4 найкращих похідних від Arch Linux, які можна спробувати

| | 0 Comments| 1:37 PM
Categories:

Кожен, хто використовує Linux, чув про Arch Linux. Це не схоже на більшість дистрибутивів Linux на сучасному ринку. Замість того, щоб давати користувачам певний «досвід», він заохочує їх створювати власний.

Для багатьох людей, які люблять налаштовувати речі на платформі Linux, цей дистрибутив ідеально підходить. Тим не менш, він має деякі реальні недоліки. По-перше, це «недосконала» операційна система, і програмне забезпечення випускається якомога швидше (стабільне чи ні). Це також може бути втомливим для встановлення.

Якщо вам подобається ідея Arch Linux, налаштування та все, що між ними, але ви здригаєтеся від створення власної операційної системи та можливих помилок, спробуйте один із багатьох доступних похідних Arch Linux.

1. Манджаро

Якщо вам подобається налаштування, які пропонує Arch Linux, а також швидкість і загальна система, але не дивлячись на можливі збої та помилки, ви можете замість цього перевірити Manjaro. Це операційна система Linux, яка використовує Arch як свою базу, але вона використовує інший підхід. Замість того, щоб якомога швидше випускати програмне забезпечення, Manjaro приймає оновлення програмного забезпечення та «робить їх стабільними».

  Як підключити Facebook Messenger до Discord на Linux

Використовуючи Manjaro, користувачі все одно отримають доступ до сумнозвісного сховища Arch Linux User, а також до популярної моделі «здійснюваного випуску», але в безпечнішому середовищі. Дізнайтеся більше про операційну систему тут.

2. Антергос

Встановлення Arch Linux може бути виснажливим і тривалим. Користувачі повинні встановити все програмне забезпечення, а також налаштувати його вручну. Для багатьох користувачів це добре, оскільки вони люблять керування, яке дозволяє їм створювати власну операційну систему, а кінцевий результат – неймовірна швидкість. Проте, якщо ви поспішаєте, створення Arch Linux з нуля може бути не найкращим варіантом.

Хороша альтернатива розробці операційної системи з нуля — це просто встановити Антергос. Це середовище живого диска/інсталятора, яке дозволяє користувачам встановлювати Arch Linux з такою ж легкістю, як і інші дистрибутиви Linux (наприклад, Ubuntu, Linux Mint, Solus тощо).

Найкраща частина Antergos полягає в тому, що технічно він не є похідною від Arch Linux. На відміну від Manjaro, операційна система не цурається давати користувачам оновлення програмного забезпечення одночасно з Arch. Крім того, він не надто зосереджується на власних джерелах програмного забезпечення. Замість цього ви отримуєте репозиторій програмного забезпечення Antergos для косметичних цілей. В результаті користувачі можуть легко встановити Arch Linux, не витрачаючи 2 години свого дня.

  Як створити резервну копію налаштувань робочого столу Budgie на Linux

3. Чакра

чакра — це операційна система Linux з базою Arch Linux, яка зосереджена на забезпеченні надійного робочого столу KDE Plasma. Як і Manjaro, Chakra відкидає модель швидкого випуску програмного забезпечення, яку пропонує Arch Linux, на користь чогось набагато більш стабільного. Вони називають це «напівпрокатним випуском». Ідея полягає в тому, що ядро ​​операційної системи залишається стабільним, але користувачі все ще можуть отримати найновішу та найкращу програму. Він також має доступ до AUR та інших речей, яких очікують шанувальники Arch.

Оскільки Chakra побудовано на робочому столі KDE і його технології, користувачі взагалі не можуть встановлювати програмне забезпечення GTK+. Одне лише це може стати причиною для деяких користувачів. Тим не менш, якщо ви шукаєте надійний досвід Plasma з базою Arch Linux, Chakra — чудовий вибір.

4. Arch Bang

Шукаєте легку конфігурацію робочого столу на Arch Linux, але не задоволені наявними варіантами? Розгляньте можливість встановлення Arch Bang замість цього. По суті, Arch Bang багато в чому натхненний нині мертвим проектом Crunch Bang Linux з подібною метою. Єдина реальна відмінність полягає в тому, що замість бази Debian Arch Bang використовує Arch Linux.

  Як синхронізувати файли в Linux за допомогою Unison

Проект обертається навколо менеджера вікон Openbox, tint2 та інших легких інструментів. Це робить його ідеальним для шанувальників Arch Linux, які мають старі комп’ютери з обмеженими апаратними ресурсами, але хочуть мати гарний вигляд і сучасну установку.

Використання Arch Bang означає отримання сучасного Arch Linux, оскільки дистрибутив не містить власного програмного забезпечення. В основі операційної системи немає реальних змін. Справжня розвага для користувачів, які намагалися (і не змогли) зупинитися на робочому столі та хочуть спробувати щось нове.

Висновок

Операційні системи, засновані на Arch Linux, чудово підходять для тих, хто хоче випробувати, що таке використовувати Arch без будь-яких ризиків. Вони беруть нестабільну, а іноді й дуже помилкову операційну систему і роблять її безпечною. Якщо вам коли-небудь було цікаво про Arch, спробуйте одну з цих операційних систем.