4 креативних способи обдумати ідеї в Notion

Приступаючи до нового проекту, зазвичай стикаються з проблемами, які можуть послабити вашу мотивацію. Є потужний інструмент, який може допомогти відновити вашу творчість у таких сценаріях: мозковий штурм.

Мозковий штурм — чудовий спосіб розпочати свій наступний проект з легкістю та максимальною творчістю. Якщо вам потрібен швидкий і ефективний спосіб генерувати нові ідеї, ви можете покластися на Notion.

Немає єдиного правильного способу мозкового штурму; вам потрібно поекспериментувати та побачити, який метод вам найкраще підходить. Щоб почати, ось чотири творчі способи мозкового штурму в Notion.

1. Створіть папку ідей

Створення папки ідей – це практичний підхід до організації ваших ідей і збереження ваших нотаток доступними всередині Notion. Завдяки простій файловій структурі Notion ви можете створити папку ідей за кілька простих кроків:

 • Перейдіть на бічній панелі та натисніть Додати сторінку.
 • Призначте сторінці назву та натисніть «Порожня сторінка» або натисніть «Enter».
 • У новому рядку введіть команду /page і натисніть Enter, щоб додати нову сторінку ідей.
 • Згодом ви зможете продовжувати додавати сторінки за допомогою команди, коли знайдете нові ідеї. Ви можете додавати значки та емодзі на свої сторінки Notion для персоналізованого вигляду. Додавання значків може допомогти вам швидше визначити ідеї та створити візуальні розриви між великими блоками тексту.

  Переваги створення папки ідей

  Створення папки ідей дає вам можливість упорядкувати свої ідеї так, як вам заманеться. Щоб змінити порядок ідей у ​​списку, просто утримуйте і перетягніть ідею на будь-яке нове місце. Ви повинні побачити синю горизонтальну лінію, яка вказує, де буде розміщено елемент.

  Використовуючи дві улюблені функції Notion — підсторінки та зворотні посилання — ви можете швидко розширювати ідеї та створювати зв’язки між ними. На сторінці введіть команду /page, щоб додати підсторінку. Це допомагає розширити менші ідеї під час мозкового штурму. Ви також можете зробити посилання на існуючу сторінку Notion, ввівши символ @ і назву сторінки.

  Недоліки створення папки ідей

  Незважаючи на те, що це чудовий метод для творчості, цей метод вимагає, щоб ви починали з нуля, тому це не найшвидше рішення, якщо ви оптимізуєте швидкість. Після частого використання ваші ідеї також можуть стати безладними, і керувати ними буде важче. Потенційним вирішенням цієї проблеми є додавання підпапок або використання заголовків, які допоможуть розділити інформацію.

  2. Використовуйте Notion AI

  Notion — це одна з багатьох програм продуктивності, які інтегрують AI для швидшого створення вмісту. Цей метод чудово підходить для отримання початкового натхнення, коли ви починаєте мозковий штурм.

  Щоб активувати Notion AI, скористайтеся комбінацією клавіш Ctrl + J у новому рядку. Одним із найпростіших способів обдумати ідеї є використання шаблону мозкового штурму штучного інтелекту Notion, до якого можна отримати доступ, виконавши наведені нижче дії.

 • Введіть Brainstorm і натисніть кнопку Brainstorm Ideas, яка з’явиться.
 • Введіть свою відповідь і натисніть Enter.
 • Натисніть «Готово», якщо ви закінчили, або виберіть «Продовжити писати», щоб зібрати більше ідей.
 • Переваги Notion AI

  Незалежно від того, проводите ви мозковий штурм зі своєю командою чи намагаєтеся подолати письменницький блок, варіанти мозкового штурму з Notion AI безмежні. Інструмент штучного інтелекту, вбудований у ваш додаток для створення нотаток, означає, що ви можете напряму задавати йому запити на основі вмісту своїх нотаток. Цього було б важко досягти за допомогою окремого чат-бота, такого як ChatGTP, не кажучи вже про більше часу.

