5 кроків до створення виграшного дизайнерського портфоліо

Categories:

І для графічних, і для веб-дизайнерів зіркове портфоліо є інструментом №1 для залучення клієнтів або отримання роботи мрії.

Це найкращий і найцінніший інструмент для просування ваших навичок і розширення професійних можливостей. Але щоб дизайнерське портфоліо працювало на вас, його необхідно правильно створити та організувати.

Переможне портфоліо не лише демонструє ваші найпереконливіші роботи як дизайнера, але й передає вашу особистість вашій цільовій аудиторії. Він повинен зацікавити глядача, вразити і здивувати його, а значить викликати емоції і запам’ятати вас. Ваше дизайнерське портфоліо може розповісти клієнту або потенційному роботодавцю про те, як ви генеруєте дизайнерські ідеї та організовуєте весь творчий процес.

З такою кількістю порад щодо створення дизайн-портфоліо, доступних в Інтернеті, легко загубитися в інформації, і важко вибрати основні принципи, які б відповідали вашій ситуації. У цій статті ви знайдете стандартні кроки для написання виграшного дизайнерського портфоліо, яке підійде всім дизайнерам, незалежно від їх спеціалізації.

готовий

#1. Визначте основну мету та формат свого дизайнерського портфоліо

Як дизайнер, ви, можливо, захочете скористатися цікавими ідеями щодо того, як має виглядати ваше портфоліо, які кольори вибрати чи які останні тенденції дизайну використати для представлення ваших найкращих робіт.

СТОП! Залиште їх на потім.

Перш за все, вам потрібно визначити основну мету вашого дизайнерського портфоліо. Що ви від цього хочете?

 • Ви хочете, щоб світ побачив зразки ваших робіт, щоб ви могли розширити свою присутність в Інтернеті та створити аудиторію?
 • Ви дизайнер-початківець, якому потрібно, щоб глядачі побачили, хто ви і як підходите до проблем?
 • Ви хочете, щоб вони прочитали про ваш процес проектування, щоб ви могли залучити нових клієнтів до своєї позаштатної роботи?
 • Хочете поділитися своїм найбільшим дизайнерським проектом, описуючи кожну його частину, від дослідження до впровадження?
 • Або вам не потрібно нічого іншого, як документувати свої знання та досягнення?

Коли ви дізнаєтесь про мету, ви зрозумієте, яку інформацію включити у своє портфоліо та який формат вибрати для її найкращого представлення. Ви будете знати, як висловити це візуально та як почати писати, щоб залучити вашу цільову аудиторію.

  Що таке розумний дім?

#2. Визначтеся з роботами для включення в портфоліо

О, до речі, чи знаєте ви, хто ваша цільова аудиторія? Ви пишете дизайнерське портфоліо для майбутніх роботодавців, потенційних клієнтів, своїх колег-дизайнерів чи, можливо, для себе? Запишіть інформацію, яку ці люди хотіли б прочитати про вас:

 • Хто ти як дизайнер? Які види робіт ви виконуєте?
 • Яке повідомлення ви хочете передати своїм дизайнерським портфоліо? Коли хтось дивиться на нього, як він може визначити вашу спеціалізацію в області дизайну: веб-дизайн, UX, дизайн продукту, графічний дизайн і так далі?

На основі цієї інформації вирішіть, які зразки проектів включити у свій дизайн-портфоліо. Вам потрібно буде відсортувати їх за типом і часом створення, або ви можете просто помістити найкращі та найвражаючі вгорі. Якість тут важливіша за кількість.

Немає потреби показувати кожну роботу, яку ви зробили як дизайнер: зосередьтеся на найкращих речах, які б також продемонстрували різноманітність ваших проектів. Іншими словами, не публікуйте п’ять веб-дизайнів, які ви зробили для веб-сайтів електронної комерції; краще додайте одну, яку ви зробили для банку, одну — для зооклубу та одну — для некомерційної організації.

Баланс якості та різноманітності ваших зразків продемонструє потенційним клієнтам ваш талант і креативність, а також ваш контакт із різними засобами масової інформації.

Отже, ось короткий виклад правил:

 • Демонструйте лише найяскравіші дизайнерські роботи у своєму портфоліо.
 • Додайте різноманітні зразки, щоб інші могли побачити всю ширину вашого дизайнерського досвіду.
 • Не включайте ВСІ свої проекти, якщо ви не новачок у сфері дизайну, у якого ще немає безлічі зразків. Уникайте робіт, якими ви не дуже пишаєтеся: сприймайте своє портфоліо як виставку мистецтва, а не як колекцію зображень.

#3. Виберіть платформу для свого дизайнерського портфоліо

Наступним кроком буде вибір правильної платформи для вашого дизайнерського портфоліо, і це залежатиме від ваших технічних навичок. Деякі пропонують форматування, яке потребує знання HTML і CSS, тоді як інші менш настроювані та, отже, більш зручні у використанні. (Однак останні дають вам менше свободи для розробки портфоліо так, як ви хочете.)

Звичайно, веб- та UX-дизайнери можуть вибрати платформи, які вимагають кодування, щоб вони могли продемонструвати свій досвід кодування, створивши унікальне портфоліо, яке демонструватиме їх дизайнерську індивідуальність.

