5 найкращих рішень автоматизації інфраструктури для середнього та корпоративного бізнесу

Автоматизуємо ІТ-інфраструктуру.

Був час, коли все, що стосувалося установки інфраструктури, налаштування, обслуговування, виконувалося вручну. Багато людей у ​​команді брали участь. Всі речі були ручними. Цей процес мав значний ризик людської помилки, що призвело до низької доступності, безпеки та продуктивності програми.

Не варто забувати про загальну вартість інфраструктури.

Але завдяки сучасним технологіям і філософії, як-от DevOps, це більше не проблема.

Тепер у нас є кілька інструментів для виконання завдань створення, розгортання та керування інфраструктурою. Використовуючи правильне програмне забезпечення, можна автоматизувати всю інфраструктуру з меншим залученням людини. Я не говорю про легкі речі, а про складні завдання, такі як надання інфраструктури, повне налаштування програми тощо.

Автоматизація інфраструктури — це процес розгортання апаратних/програмних компонентів, операційної системи, мережевих компонентів, компонентів зберігання даних за допомогою IaC (інфраструктура як код). Цей процес передбачає втручання людини лише для написання такого коду, який матиме всі деталі для створення та розгортання необхідних компонентів.

Ось список найпопулярніших інструментів автоматизації інфраструктури, які широко використовуються в галузі.

Ансібль

Ансібль це безагентна ІТ-система з відкритим вихідним кодом, яка автоматизує розгортання додатків, керування конфігурацією та оркестровку ІТ. Він був заснований у 2012 році та написаний найпопулярнішою на даний момент мовою Python. Щоб реалізувати всю автоматизацію, Ansible використовує збірник ігор, де всі конфігурації написані мовою YAML, зрозумілою людині.

Якщо ви новачок, перегляньте цей вступ до Ansible.

Ansible має безагентну архітектуру, що означає, що вам не потрібно встановлювати програмне забезпечення окремо на всіх серверах. Це дотримується моделі на основі push, де вам потрібна локальна система з усіма необхідними конфігураціями, і ці конфігурації надсилаються на цільові сервери.

Анзибні особливості:

 • Автоматизація з простою мовою, зрозумілою людині
 • Безагентна архітектура, ви можете підключатися до серверів за допомогою простого SSH.
 • Модель push надсилає конфігурації на сервер із локальної машини, якою керуєте ви.
 • Створено на Python, тому підтримує багато бібліотек і функцій Python.
 • Підібрана колекція модулів Ansible командою інженерів Red Hat.

Для підприємства Red Hat пропонує Ansible Tower.

Навички Ansible підходять для системного адміністратора, розробника, інженера Infra, і якщо вам потрібно трохи навичок, перегляньте це Підручник Udemy.

SaltStack

SaltStack може виконувати управління інфраструктурою, управління конфігурацією, оркестровку зі швидкістю. Порівняно з іншими подібними інструментами, такими як Chef і Puppet, висока швидкість SaltStack є суттєвою відмінністю. Його перший випуск відбувся в 2011 році, і, як і Ansible, він також написаний на Python.

Він має архітектуру «головний-підлеглий», де Salt Master — головний демон, який керує всім, а Salt Minions — підлеглі демони, встановлені в кожній керованій системі для виконання інструкцій, надісланих Salt Master. Salt Master надсилає необхідну конфігурацію та команди Salt Minions, а Salt Minions виконують їх на своїй машині, щоб застосувати всю ІТ-автоматизацію.

Особливості SaltStack:

 • Створений для масштабу та швидкості, він може обробляти до 10 000 міньйонів на майстра.
 • Дуже простий у налаштуванні, має єдину архітектуру віддаленого виконання.
 • Файли конфігурації в SaltStack підтримують усі види мов.
 • Він може виконувати команди на віддалених системах паралельно, що сприяє швидкому застосуванню автоматизації.
 • Надає простий інтерфейс програмування з використанням API Python.

Шеф-кухар

Однією з основних причин виробничих інцидентів є неузгоджена конфігурація додатка або інфраструктури. Це поширена проблема, і Шеф-кухар прагне це виправити.

Chef — це інструмент керування конфігурацією для управління інфраструктурою. Він був написаний на Ruby, і перший випуск відбувся в 2009 році OpsCode.

Управління інфраструктурою шеф-кухаря продукт забезпечує узгодженість кожного середовища з однаковими конфігураціями в інфраструктурі. Він надає різні інструменти, як-от Chef Infra, Chef Automate, Chef Enterprise і Chef Community для керування інфраструктурою.

Функції управління інфраструктурою Chef:

 • Конфігурації написані мовою YAML, легкою для вивчення мовою, зрозумілою людині.
 • Він постачається з кількома інструментами розробки для написання кулінарних книг (конфігурацій), тестування та вирішення залежностей.
 • Функції легкої співпраці в корпоративній версії для легкої роботи зі складними середовищами.
 • Підтримка інтеграції з сотнями інструментів DevOps, таких як GitHub, Jenkins, Azure Terraform.

Болт

Болт є одним із відкритих проектів Puppet.

Це інструмент оркестровки без агентів для автоматизації ІТ. Використовуючи Bolt, ви можете автоматизувати всі ручні завдання, які вам потрібно виконати сьогодні відповідно до потреби. Я говорю про такі завдання, як розгортання програми, усунення несправностей серверів, зупинка для перезапуску служби, виправлення та оновлення систем тощо.

Оскільки Bolt не використовує агента, вам не потрібно встановлювати жодне програмне забезпечення агента на віддалених цільових машинах. Вам потрібно встановити Bolt у вашій локальній системі, і ви можете підключити віддалені цільові системи за допомогою SSH або WinRM.

Особливості болта:

 • Напишіть план болта (поєднання команд, сценаріїв і завдань) у YAML, простий у використанні та навчанні.
 • Багато існуючих планів і робочих процесів доступні з Лялькова кузня (модульна бібліотека).
 • Легко перенесіть свою автоматизацію з Bolt на Puppet Enterprise для кращої масштабованості.

Тераформа

Тераформа це інструмент забезпечення інфраструктури з відкритим кодом, який використовується для створення та розгортання інфраструктури з використанням інфраструктури як коду (IaC). Hashicorp розробила його, і перший випуск відбувся в 2014 році.

Перегляньте вступ до Terraform для початківців.

Terraform досить добре працює з хмарними провайдерами, такими як AWS, Azure, GCP, Alibaba. Ви можете з легкістю розгортати свою інфраструктуру та керувати нею на будь-якому з цих хмарних постачальників за допомогою Terraform. Зараз terraform широко використовується багатьма організаціями для керування своїми кластерами Kubernetes.

Переваги Terraform:

 • Легко керує конфігурацією незмінної інфраструктури.
 • Може здійснювати повну оркестровку інфраструктури, а не лише керування конфігурацією.
 • Використовує мову конфігурації HashiCorp (HCL), яку легко читати та легко вивчити.
 • Надає готові модулі та постачальники для сотень інструментів і технологій реєстр тераформ.

Вирішивши використовувати його, не забудьте дотримуватися цих передових методів Terraform.

Висновок

Це був мій список найпопулярніших рішень для автоматизації інфраструктури, які пропонують продукти для організацій середнього розміру до корпоративного рівня. Якщо ви входите в область DevOps і прагнете автоматизувати свою інфраструктуру та пов’язані з нею монотонні завдання, це вдалий час вибрати одне зі згаданих вище рішень і почати автоматизацію.