5 найкращих альтернатив магазину ігор Steam для Linux

Незабаром після того, як Steam вийшов на Linux, він став королем ігрових магазинів для всіх членів спільноти. Все-таки Valve є суперечливою компанією. Не всі користувачі знайомі зі своїм продуктом і баченням.

Якщо ви любите ігри на Linux, але не любите використовувати Steam, це список для вас. Слідкуйте за нами, коли ми обговорюємо 5 найкращих альтернатив магазину ігор Steam для Linux!

1. Лютріс

Lutris за всіма параметрами, це повна заміна Steam в Linux. Це не тільки дозволяє користувачам керувати своїми іграми за допомогою настільного клієнта, але також можна завантажувати та купувати ігри за допомогою нього.

Якщо ви прихильник відкритих кодів і хочете підтримувати ігри, які дотримуються цієї філософії, перегляньте це. Навіть якщо вас не турбують ідеали вільного програмного забезпечення, все одно перевірте це. Ви не пошкодуєте!

Примітні особливості:

Розповсюджує безкоштовні ігри з відкритим кодом для користувачів Linux, які можна додати через веб-сайт для гри в Lutris на робочому столі.
Поряд з розповсюдженням безкоштовних ігор з відкритим кодом, користувачі можуть купувати відеоігри за моделлю «платіть, що хочете».
Клієнт Lutris підтримує ігри, придбані в магазинах Humble Bundle і Good Old Game.
Крім того, що користувачі можуть завантажувати/оплачувати ігри для ПК, він також може працювати з емулятором ROMS та обробляти його.
Служба/додаток Lutris зосереджено на відкритому вихідному коді, свободі програмного забезпечення, яка є важливою для багатьох користувачів Linux, особливо тих, у кого є проблеми з DRM-практикою Valve.
Lutris може імпортувати і керувати багатьма відеоіграми, що розповсюджуються у вашому власному дистрибутиві Linux, а також тими, які він розміщує в Інтернеті.
Клієнт добре працює з Wine. Ця функція дозволяє користувачам завантажувати або купувати багато ігор для Windows.

2. Itch.io

Itch.io є дуже конкурентоспроможною заміною Steam для Linux та інших платформ. На ньому користувачі можуть придбати десятки ігор і керувати ними завдяки відмінному настільному додатку.

На відміну від Lutris, Itch.io не підтримує ідеали з відкритим кодом або риторику. Хоча це неприємність для багатьох користувачів Linux, які хочуть підтримувати безкоштовне програмне забезпечення, це все одно надійна заміна, якщо ви намагаєтеся знайти ігри, у які можна грати без використання Steam на вашому ПК з Linux.

Примітні особливості:

Платформа в першу чергу зосереджена на інді-розробниках, і розробники отримують справедливу частку.
Itch.io має чудову настільну програму для Linux, яка конкурує зі Steam за простотою використання, особливо при купівлі відеоігор.
Будь-хто може надіслати та завантажити відеоігри, а також створити вітрину на Itch.io.
Ігри не мають відкритих джерел, але в сервісі є десятки відеоігор, які підтримують Linux.
Як і Steam, Itch.io має функцію двофакторної автентифікації, яка допомагає захистити ваш обліковий запис від хакерів.

3. GOG/GOG Galaxy

GOG Galaxy є супутником GOG.com без використання DRM. Це дозволяє користувачам завантажувати відеоігри (як сучасні випуски, так і старі відеоігри з минулого), придбані на веб-сайті, і легко встановлювати їх.

На даний момент програма Galaxy доступна лише для Windows, хоча розробники дуже наполегливо працюють над створенням версії для Linux. Наразі версія для Windows бездоганно працює в Wine, завдяки прихильності розробника до Linux.

Примітні особливості:

Незважаючи на те, що багато ігор GOG Galaxy працюють лише для Windows, команда GOG дуже наполегливо працює над тим, щоб багато їхніх ігор добре грали з Wine, щоб забезпечити підтримку Linux.
Усі ігри, придбані через GOG, можна безкоштовно завантажити DRM і грати без ігрового клієнта Galaxy.
Ігри, завантажені за допомогою GOG Galaxy, не потребують клієнта для запуску. Натомість він просто завантажує його та дозволяє користувачеві відтворювати його самостійно.
Сервіс «Старі добрі ігри» дозволяє користувачам підключити свій обліковий запис Steam до GOG. Після підключення він сканує бібліотеку Steam і безкоштовно розблокує ігри, безкоштовні DRM на їхньому сервісі.

4. Гра Поштовх

Гра Поштовх підтримує лише інді-ігри, але все ще є чудовою альтернативою для покупки ігор на Linux, якщо ви намагаєтеся уникнути Valve та платформи Steam. Все в сервісі Games Jolt, створене незалежними розробниками, які прагнуть зробити собі ім’я, і все за розумною ціною.

Користувачі Linux, які бажають знайти відмінне джерело інді-ігор, повинні перевірити Games Jolt.

Примітні особливості:

Game Jolt має повнофункціональний клієнт Linux, який підтримує всі основні дистрибутиви Linux для настільних комп’ютерів.
Окрім того, що користувачі можуть купувати та завантажувати настільні ігри, служба Game Jolt також підтримує веб-ігри HTML5.
Клієнт Game Jolt є відкритим вихідним кодом, а вихідний код доступний на Github для перевірки.
Будь-хто може створити, надіслати та продати відеоігри на сервісі.
Служба Game Jolt має відкритий вихідний код «Game API», який дозволяє будь-якому розробнику додавати досягнення, таблиці лідерів та хмарне сховище у свою відеоігри.

5. Скромний комплект

The Скромний комплект не має настільного додатка, такого як Steam, але у нього є кілька ігор для Linux, доступних для продажу. Сам цей факт робить його гідною альтернативою ігровому магазину Steam.

Сервіс продає сучасні назви відеоігор (багато з яких мають пряму підтримку Linux). Кожну покупку користувачі мають можливість пожертвувати на благодійність.

Примітні особливості:

Humble Store підтримує Linux і пропонує багато сучасних ігор, які зазвичай доступні для безкоштовного завантаження DRM.
Багато покупок у Humble Bundle включають ключ Steam, але багато ігор доступні в Linux, щоб грати без Steam.
Кожна покупка через Humble Bundle дозволяє користувачам робити пожертвування на благодійність на свій вибір або на розробника гри та інших.
Кожну куплену вами гру можна в будь-який час повторно завантажити на кількох платформах (включаючи Linux), завдяки онлайн-бібліотеці Humble Bundle.

Висновок

Valve зробила багато для Linux. Це допомогло підштовхнути ігрову індустрію на шлях, який серйозно ставиться до нашої спільноти. Однак не всі це цінують. Якщо ви ненавидите Steam, ці служби можуть підняти слабість!