5 найкращих клієнтів IRC для Linux

| | 0 Comments| 11:39 PM
Categories:

Потрібен хороший IRC-клієнт для Linux, але не знаєте, який із них використовувати? Ми вас покрили! У цій статті ми розглянемо п’ять найкращих клієнтів IRC, доступних на платформі Linux. Ми розглянемо функції, конкретні варіанти використання та де їх можна завантажити.

Зрозумійте, що в Linux є десятки програм IRC. У цьому списку ми розповіли про улюблені шанувальники. Якщо у вас є улюблений IRC-клієнт для Linux, який тут не згадується, розкажіть нам про це нижче в коментарях.

1. IRSSI

IRSSI це термінальний IRC-клієнт для систем Unix, і він залишається одним з найпопулярніших варіантів сьогодні. Офіційно клієнт доступний на Linux, різних операційних системах BSD, а також Solaris та інших. Програма є відкритим вихідним кодом і доступна під загальною публічною ліцензією GNU v2. Він написаний мовою програмування Perl і підтримує теми, модулі та «скриптування».

Змінити зовнішній вигляд клієнта IRSSI IRC легко, навіть якщо ви не знайомі з програмуванням. Усі налаштування та все, що стосується програми, виконується в одному конфігураційному файлі в домашньому каталозі користувача. Зберігання всієї конфігурації в одному файлі робить резервне копіювання та автоматизацію легкими.

  Як встановити Telegram на Linux

Однією з головних переваг такої програми, як IRSSI, є те, що вона працює скрізь. Якщо ви людина, яка часто опиняється всередині терміналу в Linux, цей клієнт чату є обов’язковим. Він буде працювати майже на всьому і підключатися до IRC будь-де — навіть через сеанс SSH!

2. Квасель

The Клієнт Quassel IRC є кросплатформним клієнтом чату для наступного покоління, і він має багато вражаючих функцій. Основна функція, яка ставить Quassel так високо в списку, – це Quassel Core. З його допомогою користувачі можуть встановити центральне «ядро» на віддаленому сервері. Це ядро ​​може залишатися підключеним до IRC-каналів користувача, збираючи журнали, сповіщення та все, що вони могли пропустити. Потім користувачі можуть підключити свій клієнт Quassel IRC до ядра і ніколи нічого не пропускати.

Окрім «основної» функції, Quassel має інші унікальні функції, які роблять його чудовим клієнтом IRC, як-от список псевдонімів, які можна закріпити, і панель тем, реєстрація IRC у користувацьких форматах, псевдоніми команд, підтримка псевдонімів, ідентифікація окремих серверів тощо. .

Quassel — цікавий клієнт IRC, який може запропонувати багато, особливо якщо ви любите IRC і постійно використовуєте його. Якщо ви досвідчений користувач, який цінує налаштування, спробуйте це!

  Як використовувати Tidal Music з командного рядка в Linux

3. WeeChat

WeeChat це розширюваний термінальний клієнт чату для Linux, Mac і BSD. На відміну від IRSSI, клієнт WeeChat підтримує IRC, а також Jabber, плануючи додати підтримку інших протоколів. Програма дуже модульна і має велику бібліотеку плагінів і скриптів. Крім того, скрипти в програмі підтримують кілька мов (Perl, Python, Ruby, Scheme, Tcl і Lua).

IRC-клієнти на основі терміналів чудово підходять для використання на серверах. Популярним варіантом використання WeeChat (та інших термінальних IRC-клієнтів) є його запуск на віддаленому сервері, завжди увімкненому, а потім відновлення сеансу з будь-якого місця.

Навіть якщо вам байдуже використовувати WeeChat віддалено, це чудовий вибір, особливо якщо вам потрібно зберегти цінну оперативну пам’ять або ви віддаєте перевагу використанню IRC в командному рядку. Щоб дізнатися більше про WeeChat, відвідайте офіційний веб-сайт.

4. HexChat

HexChat є безкоштовною повторною реалізацією популярного клієнта XChat IRC. Програма з відкритим вихідним кодом і доступна в багатьох операційних системах, таких як Windows, macOS, Linux, BSD та інших Unix-подібних операційних системах. Основна мета HexChat — повністю замінити XChat, але додати нові функції.

Програма може багато чого запропонувати, особливо для нових користувачів, і через це вона за замовчуванням поєднується з великою кількістю дистрибутивів Linux. Функції HexChat включають підтримку кількох серверів, автоматичні підключення, вбудовану перевірку орфографії, підтримку сценаріїв кількома мовами (Perl, Lua та Python) тощо.

  Як встановити Calligra Office Suite на Linux

Якщо ви новачок у IRC, HexChat є хорошим вибором. Найкраще те, що ви, можливо, вже встановили його. Відкрийте його і спробуйте.

5. Підгін

Підгін не є клієнтом IRC, хоча має підтримку IRC. Натомість Pidgin є багатоплатформним клієнтом чату з відкритим кодом. Користувачі, які випадково користуються IRC, можуть захотіти спробувати Pidgin для своїх потреб. Як і більшість клієнтів, програма підтримує історію чатів, кілька підключень до серверів, псевдоніми тощо.

Тих, хто використовує лише IRC і клянеться ним, може трохи збентежити, що Pidgin не зосереджується лише на IRC. Тим не менш, якщо вам подобається ідея, щоб усі ваші облікові записи соціальних чатів були в тому ж місці, що й сервери чату, які ви регулярно відвідуєте, завантажте Pidgin.