4 причини, чому варто купувати зовнішній ЦАП замість звукової карти

Якщо ви хочете отримати чистіший звук із комп’ютера, внутрішня звукова карта, ймовірно, не найкращий вибір. У сучасних комп’ютерах просто немає сенсу купувати звукову карту, і ми збираємося перерахувати основні причини, чому.

Що таке зовнішні ЦАП і звукові карти?

Автор зображення: Джет Борха

Цифро-аналоговий перетворювач, або скорочено ЦАП, — це компонент, який виконує саме те, що випливає з назви; він перетворює цифрову аудіоінформацію в звуковий аналоговий звук. Це необхідний компонент для кожного цифрового пристрою обробки аудіо, оскільки без нього ви б нічого не почули. Ваш телефон, ваша материнська плата — по суті, будь-який пристрій, який зберігає аудіо в цифровому форматі, потрібен такий.

Щоб спростити зміст цієї статті, ми використовуємо «зовнішній ЦАП» для позначення будь-якого пристрою, який розташований поза корпусом вашого комп’ютера та не використовує канали PCIe на вашій материнській платі. Перевірте, що таке DAC, якщо ви хочете дізнатися про них більше.

Звукові карти також мають ЦАП, але коли згадуються звукові карти, зазвичай це стосується внутрішніх звукових карт, які підключаються до гнізда PCIe вашого комп’ютера на материнській платі. Вони були неймовірно популярні на початку появи сучасних персональних комп’ютерів, але з тих пір їх не врахували з поважних причин, про які ми розповімо нижче.

Причина №1: доступність

Відкрити комп’ютер, щоб підключити щось до материнської плати, багато хто, напевно, сприйме як страшне завдання.

Від’єднати все від задньої панелі материнської плати, відкрити запилений комп’ютер і зібрати все назад — це величезна проблема. Це також ще одна проблема – дотягнутися до задньої панелі комп’ютера, якщо ви хочете зняти навушники та взяти їх із собою.

Зовнішні ЦАП, як-от Creative SoundBlaster GC7, набагато зручніші, оскільки їх можна просто поставити на вашому столі або в іншому доступному місці, ніж усередині чи задній панелі комп’ютера. Звідти ви можете підключати свої пристрої для прослуховування та легко від’єднувати їх.

Якщо ваш комп’ютер стоїть на столі, і ви не хочете, щоб інший пристрій займав USB-порт і захаращував ваш стіл, внутрішня звукова карта є хорошим варіантом, але остерігайтеся електричних перешкод, з якими ви можете зіткнутися.

Причина №2: доступність і пристрої «Все в одному».

Автор зображення: Джет Борха

Завдяки своїй доступності вони стали досить популярними і, отже, більш доступними. Якісний зовнішній комбінований ЦАП і підсилювач можна легко придбати менш ніж за 200 доларів, як iFi Hip-DAC2.

Ви також можете купити автономні ЦАП і мати окремий підсилювач, але є також багато пристроїв «все в одному», які мають ЦАП, підсилювач і трохи більше, наприклад, аналого-цифровий перетворювач (АЦП) у випадку аудіоінтерфейси, які можна використовувати для запису інструментів або мікрофона.

Автор зображення: Джет Борха

Якщо ви музикант, ведучий подкастів або стример, аудіоінтерфейс є обов’язковим. Ви можете слухати через нього та вводити через нього, і, чесно кажучи, хороший аудіоінтерфейс, мабуть, усе, що вам потрібно.

Shanling M0 і подібні продукти, такі як FiiO M5 і HiBy R2, — це крихітні цифрові аудіоплеєри (DAP), які можуть використовуватися як ЦАП/підсилювач для вашого телефону чи комп’ютера, що робить його неймовірно універсальним. Shanling M0 згадуватиметься багато, але це також стосується продуктів, схожих на нього, а не лише окремого продукту, оскільки ці речі настільки універсальні.

Причина №3: ​​зовнішні ЦАП більш портативні

Автор зображення: Джет Борха

Хоча не всі зовнішні ЦАП малі, є багато таких, які можуть бути крихітними. ЦАП Creative Sound BlasterX USB може поміститися прямо у вашу кишеню, як і звукова карта USB, яка постачається з навушниками HyperX Cloud II.

Якщо ви не любитель ігрових аудіопродуктів, ви також можете придбати крихітний ЦАП і підсилювач, наприклад FiiO KA1, який можна використовувати з телефоном або ПК. Внутрішній ЦАП, який вставляється в гніздо PCIe вашого комп’ютера, не можна використовувати будь-де, тому з точки зору універсальності та портативності зовнішній ЦАП перемагає з величезною перевагою.

Автор зображення: Джет Борха

Звичайно, раніше згадані Shanling M0, FiiO M5 і HiBy R2 також можуть виконувати ту ж роботу, хоча вони трохи більші за два згадані раніше продукти. Ви також можете звільнити місце на телефоні, відтворюючи музику на цих пристроях.

Причина №4: зовнішні ЦАП мають чистіший звук

Автор зображення: Джет Борха

Ваша материнська плата з’єднує різні компоненти разом, і ці компоненти спілкуються один з одним за допомогою електричних сигналів. Внутрішня звукова карта все ще отримує ту саму цифрову інформацію, що й зовнішній ЦАП, але коли вона перетворює цю цифрову інформацію в аналогову, електричний шум вашої материнської плати може додати до аналогового сигналу в чутний спосіб.

Зовнішні ЦАП мають власну схему, яка може просто отримувати цифрову аудіоінформацію та перетворювати її на звуковий аналоговий сигнал далеко від шумного середовища вашої материнської плати. Оскільки ваш ЦАП підключено через USB, шум материнської плати все ще може проникати у ваш ЦАП, але це значно зменшить цей шум.

Автор зображення: Джет Борха

Раніше я використовував Shanling M0 для живлення свого енергоємного HIFIMAN HE400SE, оскільки Focusrite Scarlett Solo мав чутний шум на 90% гучності. M0 має власний акумулятор, що усуває шумну електроенергію, яку ваша материнська плата пропускає через USB-порт. Ви також можете придбати ЦАП, як-от FiiO Q11, який має власний акумулятор і може забезпечити більше енергії, ніж крихітний портативний комбінований DAP/DAC.

Зовнішні ЦАП є простішим варіантом

Вставляти щось у слоти PCIe вашого комп’ютера, напевно, звучить круто, наприклад, наскільки важливі графічні карти для завдань, що інтенсивно працюють із графікою. Однак підключення звукової карти насправді не дає вам такої ж цінності, і це може навіть знизити пропускну здатність вашої відеокарти.

Звукові процесори повинні знаходитися якомога далі від материнської плати, бажано не покладатися на неї також і для живлення.