5 найкращих серверів TFTP для Windows

Сервери TFTP забезпечують простий, легкий у використанні та ефективний спосіб підключення до мережевих ресурсів і передачі файлів, встановлення конфігурацій та оновлень, резервне копіювання ресурсів тощо.

Це чудовий варіант порівняно з іншими варіантами, як-от FTP, через його простоту, швидкість та інші переваги, особливо якщо ви хочете використовувати його в мережі організації чи вдома.

Але що таке цей TFTP?

А що ви маєте на увазі під сервером TFTP?

Давайте детально розберемо ці концепції, а також їхні переваги та випадки використання. У цьому дописі також будуть описані деякі з найкращих серверів TFTP для Windows.

Що таке TFTP і TFTP-сервери?

Trivial File Transfer Protocol (TFTP) або Trivial FTP — це проста версія популярного протоколу File Transfer Protocol (FTP), зазначеного в RFC 1350.

Сервери TFTP використовують TFTP і використовуються для передачі невеликих файлів з однієї системи в іншу за допомогою протоколу дейтаграм користувача (UDP). Ви також можете використовувати TFTP для резервного копіювання мереж, завантаження комп’ютера без диска та для інших цілей. TFTP-сервери в основному використовуються в таких пристроях, як маршрутизатори, мобільні телефони тощо.

Однак цей протокол не має вбудованих засобів контролю безпеки; отже, він не потребує автентифікації. Це також є причиною, чому він здебільшого використовується у внутрішніх мережах.

Крім того, можна компенсувати відсутність безпеки шляхом порівняння підписів переданих файлів із відомими ключами чи значеннями. TFTP ідеально підходить для використання, коли процесор чи пам’ять вашої системи не підходять для інших протоколів, таких як FTP.

FTP проти TFTP

За допомогою FTP ви можете передавати файли з однієї системи в іншу або з одного хоста на інший за допомогою TCP, і він працює на портах з номерами 20 і 21. Однак під час передачі файлів ви можете зіткнутися з певними проблемами, як-от безпека або інший каталог або ім’я файлів. в різних системах або хостах.

За допомогою TFTP ви можете передавати дані між сервером і клієнтом без використання FTP. Замість цього він використовує UDP. Його програмне забезпечення є меншим і працює на порту номер 69.

Крім того, FTP є більш складним, ніж TFTP. Отже, якщо ви використовуєте мінімально, ви можете швидко розпочати роботу з TFTP.

FTP містить багато повідомлень або команд, але TFTP використовує лише 5 повідомлень.

FTP може бути повільнішим, але TFTP швидшим.

FTP вимагає автентифікації для встановлення зв’язку; TFTP не робить.

FTP більше підходить для віддалених користувачів для завантаження та завантаження файлів. З іншого боку, TFTP підходить для передачі конфігурацій між мережевими пристроями.

Як працює сервер TFTP?

Оскільки сервер TFTP працює на порту номер 69 для встановлення з’єднання UDP, ви повинні відкрити серверний сокет на IP-адресі сервера через порт UDP номер 69. Коли з’єднання буде встановлено, клієнт надішле запит на ваш сервер. Ці запити на повідомлення можуть надсилатися різних типів. Далі сервер TFTP розділить це повідомлення на різні блоки, кожен по 512 байт. Крім того, останній блок кожного файлу менше 512 байт. Це робиться, щоб допомогти одержувачу інтерпретувати останній блок повідомлення.

  12 способів відкрити Провідник файлів у Windows 10

Крім того, кожен блок потрібно надіслати як запит даних TFTP, а решті блоків буде надано номер TFTP. Але ви повинні переконатися, що кожен блок зберігається окремо в повідомленні UDP.

Якщо розмір останнього блоку не менше 512 байт (за винятком значення, кратного 512), користувач передає інший блок, що складається з нуля байт. Це вкаже одержувачу, що передача даних завершена. Крім того, сервер TFTP запустить протокол перевірки та призупинення та надсилатиме блоки один за іншим. Цей протокол також вимагатиме підтвердження від відправника, і тільки тоді будуть відправлені наступні блоки.

Однак, якщо підтвердження не отримано протягом заданого періоду, відправник знову надсилатиме повідомлення, доки його не буде підтверджено.

Використання серверів TFTP

TFTP корисний у багатьох випадках використання:

Завантаження пристрою

Сервери TFTP використовуються в процесі завантаження пристрою, щоб дозволити завантажувати конфігураційні файли та операційні системи. Крім того, ви можете скопіювати файл конфігурації між двома вузлами, якщо вони знаходяться в одній мережі.

