5 безкоштовних інструментів диктування для Windows або macOS

Диктування — це корисна функція, яка дає нам змогу вводити текст голосом, а не руками. Існує багато інструментів для диктування з різними функціями та ціною. Зазвичай найкращі коштують дорого. Тим не менш, вам не потрібно витрачати гроші, щоб насолодитися гідним досвідом диктування.

Ви можете використовувати кілька безкоштовних інструментів диктування на своєму комп’ютері, щоб насолоджуватися набиранням тексту без рук. Читайте далі, щоб дізнатися, які вони.

Перш ніж зупинитися на інструменті для диктування, потрібно врахувати кілька речей. Вам потрібне щось, що найкраще відповідає вашим потребам, наприклад базовий інструмент для диктування або більш просунуте програмне забезпечення для диктування з додатковими функціями. Нижче наведено фактори, які слід враховувати при виборі програмного забезпечення для диктування:

1. Точність

Точність є ключовою, коли йдеться про програмне забезпечення для диктування. Ви не хочете розчаровуватися під час диктування, оскільки програмне забезпечення транскрибує ваші слова неправильно, навіть якщо ви повторюєте слово кілька разів. Отже, якщо ви обираєте програму для диктування, вибирайте програму з високою точністю.

2. Сумісність

Не все програмне забезпечення для диктування буде доступне на кожному пристрої. Само собою зрозуміло, що ви виберете програмне забезпечення, сумісне з вашим пристроєм. Однак, якщо ви хочете використовувати програмне забезпечення для диктування на кількох пристроях, ви можете розглянути можливість одного, сумісного з кількома пристроями, тож вам не доведеться вчитися використовувати різне програмне забезпечення на кожному пристрої.

3. Простота використання

Взаємодія з користувачем є одним із факторів, які визначають успіх будь-якого програмного забезпечення, і це не відрізняється від програмного забезпечення для диктування. Вам потрібне зручне програмне забезпечення для диктування, щоб не витрачати надто багато часу на те, як ним керуватися.

4. Рейтинги та огляди

Оцінки та огляди багато розкажуть про продукт. Перш ніж вибрати програмне забезпечення для диктування, перегляньте відгуки та рейтинги, щоб зрозуміти його ефективність. Вони допоможуть вам вирішити, вибрати це чи шукати щось інше.

5. Конфіденційність

Важливо захистити вашу конфіденційність під час використання програмного забезпечення. Якщо у вас є проблеми з конфіденційністю під час використання програмного забезпечення для диктування, перевірте його політику конфіденційності на веб-сайті розробника. Якщо в ньому чітко вказано інформацію, це хороший знак.

6. Особливості

Деякі інструменти диктування мають багато функцій, як-от підтримка мови, інтеграція з Google і можливість диктувати виправлення, тоді як інші більш мінімалістичні. Залежно від ваших потреб, вам знадобиться або програмне забезпечення для диктування з різними функціями, або певна функція.

7. Ціна

Програмне забезпечення для диктування доступне за різними цінами, від більш доступних до дорогих. Чим більше функцій має програмне забезпечення для диктування, тим дорожче воно коштує. Програмне забезпечення для диктування, вбудоване у ваш пристрій, не коштує нічого, але часто не має багатьох функцій. Виберіть програмне забезпечення, яке відповідає вашому бюджету та вашим потребам.

1. Яблучний диктант

Шукаючи безкоштовне програмне забезпечення для диктування для Mac, спершу зверніть увагу на Apple Dictation, безкоштовне вбудоване програмне забезпечення для диктування, доступне на кожному пристрої Apple. Найприємніше те, що використовувати диктування на вашому Mac досить просто. Увімкнувши його, ви зможете використовувати його в будь-якому програмному забезпеченні, яке підтримує введення тексту, окрім Документів Google.

У ньому бракує функцій, але нехай це не зупиняє вас. Він підтримує понад тридцять мов і має високу точність, тому вам не варто хвилюватися про надто багато помилок, якщо ви говорите чітко. Крім того, ви можете використовувати свій iPhone для введення тексту завдяки функції безперервності Apple.

Якщо ви не можете дозволити собі платне програмне забезпечення для диктування для вашого Mac, Apple Dictation є достатньо гідним інструментом для ваших потреб у диктуванні.

