5 найкращих альтернатив Spiceworks для ще кращого моніторингу

Categories:

Spiceworks — це багато речей. По-перше, це онлайн-спільнота мільйонів мережевих адміністраторів і тисяч постачальників. Але Spiceworks також розробник і видавець програмного забезпечення. В основному компанія виробляє програмне забезпечення для управління службою підтримки, управління запасами та моніторингу мережі. Сьогодні нашу увагу привернув інструмент моніторингу мережі Spiceworks. Це чудове програмне забезпечення з безліччю чудових функцій. Spiceworks Network Monitor є безкоштовним, але це програмне забезпечення, яке підтримується рекламою, і це турбує деяких потенційних користувачів. Користувачі Spiceworks також скаржилися на відсутність можливості налаштування пакету. З цих причин ми представляємо п’ять найкращих альтернатив Spiceworks.

Перш ніж ми розкриємо п’ять найкращих альтернатив Spiceworks, ми спочатку розповімо вам про Spiceworks, що це таке, звідки він походить і які продукти та послуги він надає. Потім ми розповімо вам, як працює мережевий монітор Spiceworks – або майже будь-який інший інструмент моніторингу мережі. Нарешті ми приділимо деякий час обговоренню недоліків інструменту. Зрештою, те, чого не вистачає в Spiceworks, це, ймовірно, те, що ви будете шукати в альтернативних рішеннях. Далі ми розповімо, які наші 5 найкращих альтернатив Spiceworks. Для кожного інструменту ми надаємо короткий огляд його основних функцій.

ВАМ ТАКОЖ МОЖЕ СПОДОБАТИСЯ: найкращі аналізатори пакетів та мережеві аналізатори – 7 найкращих, переглянуті в 2018 році

Про Spiceworks

Spiceworks була заснована на початку 2006 року в Остіні, штат Техас. По суті, це професійна мережа для індустрії інформаційних технологій, хоча спочатку вона була розпочата для створення програмного забезпечення для управління ІТ. Сьогодні Spiceworks — це онлайн-спільнота, яка дозволяє користувачам співпрацювати один з одним, а також брати участь на ринку, щоб купувати ІТ-послуги та продукти. За оцінками, Spiceworks використовують понад шість мільйонів ІТ-фахівців і три тисячі постачальників технологій.

Як розробник і видавець програмного забезпечення, Spiceworks має три основні продукти. Існує платформа управління службою підтримки Spiceworks Help Desk, інструмент управління інвентаризацією ІТ-активів під назвою Spiceworks Inventory і платформа моніторингу мережі під назвою Spiceworks Network Monitor. Усі ці інструменти не є відкритими, але доступні безкоштовно для всіх.

Монітор мережі Spiceworks

Мережевий монітор Spiceworks — це типовий інструмент моніторингу мережі, який переважно використовує SNMP для регулярного опитування контрольованих пристроїв щодо їх робочих параметрів. Він надає огляд відстежуваних пристроїв на приладовій панелі, який можна детально переглянути, щоб переглянути деталі про окремі системи. Він також може спостерігати за зміною деяких критичних параметрів і ініціювати сповіщення, коли вони перевищують деяке попередньо визначене значення. Сповіщення про сповіщення надсилаються на електронну пошту адміністраторам. Мережевий монітор Spiceworks буде контролювати як сервери, так і мережеве обладнання. Важливою особливістю продуктів Spiceworks є те, що, хоча вони доступні безкоштовно, вони підтримуються рекламою та відображають рекламу на кожному з екранів веб-інтерфейсу.

Як це – або будь-який інший моніторинг мережі – працює?

Що стосується моніторингу мереж, то це можна зробити кількома способами. Це залежить від рівня деталізації, який ви бажаєте. У більшості ситуацій адміністратори спеціально цікавляться параметрами роботи мережевого обладнання, такими як навантаження на центральний процесор або використання пам’яті, а також використання пропускної здатності різних інтерфейсів у бітах на секунду.

Інструменти моніторингу мережі, такі як Spiceworks Network Monitor, використовують SNMP, функцію, вбудовану в більшість мережевого обладнання. Пристрої з підтримкою SNMP мають лічильники та датчики, які можна віддалено зчитувати системами моніторингу. Зокрема, існують датчики використання процесора та пам’яті, а також лічильники вхідних і вихідних байтів для кожного інтерфейсу.

Не заглиблюючись в технічні подробиці, спробуємо пояснити, як це працює. Для параметрів вимірювального типу лічильників, таких як використання ЦП і пам’яті, їх просто зчитувати за допомогою SNMP. Але для параметрів лічильника все трохи складніше. Розумієте, мережеві пристрої зазвичай не мають вимірювачів використання пропускної здатності для своїх інтерфейсів. У них є байти й лічильники, які постійно збільшуються. У них є одна така пара лічильників для кожного інтерфейсу. З іншого боку, вони також мають подібні лічильники помилок і помилок, які деякі інструменти моніторингу можуть використовувати для визначення рівня помилок інтерфейсу, що часто є хорошим показником загального стану інтерфейсу.

  Що таке ботнет Mirai і як я можу захистити свої пристрої?

Інструмент моніторингу мережі SNMP опитує кожен пристрій, який він відстежує, з 5-хвилинними інтервалами та зчитує лічильники вхідних та байтів кожного інтерфейсу. Решта – це лише математична вправа. Інструмент віднімає попередні значення двох лічильників з поточних. Результатом є кількість байтів, що входять і виходять за п’ять хвилин. Потім він множить ці числа на 8 (кількість бітів у байте) і ділить їх на 300 (кількість секунд за п’ять хвилин), щоб отримати середню пропускну здатність у бітах на секунду за останні п’ять хвилин.

Більшість інструментів моніторингу не лише виконують читання SNMP та обчислення. Зазвичай вони зберігають результати в якійсь базі даних або файлах і створюють графіки або таблиці, що показують еволюцію даних з часом, які вони відображають на якійсь інформаційній панелі.

СТАТТЯ: Найкращі інструменти моніторингу мережі SNMP, які ми тестуємо в 2018 році

Деякі недоліки мережевого монітора Spiceworks

Незважаючи на те, що він хороший – і насправді він досить хороший – Spiceworks Network Monitor був підданий серйозній критиці. Основна неприємність користувачів – це реклама, яка відображається на кожному екрані інтерфейсу користувача. Однак деякі з нас звикли б до цього, і цього може бути недостатньо, щоб завадити комусь використовувати такий чудовий безкоштовний інструмент.

Але є й деякі проблеми з функціональністю. Він особливо присутній в системі оповіщення інструмента. Хоча деякі конкуруючі інструменти сильно налаштовуються, коли справа доходить до сповіщень, це не стосується мережевого монітора Spiceworks. По-перше, ви не можете надсилати різні сповіщення різним користувачам. Кожен отримує кожне сповіщення. У великих організаціях, де різні групи керують різним обладнанням, це може бути серйозною неприємністю. Крім того, інструмент не використовуватиме вашу інфраструктуру електронної пошти для надсилання сповіщень. Натомість сповіщення обробляє spiceworks.com. І це підводить нас до ще одного недоліку інструменту, він вимагає від користувачів аутентифікації за допомогою spiceworks.com замість використання якоїсь форми локальної аутентифікації. Деякі організації можуть розглядати це як проблему безпеки.

Найкращі альтернативи Spiceworks

Швидкий пошук в Інтернеті відкриє десятки інструментів моніторингу мережі. Деякі з них є комерційними, деякі з відкритим кодом. Ми спробували включити п’ять найкращих альтернатив Spiceworks, які ми могли знайти. Наш список містить комбінацію платних і безкоштовних інструментів. Для платних доступна безкоштовна пробна версія, тож ви зможете спробувати будь-який з них. Майте на увазі, що багато з цих інструментів вимагають певних зусиль, щоб їх правильно налаштувати, тому ви можете не пробувати занадто багато.

1. Монітор продуктивності мережі SolarWinds (безкоштовна пробна версія)

SolarWinds відомий своїми чудовими інструментами адміністрування мережі та численними безкоштовними інструментами. Його флагманський продукт називається Network Performance Monitor, або NPM, повне рішення для моніторингу мережі. Інструмент має зручний графічний інтерфейс, який адміністратори можуть використовувати для моніторингу пристроїв і налаштування інструмента.

Щоб додати пристрій до Network Performance Monitor, необхідно вказати його IP-адресу або ім’я хоста та параметри підключення SNMP. Система запитує пристрій і перераховує всі доступні параметри SNMP. Все, що вам потрібно зробити, це вибрати ті, які ви хочете включити до своїх графіків і звітів. А якщо говорити про додавання пристроїв, то масштабованість цього інструмента є однією з його найкращих характеристик. Він підходить для найменших мереж і масштабується до великих мереж з тисячами пристроїв, розміщених на багатьох сайтах.

