5 наборів даних, які стартапи можуть використовувати для кращих результатів

Від картографування конкурентоспроможних галузевих моделей ціноутворення та збору рівня покупок у власних веб-магазинах до аналізу соціальних мереж відповідно до ринку продукту та моніторингу тенденцій пошуку цільової аудиторії – це набори даних, які гарантуватимуть, що ваша компанія буде на вершині своєї гри.

У цій статті ми обговоримо:

  • Проведення дослідження ринку на основі даних
  • Пошук продукту, який відповідає ринку
  • Виявлення тенденцій споживачів/конкурентів у реальному часі

Проведення дослідження ринку на основі даних

Багато стартапів проводять дослідження ринку; однак дуже мало керуються даними. Дані дозволяють вам працювати, використовуючи чітку систему зворотного зв’язку, щоб отримати картину вашої галузі та цільової аудиторії в реальному часі. Давайте подивимося на набори даних маркетингових досліджень, які дозволяють стартапам запускати нові продукти та захоплювати частку ринку:

#1. Виявлення моделей ціноутворення/членства

Багато стартапів не впевнені, якою має бути найкраща модель ціноутворення для їхніх продуктів:

  • «Продукт або послуга безкоштовні, дохід від реклами та критична маса».
  • «Продукт безкоштовний, але клієнти платять за послуги
  • Модель «Freemium», тобто базові послуги безкоштовні, але преміум-послуги доступні за додаткову плату

Замість того, щоб розглядати цей головний аспект здатності вашого продукту процвітати у вакуумі, ви хочете почати планувати, як інші подібні служби встановлюють ціни на свої продукти/послуги. Збір цих даних за допомогою автоматизованого інструменту, подібного до того, який пропонує Яскраві дані допоможе вам вирішити, чи буде найкраще прийняти існуючу модель ціноутворення чи захопити частку ринку, прийнявши наразі неіснуючу модель на вашому ринку.

Подумайте про компанії з унікальними моделями доходів – візьміть Hukkster, наприклад, стартап, орієнтований на eCom, який розробив розширення для відстеження купонів одним натисканням, яке оновлює користувачів у режимі реального часу. Їхня модель доходу базується на комісійних винагородах ринків/постачальників. Але вони ніколи б не досягли такого унікального підходу, якщо б спочатку не відобразили те, що вже існувало в їхній галузі.

#2. Збір транзакційних даних

Це означає виявити, де клієнти зараз роблять покупки. Ключовим тут може бути збір альтернативних транзакційних даних. Ось кілька прикладів:

  • Наявність рівня SKU
  • Щоденні коливання цін
  • Рівні покупок у веб-магазині
  • Товарний оборот стороннього ринку

Більшість компаній повинні дбати про те, які продукти насправді продаються/купуються, і ці набори даних допомагають пролити світло на це. Вони дають змогу стартапам зрозуміти, де лежить поточний ринковий попит, дозволяючи засновникам приймати економічно ефективні рішення, не інвестуючи у своєчасне/дороге підтвердження концепції (принаймні попередньо).

#3. Пошук продукту, який відповідає ринку

Стартапи зазвичай засновані на рішеннях. Вони «бачать», що у підприємства чи особи є проблема, і їхній продукт нібито вирішує цю проблему. Але найчастіше припущення щодо цільової аудиторії та існуючих рішень є більше вигадкою, ніж фактом. Ось кілька альтернативних точок даних, які можуть допомогти вам підтвердити ваші ідеї та знайти таку бажану відповідність продукту ринку.

#4. Аналіз настроїв у соціальних мережах

Почуття аудиторії має важливе значення для визначення того, чи може ваше рішення відповідати вашому сегменту споживачів. Візьмемо, наприклад, програму спільного використання поїздок, яка має враховувати, що жіночі почуття сильно відрізняються від чоловічих. Збір даних про соціальні групи та розуміння справжніх страхів, а також несхильність спільної поїздки з чоловіком можуть бути надзвичайно важливими для визначення того, як створено ваш додаток. Наприклад, як с ViaVanпопулярний додаток для обміну поїздками в Голландії, можна поділитися поїздкою з однією або декількома групами, що може полегшити користувачів.

Ще одна ідея, яка може виникнути під час збору даних про соціальні настрої, полягає в тому, що ви хочете, щоб ваша унікальна пропозиція продажу (USP) була здатністю вирішувати, чи їхати ви з хлопцем, дівчиною чи групою. Це лише один із прикладів багатьох способів, якими соціальні настрої можуть сприяти адаптації продукту до ринку.

Знання того, що клієнти/конкуренти продають, рекламують і шукають у режимі реального часу, має вирішальне значення, щоб мати можливість реагувати та творити в контексті вашої галузі. Ось кілька наборів даних, які варто зібрати:

Багато подорожей до покупки починаються з простого запиту в пошуковій системі. На основі цієї інформації та цих пропозицій люди приймають реальні споживчі рішення. Використовуючи a спеціальний пошуковий сканер, ви можете збирати дані щодо двох найважливіших наборів даних пошукової системи:

Ключові слова: знаючи, які пошукові терміни шукає цільова аудиторія, ви не тільки зможете зрозуміти, що їх цікавить. Це також дозволить вам створювати вміст, маркетингові кампанії та цільові сторінки, спрямовані на перетворення їх на клієнтів.

Рейтинги сторінок результатів пошукових систем: вони важливі, оскільки алгоритми пошукових систем не ранжирують сторінки випадковим чином. Натомість вони індексують сторінки на основі якості вмісту, релевантності пошуковому запиту, часу перебування на сторінці та інших факторів, що вказують на високу якість і цінність вмісту. Відстежуючи сторінки, блоги, сайти та форуми, які мають найкращі результати в галузі, на яку ви націлюєте, ви зможете дізнатися, що ваші майбутні споживачі роблять або не вважають цінним.

Підводячи підсумки

На якому б етапі не перебував ваш стартап, знімок вашого ринку, конкурентів і цільової аудиторії в реальному часі зрештою допоможе вам конвертувати та утримувати більше клієнтів. Водночас цикли зворотного зв’язку, керовані даними, дозволять вам покращити взаємодію з користувачами, допомагаючи вам знайти унікальні способи вирішення проблем і цінові рішення, щоб ви могли захопити більшу частку ринку.

Почніть використовувати максимум розширені засоби збору даних зараз використовується компаніями зі списку Fortune 500.

Вам сподобалося читати статтю? Як щодо того, щоб поділитися зі світом?