  4 платформи для наймання найкращих послуг аерографії

Ось варіанти, які ви можете розглянути:

Розміщені веб-сайти портфоліо, наприклад Портфоліобокс або Занурений. Це найзручніший варіант, тому що такі сайти не вимагають кодування. Все, що вам потрібно зробити, це вибрати шаблон і завантажити файли в готовий макет.

Розміщені бізнес-сайти, як-от Squarespace або Weebly. Тут ви також можете вибрати шаблон для свого портфоліо, але матимете більше контролю над ним. Ви можете налаштувати його, вибрати преміум-опції або залишити як є.

Власні веб-сайти, на яких ви створюєте індивідуальне портфоліо веб-дизайну з нуля. Тут ви можете продемонструвати всі свої навички та створити особистий веб-сайт, продемонструвавши свій дизайн і створивши свій особистий бренд.

#4. Опишіть кожну дизайнерську роботу як бос

Гаразд, ви вибрали платформу та вказали дизайнерські роботи, які потрібно додати до свого дизайнерського портфоліо. Але ви не можете просто розмістити зображення або скріншоти своєї роботи та чекати, поки клієнти прийдуть і наймуть вас.

Кожна робота у вашому портфоліо має розповідати історію, пояснюючи, які цілі ставив клієнт і як ваш дизайн їх досяг. Ви повинні включити короткий виклад процесу та результатів кожного проекту. Це не повинно бути довгим читанням або прикладом із описом усіх деталей, але, будь ласка, дайте глядачам зрозуміти, про що йдеться.

Ось де ваш навички описового письма стане в нагоді. Ви можете включити таку інформацію:

 • Які проблеми та мета цього проекту?
 • Чи була за цим якась гіпотеза?
 • Яким був ваш процес? Як ви прийшли до дизайнерського рішення, яке використовували?
 • Які висновки та уроки з проекту? Якщо у вас є відгук від клієнта, не соромтеся додавати його в опис.

Найважливіша інформація тут стосується вашої ролі в проекті. Ви керували всім проектом? Ви працювали в команді дизайнерів? Чи, можливо, ви все розробляли самі, як віддалений працівник чи фрілансер? Глядачі вашого портфоліо повинні знати, яких зусиль ви доклали для такого проривного продукту.

#5. Оптимізуйте свій дизайнерський портфель для глядачів

Після того, як ви зібрали всю інформацію для включення до свого портфоліо, настав час спроектувати та впорядкувати його з урахуванням основних принципів зручності використання. Взаємодія з користувачем має значення, тому вам потрібно зробити своє портфоліо не лише візуально видатним, але й читабельним для глядачів.

  Як отримати відшкодування на Amazon

Як це зробити?

Пам’ятайте, що більшість користувачів не читають, а сканують онлайн; Тому зробіть усе можливе, щоб зробити ваше портфоліо доступним для перегляду, щоб глядачі могли бачити всю основну інформацію одночасно. Розбийте текст на короткі абзаци, використовуйте заголовки та підзаголовки, додайте списки маркерів, додайте ескізи, а не довгі описи, щоб показати процес тощо.

Також зробіть доступною навігацію. Якщо ви створюєте персональний веб-сайт для свого портфоліо, ретельно продумайте його меню. Додайте лише основні сторінки: Домашня сторінка, Про мене, Моя робота та Контакти. Якщо ви вирішите використовувати готові макети для свого портфоліо, вибирайте ті, що мають ці параметри. Незалежно від платформи, глядачі повинні знати, хто ви, що ви робите та як з вами зв’язатися.

Не зловживайте кольорами, шрифтом або анімацією. Так, є спокуса продемонструвати всі свої дизайнерські таланти в одному місці, але вам краще зосередитися на основних налаштуваннях типографіки, які працюватимуть у будь-якому браузері та на будь-якому пристрої. (Обов’язково протестуйте свій дизайн для маленьких екранів і спочатку подумайте про мобільні пристрої.)

Крім того, пам’ятайте про психологія кольору і коефіцієнт контрастності при проектуванні. Ваше портфоліо має бути приємним для очей, а не приголомшливим.

Коротше кажучи, виберіть для свого портфоліо такі елементи дизайну, які виглядатимуть приємно та читатимуться, але водночас демонструватимуть ваші навички дизайну потенційним клієнтам і роботодавцям. Зосередьтеся на історії, яку ви хочете передати, і роботі, яку ви хочете, щоб світ побачив. Як кажуть, все геніальне просто.

В слові

Коли ви вирішуєте написати виграшне дизайнерське портфоліо, дуже важливо визначити та запам’ятати його мету та цілі, яких ви хочете досягти за допомогою нього. Це ваш інструмент для створення професійної мережі, залучення потенційних клієнтів або роботодавців і, рано чи пізно, заробітку.

Добре оформлене портфоліо демонструє ваш професіоналізм, світогляд і креативність. Відсортуйте свої найкращі проекти, щоб включити їх у нього, опрацюйте описи та оптимізуйте своє портфоліо за всіма стандартами UX. І, будь ласка, не забувайте прорекламувати свою роботу, щоб її побачив світ: приєднуйтесь до дизайнерських онлайн-спільнот, діліться своїми проектами, запитуйте відгуки в інших творчих людей і спілкуйтеся з колегами, щоб навчатися та отримати натхнення від них.

Чим раніше ви створите зіркове дизайнерське портфоліо, тим швидше воно почне приносити вам результати.