techukraine.net techukraine.net 5 корисних програм для відстеження звичок на основі різних принципів продуктивності

5 корисних програм для відстеження звичок на основі різних принципів продуктивності

Categories:

Спроба змінити звичку або прийняти нову звичку — важкий процес. Майже всі експерти з продуктивності сходяться на думці, що для досягнення успіху потрібно регулярно відстежувати свою діяльність. Але ці експерти різняться щодо того, як ви це відстежуєте та як ви визначаєте успіх. У цій статті ми розглянемо п’ять різних типів систем продуктивності, пов’язаних із концепцією формування звичок, і програми, які допоможуть вам реалізувати відстеження звичок для цих переконань.

1. Козячий (Android, iOS): отримайте до 10 000 годин практики

У своєму бестселері Outliers Малкольм Гладуелл популяризував концепцію продуктивності, згідно з якою вам потрібно 10 000 годин практики, щоб оволодіти будь-якою навичкою. Goated побудовано на цьому принципі, щоб ви відстежували кількість часу, витраченого на цю навичку, і скільки ще вам потрібно буде зробити.

Безкоштовна версія програми відстежує лише одну навичку за раз, але деталі, які вона пропонує, досить цікаві та мотиваційні. Щоразу, коли ви починаєте практикувати свою діяльність, запускайте таймер у додатку, щоб ви дійсно рахували час точно. У платній версії ви також можете писати записи в журналі.

Коли ви реєструєте більше годин, Goated показуватиме вам статистику щодо вашого поточного рівня майстерності, вашої поточної та найдовшої серії, а також розраховуватиме, коли ви досягнете 10 000 годин, виходячи з кількості часу, який ви витрачаєте на щоденні тренування. Це чудовий додаток, якщо ви вірите в правило Гладуела, але пам’ятайте, що багато хто вважає правило 10 000 годин неправильним.

  Як записати екран в Ubuntu

Завантажити: Goated для Android | iOS (безкоштовно)

2. Прогр (Інтернет): створіть смугу звичок за допомогою користувацьких вхідних даних для вашого трекера

Progr використовує відому техніку підвищення продуктивності «Не переривай ланцюг» Джеррі Сайнфельда, яку вже застосували кілька чудових програм для відстеження звичок. Ідея полягає в тому, щоб позначити кожен день у календарі запланованою діяльністю та зберегти смугу, щоб у вас була мотивація не порушувати її, навіть якщо ви робите лише незначну частину в будь-який день.

Безкоштовна версія Progr дозволяє створити до трьох трекерів. І це один із найбільш настроюваних ланцюгових трекерів, які ми бачили. Ви можете встановити дати початку та завершення для календаря або залишити його незапланованим, щоб просто створити певну кількість клітинок. Ви також можете вибрати стиль комірок (квадрат, коло, пунктирна рамка, одна крапка) і розмір.

Progr дозволяє заповнювати клітинку різними способами. Ви можете додати емодзі (за замовчуванням — галочку) або зареєструвати його словами чи цифрами. Це фактично засіб відстеження настрою для активності, а також дозволяє додавати журнали журналу, і ви можете вибрати, який із двох ви хочете бачити.

3. Відродження (Android): створюйте набір звичок для формування ритуалів

Respawn вірить у принцип накопичення звичок. Цей принцип стверджує, що ви з більшою ймовірністю виконаєте завдання та будете правильно поводитися, якщо перетворите їх на групи, виконуючи одне за одним. Respawn називає ці Ритуали та намагається якомога легше створювати ці Ритуали та виконувати їх.

Кожен Ритуал може мати кілька звичок, які ви додаєте до нього з бібліотеки звичок. Ви можете здійснювати пошук серед усіх звичок, фільтрувати їх за часом (ранок, день, вечір) або за категоріями (основне значення, здоров’я, продуктивність, соціальні звички, фінанси, уважність, навчання). Ідеально встановлювати порядок звичок так, як ви до них підходите, оскільки Respawn включає повноекранний режим, у якому ви відзначаєте кожну діяльність у середовищі, що не відволікається.