Крім того, пристрої, які отримують IP-адресу через протокол Bootstrap (BOOTP) або протокол динамічної конфігурації хоста (DHCP), можуть використовувати цей протокол TFTP для легкого завантаження файлів конфігурації та зображень початкового завантаження. Крім того, ви можете використовувати TFTP із FTP для різних цілей, наприклад FTP для завантаження образу системи та TFTP для завантаження образу завантаження.

Передача невеликих файлів

Ви можете передавати файли меншого розміру в мережі LAN за допомогою UDP. Він потребує менше мережевих ресурсів і простіше надсилати оновлення прошивки та файли на мережеві пристрої. Ви навіть можете заощадити ресурси мережі, легко оновивши мікропрограму та пристрої.

Адміністрування мережі

TFTP широко використовується в мережевому адмініструванні у великих інтрамережах. Оскільки він не потребує автентифікації та може бути чутливим до атак, організації використовують його у своїй мережі для внутрішньої передачі даних, надсилання оновлень тощо. Таким чином, лише їхня внутрішня команда та члени можуть користуватися послугами, залишаючись захищеними від зовнішнього світу (Інтернету), який відкритий для всіх.

Домашня обстановка

Для дому потрібні менші транзакції даних або надсилання файлів і оновлень. Ось чому TFTP підходить у домашніх умовах. Це допоможе вам захистити ваші особисті дані, зменшивши рівень впливу та поверхню атаки.

Але якщо вам потрібно передавати великі файли між несумісними операційними системами, ви можете використовувати клієнт і сервер TFTP.

Навіщо використовувати сервери TFTP?

Простота

Сервери TFTP легко використовувати мережевими адміністраторами та інженерами. Це допомагає їм легко підключатися до ваших мережевих ресурсів, вирішувати проблеми, керувати ними, створювати резервні копії й оновлювати їх вчасно. Крім того, навіть якщо щось виходить з ладу, ви можете легко замінити обладнання та завантажити конфігурацію.

Економить час

Сервери TFTP можуть допомогти вам надсилати оновлення мікропрограми безпосередньо на різні пристрої з центрального розташування. Це означає, що вам не потрібно витрачати години на виконання лише одного завдання; замість цього ви можете використовувати сервер TFTP для автоматизації всього процесу.

  Чому Windows 10 так часто оновлюється?

Швидше

Порівняно з FTP сервери TFTP є відносно швидшими. Ви можете швидше підключатися до мережевих ресурсів і виконувати свою роботу, як-от оновлення або передача файлів, із покращеною швидкістю. Це допомагає підвищити продуктивність ваших інженерів і адміністраторів.

Отже, ви готові скористатися цими перевагами?

Якщо так, ось кілька хороших варіантів для серверів TFTP.

SolarWinds

Отримайте безкоштовно сервер TFTP від ​​SolarWinds, щоб забезпечити безпечну та надійну передачу файлів. Це просте у використанні та потужне рішення для передачі всіх ваших файлів.

Ви можете легко надсилати оновлення конфігурації, образи ОС, резервні файли конфігурації та мікропрограми та передавати файли розміром до 4 ГБ. За допомогою цього рішення ви можете одночасно передавати файли з кількох систем без плутанини чи помилок. Крім того, він може дозволяти перекази з певної IP-адреси або діапазону IP-адрес.

Ці TFTP-сервери можна запускати як службу Windows. Це спростить і захистить ваші передачі по мережі та допоможе вам легко контролювати керування змінами та мережевими конфігураціями. Це відзначене нагородами рішення TFTP від ​​SolarWinds на 100% безкоштовне для базових функцій, таких як оновлення прошивки пристрою та ОС, а також резервне копіювання конфігурацій мережі.

Однак, якщо ви хочете скористатися розширеними функціями, його вартість починається від 1738 доларів США. Він включатиме:

  • Розширене керування версіями, пошук і резервне копіювання конфігурації пристрою
  • Розширений сценарій налаштування пристрою та керування шаблонами
  • Висока масштабованість із адмініструванням кількома користувачами
  • Аудит конфігурації

Почніть 30-денну безкоштовну пробну версію, щоб дізнатися, як це працює, або почніть роботу з безкоштовною версією.

WhatsUp Gold

Якщо ви шукаєте постійний інструмент на основі сервісу для захисту та спрощення передачі файлів у вашій мережі, сервер TFTP від ​​WhatsUp Gold стане хорошим вибором. Якщо ви хочете передати файли конфігурації чи системні файли, ви можете скористатися цим безкоштовним рішенням.

