщо це можливо, ви також повинні включити посилання на місце, де ви знайшли оригінальну роботу.