  Jackery випускає нові сонячні генератори Plus 300 і сонячні генератори Plus 1000

Ритуали можуть мати нагадування, які можна встановити щодня або вибрати меншу частоту. Додаток відстежує всю вашу активність і дає вам бал за кожну використану звичку. Ви можете будь-коли переглянути загальну статистику. Платна професіональна версія дозволяє вам створювати завдання з друзями, але безкоштовна версія не має обмежень для індивідуального користувача.

Наразі Respawn доступний лише для Android, хоча команда заявила на Reddit, що має намір розпочати роботу над версією для iOS до кінця 2023 року.

Завантажити: Respawn for Android (безкоштовно)

4. LvlUp (Android, iOS): відстеження звичок, роздуми та навчання

LvlUp — це чудовий додаток для відстеження звичок для кількох невеликих видів діяльності, заснований на принципі атомарних звичок Джеймса Кліра. У тому, що називається однією з найкращих книг про продуктивність усіх часів, Клір пише, що якщо ви робите невеликі налаштування, але залишаєтеся послідовними, ви зробите величезні зміни в довгостроковій перспективі. І важливо подумати про ці атомарні звички, щоб побачити свій прогрес, а також поступово випробувати себе.

Безкоштовна версія LvlUp дозволяє відстежувати до трьох звичок одночасно. Ви можете встановити, як часто ви хочете відстежувати цю звичку за допомогою додаткового нагадування. Ви можете встановити максимум чотири сеанси для однієї звички, що може навіть дати вам чотири нагадування протягом одного дня.

Відстеження звички є простим «так» або «ні» для діяльності та не включає в себе ведення журналу. Проте є розділ щоденника, де вас заохочують поміркувати про день і ваші дії за цей день. Він реєструватиме статистику, запитуватиме ваш настрій і дасть вам можливість написати про це будь-які примітки.

  3 способи використовувати Google Chrome як музичний плеєр для локальних файлів

LvlUp також містить розділ «Академія звичок», де ви можете дізнатися більше про те, як формуються звички та як їх можна повільно змінювати. Це серія коротких уроків, у яких використовуються принципи книги Кліра, а також кілька загальноприйнятих істин про науку про звички.

Завантажити: LvlUp для Android | iOS (безкоштовно)

5. Бадді Краш (Інтернет): відстежуйте звички разом із друзями та залишайтеся відповідальними

Соціальна відповідальність виявилася одним із найкращих мотиваторів для зміни звичок. Коли ви оголосили про свої наміри та цілі, ви, швидше за все, виконаєте невеликі завдання, навіть якщо вони здаються складними. І якщо ваші друзі бачать ваш прогрес, це ще краще. Buddy Crush — одна з найпростіших програм для відстеження звичок.

Зареєструйтеся для облікового запису, і ви зможете створити нову групу друзів або приєднатися до кількох існуючих груп. Існуючі групи виділяють Buddy Crush, оскільки ви знайдете людей з усього світу, які поділяють вашу мету, але стикаються з різними проблемами та різними рішеннями. Ви можете переглядати групи в кількох категоріях за такими звичками, як вивчення мови, регулярні тренування, менше цукру, відмова від кави тощо.

Кожна група має таблицю лідерів для відстеження активності учасників за останні 30 днів. Ви також можете переглянути реєстрації за поточний день для всіх груп і поділитися групами з друзями. Buddy Crush також має активну спільноту Slack з окремими каналами для всіх публічних груп, щоб ви могли спілкуватися з іншими у вашій групі підзвітності.

Це марафон, а не спринт

Жодна з цих програм для відстеження звичок не є кращою за іншу. Це просто залежить від того, якого принципу продуктивності ви найбільше дотримуєтеся та якого ймовірно дотримуватиметеся. Коли ви приймете рішення, будь ласка, пам’ятайте, що формування або зміна звички займає багато часу. Зберігайте темп, не будьте нетерплячими і не засмучуйтесь, якщо кілька разів захитаєтеся. Пробачте себе та перезапустіть процес.