Це просте та ефективне рішення допоможе вам заощадити зусилля та час під час завантаження та завантаження файлів. Крім того, ви можете використовувати його для передачі файлів конфігурації вашого пристрою та програмного забезпечення ОС між вашими пристроями та комп’ютерами у вашій мережі.

TFTP-сервери WhatsUp Gold дозволять вам легко створювати резервні копії всього середовища. Він має багато функцій, таких як:

  • Резервне копіювання мережевих конфігурацій
  • Пристрої перегляду
  • Копіювання даних в мережі
  • Завантаження конфігурацій назад на ваші пристрої через мережу
  • Підтримує Windows Vista, XP та інші

Це просте програмне забезпечення є простим у використанні для адміністраторів для керування існуючим обладнанням у їхній мережі. Це також допомагає гарантувати, що якщо комутатор мережі або маршрутизатора виходить з ладу, ви можете легко замінити апаратне забезпечення на подібне та завантажити конфігурацію в систему. Він має чіткий, стійкий і візуально привабливий інтерфейс на основі графічного інтерфейсу.

Сервер TFTP haneWIN

TFTP-сервер haneWIN — це багатопоточний сервер на основі RFC 1350, який забезпечує високу надійність і продуктивність для передачі даних. Він реалізований як рішення для Windows і підтримує різні версії Windows. Сервер включає операцію багатоадресної передачі TFTP, указану в RFC 2090.

  (ВИПРАВЛЕНО) Аудіороз'єм не працює на ноутбуці Windows 10

Сервер TFTP містить унікальну інтуїтивно зрозумілу панель керування для доступу до всіх служб. Ви також можете безпосередньо отримувати дані в інші програми за допомогою опції каналу. haneWIN TFTP підтримує як застарілі, так і поточні версії Windows від XP до 10. Ви також можете запускати його у фоновому режимі як службу в Windows 95, 98 і 2000, навіть не входячи в систему.

TFTP-сервер haneWIN забезпечує захист даних для профілів залежно від запитаної операції, каталогів файлів та IP-адреси, яку використовує сервер. Крім того, налаштуйте свій сервер для передачі даних через різні порти UDP на основі мережевого трафіку та налаштувань брандмауера.

Tftpd64

Tftpd64 — це 64-розрядний французький пакет службових програм на базі Windows із продуктивним сервером TFTP. Це легка, безкоштовна програма з відкритим вихідним кодом, яка підтримує протокол IPv6, має TFTP-клієнт і TFTP-сервери. Він також включає сервери DHCP, SNTP, DNS і Syslog.

TFTP-сервер і клієнт повністю підтримують такі параметри TFTP, як тайм-аут, розмір блоку та tsize, що забезпечує найвищий рівень продуктивності для передачі даних. Він також включає деякі розширені функціональні можливості, такі як запуск безпеки, засіб каталогів, фільтрація інтерфейсу тощо.

Крім того, ранні підтвердження та індикатори прогресу збільшують пропускну здатність і корисність протоколу TFTP для TFTP-сервера та клієнта. Крім того, сервер DHCP включає необмежену статичну або автоматичне призначення IP-адрес.

Ви також можете реалізувати Tftpd64 як службу Windows. Він ідентичний своєму іншому варіанту, Tftpd32, який скомпільований як 32-розрядна програма.

Sourceforge

Sourceforge — це багатопоточний сервер TFTP для Windows/Unix. Ця безкоштовна програма з відкритим кодом запускає службу або демон. Ви також можете отримати його версію з одним портом.

Цей TFTP-сервер підтримує майже кожну галузеву стандартну функцію, загальний розмір (tsize), інтервал часу, розмір блоку, зміну номера блоку для великих файлів, власника процесу, крім root, тощо. Це також корисно для обширних і історичних рубок.

Сервер TFTP Sourceforge може визначати порти та інтерфейси сервера та підтримує діапазони портів клієнта. Він займає менше місця та підходить для системних адміністраторів та інших досвідчених кінцевих користувачів.

Висновок

Якщо ви шукаєте просте, швидше та легке рішення для надсилання файлів, встановлення оновлень і конфігурацій або завантаження пристрою, TFTP є гарним рішенням. Це найкраще для локальних мереж та інтранет, оскільки воно не потребує автентифікації та є простим у використанні для ваших адміністраторів та інженерів.

Таким чином, ви можете вибрати будь-який із вищезазначених серверів TFTP на основі своїх уподобань і скористатися перевагами його особливостей і функцій.