5 ГГц Wi-Fi не завжди краще, ніж Wi-Fi 2,4 ГГц

Categories:

У вас виникли проблеми з підключенням до Wi-Fi? Спробуйте використовувати 2,4 ГГц замість 5 ГГц. Звичайно, Wi-Fi 5 ГГц є новішим, швидшим і менш перевантаженим, але він має слабкість. 2,4 ГГц краще охоплює великі площі та проникає крізь тверді предмети.

5 ГГц проти 2,4 ГГц: в чому різниця?

Wi-Fi може працювати на двох різних «діапазонах» радіочастот: 5 ГГц і 2,4 ГГц. Wi-Fi з частотою 5 ГГц став основним із стандартом 802.11n, який тепер відомий як Wi-Fi 4, який був представлений ще в 2009 році. До цього Wi-Fi був переважно 2,4 ГГц.

Це було велике оновлення! 5 ГГц використовує коротші радіохвилі, що забезпечує більш високі швидкості. WiGig йде далі і працює в діапазоні 60 ГГц. Це означає ще коротші радіохвилі, що призводить до ще більшої швидкості на набагато меншій відстані.

На частоті 5 ГГц також набагато менше перевантажень. Це означає більш міцне та надійне бездротове з’єднання, особливо в густих районах із великою кількістю мереж і пристроїв. Традиційні бездротові телефони та бездротові радіоняні також працюють на частоті 2,4 ГГц. Це означає, що вони заважають лише Wi-Fi 2,4 ГГц, а не 5 ГГц.

Загалом, 5 ГГц швидше і забезпечує надійніше з’єднання. Це новіша технологія, і є спокуса постійно використовувати 5 ГГц і списувати 2,4 ГГц Wi-Fi. Але коротші радіохвилі Wi-Fi 5 ГГц означають, що він може долати меншу відстань і не так добре проникає крізь тверді предмети, як Wi-Fi 2,4 ГГц. Іншими словами, частота 2,4 ГГц може охопити більшу площу і краще проходить крізь стіни.

  Що таке HDMI VRR на PlayStation 5 і Xbox Series X?

Ви можете використовувати обидва з одним маршрутизатором

Сучасні маршрутизатори, як правило, є «дводіапазонними» маршрутизаторами і можуть одночасно працювати в окремих мережах Wi-Fi на частотах 5 ГГц і 2,4 ГГц. Деякі з них є «тридіапазонними маршрутизаторами», які можуть надавати сигнал 2,4 ГГц разом із двома окремими сигналами 5 ГГц для зменшення перевантажень між пристроями Wi-Fi, що працюють на частоті 5 ГГц.

Це не лише функція сумісності для старих пристроїв, які підтримують лише Wi-Fi 2,4 ГГц. Іноді вам знадобиться Wi-Fi 2,4 ГГц навіть із сучасним пристроєм, який підтримує частоту 5 ГГц.

Маршрутизатори можна налаштувати одним із двох способів: вони можуть приховати різницю між мережами 2,4 ГГц і 5 ГГц або показати її. Все залежить від того, як ви називаєте дві окремі мережі Wi-Fi.

Наприклад, ви можете назвати обидві мережі «MyWiFi» і дати їм однакову парольну фразу. Теоретично, ваші пристрої автоматично вибиратимуть найкращу мережу в будь-який момент часу. Але це не завжди працює правильно, і ви можете отримати пристрої, підключені до мережі 2,4 ГГц, коли вони повинні використовувати 5 ГГц або навпаки.

Тому замість цього одну мережу можна назвати «MyWiFi – 2,4 ГГц», а іншу – «MyWiFi – 5 ГГц». Назви не повинні пов’язувати один з одним або включати частоту — ви можете назвати одне «Арахісове масло» і одне «Желе», якщо хочете. З двома різними назвами ви можете вибрати одну з мереж на пристрої. Ви все одно можете дати їм ту саму парольну фразу, щоб полегшити роботу, звичайно.

Коли Wi-Fi 2,4 ГГц краще

Якщо у вас виникли проблеми з Wi-Fi і ви підключені до Wi-Fi 5 ГГц, завжди корисно підключитися до 2,4 ГГц і подивитися, що станеться.

