4 найкращих дистрибутивів Linux для встановлення на Google Chromebook

| | 0 Comments| 4:56 PM
Categories:

Google відповідає за те, щоб комп’ютери потрапляли в руки все більшої кількості людей. Вони субсидують вартість Chromebook, і в результаті все більше людей мають ноутбуки. Проблема в тому, що операційна система на цих пристроях Chrome заблокована, не поважає конфіденційність користувачів і не має багато чого запропонувати за межами веб-переглядача. Якщо ви розблокували завантажувач на своєму пристрої Chrome і хочете замінити операційну систему, Linux — найкращий вибір. Операційні системи Linux є безкоштовними і можуть працювати на будь-якому. Ось найкращі дистрибутиви Linux для встановлення на Google Chromebook.

1. GalliumOS

GalliumOS — це дистрибутив Linux, спеціально розроблений для Chromebook і пристроїв Chrome загалом. На відміну від ChrUbuntu, це не спеціальна версія Ubuntu, яку користувачі встановлюють за допомогою різних програм bash. Натомість це повністю незалежна операційна система Linux із власним брендом тощо.

Операційна система побудована на основі Xubuntu, і в результаті відмінно працює на обмежених ресурсах. Поряд із невеликим впливом на продуктивність операційна система докладає всіх зусиль, щоб переконатися, що всі ваші драйвери працюють. Наявність дистрибутива Linux потребує часу, щоб запустити драйвери пристроїв Chrome, що забезпечує чудовий досвід кінцевого користувача, оскільки багато інших дистрибутивів Linux не роблять цього за замовчуванням.

  Як зробити Gnome Shell зручною для користувачів у Linux

Найкращий випадок використання ОС Gallium — для тих, хто перезавантажується на своєму пристрої з ОС Chrome і повністю замінив завантажувач на SeaBIOS (так що може завантажуватися будь-яка операційна система).

2. Лубунту

Lubuntu це найтонша і найлегша версія Ubuntu, яка існує. Загалом, операційна система використовує лише близько 128-256 МБ оперативної пам’яті і дуже мало впливає на ЦП або графічний процесор. Зазвичай комп’ютери Chromebook мають дуже слабке обладнання, тому той факт, що операційна система використовує так мало, є плюсом. Користувачі зможуть насолоджуватися повноцінною операційною системою Linux без уповільнення тощо. Це також означає, що час автономної роботи в ОС буде приблизно відповідати ОС Chrome, оскільки компоненти працюватимуть не так інтенсивно.

Якщо ви хочете запустити стандартну Ubuntu на своєму Chromebook, Lubuntu, ймовірно, є розумним вибором.

3. Bunsenlabs Linux

Якщо ви хочете отримати надійний дистрибутив Linux для роботи на Google Chromebook, це хороший варіант Bunsenlabs. Це операційна система, народжена з нині мертвого Crunchbang Linux: дистрибутив, добре відомий тим, що він легкий. Він досягає такого низького використання ресурсів за допомогою повністю користувацького робочого столу на базі OpenBox. Це робить його чудовим вибором для власників Chromebook, оскільки апаратне забезпечення не є найпотужнішим.

  Як використовувати VLC з Chromecast на Linux

Щоб було зрозуміло: Bunsenlabs Linux – це Debian Linux, а не Ubuntu. Це означає, що використовувати його буде не так просто, як Ubuntu. Проте, якщо у вас є Chromebook, і ви хочете чогось складнішого, цей дистрибутив може стати чудовим варіантом.

4. Arch Linux

Найбільша користь від використання Arch Linux полягає в тому, що користувачі можуть налаштовувати його під час створення. Користувачі можуть зробити його важким або струнким, як їм заманеться. Це робить дистрибутив Linux ідеальним для користувачів Chromebook, оскільки ці пристрої зазвичай не мають великої потужності. Створення, а не встановлення попередньо створеної операційної системи, також означає, що користувач вибирає всі пакети та програми, що рятує життя, якщо врахувати, що більшість Chromebook мають 16–32 ГБ пам’яті.

Ще одна чудова причина встановити Arch Linux на свій Chromebook – це те, що він отримує найновішу програму. Для деяких це звучить страшно, але це має реальні переваги, головним чином той факт, що ви завжди отримаєте найновішу версію ядра Linux.

Отримання нових версій ядра звучить не так важливо, але насправді це так. З кожним оновленням Linux користувачі отримують доступ до більшої кількості драйверів.

Arch Linux — це дистрибутив Linux для любителів, і він вимагає певної уваги, щоб він добре працював. Проте, якщо ви хочете отримати максимум від Linux, це хороший варіант.

  Як грати в Dead Rising на Linux

Примітка: кілька У AUR існують виправлення для пристроїв Chrome які користувачі можуть встановити, щоб драйвери працювали.

Висновок

Перевагою обладнання Chrome є ціна. Завдяки Google кожен може вийти і купити ноутбук за 350 доларів за 199-250 доларів. Зазвичай вони мають хороший час автономної роботи, пристойні екрани та достатньо оперативної пам’яті/пам’яті, щоб виконувати повсякденні справи.

Мати дешевий, функціональний ноутбук – це приємно, якщо не врахувати, що його зробив Google. На додаток до проблем конфіденційності, ОС Chrome дійсно не найкраща, якщо ви хочете робити більше, ніж використовувати Chrome і пов’язані з Chrome програми.

У світі, де конфіденційність є величезною проблемою, а видобуток даних надто поширений, ОС Chrome — це ще одна річ, про яку варто хвилюватися. На щастя, незважаючи на всі заходи безпеки Chromebook, все ще дуже легко видалити ОС Chrome і встановити справді безкоштовну операційну систему з відкритим кодом, яка поважає вашу конфіденційність як користувача.