techukraine.net techukraine.net 5 найкращих інструментів, які допоможуть вам виявити відредаговані зображення

5 найкращих інструментів, які допоможуть вам виявити відредаговані зображення

| | 0 Comments| 6:39 AM
Categories:

З’ясувати, чи зображення було переплутано, може бути важко, але є кілька зручних безкоштовних інструментів, які можуть допомогти. Ці інструменти спрощують розкриття правди за зображеннями, тож ви можете визначити, що правда, а що ні. Нижче ми познайомимо вас із найкращими інструментами для виявлення відредагованих зображень і покажемо, як вони працюють.

Image Edited дає чітку інформацію про те, чи було відредаговано завантажене зображення. Після того, як ви перетягнете фотографію або завантажите її в інструмент, ви побачите один із наведених нижче вердиктів; Так, напевно, і ні.

Він може ідентифікувати загальні методи редагування, такі як кадрування, зміна розміру, обертання, клонування, відновлення, розмивання, різкість, налаштування кольору тощо.

Окрім чіткого вердикту, він може показати вам повні необроблені дані EXIF ​​для вашого зображення, наприклад модель камери, дату, місце розташування тощо. Він також надасть вам список програмного забезпечення, за допомогою якого зображення могло бути змінено. Усі ці функції безкоштовні, але якщо вам потрібен детальний аналіз, ви можете зв’язатися з командою Image Edited, щоб дізнатися ціну.

Щоб перевірити цей інструмент, ми завантажили стандартне зображення та обробили його за допомогою фоторедактора. Ви можете побачити до (ліворуч) і після (праворуч) фотографії нижче:

Потім ми завантажили відредаговане зображення в Image Edited. Ось які результати ми отримали:

Fake Image Detector виконує аналіз рівня помилок (ELA), щоб знайти невідповідності в рівнях стиснення зображення, яке ви завантажили. Він також враховує метадані зображення, щоб перевірити, чи не було змінено зображення.

Інтерфейс досить простий і зручний. Все, що вам потрібно зробити, це завантажити зображення зі свого комп’ютера та натиснути «Сканувати зараз». Ви отримаєте результат протягом кількох секунд. Відзначимо, що, за словами розробників інструменту, точність становить від 60 до 70 відсотків.

  Як знайти свій старий музичний обліковий запис

Ось результат обробленого зображення, яке ми завантажили:

FotoForensics є одним із найпопулярніших варіантів, і він використовує різні типи даних, як-от JPEG, ELA та метадані, щоб визначити оригінальність зображення. Він працює дещо інакше, ніж більшість інших інструментів, які ви побачите в Інтернеті.

Коли ви завантажуєте зображення та просите FotoForensics проаналізувати його, процес починається з аналізу рівня помилок (ELA). Початковий результат відображається поряд із оригінальним зображенням, яке ви надали. Якщо зображення, яке ви завантажили, було підроблено або будь-яким чином змінено, ви побачите кольори в результатах аналізу. Але якщо це недоторкана оригінальна фотографія, аналізоване зображення матиме лише білий колір.

Крім того, FotoForensics пропонує низку альтернативних методів аналізу, доступ до яких можна отримати через меню зліва для більш точного аналізу. Це може бути зручно, якщо ви маєте справу із зображенням, створеним одним із найкращих онлайн-редакторів фотографій зі штучним інтелектом.

Ось як він проаналізував наше оброблене фото:

Ghiro — ще один інструмент, який пропонує різні методи аналізу фотографій. До них належать, але не обмежуються ELA, генерація хеш-дайджестів, зіставлення хеш-списків, механізм підпису та вилучення рядків.

За допомогою генерації хеш-дайджесту інструмент створює унікальний код для зображення на основі його даних, який потім можна використовувати для визначення статусу зображення. Під час зіставлення хеш-списків лише ви маєте код зображення; ви можете надати список кодів, і він знайде всі зображення, які відповідають цим кодам.

  Як переглянути та видалити файли cookie у Firefox Developer Edition

Вилучення рядків дозволяє інструменту знаходити весь текст, прихований на зображенні, як-от URL-адреси, імена чи дати, і ідентифікувати будь-що незвичайне. Метод механізму підписів показує найважливішу інформацію про зображення, наприклад, де воно було зроблено, яка камера використовувалася, яка була точка фокусування тощо.

Під час використання Ghiro вам потрібно буде завантажити зображення як один із ваших проектів. Ви можете перевірити зображення, які ви додали, у розділі «Зображення» інструмента.

Варто зазначити, що Ghiro вимагає завантаження та встановлення на вашому пристрої. Це інструмент Linux, тому, якщо ви використовуєте іншу ОС, наприклад Windows, для його запуску вам потрібна віртуальна машина, наприклад QEMU або VirtualBox.

Ось результати Ghiro, які надав нам для нашого обробленого зображення:

JPEGsnoop — ще одна програма, яку можна завантажити, але лише для користувачів Windows. Коли ви завантажуєте зображення для аналізу в інструмент, JPEGsnoop негайно представляє важливу інформацію заголовка, як-от розміри та режим стиснення. Це ваш перший погляд на макіяж образу.

Потім ви можете глибше заглибитися в налаштування стиснення зображення, демонструючи таблиці квантування та таблиці Хаффмана. Для більш цікавого аналізу ви можете дослідити коефіцієнти дискретного косинусного перетворення (DCT), які забезпечують візуальне представлення того, як зображення розділено та стиснуто.

Однією з цікавих функцій є гістограма, яка дає вам графік значень пікселів. Це допомагає помітити будь-які дивні речі на вашому зображенні, які можуть бути редагуванням або змінами.

  Як облаштувати розумну спальню

Ось наші результати:

Інші способи виявлення підроблених зображень

Хоча використання спеціальних детективних інструментів може бути зручним для виявлення редагування зображень, є й інші способи, якими ви також можете зробити це вручну.

Почніть із того, що надасте зображенню гарний і близький вигляд. Шукайте все, що здається невдалим, як-от дивні зміни кольорів або речі, які не відповідають фону. Відредаговані зображення часто мають нечіткі краї або виглядають так, ніби їх вирізали та вставили, тому збільшення може допомогти вам знайти ці приховані нерівності.

Якщо ви маєте справу з фотографією натовпу, стежте за будь-якими завданнями копіювання та вставки. У нас є посібник із різних способів виявлення відредагованих зображень вручну, який глибоко занурюється в ці методи, щоб допомогти вам стати справжнім професіоналом у виявленні змінених зображень.

Відрізняйте правду від вигадки

Детектори фальшивих зображень можуть допомогти вам розшифрувати реальні історії, що стоять за пікселями, і не попастися на фальшиві новини, шахрайство чи містифікацію, у яких використовуються відредаговані зображення. Вони також можуть допомогти вам стати цифровим детективом і дізнатися більше про історію та контекст зображення або вдосконалити власні навички редагування. Спробуйте ці інструменти й переконайтеся самі.