5 менш відомих дивовижних пропозицій AWS

AWS продовжує домінувати, будь то якість чи кількість. В результаті багато дорогоцінних каменів можуть загубитися в тісноті.

AWS продовжує розширюватися швидше, ніж хтось може впоратися. Навіть досвідчені архітектори зізнаються, що знають не більше 20-30% глибини AWS. Хоча більше варіантів завжди бажано, недоліком є ​​те, що багато чудових пропозицій губляться в натовпі.

Це може бути тому, що вони мають менший, більш конкретний варіант використання або тому, що їх просування не є частиною агресивних планів розширення Amazon.

Ця стаття проливає світло на п’ять таких пропозицій AWS.

Ви, швидше за все, не чули про них, і є хороші шанси, що вони залишаться оповитими невідомістю надалі. Ці пропозиції надзвичайно корисні та дуже економічні, але майже не всі відомі.

Світлове вітрило

Одна з причин, чому AWS не змогла зробити прорив у розгортаннях меншого розміру, окрім вищих витрат, це складність.

Документація AWS настільки обширна та заплутана, що якщо вам вдасться завершити дослідження протягом вихідних і досягти конкретного розуміння, ви можете зарахувати себе до числа обраних. Для решти з нас AWS означає складність жахливого рівня. Навіть розрахунок місячної вартості послуги AWS вимагає більше мозкових клітин і залишає мене з тривалим головним болем. Як результат, менші розгортання є простором, де домінує DigitalOcean, КаматераLinode тощо, де ви запускаєте екземпляр із фіксованою вартістю й забуваєте про нього.

Але тепер у AWS є відповідь.

Як і більшість інших непопулярних пропозицій AWS, Світлове вітрило пройшовся навшпиньках і зупинився в меню Amazon, не будучи поміченим. Він орієнтований на розробників, які використовують ці послуги VPS, як згадувалося раніше, і пізніше слугуватиме сходинкою до повноцінної платформи AWS. Lightsail має всі функції, які ви очікуєте від вашого улюбленого постачальника:

Проста, передбачувана ціна

Lightsail має VPS від 3,50 доларів США за 512 МБ оперативної пам’яті до 32 ГБ оперативної пам’яті / 8-ядерний процесор за 160 доларів США на місяць. Використання пропускної здатності передбачуване та досить велике, коливається від 1 ТБ до 7 ТБ, залежно від вашого плану. Іншими словами, якщо ви платите 10 доларів на місяць на Lightsail, ви платите 10 доларів на місяць. 🙂

DevOps рай

Lightsail також пропонує багато функцій DevOps, які стали стандартом серед хмарних провайдерів. Будь то балансувальники навантаження, керовані бази даних, сховище об’єктів або попередньо налаштовані сервери для ваших улюблених веб-програм (наприклад, ви можете виконувати розгортання одним клацанням миші для Node, Laravel тощо), у Lightsail є все.

  Як вести пряму трансляцію зимових Олімпійських ігор у 2022 році

Повний доступ до AWS

Хоча Lightsail є окремою службою, вона не повністю вилучена з екосистеми AWS. Завдяки пірингу VPC ви можете користуватися перевагами інших сервісів AWS, перебуваючи на Lightsail.

Lightsail плавно оновлюється до EC2, коли ваші потреби стають більшими, і ви готові спробувати складність. Можна сказати, що це вся ідея Amazon для запуску Lightsail, але з таким чудовим сервісом, як AWS, я не розумію, чому хтось має скаржитися!

Нептун

Наступним членом нашої сонячної системи AWS є Нептун (вибачте, я не втримався від схожості!). Neptune — це високодоступна, повністю керована графічна база даних. Це відносно нова пропозиція, яка, ймовірно, залишиться невідомою з двох причин: 1) величезна кількість доступних сервісів AWS і 2) вибірковий варіант використання графових баз даних.

Для тих, хто цікавиться, графові бази даних — це ще один підклас баз даних NoSQL, які зберігають і працюють із даними в графік формат. Вони чудові в додатках, де сутності мають багато зв’язків один з одним, особливо коли ці зв’язки мають різні невід’ємні значення. Декілька хороших прикладів, які потребують графічних баз даних, це пошук, соціальні мережі, механізми рекомендацій тощо.

Якщо ви використовуєте (або хочете використовувати) керовані AWS бази даних, як-от Aurora, DynamoDB тощо, і вам потрібна графічна база даних для вашої наступної програми, Neptune — це ваш шлях!

Сніжок

Наступною в нашому списку є вражаюча пропозиція — апаратна!

Amazon Сніжок це старомодна (хоча й дуже потужна) пропозиція, коли вам потрібно мати справу з великими обсягами даних.

Щоб оцінити корисність цієї дивної на вигляд служби, подумайте, скільки даних ваші сервери мають перемістити (вхід і вихід) протягом звичайного дня. Якщо ви схожі на мене, навряд чи він перевищить кілька Мб. У таких випадках ми майже не думаємо про передачу даних, оскільки швидкість Інтернету більш ніж достатня. Але деяким компаніям потрібно переміщувати кілька ГБ на годину або навіть кілька ПБ (Петабайт) на день. Не знаю як ви, але якби мені доручили створити резервну копію або відновити дані в такому масштабі, я б просто звільнився!

Snowball був створений для вирішення цих випадків.

