5 найкращих випусків Linux, які можна спробувати

| | 0 Comments| 2:02 PM
Categories:

Уже деякий час новинка в Linux – це «прокатний» випуск. Неважко зрозуміти, чому користувачів приваблює цей тип випуску. Деяких користувачів дуже дратує необхідність проходити процес оновлення кожні 6-8 місяців, і вони вважають за краще отримувати невеликі оновлення вічно. Дистрибутиви Linux, які постійно випускаються, також приваблюють більш просунутих користувачів Linux, які вважають ідею створення новішого, більш нестабільного програмного забезпечення привабливою.

Завдяки цій новій тенденції з’явилося багато постійних випусків Linux. Отже, які з них найкраще використовувати? Давай дізнаємось!

1. Arch Linux

Якщо вам подобається ідея мати постійний випуск, Arch Linux є одним із найкращих. Arch Linux не є першим дистрибутивом Linux, який дозволяє користувачам «будувати з нуля». Тим не менш, його реалізація, мабуть, одна з найкращих. Він пропонує попередньо скомпільовані двійкові файли, щоб переконатися, що пакунки швидко встановлюються. Це означає, що ви не будете витрачати час на компіляцію програмного забезпечення вручну, по одному. Створення з нуля означає, що користувачі можуть вибрати майже все, що стосується їхнього робочого столу.

Розробники Arch надають своїм користувачам найновіші та найкращі пакети якомога швидше, якомога швидше. Він часто одним із перших бачить нову версію ядра Linux, новий випуск середовища робочого столу Gnome Shell тощо.

Крім того, у Arch Linux є репозиторій користувачів Arch Linux. Це дозволяє будь-якому користувачеві створювати пакет і розповсюджувати його, навіть якщо розробники його не підтримують. Ця єдина функція робить Arch одним з найширших програм у всьому Linux.

  Як отримати композицію вікна на легких комп’ютерах Linux за допомогою Compton

Це правда, що цей дистрибутив має певну криву навчання, але якщо ви хочете отримати чудовий постійний випуск, який наголошує на швидкості та новому програмному забезпеченні, перш за все, Arch — чудовий вибір!

2. Gentoo

Gentoo на сьогоднішній день є найвідомішим дистрибутивом лише вихідних випусків. Кожна частина програмного забезпечення створена та компілована спеціально для операційної системи, а не з використанням попередньо створених двійкових файлів. Такий спосіб дозволяє користувачам налаштовувати програмне забезпечення під час складання, щоб воно було більш оптимізованим.

Дистрибутиви на основі вихідних кодів – це болюча тема, але якщо ви хочете отримати максимум від своєї ОС, це неважко. Як і Arch Linux, Gentoo створено повністю з нуля, і користувачі можуть створювати та налаштовувати все, від середовища робочого столу до самого ядра Linux.

Однією з головних переваг операційної системи Gentoo є менеджер пакетів Portage та їхня реалізація «eBuilds». Він неймовірно універсальний і дозволяє користувачам приховати будь-які пакунки, які їм не потрібні, і ізолювати їх від системи. Крім того, оскільки все побудовано, навіть якщо це постійний випуск (щось зазвичай нестабільний), Gentoo натомість дуже стабільний.

Крива навчання для цієї операційної системи настільки висока, як і вона, але якщо ви дійсно хочете дізнатися все про Linux, немає кращого вибору, ніж використовувати Gentoo.

  Як перевірити безпеку ПК з Linux за допомогою Lynis

3. OpenSUSE Tumbleweed

Tumbleweed — це відповідь для користувачів Suse, які люблять YaST, RPM та основну технологію операційної системи, але дуже не люблять, наскільки повільний Leap. За допомогою цього дистрибутива користувачі можуть насолоджуватися реальними перевагами, які може запропонувати Suse Linux (наприклад, міцний красивий фірмовий робочий стіл з чудовим набором програм за замовчуванням, потужний інструмент адміністрування графічного інтерфейсу), не залишаючись на застарілих версіях ядра Linux, і тощо

Єдина найсильніша причина розглянути OpenSUSE Tumbleweed для ваших потреб розповсюдження версії Linux полягає в наступному: їх Open Build System. За допомогою OBS кожен може легко перенести програмне забезпечення на декілька дистрибутивів Linux з неймовірною легкістю. Завдяки цьому переважна більшість користувачів програмного забезпечення, які хочуть знайти свій шлях до Tumbleweed.

Ще одна вагома причина розглядати цей розподіл полягає в тому, що вони мають два типи розподілів. Співробітники Suse дозволяють користувачам спробувати Tumbleweed в будь-який час. Насправді, дуже легко перейти зі стабільної системи на Tumbleweed або повернутися назад і все одно зберегти основні речі, які ви любите.

4. Solus

Операційна система Solus є рідкісною: це постійний дистрибутив Linux, який за своєю суттю є стабільним. Замість того, щоб «кровотеча», вони вирішили надати своїм користувачам свіже стабільне програмне забезпечення якомога швидше. Ця концепція зробила цю операційну систему ідеальною, щоб рекомендувати її початківцям користувачам Linux, які просто хочуть відмовитися від дратівливого процесу оновлення дистрибутива кожні 6 місяців.

  Як грати в Outlast на Linux

З усіх дистрибутивів у цьому списку Solus, безумовно, має найкращу підтримку сторонніх розробників, і це основна причина, по якій кожен, хто дивиться на випуск дистрибутивів Linux, повинен розглянути це. Насправді, дуже важко знайти програму (незалежно від того, наскільки невідому), яка в якійсь мірі не знаходиться в ОС.

Solus – це нова операційна система з цікавим поглядом на поточний випуск. Він швидко завоював значний відбиток у спільноті, і він може запропонувати як початківцям, так і просунутим користувачам.

5. Manjaro Linux

Manjaro Linux є похідною від власне Arch Linux, з поворотом. Він намагається прийняти й приборкати те, що дехто вважає «нестабільним» середовищем робочого столу. Коли користувачі встановлять Manjaro, вони отримають традиційні налаштування Arch (за вирахуванням кількох змін теми) з менш нестабільними пакетами, щоб переконатися, що збої та дратівливі помилки є менш поширеними. Спроба полягає в тому, щоб зробити постійний випуск Linux на основі Arch Linux, але для початківців.

Хоча тема похідних від Arch Linux є дуже роздільною темою, одне можна сказати впевнено: якщо вам подобається основна технологія в Arch Linux, але ви вважаєте її надто страхітливою або нестабільною (з будь-якої причини), Manjaro є надійною альтернативою.