4 причини почати використовувати Claude 3 замість ChatGPT

Швидкі посилання

Ключові висновки

 • Клод чудово вміє творчо писати, створюючи привабливий і природно звучачий контент з меншою кількістю кліше.

 • Claude пропонує безкоштовні мультимодальні функції, тоді як ChatGPT вимагає оновлення для подібних можливостей.

 • Claude може похвалитися більшим контекстним вікном і потенційно більшою кількістю повідомлень на годину, ніж ChatGPT.

MAKEUSEOF ВІДЕО ДНЯ

У сфері чат-ботів штучного інтелекту ChatGPT є беззаперечним лідером з моменту його запуску в листопаді 2022 року. Однак із випуском Claude 3 все більше виглядає, що ChatGPT може втратити це звання. Ось чотири причини, чому варто розглянути можливість переходу з ChatGPT на Claude.

1 Клод кращий у творчому письмі

Окрім періодичних домашніх завдань з природничих наук, завдань з програмування та веселих ігор, одним із найпопулярніших випадків використання чат-ботів ШІ є творче написання. Більшість користувачів використовують чат-ботів штучного інтелекту, щоб допомогти написати електронний лист, супровідний лист, резюме, статтю чи текст пісні — загалом, той чи інший творчий запис. Незважаючи на те, що ChatGPT явно був улюбленим варіантом здебільшого завдяки своєму бренду та розголосу, Клод незмінно забезпечував першокласні результати навіть у попередніх ітераціях чат-ботів ШІ. Але справа не лише в досягненні першокласних результатів. Claude, особливо підтриманий останньою моделлю Claude 3, перевершує ChatGPT у широкому діапазоні творчих завдань.

Як людина, яка постійно використовувала обидва чат-боти з моменту їх запуску, Клод, хоча і не обов’язково є кращою моделлю, значно кращий у створенні записів, які краще імітують людську «креативність і недосконалість». Випробовуючи обидва чат-боти, ми побачили, що записи ChatGPT, хоча й граматично правильні, були сповнені ознак, що вказують на твір, написаний ШІ. Записи Клода читаються більш природно і звучать по-людськи. Хоча вони не ідеальні, вони, ймовірно, будуть більш привабливими та креативними.

Занадто часто ChatGPT стає жертвою використання такої кількості кліше та передбачуваного вибору слів. Попросіть ChatGPT написати про деякі бізнес-теми, і є хороший шанс, що ви побачите такі слова, як «У сучасному бізнес-середовищі», «У новітній історії» та «У швидкозмінному цифровому ландшафті» у початкових абзацах.

Якщо перевірити нашу теорію, то виявилося, що все було так, як було передбачено. ChatGPT (GPT-3.5 і GPT-4) використовував кліше в п’яти з п’яти випробувань. Ось перші три зразки:

 • Зразок 1

 • Зразок 2

 • Зразок 3

 • З іншого боку, Клод дав різні результати чотири рази з п’яти випробувань, уникаючи кліше першого випробування:

  Окрім кліше, ChatGPT більше, ніж Клод, має тенденцію ставати жертвою спорадичного використання слів, як-от «на завершення», «як результат», і тенденції непотрібного наголосу, коли емфатичні слова, як-от «безперечний, критичний, безсумнівний, повинні » тощо.

  Але, крім цих недоліків, як звучать записи кожного чат-бота з цілісної точки зору?

  На завершення порівняння я попросив обох чат-ботів створити римований реп на тему «кокос до багатства». Клод здається кращим варіантом, але я дозволю тобі судити.

  Ось думка ChatGPT:

  А ось думка Клода:

  Перші користувачі ChatGPT, ймовірно, мають глибоко вкорінену перевагу чат-бота зі штучним інтелектом, але коли справа доходить до творчого написання, ChatGPT має серйозно надолужити згаяне в багатьох сферах.

  2 Клод пропонує мультимодальність безкоштовно

  Окрім чат-бота Gemini AI від Google, на ринку майже немає великих чат-ботів зі штучним інтелектом, які пропонують мультимодальні функції Клода безкоштовно. З безкоштовною версією ChatGPT ви отримуєте лише можливість генерувати текст, і все. Ні завантаження файлів для аналізу, ні обробки зображень, нічого іншого! З іншого боку, Claude пропонує ці преміум-функції на своєму безкоштовному рівні. Отже, ви можете безкоштовно використовувати підказки із зображеннями або завантажувати файли для аналізу в чат-бот, якщо використовуєте безкоштовну бета-версію бота.

