3 способи увімкнути/вимкнути контрольований доступ до папок

Categories:

Контрольований доступ до папок — це вбудований захисний механізм для Windows 10 і 11.

ОС Windows є популярною мішенню для кіберзлочинців через її широке використання та різноманітність вразливостей, якими можна скористатися. Атаки зловмисного програмного забезпечення та програм-вимагачів можуть завдати значної шкоди даним і системам, що призведе до фінансових втрат, шкоди репутації та інших негативних наслідків.

Окрім встановлення антивірусного програмного забезпечення, функція контрольованого доступу до папок у Windows 11/10 може забезпечити додатковий рівень захисту від атак програм-вимагачів.

Давайте подивимося, що таке контрольований доступ до папок і його важливість.

Що таке контрольований доступ до папок?

Контрольований доступ до папок — це функція в Windows 10 і 11, яка забезпечує додатковий рівень безпеки для захисту важливих файлів і папок від несанкціонованих змін зловмисним програмним забезпеченням або програмами-вимагачами.

Якщо цю функцію ввімкнено, програми обмежують можливість доступу та змінення захищених файлів і папок. Доступ до цих файлів і папок дозволено лише довіреним програмам, які користувач або система внесли в білий список.

Windows відстежуватиме та сповіщатиме користувача щоразу, коли ненадійна програма намагатиметься змінити захищений файл або папку за допомогою цього контрольованого доступу до папки. Ця функція забезпечує додатковий рівень захисту від атак програм-вимагачів та інших типів шкідливого програмного забезпечення, яке намагається зашифрувати або видалити важливі файли.

Є кілька способів увімкнути контрольований доступ до папок у Windows 10 і 11.

Використання Центру безпеки Windows

 • Натисніть кнопку «Пуск» Windows і введіть «Безпека Windows» у рядку пошуку.
 • Натисніть «Безпека Windows», щоб відкрити програму.
 • Натисніть «Захист від вірусів і загроз» у меню ліворуч.
 • Прокрутіть униз до «Захист від програм-вимагачів» і натисніть «Керувати захистом від програм-вимагачів».
  Що входить у перевірку інформації?

 • Переведіть перемикач у розділі «Контрольований доступ до папок» у положення «Увімкнено».
 • Тепер система безпеки Windows відстежуватиме захищені папки та сповіщатиме вас, коли ненадійна програма намагатиметься їх змінити.
 • Щоб додати захищену папку, натисніть «Захищені папки», а потім «Додати захищену папку».
 • Виберіть папку, яку потрібно захистити, і натисніть «ОК».
 • Ви також можете додати довірені програми до білого списку, натиснувши «Дозволити програмі через контрольований доступ до папки» та виберіть програму, яку потрібно додати.

Використання групової політики

 • Натисніть клавішу Windows + R, щоб відкрити діалогове вікно «Виконати».
 • Введіть «gpedit.msc» і натисніть «ОК», щоб відкрити редактор локальної групової політики.

 • На панелі ліворуч перейдіть до Конфігурація комп’ютера > Адміністративні шаблони > Компоненти Windows > Антивірус Windows Defender > Windows Defender Exploit Guard > Контрольований доступ до папки.

 • Двічі клацніть «Налаштувати контрольований доступ до папки» на правій панелі.
 • Виберіть опцію «Увімкнено» та натисніть «ОК».

 • У розділі «Параметри» виберіть «Режим аудиту», щоб відстежувати зміни в захищених папках, або «Режим блокування», щоб запобігти змінам у захищених папках.

 • Натисніть кнопку «Застосувати», а потім натисніть «ОК», щоб зберегти зміни.
 • І, нарешті, щоб додати папку до списку захищених папок, відкрийте Безпеку Windows і перейдіть до «Захист від вірусів і загроз» > «Керувати захистом від програм-вимагачів» > «Захищені папки» > «Додати захищену папку». Виберіть папку, яку потрібно захистити, і натисніть «ОК».

