4 методи ідентифікації та блокування відстеження програм на Android

Протягом дня програми відстежують, що ми робимо з нашими пристроями, і надсилають цю інформацію на віддалені сервери. Ми знаємо, що це відбувається, але немає прямого способу зупинити це. На щастя, за допомогою правильних додатків ви можете покласти край цьому відстеженню.

1. Перевірте опис програми Play Store

З роками Google зробив кращу роботу, повідомляючи вам, чи програма ділиться даними з третіми сторонами та яку інформацію вона збирає. Ви можете побачити, чи вживають розробники додатків заходів для захисту вашої інформації, наприклад шифрують інформацію під час передавання чи дозволяють вам видалити обліковий запис.

Ви можете знайти цю інформацію, відвідавши сторінку програми Play Store і прокрутивши вниз до розділу «Безпека даних». Дані Google можуть допомогти вам визначити, чи відстежує програма, але не вказують, як це зупинити. Отже, якщо ви хочете активно заборонити додатку стежити за вами, вам доведеться покладатися на інструменти сторонніх розробників, про які ми розповімо нижче.

2. Магазин «Аврора».

Aurora — це альтернативний спосіб отримати доступ і завантажити програми Play Store. За допомогою Aurora ви можете завантажувати програми анонімно, не створюючи облікового запису Google. Це вже плюс для конфіденційності, оскільки ніхто не отримує журнал усіх програм, які ви встановили. Але ви можете додатково обмежити відстеження, використовуючи додаткову інформацію про програми, яку він відкриває.

Коли ви переглядаєте сторінку програми в Aurora, є розділ «Конфіденційність», у якому перераховані відомі трекери, які містяться в програмі. Якщо ви прокрутите далі, ви також побачите розділ «Дозвіл», у якому перераховано точні дозволи, які запитує програма.

Ви не можете заблокувати відстеження за допомогою Aurora, але вона може допомогти вам визначити, яких програм слід уникати. І ви дізнаєтесь, які трекери потрібно заблокувати іншими способами та які дозволи відкликати.

Завантажити: Магазин Аврора (безкоштовно)

3. NetGuard

Тепер, коли ви готові взятися за дії у власні руки, настав час завантажити NetGuard. Це брандмауер, який не потребує рутування пристрою. За допомогою NetGuard ви можете контролювати весь трафік, що надходить і виходить із вашого пристрою, і перекрити кран.

За замовчуванням NetGuard дозволяє блокувати трафік на рівні програми. Це може бути чудовим для додатків, якими ви можете користуватися в режимі офлайн, але може бути схильним до витоку інформації про вас, наприклад додатків для редагування схематичних зображень, які надають корисні функції, але таємно відстежують вас. Але якщо ви дійсно хочете перешкодити іншим отримати будь-яку інформацію про те, як ви використовуєте свій телефон, NetGuard також дозволяє блокувати служби на системному рівні. Це включає служби Google Play.

Блокування служб Google Play дозволяє де-гуглити ваш пристрій, у певному сенсі, без необхідності встановлювати спеціальне ПЗУ. Просто знайте, що це може порушити роботу деяких неочікуваних функцій, як-от можливість отримувати push-сповіщення від певних програм.

NetGuard також може стати більш детальним, дозволяючи блокувати певні підключення. Це зручно, якщо ви хочете використовувати програму, але хочете лише зупинити її фонове відстеження.

Завантажити: NetGuard (Доступні безкоштовні покупки через додаток)

4. Приватний браузер DuckDuckGo

NetGuard може бути складним і страшним. Якщо ви хочете заблокувати відстеження сторонніх розробників, не вдаючись до практичної роботи, ознайомтеся із захистом відстеження програм DuckDuckGo. Ви можете ввімкнути цю функцію та бути впевненим, що вона захистить вас від великої кількості стороннього відстеження.

Використання DuckDuckGo як браузера також блокує деякі відстеження, з якими ви стикаєтеся під час перегляду веб-сторінок. Це не залізна безпека, але це найпростіший крок, який ви можете зробити, щоб зменшити відстеження, не направляючи весь свій трафік через VPN.

Завантажити: Приватний браузер DuckDuckGo (безкоштовно)

Зупиніть відстеження додатків у своїх доріжках

Читаючи про величезну кількість онлайн-відстеження, якому ми піддані, ви можете легко відчути себе приголомшеним і закритися. Але це не обов’язково означає, що ми нічого не можемо з цим зробити.

Хоча ходіння з SIM-карткою завжди дає комусь можливість стежити за нами, це не означає, що нам потрібно відкрити шлюз і надати таку можливість сотням компаній. У вас є сила зупинити їх, продовжуючи користуватися телефоном, щоб робити те, що вам подобається.