4 найкращі альтернативи Libre Office на Linux

Libre Office — головна причина, чому проекти з відкритим кодом зробили реальну вм’ятину на ринку офісних пакетів. Для багатьох людей Microsoft Office є найкращим набором продуктивності для створення документів, електронних таблиць і презентацій, але оскільки Libre Office безкоштовно доступний через Document Foundation, для тих, кому вона потрібна, є альтернатива. З огляду на все сказане, Libre Office — не єдиний вибір, який мають користувачі, які не хочуть використовувати MS Office. Незважаючи на всі переваги, які він робить, Libre Office також має деякі серйозні недоліки. Ось чому в цьому списку ми вирішили розглянути деякі з найкращих альтернатив Libre Office.

1. Люкс Calligra

The Люкс Calligra — це повний пакет Office з проекту KDE. Він поставляється з багатьма різними офісними програмами, які можуть задовольнити основні потреби редагування офісу для більшості користувачів Linux. Додатки включають Words (створення та редагування документів), Tables (електронні таблиці), Stage (презентації), а також Kexi (керування базою даних) та інші.

У Calligra є багато різних інструментів, які пропонують масу переконливих функцій. Що стосується офісних пакетів для Linux, то цей найбільш порівнянний з Libre Office. Calligra містить не тільки надійну альтернативу Word/Excel/PowerPoint, але й замінює деякі менш відомі інструменти MS Office (Kexi, Karbon, Flow і Calligra Art).

  Як встановити KDE Plasma 5 на Linux

Як і Libre Office, кожна програма має масу функцій, які можна запропонувати користувачеві, і охоплення кожної з них займе багато часу. Замість цього давайте поговоримо про найбільш помітні функції, які може запропонувати цей пакет:

Word може читати формати MS Office, Google Docs та багато інших
Stage пропонує гідні переходи та підтримує файли MS PowerPoint
Kexi є конкурентоспроможною альтернативою MS Access з величезною кількістю складних функцій маніпулювання базами даних
Karbon пропонує дуже настроювану та конкурентоспроможну програму для векторного малювання з підтримкою кількох форматів файлів
Calligra Suite, як і Libre Office, є повністю безкоштовним програмним забезпеченням з відкритим вихідним кодом

Якщо ви не задоволені офісним пакетом, включеним у вашу операційну систему Linux, і шукаєте його повну заміну, це має бути вашим першим вибором.

2. WPS Office

Офіс WPS — це безкоштовний міжплатформний офісний пакет, який обіцяє бути на 100% сумісним із функціями з останньою версією Microsoft Office. WPS Office включає WPS Writer (редактор документів), WPS Spreadsheets (електронна таблиця) і WPS Presentation (презентація).

Кожна з програм намагається зробити все можливе, щоб мати «сумісність функцій» зі своїми аналогами Microsoft. Наприклад, програма електронних таблиць WPS містить багато поширених формул, які користувачі використовують у Excel, щоб полегшити перехід. Окрім сумісності з MS, WPS Office може запропонувати багато чого:

  Як знайти повторювані файли та очистити їх у Linux за допомогою FSlint

Онлайн-шаблони, які можна завантажити, доступними будь-кому
Користувачі можуть завантажити програму для Android/iOS, щоб отримати доступ до своїх документів у будь-який час (до 9 пристроїв)
Пропонує безкоштовне хмарне зберігання всіх документів для легкого обміну та віддаленого доступу
Може конвертувати PDF-файли у формат MS
Підтримує спільне редагування з коментарями, трекер змін тощо

Libre Office — це добре, але якщо вам потрібно щось краще для робочого столу Linux, спробуйте WPS Office.

3. SoftMaker Office

Незалежно від того, подобається це прихильникам відкритого коду чи ні, Microsoft Office та формат Docx – це те, що використовує більшість у світі. У Libre Office користувачі можуть імпортувати ці файли. Здебільшого він працює нормально, але через те, що ці файли не читаються та не використовуються безпосередньо в оригінальних програмах, форматування іноді порушується.

Офіс SoftMaker використовує інший підхід. Замість того, щоб імпортувати дані з файлів, він просто зчитує та зберігає у форматах Microsoft, які всі використовують за замовчуванням. Для користувачів Linux, які мають завдання (або класи), які вимагають збереження документів у форматах Microsoft, це вбивча функція.

Крім сумісності з MS Office, SoftMaker Office має інші можливості:

  Як транслювати онлайн-відео на Linux за допомогою VLC

Легке створення ePub
Безкоштовна технічна підтримка (те, що Libre Office не пропонує)
Багато Microsoft Office мають схожість/сумісність
Розширення електронної пошти Mozilla Thunderbird для інтеграції SoftMaker з вашим поштовим клієнтом
Версія Softmaker 2018 року пропонує інтерфейс, схожий на інтерфейс стрічкового інтерфейсу MS Office

SoftMaker Office не безкоштовний і коштує грошей. Тим не менш, якщо Libre Office, WPS або Calligra Suite не зроблять це за вас, цей пакет може вартувати своїх витрат.

4. Абіслово

Abiword це одна з найкращих програм для встановлення, якщо ви користувач Linux, який вважає весь пакет Libre Office непотрібним. Це безкоштовний інструмент обробки текстів з відкритим вихідним кодом, призначений спеціально для написання та редагування текстових документів.

Подібно до інструменту Libre Office Writer, який постачається з багатьма дистрибутивами Linux, AbiWord має можливість перевіряти орфографію/граматику, має кілька варіантів шрифту, різні варіанти форматування, підтримку таблиць тощо. Крім того, користувачі AbiWord можуть використовувати текстовий процесор для створення PDF-файлів, малювання фігур (для діаграм і діаграм) тощо.

Багатьом подобаються всі офісні інструменти в пакеті Libre Office. Якщо ви не належите до таких людей, і вам просто потрібна заміна, схожа на MS Word, зробіть собі послугу і перегляньте AbiWord. Це зробить роботу!