4 найбезпечніших варіанти заміни акумулятора MacBook

Ключові висновки

 • Батареї MacBook зазвичай працюють кілька років, перш ніж її ємність зменшиться, тому вам може знадобитися замінити батарею, навіть якщо ваша машина в хорошому стані.
 • Ви можете перевірити стан батареї свого MacBook, щоб побачити, чи настав час для заміни, звернувши увагу на індикатори стану батареї та максимальної ємності.
 • Якщо ваш MacBook все ще перебуває на гарантії, Apple безкоштовно замінить несправний або розряджений акумулятор. Якщо ні, у вас є такі варіанти, як оплатити заміну батареї Apple, звернутися до сторонньої майстерні з ремонту або замінити батарею самостійно.

Навіть якщо ваш MacBook в основному працює добре, через кілька років може знадобитися заміна батареї, якщо ви хочете продовжувати використовувати його протягом тривалого часу без зарядного пристрою. Ось варіанти заміни батареї MacBook, скільки коштує заміна батареї вашого MacBook і як дізнатися, коли настав час це зробити.

Вам потрібно замінити батарею MacBook?

Хоча Apple виробляє надійні машини, сучасна технологія акумуляторів означає, що більшість елементів живуть лише кілька років, перш ніж їх ємність серйозно зменшується, особливо при інтенсивному використанні. Це означає, що вам може знадобитися подумати про заміну батареї, навіть якщо ваша машина в іншому стані в первозданному вигляді.

Щоб отримати уявлення, вам слід перевірити стан батареї вашого MacBook, щоб побачити, чи настав час для заміни. Для цього клацніть меню Apple у верхньому лівому куті комп’ютера та виберіть «Параметри системи», а потім виберіть «Акумулятор» на лівій бічній панелі. Тут виберіть піктограму i праворуч від рядка Battery Health.

У вікні, що з’явиться, у полі «Стан батареї» відображатиметься «Звичайне» або «Рекомендоване обслуговування». Якщо ви бачите перше, це означає, що з вашою батареєю все працює належним чином. Рекомендоване обслуговування не обов’язково означає, що щось не так, але коли це з’являється, ваш акумулятор тримає менше заряду, ніж раніше.

Ви також побачите максимальну ємність акумулятора. 100% означає, що він працює так само добре, як і коли був зовсім новим. Менший відсоток, як-от 80%, відображає, скільки початкового заряду може витримати ваш акумулятор. Наприклад, ви можете отримати лише вісім годин із повною зарядкою замість 10.

Тут ви також побачите параметр оптимізованого заряджання акумулятора для вашого Mac; завдяки цьому ваша машина розумно чекає завершення заряджання до 100%, щоб зменшити знос батареї.

Зауважте, що рекомендоване обслуговування не вказує на потенційну шкоду — ви можете продовжувати використовувати свій MacBook у звичайному режимі незалежно від того, замінили батарею.

Як перевірити заряд батареї вашого MacBook

Для отримання додаткової інформації ви також можете переглянути точну кількість циклів заряджання та розряджання, які пройшов акумулятор вашого Mac. Зробити це:

 • Натисніть на логотип Apple у верхньому лівому куті екрана.
 • Утримуйте клавішу Option і виберіть пункт System Information, який з’явиться.
 • Клацніть «Живлення» на лівій бічній панелі (у розділі «Обладнання»), потім прокрутіть униз до заголовка «Інформація про здоров’я» та знайдіть підрахунок циклів.
 • Це число показує, скільки разів ваш акумулятор переходив від 100 відсотків до повного розряду. Однак він представляє лише повні цикли. Наприклад, якщо заряд акумулятора впав до 50 відсотків, ви зарядили його знову до 100 відсотків і знову дали йому розрядитися до 50 відсотків, це вважатиметься одним циклом.

  Підрахунок циклів повинен дати вам гарне уявлення про те, скільки часу працює ваша батарея, перш ніж її потрібно буде замінити. Різні MacBook мають різні оцінки кількості циклів, тому вам потрібно порівняти ваш результат із оцінками на Сторінка підтримки заряду батареї Apple. Майже кожен сучасний MacBook, MacBook Pro та MacBook Air розрахований на 1000 циклів заряду батареї.