Використання PowerShell

 • Відкрийте PowerShell як адміністратор. Для цього клацніть правою кнопкою миші кнопку «Пуск» Windows і виберіть «Windows PowerShell (адміністратор)».
 • Введіть наступну команду та натисніть Enter.
Set-MpPreference -EnableControlledFolderAccess Enabled

 • Після виконання команди на вашому пристрої буде ввімкнено контрольований доступ до папок.
 • Так само, щоб вимкнути контрольований доступ до папки, потрібно замінити «Увімкнено» на «Вимкнено».
Set-MpPreference -EnableControlledFolderAccess Disabled

 • Ви можете перевірити статус контрольованого доступу до папки, виконавши таку команду.
Get-MpPreference | Select EnableControlledFolderAccess
 • Якщо вихідні дані показують «1», це означає, що контрольований доступ до папки ввімкнено. Якщо результат показує «0», це означає, що контрольований доступ до папки вимкнено.
  10 найкращих засобів відстеження відвідуваності працівників для малого та середнього бізнесу

Примітка. Можливо, вам доведеться перезавантажити комп’ютер після внесення змін до налаштувань контрольованого доступу до папок.

Чому дані потрібно захищати?

Захист від кібератак

Зі збільшенням кількості кібератак безпека ваших даних є важливою для захисту вашої конфіденційної інформації від доступу неавторизованих осіб. Кіберзлочинці можуть використовувати вашу особисту інформацію для шахрайства або продавати її в темній мережі.

Уникнення крадіжки особистих даних

Крадіжка особистих даних відбувається, коли хтось викрадає вашу особисту інформацію та використовує її для шахрайства чи іншої злочинної діяльності. Захищаючи свої дані, ви можете запобігти крадіжці особистих даних і уникнути юридичних і фінансових наслідків, пов’язаних з цим.

Відповідність нормам

Залежно від вашої галузі можуть існувати спеціальні правила, які вимагають захисту ваших даних. За недотримання цих правил і положень можуть бути застосовані юридичні та фінансові штрафи.

Збереження довіри з клієнтами

Якщо ви власник бізнесу, захист даних ваших клієнтів має важливе значення для збереження їх довіри. Витік даних може завдати шкоди вашій репутації та змусити клієнтів втратити віру у вашу здатність захистити їхню інформацію.

Душевний спокій

Знання про безпеку ваших даних може забезпечити душевний спокій і зменшити стрес. Ви можете зосередитися на інших завданнях і діях, не турбуючись про можливі наслідки витоку даних.

  10 способів виправити випадкове відключення контролера Xbox One

Як вибрати папки для захисту?

Це різноманітні фактори, які слід враховувати при виборі певних файлів і папок для захисту.

Важливість

Перевірте папки, які містять важливі файли, такі як особиста або фінансова інформація, які можуть бути небезпечними, якщо отримати доступ або змінити їх без дозволу.

Ризик

Оцініть рівень ризику для кожної папки на основі таких факторів, як ймовірність атаки зловмисного програмного забезпечення та потенційний вплив порушення безпеки.

Використання

Подумайте про те, як часто здійснюється доступ до кожної папки або вона змінюється, і чи є вона загальною папкою чи доступною лише для певного користувача.

Місцезнаходження

Дізнайтеся, чи доступна ця папка за межами організації та чи зберігається вона на локальному комп’ютері чи на мережевому диску.

Визначивши папки, які потребують захисту, ви можете додати їх до списку контрольованого доступу до папок, виконавши будь-який із наведених вище способів. Важливо регулярно перевіряти та оновлювати список захищених папок, щоб переконатися, що всі нові або змінені папки також охоплені шифруванням.

Примітка автора ✍️

Контрольований доступ до папок є важливою функцією безпеки в Windows 10 і 11, але її недостатньо для підтримки високого рівня безпеки. Це лише один із багатьох рівнів захисту, які слід запровадити для захисту вашої системи

Окрім цього контрольованого доступу до папок, вам також слід розглянути можливість впровадження інших заходів безпеки, таких як антивірусне програмне забезпечення та програмне забезпечення для захисту від шкідливих програм, брандмауер, двофакторна автентифікація, надійні паролі та регулярне резервне копіювання.

Сподіваюся, ця стаття допоможе вам дізнатися про контрольований доступ до папок і його важливість. Вам також може бути цікаво дізнатися про те, як відновити видалені файли з кошика після їх очищення на Windows і Mac.