5 найкращих інструментів моніторингу Dark Web для захисту цінних особистих даних

Categories:

Інструменти моніторингу темної мережі допомагають завчасно захистити вашу цифрову безпеку. Вони попередять вас про витік вашої особистої інформації, щоб вчасно вжити запобіжних заходів.

Ми взаємодіємо лише з невеликою частиною Інтернету. Хоча конкретних даних про це ніхто не має, приблизно 10% Інтернету відкрито для середньостатистичного користувача. Це називається відкритою або поверхневою мережею, яку пошукові системи індексують.

Решта 90% відомі як Deep web. Більшість із них — це бази даних, наукові публікації, приватні документи тощо, до яких ми не маємо жодного інтересу заглядати.

Так то…

Що таке Dark Web?

Менша частина глибокої мережі, менше 1% від загального Інтернету, сприймається як темна мережа, яка здебільшого розміщує незаконну діяльність.

Це означає продаж важких наркотиків, нелегальних товарів, особистих облікових даних і багато іншого, що заборонено законом.

Ці канали незаконної торгівлі, як правило, мають систему умовного депонування та працюють з криптовалютами, такими як біткойн, для анонімності в Інтернеті.

Цікаво, що ми не можемо отримати доступ до темної мережі за допомогою стандартних браузерів; натомість вам потрібно щось на зразок Tor.

Веб-адреса цих темних веб-сайтів зазвичай не має сенсу та закінчується на .onion/ порівняно з .com, .net тощо, які ми зазвичай бачимо.

Простіше кажучи, ми як звичайні користувачі Інтернету не маємо нічого спільного з темною мережею.

Однак моніторинг темної мережі повідомляє нам, чи є щось, що викликає занепокоєння, щоб захистити себе у разі витоку даних.

  Як Mac перейде з Intel на власні чіпи ARM від Apple

Інструменти моніторингу Dark Web

Ці інструменти постійно перевіряють витоки даних, щоб перевірити наші документи, що засвідчують особу, номери кредитних карток, адреси, номери телефонів, медичні облікові записи, облікові записи в соціальних мережах тощо, і попереджають нас, якщо щось, пов’язане з нами, є «доступним» у темній мережі. .

1Пароль

1Password — це преміум-менеджер паролів, який також є інструментом моніторингу темної мережі.

Як менеджер паролів, він надзвичайно безпечний і зручний. Він оснащений провідними галузевими функціями, такими як 256-бітне шифрування AES, захист від грубої сили, шифрування даних під час передачі та в спокої тощо.

Ви можете перевірити повний набір функцій у цій розбивці 1Password.

Що стосується темної мережі, то 1Password Watchtower пов’язано з інструментом HIBP для збору інформації про будь-яку важливу інформацію. Він негайно попереджає, якщо знаходить інформацію, пов’язану з користувачем, у базі даних HIBP.

1Password не має безкоштовної версії, але ви можете спробувати її за допомогою 14-денної безкоштовної пробної версії для особистих і бізнес-планів.

LastPass

LastPass — ще один менеджер паролів, який має вбудований монітор темної мережі. Це так само потужно завдяки 256-бітному шифруванню AES, перевірці працездатності сховища, зашифрованому сховищу файлів і власним програмам для основних платформ.

Ви можете просто ввести адреси електронної пошти, і LastPass буде на сторожі. Він сповіщає вас через зареєстровану електронну адресу про будь-яке порушення даних.

Крім того, ви можете отримати доступ до інформаційної панелі безпеки для загального стану вашого сховища паролів. Це допоможе вам визначити слабкі паролі, а також вкаже на розкриті облікові дані.

  Як розблокувати дзвінки в Месенджері в ОАЕ та Дубаї

LastPass має безкоштовну версію назавжди. Однак сканування темної мережі постачається з преміум-версією, яку ви можете пробувати протягом 30 днів безкоштовно.

NordVPN

Хороші віртуальні приватні мережі – це чудові продукти безпеки, які люди обирають, щоб залишатися цифровою анонімністю та отримувати доступ до заблокованого вмісту.

NordVPN не потребує представлення в галузі VPN. Ми говоримо про продукт найвищого класу, вишуканий користувальницький інтерфейс, надзвичайно високу швидкість і заздрісний рекорд георозблокування.

Як і всі інші обговорювані інструменти, цей також працює у фоновому режимі. Ви негайно отримуєте інформацію, якщо щось, пов’язане з вашою електронною поштою NordVPN, з’являється на територіях темної мережі.

Хоча NordVPN не має безкоштовної версії (як немає у більшості VPN), ви можете спробувати її без ризику завдяки 30-денній гарантії повернення грошей.

Нортон 360

Norton 360 одразу відчуває себе потужним у захисті набагато більше, ніж просто адреси електронної пошти та номери кредитних карток.

Він доступний у двох версіях: Norton 360 і Norton 360 LifeLock.

Нортон 360 дозволяє вказати номер вашого водійського посвідчення, дівоче прізвище вашої матері, п’ять номерів страхування, п’ять адрес електронної пошти, п’ять номерів, десять номерів банківських рахунків тощо для сканування темної мережі.

Підписка LifeLock додає ваш номер соціального страхування, дату народження та ім’я до списку.

Крім того, Norton 360 пропонує антивірус, хмарне резервне копіювання, менеджер паролів, батьківський контроль, VPN тощо.

Зрештою, це дійсно 360-градусний захист, на який ви можете підписатися, насолоджуючись 60-денною гарантією повного відшкодування.

Хранитель

Keeper BreachWatch постачається як аддон із менеджером паролів та іншими службами. Цей інструмент веб-моніторингу просто перевіряє збережені паролі на те, що просочується на темній стороні Інтернету.

  Як змінити пароль точки доступу iPhone

Згодом ви отримаєте сповіщення про необхідність якомога швидше змінити скомпрометовані облікові дані.

Крім того, BreachWatch визначає слабкі записи у вашому сховищі паролів і рекомендує змінити їх заздалегідь.

Крім того, його менеджер паролів є вже добре відомим продуктом, який також має обмежену безкоштовну версію.

Нарешті, менеджер паролів Keeper має рідні програми для більшості платформ і 30-денну безкоштовну пробну версію, яку ви можете вибрати, щоб перевірити його придатність.

Нема причин для страху!

Хоча темна мережа є домом для небезпечних дій, вам, як звичайному користувачеві Інтернету, не варто панікувати.

Кінцева мета цієї статті — розповісти про інструменти моніторингу темної мережі, якими ви можете користуватися як окрема особа.

Такі інструменти інформують вас, щойно ваша особиста інформація з’являється в мережі, щоб вчасно вжити запобіжних заходів.

Як важливе правило безпеки в Інтернеті, використовуйте надійні паролі та розгортайте двофакторну автентифікацію, де це можливо.

Але ми ще не закінчили. І ми маємо цю цікаву статтю про цінність вашої особистої інформації в темній мережі, щоб розповісти вам про деякі факти, що викривають.

Залишайтеся на зв’язку!