5 ГГц може здаватися новішим і швидшим — і це так, — але краще в невеликих приміщеннях. Якщо ви хочете охопити широкий відкритий простір, краще 2,4 ГГц. Отже, якщо ви хочете отримати кращий сигнал Wi-Fi на вулиці, під’єднайтеся до 2,4 ГГц замість 5 ГГц. Або, якщо ваш Wi-Fi повинен пройти через якісь щільні об’єкти, перш ніж досягти вас, 2,4 ГГц справляється набагато краще, ніж 5 ГГц.

  Який параметр запобігання відстеження слід використовувати в Microsoft Edge?

Wi-Fi 2,4 ГГц також повинен працювати краще, ніж раніше. Оскільки більше людей переходять на 5 ГГц, діапазон 2,4 ГГц має бути менш перевантаженим у вашому регіоні. І оскільки пристрої, що заважають, як-от старі бездротові телефони та бездротові радіоняні, перестають використовувати сучасні смартфони та радіоняні Wi-Fi, у вашому домі повинно бути ще менше пристроїв, здатних створювати перешкоди на частоті 2,4 ГГц.

Звичайно, є й інші способи боротьби з цим. Ви можете отримати мережеву систему Wi-Fi і розташувати точки доступу по всьому будинку. Але якщо все, що вам потрібно, це надійний сигнал Wi-Fi, спробуйте просто підключитися до Wi-Fi 2,4 ГГц, перш ніж витрачати гроші на розширення Wi-Fi на 5 ГГц всюди.

Wi-Fi 6 покращить частоту 2,4 ГГц

Частотою 2,4 ГГц знехтували. 802.11n (Wi-Fi 4) підтримує як 2,4 ГГц, так і 5 ГГц. Але 802.11ac (Wi-Fi 5) підтримує лише 5 ГГц. Якщо у вас є дводіапазонний маршрутизатор 802.11ac, він працює в мережі 5 ГГц 802.11ac і 2,4 ГГц 802.11n. 5 ГГц використовує більш сучасний стандарт Wi-Fi.

Wi-Fi 6 вирішить цю проблему. Стандарт Wi-Fi наступного покоління підтримуватиме мережу як 2,4 ГГц, так і 5 ГГц, тому різноманітні вдосконалення, які додадуть швидший і надійніший сигнал, також досягнуть 2,4 ГГц Wi-Fi. 2,4 ГГц – це не просто стара технологія, яка залишилася позаду.

Як вибрати між 2,4 ГГц і 5 ГГц

Щоб вибрати між 2,4 ГГц і 5 ГГц, зайдіть у веб-інтерфейс маршрутизатора та знайдіть налаштування бездротової мережі. Дайте мережі 2,4 ГГц і 5 ГГц окремі ідентифікатори SSID або назви. Ви можете додати «2,4 ГГц» і «5 ГГц» у назви, щоб їх було легше запам’ятати. І ви можете використовувати ту саму бездротову парольну фразу для кожного.

  Додайте правила для зміни URL-адрес і отримайте для них QR-коди з рядка URL-адрес

Ваш маршрутизатор може бути налаштований на використання одного імені для обох за замовчуванням. Це означає, що ви не можете вибирати між ними самостійно — ваші пристрої вибиратимуть між ними автоматично. Окремі назви дають вам вибір.

Тепер ви можете просто вибрати одну з мереж на вашому пристрої. Перейдіть у меню підключення Wi-Fi вашого пристрою та виберіть мережу, до якої хочете приєднатися.

Після того, як ви приєднаєтеся до кожної мережі один раз, ваш пристрій запам’ятає парольну фразу, і ви можете легко підключитися до будь-якої мережі, просто вибравши її в меню. Перемикання стає легким і швидким.

Якщо Wi-Fi 2,4 ГГц не вирішує ваші проблеми, і ви все ще намагаєтеся отримати надійне з’єднання Wi-Fi у вашому домі чи на підприємстві, подумайте про сітчаста система Wi-Fi. Це дає вам кілька точок доступу, які ви можете розмістити по всьому будинку, і чудово розширює надійне покриття. І, на відміну від традиційного бездротового ретранслятора або розширювача, процес налаштування Mesh Wi-Fi набагато простіший.