5 найкращих допоміжних програм Arch Linux AUR

Arch Linux AUR є корисним ресурсом. З його допомогою користувачі можуть швидко встановити практично будь-яке програмне забезпечення, яке безпосередньо не підтримує операційну систему. Тим не менш, незважаючи на те, що Arch AUR є хорошим, встановлення програмного забезпечення може бути важким. Багато користувачів Arch Linux вирішили цю проблему, створивши допоміжні програми Arch Linux AUR.

Допоміжні програми Arch Linux AUR чудові та полегшують взаємодію із сервісом. Проблема в тому, що є багато допоміжних інструментів на вибір, і, як наслідок, нові користувачі можуть не знати, чим користуватися. З цієї причини ми склали список найкращих допоміжних програм AUR для використання в Arch Linux!

1. Ура

Ура є помічником AUR, який запозичує дизайн Yaourt, Apacman і Pacaur. Він розроблений для забезпечення інтерфейсу з репозиторієм користувачів Arch, який вимагає мінімального введення користувача.

Ті на Arch, які користувалися Yaourt роками, але змушені були рухатися далі через його недавню стагнацію, повинні перевірити Yay сьогодні.

Примітні особливості:

Одним з найкращих аспектів Yay є його вирішення «розширених залежностей». Завдяки цій функції користувачі можуть отримати майже будь-який пакет AUR, створений та встановлений без клопоту.
Завершення табуляції дозволяє користувачам заощадити час під час написання пошукових запитів у терміналі.
Yay вважає своїм пріоритетом мінімізацію взаємодії з користувачем. Його функція «запит користувача наперед» дозволяє користувачеві відповідати на поширені запитання, які задає інструменти створення AUR, не потребуючи при цьому постійно взаємодіяти з терміналом під час встановлення.
Його функція «знайти відповідних постачальників пакетів» гарантує, що жодна збірка пакета не вийде з ладу через відсутній пакет.
Помічник Yay AUR має синтаксис команд, подібний до Pacman. Наявність подібних команд терміналу запобігає заплутанню користувачів.
Під час початкової інсталяції Yay на Arch для побудови не потрібні додаткові залежності.

Встановіть Yay

Візьміть останню збірку Yay з AUR за допомогою Git.

git clone https://aur.archlinux.org/yay.git

Перемістіть свій термінал у папку yay.

cd yay

Створіть і встановіть Yay за допомогою makepkg.

makepkg -si

2. Пакку

Пакку є оболонкою для менеджера пакунків Pacman Arch Linux з підтримкою AUR. Завдяки тому, що він є обгорткою, користувачі Arch можуть використовувати його як більше, ніж просто помічник AUR.

Примітні особливості:

Акуратно інтегрується в Pacman як обгортка та використовує той самий синтаксис команди та параметри.
Поряд із пошуком пакетів користувачі можуть читати коментарі AUR безпосередньо з Pakku у вікні терміналу.
Підтримує створення та встановлення пакетів з офіційних репозиторіїв Arch Linux на додаток до підтримки AUR.
Pakku за бажанням може видалити залежності збірки після завершення інсталяції, якщо вони більше не потрібні в системі.

Встановіть Pakku

Щоб встановити помічник Pakku AUR, спочатку завантажте останній знімок за допомогою команди git clone.

git clone https://aur.archlinux.org/pakku.git

Перемістіть термінал у папку pakku за допомогою команди CD. Потім почніть процес побудови за допомогою makepkg.

cd pakku

makepkg -si

3. Восьминоги

Восьминоги це більше, ніж просто помічник AUR в Linux. Натомість це повний інструмент GUI, який інтегрує Pacman і AUR (через Trizen).

Інструмент Ocotopi ідеально підходить для користувачів Arch, яким подобаються загальні основи операційної системи, але не можуть мати справу з інтерфейсом термінала.

Примітні особливості:

Вкладка вбудованого термінала Octopi дозволяє користувачам отримати доступ до командного рядка, якщо вони не можуть вирішити проблему безпосередньо з графічного інтерфейсу.
Octopi має кнопку зупинки, яку користувачі можуть натиснути (тільки під час завантаження частини інсталяції), щоб припинити процес налаштування.
Можна встановлювати, повторно інсталювати оновлення та видаляти пакунки за допомогою Pacman прямо з графічного інтерфейсу, не потребуючи терміналу.
Незважаючи на те, що основна мета Octopi полягає в тому, щоб забезпечити простий у використанні графічний інтерфейс для інсталятора програми Arch Linux, користувачі можуть взаємодіяти, встановлювати та створювати пакети AUR, подані користувачами, у межах програми.

Встановіть Octopi

Хочете спробувати Octopi? Побудуйте його за допомогою:

git clone https://aur.archlinux.org/octopi.git

cd octopi
makepkg -si

4. Аргон

аргон, як і Octopi, є повноцінним інтерфейсом графічного інтерфейсу для системи керування пакетами Arch Linux. З його допомогою користувачі можуть легко шукати та встановлювати багато пакетів миттєво. Він також має повну підтримку AUR, що означає, що вам ніколи не доведеться залишати Argon, щоб пакунки, надіслані користувачами, працювали.

Примітні особливості:

Argon має корисну систему сповіщень, яку можна налаштувати та налаштувати. Він може вимикатися і повідомляти користувачеві, коли оновлення системи готові до встановлення.
Система сповіщень сумісна з усіма середовищами робочого столу, навіть з такими, які традиційно не підтримують «спливаючі сповіщення».
Argon — це повноцінний менеджер пакетів для Arch Linux. З його допомогою користувачі можуть шукати та встановлювати офіційно підтримувані системні пакети, а не тільки AUR.

Встановіть Аргон

Щоб встановити помічник Argon AUR, виконайте наступні команди терміналу.

git clone https://aur.archlinux.org/argon.git
cd argon

makepg -si

5. Аурутілс

Aurutils це набір сценаріїв, які користувачі можуть встановити для автоматизації роботи зі створення пакетів AUR. Програма може шукати, створювати та встановлювати пакунки і нічого більше.

Він дуже простий і не є повною обгорткою, як багато інших інструментів. Тим не менш, якщо ви мінімалістський користувач Arch і не дбаєте про всі навороти, це може бути те, що вам потрібно.

Примітні особливості:

Функція «фільтр» в Aurutils дозволяє користувачам здійснювати більш розширений пошук.
Функція «ігнорування» Aarutils відмінна, особливо для докучливих пакетів, які ламаються під час оновлення. Користувачі можуть скористатися цим і додати пакети, які вони не хочуть оновлювати до списку.

Встановіть Aurutils

Aurutils поширюється через репозиторій користувачів Arch Linux. Щоб він працював на вашому ПК Arch, скористайтеся командою git clone, щоб завантажити останній знімок. Після цього згенеруйте та встановіть програму за допомогою makepkg.

git clone https://aur.archlinux.org/aurutils.git

cd aurutils

makepkg -si

Висновок

Використання AUR без допоміжного інструменту можливо, але не рекомендується. Справа в тому, що встановлення таких типів пакетів займає вічність. Якщо ви новачок у Arch Linux, не зволікайте. Зробіть собі послугу та перегляньте одну з програм у цьому списку.