techukraine.net techukraine.net 3 причини вражаючого краху BlackBerry — і чому вони можуть знову піднятися

3 причини вражаючого краху BlackBerry — і чому вони можуть знову піднятися

Categories:

На початку 2010-х BlackBerry була силою, з якою доводилося рахуватися в індустрії смартфонів. Однак у другій половині десятиліття все змінилося. Навіть представлення BlackBerry Messenger (BBM) на пристроях, що не належать до BlackBerry, не змогло змінити ситуацію, адже з кінця травня 2019 року інструмент більше не працює на Android або iOS.

MUO ВІДЕО ДНЯ

ПРОКРУТЬТЕ, ЩОБ ПРОДОВЖИТИ ВМІСТ

Але чому BlackBerry втратила таку фортецю в секторі смартфонів? Наскільки насправді впав Blackberry, і чи можемо ми побачити ренесанс у найближчі роки?

Як далеко впав BlackBerry?

Падіння BlackBerry було більш драматичним, ніж невдачі смартфонів LG, через те, наскільки сильною була її позиція на цьому ринку. Згідно з даними, у Великобританії у грудні 2011 року BlackBerry займала 33,02% ринку смартфонів. Statista. Проте протягом двох років цей показник скоротився майже вдвічі до 17,44%. З кінця 2013 року BlackBerry ще більше пропав у прірву, що стосується Великобританії. У грудні 2021 року Statista повідомила в цьому ж дослідженні, процитованому вище, що тепер частка BlackBerry на ринку смартфонів у Британії становить 0%.

У всьому світі падіння BlackBerry було таким же вражаючим. як Gartner Згідно з повідомленням у лютому 2017 року, у четвертому кварталі 2016 року було продано лише 210 000 пристроїв із такою операційною системою. Це було набагато гірше, ніж у 4 кварталі 2015 року, який також не був чудовим — було продано менше 907 000 пристроїв і частка ринку становила 0,2%. .

Чому BlackBerry так сильно відмовилася

Падіння BlackBerry було вражаючим, і це падіння не відбувається відразу. Зазвичай невдачі такого роду є точкою кипіння років неправильних рішень.

  Виправити помилку, що сталася під час спроби запиту проксі

Отже, де все пішло не так для BlackBerry?

1. Повільна адаптація

На піку свого розвитку інновації BlackBerry тримали нас усіх на ногах. BBM здійснив революцію в обміні миттєвими повідомленнями, а його пристрої також допомогли прискорити роботу смартфонів до того, що сьогодні є фактично портативними міні-комп’ютерами. Але, на жаль для BlackBerry, Storm, який мав сенсорний екран, був, мабуть, занадто раннім для споживачів, щоб захотіти масово прийняти таку технологію.

Однак проблема виникла пізніше. Невдача Storm могла вплинути на рішення BlackBerry щодо майбутніх телефонів, багато з яких мали фізичні клавіатури, навіть незважаючи на те, що більше споживачів були готові прийняти технологію сенсорного екрану.

Проте Storm не вдався з багатьох причин, окрім сенсорного екрану. Однією з таких проблем були труднощі, з якими стикалися користувачі з Wi-Fi (або його відсутністю). Ви також можете пояснити занепад BlackBerry його нездатністю адаптуватися в інших сферах, таких як камера. І як ми бачимо сьогодні, багато смартфонів мають камери, які можуть конкурувати з цифровими дзеркальними фотокамерами та бездзеркальними аналогами. Якщо ви в магазині за новим пристроєм, ви можете подумати, який телефон має найкращу камеру.

2. Втрата основного ринку

Ще одна причина, чому BlackBerry була настільки стрімкою, що вона не приділяла такої уваги телефонам для бізнесу, створеним BlackBerry. Таким чином, компанія не розглядала iPhone як прямого конкурента.

Бажання BlackBerry обслуговувати людей у ​​бізнесі було досить очевидним у дизайні її пристроїв. