5 найкращих альтернатив Intel NUC

Intel NUC — це міні-ПК для тих, кому потрібна портативність, а не продуктивність. Завдяки розмірам чотири дюйми на чотири дюйми цей комп’ютер настільки малий, що його можна помістити на долоні.

На жаль, у липні 2023 року Intel оголосила про припинення виробництва Intel NUC. При цьому багато користувачів втратять ультрапортативний комп’ютер з процесором Intel.

Отже, які у вас є варіанти, якщо вам потрібен маленький ПК? Які найкращі альтернативи Intel NUC?

1. Міні-ПК сторонніх виробників

Автор зображення: Лінус Технічні поради/YouTube

Хоча Intel створила міні-ПК NUC, у неї були конкуренти в тому ж просторі. Це включає ASUS, одного з найбільших виробників комп’ютерів у 2023 році. Intel і ASUS оголосили про угоду що останній візьме на себе лінію NUC.

Але крім цього, інші виробники, як-от Zotac, також виготовляють міні-ПК, тож ви можете розглянути їх. Насправді Zotac був першим виробником, який створив прототип міні-ПК з активним охолодженням за допомогою Frore AirJet.

Але якщо ви шукаєте невеликий комп’ютер, щоб під’єднати його до телевізора у вітальні, чи хочете комп’ютер, який можна покласти в кишеню та брати з собою, вам слід ознайомитися з цими речами, перш ніж купувати міні-ПК.

2. Chromebox

Якщо вам не обов’язково подобається Windows і вам потрібен невеликий портативний комп’ютер, на якому можна запускати потрібні програми, чому б не розглянути Asus Chromebox 4? Цей крихітний пристрій на базі ОС Chrome дає вам доступ до магазину Google Play, де можна використовувати багато популярних програм.

Наприклад, ви можете завантажити Google Suite, програми Microsoft 365 та інші робочі програми для професійного використання. У той же час ви також можете встановити Netflix, кілька інших потокових програм і тисячі ігор для свого задоволення.

Хоча Chromebox 4 оснащено лише процесором Intel Core 10-го покоління, його має бути більш ніж достатньо для більшості програм. Він також має п’ять портів USB, порт USB-C, два порти HDMI, порт LAN і комбінований роз’єм для навушників.

Отже, якщо ви шукаєте дешевшу альтернативу Chromebook для комп’ютера, вам варто звернути увагу на Asus Chromebox 4.

3. Raspberry Pi SBC

Якщо ви любите майструвати та працювати з операційними системами Linux, ви можете розглянути Raspberry PI SBC. SBC, або одноплатний комп’ютер, схожий на NUC тим, що всі його компоненти розміщені на одній платі. Однак зазвичай він дешевший і гнучкіший, ніж останній.

Але його переваги також роблять його невигідним для деяких користувачів — він вимагає більше DIY і ноу-хау для використання та налаштування. Крім того, оскільки він зазвичай працює під керуванням ОС Linux, вам потрібно знати, як це обійти.

Але якщо ви все ще розглядаєте Raspberry Pi SBC як заміну Intel NUC, ознайомтеся з нашим порівнянням NUC і SBC, щоб знати, у що ви втягуєтесь.

4. Mac mini

Автор зображення: Яблуко

Якщо ви користуєтеся Apple і можете заощадити більше місця, подумайте про придбання Mac mini. Він потужніший, ніж найпотужніші Intel NUC, особливо тому, що кремнієві чіпи Apple живлять нові моделі.

Хоча Mac mini може не мати такої кількості портів, як Chromebox, його система активного охолодження дозволить вам розвинути його. Ви також можете специфікувати його, щоб використовувати його як основний ПК, якщо у вас є бюджет.

5. ПК малого форм-фактора

Незважаючи на те, що комп’ютери малого форм-фактора (SFF) вдвічі менші (або менше) за звичайні комп’ютери середньої вежі, які ми бачимо, це все ще найбільша альтернатива Intel NUC. Хоча назва комп’ютера SFF альтернативою Intel NUC підштовхує його з точки зору розміру, він має кілька переваг, яких ніколи не може мати NUC.

Наприклад, комп’ютери SFF зазвичай використовують оперативну пам’ять і процесори настільного рівня. Але найголовніше те, що багато комп’ютерів SFF можуть вмістити повнорозмірний GPU — те, чого ніколи не зробить NUC. Отже, якщо ви плануєте грати у висококласні ігри у своїй вітальні та хочете мати комп’ютер, який міг би слугувати вашим комп’ютером для домашнього кінотеатру, подумайте про те, щоб натомість придбати комп’ютер SFF.

Але якщо у вас достатньо місця і величезна тумба під телевізор, чому б не вибрати ПК інших розмірів? Ознайомтеся з нашим довідником щодо розмірів корпусу ПК, щоб дізнатися, як різні розміри ПК можуть вплинути на вашу збірку.

Виправте свій маленький ПК

Крихітні комп’ютери можуть бути не такими потужними, як масивні повнорозмірні комп’ютери у форматі «башта», але вони все ще мають своє місце в обчислювальній техніці. Незалежно від того, чи потрібен він вам для приєднання до задньої панелі телевізора домашнього кінотеатру чи як контролер для промислового обладнання, ви можете знайти життєздатну альтернативу Intel NUC.

А якщо ви любите пригоди, чому б не спробувати збірку Linux замість ПК з Windows для вашого наступного ПК з домашнім кінотеатром?