  Навіть якщо ці цифри виглядають цілком нормальними, ви, можливо, помітили, що термін служби батареї значно погіршився, і вирішили, що все одно настав час її замінити. Використовуйте своє судження, щоб зважити, чи ці витрати варті того. Переконайтеся, що спершу ви дотримувалися порад щодо збільшення терміну служби батареї на вашому MacBook, а потім перейдіть до заміни апаратного забезпечення, якщо це не допомогло.

  Варіант 1. Замініть батарею MacBook за гарантією Apple

  Перевага: послуга надається безкоштовно відповідно до чинних гарантій, тобто вона має бути вашим першим вибором.

  Якщо ваш MacBook все ще перебуває на гарантії, Apple безкоштовно замінить несправний або надмірно розряджений акумулятор. У США Apple надає обмежену річну гарантію. Для тих, хто в ЄС, законодавство про захист прав споживачів подовжує це покриття до двох років. Якщо ви придбали AppleCare для свого MacBook, це покриття поширюється на три роки.

  Ті, хто все ще покривається, повинні негайно зв’язатися з Apple щодо будь-яких проблем з акумулятором. Ви можете перевірити стан гарантії на Сторінка перевірки покриття Apple використовуючи серійний номер машини. Знайдіть свій серійний номер, клацнувши меню Apple у верхньому лівому куті екрана та вибравши «Про цей Mac».

  Apple також відкликала деякі зі своїх 15-дюймових комп’ютерів MacBook Pro, проданих у період з вересня 2015 року по лютий 2017 року. Компанія заявляє, що батареї в цих пристроях можуть перегріватися та спалахнути. Якщо у вас є одна з цих моделей, вам слід негайно замінити батарею для вашої безпеки.

  Голова до Відкликання батареї Apple 15-дюймового MacBook Pro щоб ввести серійний номер комп’ютера та перевірити, чи потрібна вам заміна. Майте на увазі, що ви можете будь-коли перевірити відкликання своїх продуктів Apple.

  Якщо у вас немає гарантії на заміну батареї, ми розглянемо наступні найкращі варіанти заміни батареї MacBook, включаючи їх вартість.

  Варіант 2: оплатите заміну батареї Apple MacBook

  Перевага: ваш MacBook має гарантію від дефектів, які виникли в результаті процедури. Крім того, ваша заміна буде справжнім продуктом першої сторони, і робота не повинна тривати більше одного дня.

  Apple рекомендує для заміни батареї MacBook звертатися до авторизованих сервісних центрів виробників або третіх сторін. Як правило, це найдорожчий варіант, але він також найбезпечніший. Процедура менша ймовірність помилки, і Apple надає 90-денну гарантію на будь-яку виконану роботу.

  Якщо припустити, що на обслуговування не поширюється гарантія чи законодавство про захист прав споживачів, скільки коштує заміна акумулятора MacBook? Типова заміна батареї MacBook коштує 159 доларів для MacBook Air або 249 доларів для MacBook Pro. Якщо вам потрібно доставити свій пристрій, це коштує додатково.

  Якщо ваш MacBook дуже старий, можливо, вам краще витратити гроші на заміну. Зверніть увагу на типові ознаки того, що настав час замінити ваш Mac, і не вкладайте гроші в стару машину.

  Щоб розпочати заміну батареї MacBook у Apple, перейдіть до Обслуговування та ремонт Mac від Apple веб-сайті та натисніть Почати запит на обслуговування. Якщо поблизу немає магазинів Apple, веб-сайт запропонує авторизованих третіх сторін, які можуть виконати роботу замість цього. Ці технічні спеціалісти проходять таке ж навчання, як і Apple, і надають ті самі гарантії.

  Варіант 3. Замініть батарею MacBook у майстерні з ремонту комп’ютерів

  Переваги: ​​ви, ймовірно, заощадите трохи грошей, якщо не матимете сертифіката Apple для ремонту. Треті сторони також можуть використовувати дешевші запчастини, щоб зменшити вартість, тобто вони, швидше за все, зламаються раніше.

  Якщо ви хочете заощадити, ви завжди можете заплатити сторонній компанії з ремонту комп’ютерів, щоб вона замінила вам батарею MacBook Air або MacBook Pro. Багато ремонтних майстерень знайдуть і замінять ваш акумулятор, навіть якщо вони не пов’язані з Apple. Однак точна вартість заміни батареї вашого MacBook у такий спосіб залежить від того, до кого ви звертаєтесь.

