5 альтернатив Heroku для безкоштовного повного хостингу

Heroku — це платформа як послуга (PaaS), яка дозволяє створювати, запускати та керувати програмами повністю в хмарі. Він популярний своєю простотою, зручністю використання та безкоштовним рівнем, який надає доступ до широкого спектру хмарних сервісів в екосистемі Heroku.

У 2022 році Heroku оголосив, що припинить пропонувати деякі зі своїх безкоштовних планів. На щастя, є чудові безкоштовні альтернативи Heroku.

Render — це єдина хмара для створення та запуску всіх ваших програм і веб-сайтів. Він має безкоштовні сертифікати TLS, глобальний CDN, захист від DDoS, приватні мережі та автоматичне розгортання від Git.

Подібно до припиненого безкоштовного рівня Heroku, безкоштовний рівень Render пропонує такі послуги:

  • Статичні сайти: безкоштовний план Render для статичних сайтів включає швидкий CDN і необмежену кількість співавторів. Інші функції включають безперервне розгортання від Git, пропускну здатність 100 ГБ/місяць і власні домени з повністю керованим TLS.
  • Веб-служби: безкоштовний план Render для послуг підтримує веб-служби з HTTP/2 і повним TLS. Render підтримує спеціальні контейнери докерів і фонові робочі елементи. Ви можете використовувати його для розміщення веб-програм у Node.js, середовищі JavaScript на стороні сервера. Він також підтримує інші мови, зокрема Python, Golang, Rust, Ruby та Elixir.
  • Бази даних: безкоштовний план Render містить повністю керовані бази даних PostgreSQL із терміном дії 90 днів. Крім того, він містить безкоштовні екземпляри Redis. Однак ці екземпляри не підтримуються диском і втратять усі дані під час перезапуску.

Використовуючи безкоштовні плани Render, ви можете розгортати веб-сервіси та бази даних без жодних витрат. Однак ці плани мають певні обмеження щодо використання та призначені для створення особистих проектів і вивчення нових технологій.

Cyclic — хороша безкоштовна альтернатива Heroku завдяки сучасній хмарній архітектурі з безсерверним хостингом, легкою адаптацією та наявним безкоштовним рівнем.

Cyclic ідеально підходить для розміщення повноцінних програм MERN. Його безкоштовний рівень містить до 10 000 запитів API із швидкими збірками та 1 Гб оперативної пам’яті. Послуга також включає 1 ГБ пам’яті об’єктів з Amazon S3, три завдання cron на програму та семиденне зберігання журналів.

Використання безкоштовного рівня Cyclic дає вам перевагу перед конкурентами, коли йдеться про затримку бездіяльності. Платформам, таким як Heroku та Render, потрібно приблизно 30 секунд, щоб перезапустити службу після періоду бездіяльності. Навпаки, ця послуга займає приблизно 200 мс відповідно Орієнтири Cyclic.

Railway — це платформа, яку можна використовувати для створення інфраструктури, розробки з нею локально, а потім розгортання в хмарі.

Railway дає змогу розгортати ваші веб-програми одним клацанням миші за допомогою їхніх шаблонів. Є понад 50 Шаблони залізниці для веб-додатків, створених на різних мовах і фреймворках.

Railway також пропонує безкоштовний рівень, як Heroku. Однак цей рівень доступний лише для нових користувачів із підтвердженими обліковими записами. Як новий користувач із непідтвердженим обліковим записом, ваш безкоштовний рівень обмежить вас розгортанням баз даних.

Перевірений безкоштовний рівень дає вам доступ до всіх функцій, доступних користувачам на Залізничний план хобі використовуючи одноразовий грант у розмірі 5 доларів США у вигляді кредитів. Однак це обмежить вас 500 МБ оперативної пам’яті та спільними (а не виділеними) ядрами vCPU.

Deta Space, раніше відома як Deta, — це персональна хмарна платформа для розміщення веб-додатків, створених серед таких популярних мов, як Go, Python, Node.js і Rust тощо. Deta Space пропонує повністю керовані сервери, дані та безпеку для кожної програми, розгорнутої на платформі, подібно до інших постачальників хмарних послуг.

На відміну від інших альтернатив хостингу Heroku, Deta Space наразі не має платного рівня. Їхня платформа безкоштовна за замовчуванням і наразі не має обмежень щодо широкого діапазону використання.

Fly.io — це платформа, яка дозволяє безкоштовно розміщувати та запускати невеликі додатки та доступно масштабувати витрати в міру зростання ваших потреб. На відміну від інших безкоштовних альтернатив Heroku, Fly.io не має «безкоштовного рівня». Однак вони пропонують безкоштовні надбавки на ресурси.

«Безкоштовний рівень» включає до трьох спільних ЦП, 256 МБ віртуальних машин, 3 ГБ постійного накопичувача та 160 ГБ вихідної передачі даних.

Якщо ви розміщуєте програму на fly.io, яка перевищує вказані вище, служба виставлятиме вам рахунок за ціною на основі використання.

Інші альтернативи Heroku

Сторінки інших платформ, як-от Vercel, Netlify і GitHub, пропонують безкоштовні рівні. Ці платформи ідеально підходять для розміщення статичних сайтів і пропонують обмежену підтримку для розміщення повноцінних програм. Однак згадані тут платформи спеціально розроблені для розміщення повноцінних додатків із ширшим набором функцій.