Ось як це відбувається: вам потрібен пристрій Snowball від Amazon, який вам доставлять. Ви підключаєте його до своїх систем і за одну ніч записуєте туди абсурдні обсяги даних. Після цього ви повідомляєте Amazon, і вони забирають пристрій, відправляють його назад до центру обробки даних і завантажують усі дані назад у ваш обліковий запис S3.

  Як знайти нахил у Google Таблицях

Найкраща частина всього цього процесу полягає в тому, що пристрій Snowball надзвичайно ефективний, підтримує кілька протоколів і захищений від втручання. Отже, якщо вам важко працювати з даними, які є дуже, дуже великими та пов’язані здебільшого з архівами, спробуйте Snowball!

Надійний радник

Незважаючи на загальну назву, Надійний радник є цінною послугою, якщо ви активно користуєтеся AWS.

Подумайте про Trusted Advisor як про інструмент, який допоможе вам спланувати нову інфраструктуру, оптимізувати існуючу або просто запустити сканування, щоб переконатися, що ваші розгортання відповідають стандартам безпеки AWS. Враховуючи, як важко це зробити навіть на одному сервері вручну, я б сказав, що Trusted Advisor є однією з прихованих перлин серед менш відомих пропозицій AWS.

Все це може здатися трохи абстрактним, тому давайте розглянемо кілька конкретних прикладів того, як довірений радник може вам допомогти.

Оптимізація EC2

Довірений консультант може сканувати ваші запущені екземпляри EC2 і повідомляти про випадки надзвичайно низького використання ЦП і мережі. Це допоможе вам виявити фактичні моделі використання та заощадити на рахунках за AWS, відмовившись від деяких екземплярів у періоди дуже низького рівня. Поодинці було б складно знайти цю інформацію.

Безпека S3

Кількість помилок безпеки, пов’язаних із неправильними привілеями S3, занадто велика, щоб порахувати. Дуже часто компанії випадково оприлюднюють свої сегменти S3, а конфіденційні дані, які повинні залишатися прихованими, стають відкритими та дублюються в руках зловмисників.

Теоретично виправлення просте: правильне керування дозволами безпеки S3, але його дуже легко не помітити. Це особливо трапляється в проектах, які виконуються деякий час, і хтось змінює параметри безпеки випадково або для певного тестування, але забуває їх скасувати. За допомогою Trusted Advisor такі випадки будуть виявлені та миттєво повідомлені вам.

Ці два приклади навіть не подряпають ширина про те, що довірений консультант може зробити для вас. Оскільки багато з цих перевірок безкоштовні, все, що я можу сказати, це те, що незалежно від вашого рівня розгортання AWS, довірений радник є обов’язковим.

AWS X-Ray

Мікросервіси – це дуже весело, особливо для євангелістів і менеджерів, яким розповідають про їхні ідилічні переваги, і їм не потрібно їх кодувати. Але для розробників мікросервіси — це кошмар для архітектури та налагодження. Важко відстежувати повідомлення, коли вони переходять від служби до служби, і часто неможливо зрозуміти, чому щось не спрацювало або чому певне повідомлення загубилося.

Особливо погано стає, коли задіяна велика кількість служб. Кількість можливих взаємодій досить висока, щоб перевантажити розум, не кажучи вже про код. Розгляньте наведену нижче діаграму мікросервісу, взяту з форумів StackExchange, і уявіть, що вам доведеться простежити цей безлад.

  7 речей, які потрібно зробити після встановлення Pop!_OS

На щастя, с рентген, AWS має інструмент, який може значно спростити процес налагодження мікросервісів. По суті, X-Ray — це служба, яка автоматично збирає журнали запитів із кожної служби, яку ви розгорнули, оптимізує ці журнали за послугами та поєднує їх з іншими даними, як-от затримка та пропускна здатність, щоб надати повний інформаційний знімок того, що відбувається в будь-який час. у вашій системі.

X-Ray працює як на мікросервісах, так і на безсерверних архітектурах. Також слід пам’ятати, що він доступний не для всіх пропозицій AWS (лише для Amazon EC2, Amazon EC2 Container Service (Amazon ECS), AWS Lambda та AWS Elastic Beanstalk на момент написання), і підтримуються лише три мови/середовища програмування. на даний момент: Java, .NET і Node. Це пов’язано з тим, що X-Ray має безпосередньо взаємодіяти з вашим кодом і потребує великих зусиль у розробці з боку Amazon.

Тим не менш, я на 100% впевнений, що незабаром буде підтримуватися більше мов (я особисто бачу, що Go, Scala, Kotlin тощо отримають підтримку досить скоро, а перекладені мови з’являться пізніше).

Висновок

У цій статті я просто хотів показати, що в AWS є щось більше, ніж EC2, ELB, RDS, S3 тощо. AWS швидко перевершує не лише інфраструктуру, але й інструменти підтримки. Ми не чуємо про ці дивовижні пропозиції, тому що Amazon не має місця та бюджету, щоб рекламувати їх усі — на момент написання AWS налічує близько 100 пропозицій!

Таким чином, малоймовірно, що ви почуєте про ці послуги на великому заході або знайдете книги/курси про них. Найкраще, що можна зробити, — це підписатися на офіційні оголошення AWS і дізнатися, чи з’явилося щось нове, що може полегшити ваше життя!

Якщо вам цікаво дізнатися про AWS, перейдіть до Udemyі ви знайдете сотні онлайн-курсів для бажаної теми.