БЕЗКОШТОВНА ПРОБНА ОПЕРАЦІЯ: Монітор продуктивності мережі SolarWinds

Оскільки оповіщення є великим недоліком інструмента Spiceworks, давайте подивимося, що може запропонувати NPM. Його система оповіщення насправді не має собі рівних. Його можна дуже настроїти, якщо ви так схильні, але його також можна використовувати «з коробки» з мінімальними конфігураціями. Механізм сповіщень достатньо розумний, щоб не надсилати сповіщення про «неважливі» події посеред ночі або надсилати сотні сповіщень на стільки ж серверів, які не відповідають, коли головна проблема полягає у вимкненому маршрутизаторі або мережевому комутаторі.

  Обміняйтеся натхненними привітаннями з новим додатком Аарона Пола

Монітор продуктивності мережі SolarWinds коштує трохи менше 3 000 доларів і збільшується відповідно до кількості пристроїв для моніторингу та вибраних додаткових компонентів. Структура ціноутворення досить складна, тому вам потрібно буде зв’язатися з відділом продажів SolarWinds, щоб отримати детальну пропозицію. Якщо ви віддаєте перевагу спробувати продукт, перш ніж купувати його, безкоштовну 30-денну пробну версію можна завантажити з веб-сайту SolarWinds.

2. PRTG

The Paessler Router Traffic Grapher– яку зазвичай називають просто PRTG, це ще одна чудова система моніторингу. Його видавець стверджує, що PRTG може контролювати всі системи, пристрої, трафік та програми вашої ІТ-інфраструктури. Це комплексний пакет, який не покладається на зовнішні модулі або доповнення, які потрібно завантажити та встановити. Оскільки PRTG має інтегрований характер, швидше та легше встановити, ніж більшість інших інструментів моніторингу мережі. PRTG дозволяє вибирати між кількома різними інтерфейсами користувача. Є корпоративна консоль Windows, веб-інтерфейс на основі Ajax та мобільні додатки для Android та iOS.

Однією з найкращих функцій PRTG є система автоматичного виявлення. Він скануватиме сегменти мережі та автоматично розпізнає широкий спектр пристроїв і систем, створюючи датчики на основі попередньо визначених шаблонів пристроїв. Нам також сподобалася функція карт PRTG, де ви можете створювати власні карти з даними моніторингу. Що стосується оповіщення, то воно дуже гнучко і настроюється. Використовуючи безкоштовні клієнтські програми для Android, iOS і Windows Phone, ви навіть можете отримувати push-сповіщення безпосередньо на свій пристрій. Ви також можете налаштувати сповіщення електронною поштою або SMS відповідно до ваших потреб. Потужний API навіть дозволить вам писати власні сценарії сповіщень.

Структура ціноутворення PRTG досить проста. Існує безкоштовна версія, яка є повнофункціональною, але обмежить ваші можливості моніторингу до 100 датчиків. Існує також 30-денна пробна версія, яка необмежена, але повернеться до безкоштовної версії після закінчення пробного періоду. Якщо ви хочете продовжувати моніторинг понад 100 датчиків після пробного періоду, вам потрібно буде придбати ліцензію. Їх ціна варіюється в залежності від кількості датчиків від 1600 доларів за 500 датчиків до 14500 доларів за необмежену кількість датчиків. Кожен контрольований параметр вважається одним датчиком. Наприклад, моніторинг смуги пропускання на кожному порту 48-портового комутатора буде вважатися 48 датчиками.

3. WhatsUp Gold

WhatsUp Gold від Ipswitch це ще одна відома назва в області інструментів моніторингу. Раніше це був тип моніторингу вгору або вниз, але з тих пір він перетворився на повний набір інструментів управління з активним моніторингом мережевого трафіку, програм, віртуальних середовищ і конфігурацій пристроїв. Сьогодні WhatsUp Gold має все, що ми очікували від інструмента моніторингу корпоративного рівня, доступного через інтуїтивно зрозумілий графічний інтерфейс.

WhatsUp Gold має механізм автоматичного виявлення, який знайде ваші пристрої та додасть їх на консоль моніторингу. Він знайде не лише ваше мережеве обладнання, а й фізичні сервери, віртуальні сервери, хмарні сервери та програми. Існує також перегляд карти, на який можна натиснути для отримання додаткової інформації про кожен пристрій.

WhatsUp Gold також має чудову систему оповіщення, щоб повідомляти вам про проблеми до того, як користувачі зателефонують. За допомогою Центру сповіщень інструмента ви можете використовувати готові пороги або налаштувати їх відповідно до ваших потреб. Система дозволяє створювати політики дій, щоб визначити, що відбувається, коли відбувається зміна стану. Сповіщення можна передавати електронною поштою, SMS, повідомленнями Slack або IFTTT. Система також може перезапускати служби та запускати веб-сигнали.

