5 найкращих дистрибутивів Linux для кращого терміну служби батареї

У Linux завжди було важко, коли справа доходить до ноутбуків, але найбільш дратівлива проблема — час автономної роботи. Це ніколи не було чудово, і часто нові користувачі встановлюють Linux лише для того, щоб виявити, що термін служби акумулятора скорочується вдвічі. Протягом багатьох років знайшлися рішення, які роблять проблему роботи батареї дещо більш стерпною, але багато дистрибутивів не охоплюють їх. Ось чому в цій статті ми розглянемо дистрибутиви Linux, які забезпечують кращий час автономної роботи.

Ми розглянемо різні варіанти використання цих операційних систем і розглянемо, як їх використання може заощадити заряд акумулятора вашого ноутбука.

1. Ubuntu Mate

Чудовий привід розглянути Ubuntu Mate для вашого ноутбука Linux полягає в тому, що супроводжувач дистрибутива за замовчуванням включає інструменти економії заряду акумулятора. Відразу ввімкнення цієї функції робить її ідеальною для використання, особливо якщо врахувати, що не кожен користувач Linux може знати, що ці інструменти існують або як їх увімкнути. Деякі люди просто хочуть встановити операційну систему і продовжувати працювати з нею.

На додаток до всіх крутих інструментів для економії заряду акумулятора, які користувачі можуть очікувати відразу з коробки, Ubuntu Mate постачається з робочим середовищем Mate. Він, як відомо, легкий і використовує мінімальні ресурси. Якщо ви шукаєте надійний дистрибутив Linux для свого ноутбука, який не розряджатиме акумулятор, подумайте про встановлення цього. Дізнайтеся більше про операційну систему Ubuntu Mate та завантажте її на офіційному веб-сайті.

  Як встановити Cosy Audiobook Player на Linux

2. Лубунту

Lubuntu це ще один варіант Ubuntu, який дуже добре працює на ноутбуках. Однак, на відміну від Ubuntu Mate, параметри економії заряду акумулятора не ввімкнені за замовчуванням. Однак це не має значення, оскільки Lubuntu працює з робочим середовищем Linux, яке використовує лише 128 МБ оперативної пам’яті та дуже мало потужності ЦП. Цей дистрибутив Linux ідеально підходить для комп’ютерів із недостатньою потужністю, але це не єдина причина, по якій вам варто його перевірити. Майте на увазі, що, оскільки операційна система настільки ефективна, ви будете споживати менше енергії від свого ноутбука, а отже, акумулятор буде працювати довше.

Операційна система не найкрасивіша, оскільки в основному призначена для старого, слабкішого обладнання. Тим не менш, якщо ви шукаєте спосіб використовувати якомога менше енергії, Lubuntu, можливо, варто перевірити.

3. BunsenLabs

BunsenLabs є продовженням CrunchBang Linux: операційної системи, яка використовувала користувацьке, легке середовище робочого столу OpenBox (яке працювало на мінімальних ресурсах). Причина, по якій користувачі Linux можуть захотіти розглянути цю операційну систему, подібна до причин вибору Lubuntu: низьке енергоспоживання. Bunsenlabs використовує власне середовище робочого столу Openbox, яке економно використовує оперативну пам’ять і ЦП. Знову ж таки, як і Lubuntu, ця операційна система в основному призначена для застарілого обладнання, але якщо ви користуєтеся ноутбуком, ви виграєте від неї, а також споживаєте набагато менше енергії.

  4 найкращі альтернативи Libre Office на Linux

Bunsenlabs не для всіх, оскільки на ньому працює Debian. Тим не менш, якщо ви спробували Lubuntu і хочете щось більш просунуті, спробуйте!

4. Arch Linux

Arch Linux завжди вдається потрапити в наші списки, і на це є причина: це один із найкращих дистрибутивів Linux, який користувачі можуть легко встановлювати, налаштовувати та створювати власні. Говорячи про дистрибутиви Linux, які можуть забезпечити кращий час автономної роботи, було б божевільним не включити Arch Linux. Перш за все, оскільки Arch Linux є модульним, користувач має остаточний вибір у виборі, скільки саме програм буде встановлено. Це важливо для економії заряду акумулятора, оскільки багато програм, як правило, споживають більше енергії. За допомогою цієї операційної системи користувачі можуть створити оптимізовану систему ноутбука.

Також варто зазначити, що завдяки тому, як працює Arch, користувачі можуть вибрати середовище робочого столу, яке краще відповідає їх споживанню енергії (наприклад, використовувати LXDE, MATE для економії заряду акумулятора тощо).

  Як відобразити дату та час у терміналі Linux (і використовувати їх у сценаріях Bash)

Arch також має багато різних інструментів керування живленням та оптимізовані ядра, які можуть допомогти користувачам використовувати менше акумулятора.

5. Gentoo

Ще один хороший варіант для тих, хто намагається збільшити час автономної роботи в Linux Gentoo. Як і Arch Linux, операційна система є модульною, і користувачі отримують остаточний вибір. Створення вашої ОС, а не встановлення того, що вам надає компанія, дозволить вам виключити потужні програми під час збірки, вибрати найкраще, найбільш оптимізоване середовище робочого столу тощо. Однак, на відміну від Arch Linux, Gentoo має ще одну хитрість у рукаві.

Gentoo базується на вихідних кодах, тому кожна програма має бути скомпільована з вихідного коду. Це звучить як біль, але це означає, що кожна програма створена для вашого ПК. Встановлення програм таким чином означає, що все буде більш оптимізовано і потенційно споживатиме менше енергії. Крім того, користувачі компілюють своє ядро, що дозволить їм налаштувати його та зробити його більш ефективним щодо терміну служби акумулятора.

Ця операційна система не для початківців, але якщо ви шукаєте чудову операційну систему Linux, яка добре розрахована на час автономної роботи, спробуйте Gentoo.