  Недоліки Notion AI

  На жаль, існує обмежена кількість відповідей, які ви можете генерувати на місяць у безкоштовному плані Notion (до 20 безкоштовних відповідей на місяць). Незважаючи на обмеження, це корисно, щоб добре зрозуміти цю функцію, перш ніж розглядати можливість переходу на платний план Notion.

  3. Використовуйте шаблон поняття

  Якщо ви шукаєте спосіб візуально відобразити ідеї та заощадити час, ви можете дослідити безкоштовні шаблони мозкового штурму від Notion для швидкого генерування ідей. Ви можете досліджувати шаблони мозкового штурму в Галерея шаблонів Notionде є десятки безкоштовних і платних шаблонів на вибір.

  Ви можете попередньо переглянути шаблони, перш ніж застосовувати їх у своїй робочій області. Якщо ви задоволені шаблоном, натисніть кнопку «Дублювати» у верхньому правому куті шаблону, щоб додати його до своєї робочої області.

  Переваги використання шаблону Notion

  Використання шаблону економить багато часу під час введення ідей. Завдяки різноманітним доступним шаблонам ви можете легко знайти той, який відповідає вашим потребам, незалежно від того, проводите ви мозковий штурм наодинці чи з друзями по роботі.

  Багато шаблонів, в т.ч Безкоштовний шаблон дистанційного мозкового штурму від Notion, містять такі функції, як кнопки Notion. Ця функція дозволяє виконувати негайні дії, наприклад додавати ідею, позначену вашим іменем. Подібні шаблони також пропонують корисні підказки та запитання, щоб розпочати мозковий штурм.

  Недоліки використання шаблону Notion

  Використовуючи шаблон, ви можете виявити, що не всі його функції потрібні. Цей зайвий простір може відволікати увагу від важливих компонентів вашої сторінки мозкового штурму. Щоб пом’якшити це, ви можете змінити порядок блоків або видалити їх, натиснувши клавішу Del.

  4. Створіть власний шаблон

  Інша альтернатива, яку ви можете спробувати, — створити власні шаблони. Це корисно, якщо ви шукаєте індивідуальний підхід для невеликих сеансів мозкового штурму, які потребують невеликої глибини. Ви можете створити власний шаблон за допомогою кнопок Notion:

 • Введіть команду /button у новому рядку.
 • Дайте своєму шаблону назву та виберіть «Вставити блоки» зі списку параметрів.
 • Додайте новий вміст для шаблону в полі редагування або перетягніть наявні блоки всередину.
 • Кожного разу, коли ви натискаєте кнопку, створюється новий шаблон вмісту, який ви розмістили всередині.

  Переваги створення власного шаблону

  Використання спеціального шаблону допоможе вам дотримуватися власної процедури без необхідності видаляти нерелевантні елементи з готового шаблону. Це також дає вам творчу свободу створювати свій шаблон на свій розсуд, не обмежуючись стилем попередньо створених шаблонів.

  Вікно редагування всередині кнопки шаблону пропонує всі функції звичайного редактора, включаючи заголовки, контрольні списки, таблиці тощо.

  Недоліки створення власного шаблону

  Незважаючи на сильні можливості налаштування цього методу, ним може бути важко керувати. На відміну від звичайних шаблонів, до яких можна отримати доступ із бічної панелі, вам потрібно буде вручну скопіювати та вставити кнопку шаблону, якщо ви хочете використовувати свій спеціальний шаблон у різних місцях. Notion має гарний ярлик для спрощення цього процесу: утримуйте Alt і перетягніть кнопку, щоб створити дублікат.

  Виведіть мозковий штурм на новий рівень за допомогою ідеї

  Notion надає низку потужних інструментів, які допоможуть вам швидко й ефективно провести мозковий штурм. Незалежно від того, працюєте ви в команді чи проводите мозковий штурм над особистим проектом, за допомогою Notion ви можете адаптувати свій підхід до мозкового штурму відповідно до ваших конкретних потреб.

  То чому б не запросити Notion на ваш наступний мозковий штурм і дати волю своїй творчості?