Доступна безкоштовна версія WhatsUp Gold – як це було завжди – хоча тепер вона обмежена моніторингом максимум п’яти пристроїв. Для більшої кількості пристроїв доступні платні ліцензії з трьома рівнями збільшення функціональності зі структурою цін на основі кількості пристроїв, які підлягають моніторингу. Існує також безкоштовна повнофункціональна пробна версія, яку ви можете використовувати протягом обмеженого часу.

4. ManageEngine OpManager

ManageEngine — ще один з найкращих видавців інструментів керування мережею. The OpManager — це повне рішення для керування, яке впорається практично з будь-якими завданнями моніторингу, які ви можете поставити до нього. Інструмент працює на Windows або Linux і має чудові функції. Серед іншого, є функція автоматичного виявлення, яка може відображати вашу мережу, надаючи вам унікально налаштовану інформаційну панель.

  Чому ви не можете використовувати телевізор як монітор?

Інструментальна панель ManageEngine OpManager надзвичайно проста у використанні та навігації завдяки функції деталізації. А якщо ви користуєтеся мобільними додатками, є програми для планшетів і смартфонів, які дозволяють отримати доступ до інструменту з будь-якого місця. Це в цілому дуже вишуканий і професійний продукт.

Коли справа доходить до оповіщення, це так само добре в OpManager, як і всі інші його компоненти. Він має повний набір сповіщень на основі порогових значень, які допоможуть виявити, ідентифікувати та усунути проблеми з мережею. Для кожного показника продуктивності можна встановити кілька порогових значень з різними сповіщеннями.

Якщо ви хочете спробувати продукт перед покупкою, доступна безкоштовна версія. Хоча це справді безкоштовна версія, а не обмежена за часом пробна версія, вона має деякі обмеження, наприклад, дозволяє відстежувати не більше десяти пристроїв. Цього недостатньо для всіх мереж, крім найменших. Для великих мереж ви можете вибрати між планами Essential або Enterprise. Перший дозволить вам контролювати до 1000 вузлів, а інший — до 10 000. Інформацію про ціни можна отримати, звернувшись до відділу продажів ManageEngine.

5. Кактуси

Ми вирішили включити Кактуси у нашому списку з кількох причин. По-перше, це, можливо, найбільш використовувана безкоштовна система моніторингу з відкритим кодом. Можливо, він не такий багатий, як деякі комерційні продукти, але, враховуючи його ціну, це чудовий інструмент. Інша причина його включення історична. Крім MRTG, який є матір’ю всіх інструментів моніторингу мережі, Cacti, можливо, є найстарішим з усіх існуючих.

Cacti вперше був випущений ще в 2004 році як веб-інструмент для RRD, компонента MRTG для ведення журналів і графіків. Його основними компонентами є швидкий опитувальник, просунуті шаблони графів і кілька методів збору даних. Cacti також має функцію контролю доступу користувачів, і кожного користувача можна налаштувати на перегляд різного набору графіків, що є корисною функцією для великих розгортань із кількома командами підтримки. Cacti також може похвалитися простим у використанні веб-інтерфейсом. Він може масштабуватися від локальної мережі малого бізнесу або домашньої мережі до складних мереж з тисячами пристроїв на кількох сайтах.

Cacti використовує RRDTool для зберігання даних у базі даних SQL і для створення графіків. В основному він написаний на PHP, що дозволяє легко змінити його відповідно до ваших потреб. Інструмент має вбудовані шаблони для кількох типів пристроїв, які вже містять більшість елементів, які ви можете відстежувати на них. І Cacti настільки популярний, що багато шаблонів для окремих пристроїв можна завантажити або з веб-сайтів виробників пристроїв, або з форумів Cacti, керованих спільнотою. Єдине, чого не вистачає в Cati, це функція попередження. Але з його відкритим кодом PHP ніщо не заважає нікому його додати.

У висновку

Хоча мережевий монітор Spiceworks є чудовим інструментом, деякі недоліки можуть завадити декому сподобатися або навіть спробувати. На щастя, ринок більш ніж насичений подібними інструментами моніторингу мережі. Ми представили п’ять найкращих, які ми могли знайти. Відбір здійснюється за нашими критеріями та думкою. Можливо, у вас є улюблений інструмент, який ми не згадали. Цей список міг містити 20 або 25 позицій, і він все одно був би неповним. Але на нашу скромну думку, ці 5 найкращих альтернатив Spiceworks, які ви можете знайти.