  Автор зображення: Девід О’Брайен/Flickr

  Вибираючи цей шлях, ви позбавляєтеся гарантій Apple, і ви можете виявити, що компанія використовує частини сторонніх виробників, намагаючись заощадити гроші. Ці деталі не обов’язково гірші, але використання деталей не від Apple може призвести до зниження продуктивності або інших проблем у майбутньому. Зверніться до майстерень з ремонту комп’ютерів у вашому регіоні, щоб отримати ціни на заміну акумулятора MacBook, а потім порівняйте їх із пропозиціями Apple.

  Залежно від вашої моделі MacBook, місцева майстерня може відмовити в обслуговуванні, якщо акумулятор приклеєний на місце — це стосується всіх сучасних моделей MacBook. Якщо у вас не дуже стара машина, офіційний ремонт Apple може бути вашим єдиним вартим варіантом.

  Варіант 4: самостійно замініть батарею MacBook

  Переваги: ​​Взявши справу у свої руки, ви заощадите багато грошей — ціною власного часу та ризиком того, що щось піде не так.

  Найдешевший варіант – замовити власний запасний акумулятор MacBook і замінити його самостійно. Це означає, що ви сплачуєте лише вартість деталей (плюс час, потрачений на виконання роботи). Окрім нової батареї, вам знадобиться набір інструментів, щоб відкрити ваш Mac, антистатичний браслет і спосіб безпечної утилізації старої батареї.

  Найкращим варіантом для цього підходу є використання офіційних комплектів для самостійного ремонту Apple. На сторінці магазину ремонту самообслуговування Apple ви можете замовити оригінальні запчастини та отримати доступ до інструкцій щодо процесу. Введіть модель або серійний номер вашого MacBook і тип ремонту, щоб побачити, що ви можете замовити. Для мого MacBook Air 2020 M1 сама батарея коштує приблизно 140 доларів, але це не включає інші частини, які вам також знадобляться.

  Якщо ви не хочете використовувати офіційні ремонтні комплекти Apple, ще один шанований постачальник у цьому просторі iFixit. Окрім комплектів запчастин, тут також надаються текстові та відеопосібники щодо всього, починаючи від простих виправлень і закінчуючи складними демонтажами. Наприклад, на момент написання статті ви знайдете комплект для заміни 16-дюймового MacBook Pro 2019 року за 139,99 доларів США.

  Де б ви не купували запчастини, ви повинні купувати лише в тих, хто має міцну репутацію постачальника якісних запчастин. Ви ж не хочете витрачати час на заміну батареї, щоб невдовзі після цього вона вийде з ладу.

  Майте на увазі, що заміна батареї в сучасних моделях MacBook – справа непроста. Завдяки вклеєним батареям процес вимагає серйозної роботи. Спробуйте це на свій страх і ризик; для цього знадобляться години та від’єднання десятків частин. Якщо ви не впевнені, що робите, ризики щось піде не так.

  Однак, якщо ви готові ризикнути й точно слідувати інструкціям, ви дізнаєтеся багато нового про внутрішню роботу свого комп’ютера. Можливо, вам навіть сподобається процес!

  Не забувайте відповідально переробляти батареї

  Якщо ви обираєте заміну батареї MacBook своїми руками, переконайтеся, що ви відповідально переробляєте використану батарею.

  Щоб запобігти завданню шкоди собі, оточуючим і навколишньому середовищу, літієві батареї потрібно правильно переробляти. Зверніться до місцевих органів управління відходами, як найкраще переробити стару батарею ноутбука — не просто викидайте її на смітник або разом зі звичайною переробкою.

  Більшість місцевих органів влади мають пункти видачі або схеми збору, які підкреслюють безпеку та сталість. Якщо ви вирішите дозволити Apple обслуговувати ваш ноутбук, вона подбає про батарею та переробить її за вас (але, на жаль, не пропонує послугу видачі).

  Чи варто замінити батарею MacBook?

  Тепер, коли ви знаєте, як замінити батарею MacBook, ви можете задуматися, чи справді вам потрібно її замінити. Якщо ваш Mac працює добре, не дивлячись на акумулятор, заплатити кілька сотень доларів за заміну, щоб отримати від нього ще кілька років життя, набагато дешевше, ніж купувати нову машину.

  Однак, якщо ваш MacBook старий, можливо, не варто замінювати внутрішній акумулятор. Вам краще витратити ці гроші на новий Mac.