2. Голосовий набір Windows

Windows має вбудований інструмент голосового введення, за допомогою якого ви можете диктувати на свій комп’ютер. Він абсолютно безкоштовний і простий у налаштуванні та використанні. Якщо ви використовуєте голосовий ввід у Windows 11, є підтримка понад 30 мов, що є плюсом.

Він виконує належну роботу з транскрипції вашого тексту в мову, але слідкуйте за цими помилками. У ньому можуть бути пропущені деякі розділові знаки та неправильно написані слова, тому вам слід перевірити пізніше, щоб бути в безпеці.

Одним із недоліків голосового введення Windows є те, що для цього потрібне підключення до Інтернету, що може бути проблемою, якщо у вас немає доступу до Інтернету. Загалом, якщо ви користувач Windows і шукаєте інструмент для диктування, спробуйте голосовий набір Windows.

3. Голосовий набір документів Google

Документи GoogleГолосовий набір — ще один чудовий безкоштовний інструмент диктування для вашого комп’ютера. Як випливає з назви, це вбудований інструмент Google Docs, тому ви можете насолоджуватися введенням тексту без рук під час використання програмного забезпечення. Це вигідно, якщо врахувати, що Google Docs не підтримує Apple Dictation.

Одним із недоліків голосового введення в Документах Google є те, що він доступний лише в Google Chrome. Це також повільно і не найкраще під час диктування розділових знаків.

Проте, як безкоштовне програмне забезпечення з підтримкою понад сотні мов і достатньою точністю, голосовий набір Документів Google добре підходить для диктування великого вмісту. Просто переконайтеся, що говорите чітко й повільно, щоб він міг підхопити ваші слова.

Щоб скористатися голосовим введенням у Документах Google, натисніть «Інструменти», а потім виберіть «Голосовий ввід». Натисніть значок мікрофона, який з’явиться ліворуч, щоб почати диктувати. Клацніть піктограму ще раз, щоб припинити диктування. Відвідайте Довідка редактора документів Google повний список голосових команд.

Dictation.io — це простий безкоштовний онлайн-інструмент для диктування, який виглядає як сторінка блокнота. Однак ви можете використовувати його лише в Google Chrome, тому вам доведеться встановити браузер, якщо він у вас ще не встановлений. Він менш точний, ніж голосовий ввід Apple Dictation або Google Docs. Однак, як і останній, він не підтримує Apple Dictation.

Він підтримує тридцять мов, включаючи англійську, французьку, гінді та іспанську. Ви можете вставляти смайлики, спеціальні символи та знаки пунктуації за допомогою спеціальних команд. Щоб переглянути список усіх команд, які можна використовувати під час диктування за допомогою Dictation.io, відвідайте його Голосові команди сторінки.

Speechnotes працює лише в Google Chrome, не підтримує Apple Dictation і має простий інтерфейс користувача. Це чудовий інструмент, якщо ви шукаєте безкоштовне програмне забезпечення для диктування з достатньою точністю.

Існує багато діалектів на вибір, а також корисний список команд праворуч, до якого можна звернутися під час диктування. Однак команди іноді не працюють. Наприклад, кілька разів, коли ми намагалися вставити кому, Speechnotes вводив це як карму.

Існує невелика затримка між тим, коли ви диктуєте слова, і коли вони з’являються на екрані, але це невелика ціна за пристойний інструмент диктування. Диктування за допомогою Speechnotes безкоштовне, хоча ви можете платити 1,9 долара на місяць за доступ до преміум-функцій.

Безкоштовне програмне забезпечення для диктування — гідний варіант

Програма для диктування з безліччю функцій чудова, але більшість з них коштують грошей, і не кожен може дозволити собі їх заплатити. Крім того, деякі люди не потребують таких програм для диктування, віддаючи перевагу простим інструментам, до яких вони мають легкий доступ. Ось чому безкоштовне програмне забезпечення для диктування існує як альтернатива.

Ці інструменти можуть не мати всіх функцій або бути такими точними, як платні версії, але вони справляються зі своєю роботою. Переконайтеся, що ви також робите все можливе, щоб підвищити точність диктування.