  3 Збільшене контекстне вікно

  Контекстне вікно – це обмеження текстових даних, які ШІ-чат-бот може обробити на ходу. Думайте про це як про те, скільки речей ви можете зберегти у своїй пам’яті (і мати можливість згадати) одночасно.

  Залежно від версії ChatGPT, яку ви використовуєте, ви маєте отримати контекстні вікна розміром між 4k, 8k, 16k, 32k і 128k. Для ясності, контекстне вікно 4k може вмістити близько 3000 слів, тоді як вікно 32k може вмістити близько 24000 слів. З безкоштовним рівнем ChatGPT ви отримуєте найнижчі обмеження параметрів контекстного вікна (4k або 8k), тобто кілька сторінок тексту. Ви можете отримати доступ до параметрів 16k і, можливо, 32k у планах ChatGPT Plus або Team, тоді як контекстне вікно 128k, здається, є ексклюзивним резервом для планів ChatGPT Enterprise.

  У той час як Claude має контекстне вікно 200k у своїх безкоштовних і преміум-планах — значне покращення порівняно з вікном ChatGPT 4k або 8k.

  Чому це взагалі має значення? Що ж, чим більше контекстне вікно, тим більше текстових даних ви можете обробити за раз, не вигадуючи щось чат-бот ШІ. 200 тис. вікно контексту Клода еквівалентно приблизно 150 000 слів. Так, це означає, що теоретично ви зможете обробляти 150 000 слів одночасно з Claude, тоді як ChatGPT може обмежити вас 24 000 слів навіть на своєму преміум-рівні. Розумієш? Різниця схожа на ніч і день — принаймні в теорії.

  Ще 4 повідомлення на годину

  Обмеження швидкості можуть бути неприємними. Ви перебуваєте в середині цікавого сеансу підказок, ви отримуєте сповіщення про те, що ви досягли свого ліміту, і вам потрібно чекати (іноді годинами!), щоб отримати скидання. Це величезний вбивця радості, який може повернути вашу роботу назад. Однак це трапляється як на ChatGPT, так і на Claude, тому це рівномірно.

  ChatGPT пропонує 40 повідомлень кожні три години за планом Plus, тоді як Claude пропонує 100 повідомлень за вісім годин. Якщо ви не заблукали в оптиці й порахували, обмеження повідомлень у ChatGPT трохи кращі, ніж у Клода. Але це ще щось.

  OpenAI динамічно регулює ваші обмеження на використання. Це означає, що обмеження, яке ви бачите, не те, що ви завжди отримаєте. Це залежить від попиту, згідно OpenAI. З іншого боку, незважаючи на дещо нижчі обмеження на використання, Клод насправді може бути більш ліберальним щодо обмежень залежно від того, скільки тексту ви використовуєте в повідомленні.

  Отже, якщо, наприклад, ви надсилаєте близько 2000 слів (близько 200 англійських речень по 15–25 слів кожне), ви зможете отримати «принаймні» 100 повідомлень за 8-годинний ліміт. Дві тисячі слів на підказку — велика кількість; лише деякі люди вдаються до такої багатослівності, коли виконують базові підказки. Якщо ви використовуєте меншу кількість слів на підказку, теоретично ви зможете отримувати більшу кількість повідомлень на годину.

  Отже, хоча ChatGPT може здатися більш щедрим зовні, якщо ви використовуєте обидва чат-боти щодня, Claude, здається, є більш щедрим варіантом, хоча не обов’язково завжди.

  Хоча перші користувачі можуть відчувати сентиментальну прихильність до ChatGPT, стає все більш очевидним, що Клод — це сила, з якою потрібно рахуватися. Оскільки штучний інтелект продовжує розвиватися, буде захоплююче спостерігати, як ці титани розмовного ШІ підштовхують один одного до нових висот, зрештою приносячи користь користувачам завдяки постійно вдосконалюваним і більш потужним чат-ботам. Майбутнє взаємодії на основі ШІ ніколи не було таким захоплюючим.

    Як створити масив рівномірно розташованих чисел