4 ознаки того, що ви стали самовдоволеним як фотограф (і що з цим робити)

Перші кілька років фотографа-початківця часто захоплюючі, і все здається новим. Але з часом, коли ви стаєте більш вправними, ви ризикуєте забути про риси, які привели вас туди, де ви є.

Багато фотографів середнього та досвідченого рівня можуть стати самовдоволеними й уникати вдосконалення своєї майстерності. Але хороша новина полягає в тому, що хоча ви, ймовірно, колись зіткнетеся з цією проблемою, ви можете зробити багато речей, щоб вийти з цієї фази.

1. Зйомка однакових фотографій на автопілоті

Однією з найвірніших ознак того, що ви стали самовдоволеним як фотограф, є те, що ви не докладаєте особливих зусиль, щоб розвивати свою фотографію. Коли ви знайдете стиль, який вам до вподоби, легко почати робити знімки на автопілоті. Крім того, щоб не пробувати щось нове зі своїми фотографіями, ви також можете пожертвувати аспектом оповідання.

Хороший спосіб визначити, чи працюєте ви на автопілоті, – це просто переглянути свої останні фотографії на комп’ютері чи SD-карті. Ви миттєво дізнаєтеся, чи пишаєтеся ви цим творінням, чи ні.

Зйомка на автопілоті також може стосуватися того, що ви не регулюєте налаштування камери, наприклад, постійно використовуєте режим пріоритету діафрагми або ручний режим.

2. Не витрачайте час на вивчення нових навичок

Щоб оволодіти будь-яким ремеслом, потрібно перейняти мислення студента та постійно вивчати нові аспекти. У цьому відношенні фотографія нічим не відрізняється.

Ще одна явна ознака самовдоволення полягає в тому, що ви відійшли від газу, коли справа доходить до набуття нових навичок і докладення зусиль для вдосконалення. Те саме стосується, якщо ви володієте фотобізнесом, але не думаєте про те, як забезпечити кращу цінність або спростити свої процеси.

Іноді ви можете підсвідомо не витрачати час на навчання новим навичкам. Але в інших випадках ви можете подумати, що вам нема чого вчитися. Це небезпечна гра, оскільки ваші конкуренти можуть легко обігнати вас із таким мисленням.

3. Ваші правки стали неохайними

Автор зображення: Лео Ватсон/Shutterstock

Програми для редагування фотографій, такі як Lightroom і Capture One, значно полегшили створення унікального стилю. Ці програми (разом з Photoshop) мають круту початкову криву навчання, але з часом ви, ймовірно, знайдете свій улюблений набір повзунків. Немає нічого поганого в тому, щоб використовувати деякі з них частіше, ніж інші, але велика небезпека полягає в тому, що ви дозволите своїм редагуванням стати необережними.

Можливо, найпоширенішою ознакою цього є те, що ви застосовуєте той самий стиль, не думаючи про будь-які інші аспекти вашого зображення. Надмірне використання автоматичних налаштувань, таких як Auto Tone і Auto Color, є іншими можливими ознаками, на які слід звернути увагу.

4. Не докладайте жодних зусиль, коли ви ділитеся своїми фотографіями

Соціальні мережі можуть бути корисним інструментом для збільшення аудиторії як фотографа, але лише якщо ви використовуєте ці платформи навмисно. Незалежно від того, через вигорання чи щось інше, відсутність зусиль, коли ви ділитеся своїми зображеннями, є потенційною ознакою того, що ви стали самовдоволеними.

Вам не потрібно писати великі абзаци, але публікація, тому що ви відчуваєте, що ви повинні, і використання ледачих підписів, часто є контрпродуктивним. Ви можете подумати про перерву в соціальних мережах, якщо ваші завантаження такі.

Як подолати самовдоволення

Тепер, коли ви знаєте деякі попереджувальні ознаки того, що ви почиваєте на лаврах як фотограф, давайте подивимося, що ви можете зробити, щоб вирішити цю проблему.

Задокументуйте свій досвід

Якщо ви хочете подолати своє самовдоволення як фотографа, гарною ідеєю буде задокументувати свій досвід. Ви можете робити це приватно за допомогою журналу, який дозволить вам визначати проблеми, коли вони виникають. Також можна вести цифровий журнал, і є кілька програм для ведення журналу, які ви можете використовувати.

Ви також можете публічно поділитися своїм досвідом у блозі чи каналі YouTube. Якщо ви обираєте останнє, перегляньте наш посібник із головними причинами, чому фотографам варто створити канал YouTube.

Спробуйте інший стиль або жанр фотографії

Як фотографи, ми всі маємо улюблені жанри, і в цьому немає нічого поганого. Однак інколи доцільно розширитися й спробувати щось нове.

Якщо ви відчуваєте, що стали самовдоволеними як фотограф, зміна стилю або взагалі спроба нового жанру може допомогти вам це виправити. Наприклад, якщо ви зазвичай знімаєте в сонячних місцях, подумайте про можливість фотографувати в дощову погоду.

Реконструюйте свій робочий процес фотографії

Хоча важливо зберегти деякі риси, які привели вас із точки А в точку Б, не все продовжуватиме служити вам у процесі еволюції. Якщо ви відчуваєте, що стали самовдоволеними, варто внести деякі корективи у ваш робочий процес фотографії.

Перегляньте, що ви зараз робите, і видаліть усе, що більше не є корисним. Якщо необхідно, ви також можете подумати про аутсорсинг певних аспектів.

Іноді може допомогти використання нових програм і гаджетів. Наприклад, iPad може багатьма способами допомогти вашій фотозйомці.

Знайдіть нові фоторесурси для навчання

Іноді причиною того, що ви перестали вчитися, є те, що вам набридли ресурси, які ви зазвичай використовуєте. Зважаючи на це, пошук нових людей, від яких можна отримати ідеї, є хорошою ідеєю. Подивіться на тих у своїй галузі, які знаходяться там, де ви хочете бути, і перегляньте їхній каталог вмісту.

Ви можете споживати вміст у багатьох форматах, включаючи письмові та відеоресурси. Подумайте про те, щоб переглянути кілька найкращих каналів YouTube для фотографів, якщо ви відчуваєте, що вчитеся краще від останніх.

Не почивайте на лаврах як фотограф

Самовдоволення може призвести до того, що ви зупинитесь у своєму ремеслі, і це також може призвести до того, що інші вас випередять. Це означає, що вони могли забезпечити проекти, які ви хотіли, а також залучити частину вашої аудиторії.

Якщо ви помітили, що почили на лаврах, хороша новина полягає в тому, що ви можете спробувати кілька речей, щоб вирішити проблему. Документування свого досвіду, вивчення нових можливостей і зміна робочого процесу можуть допомогти.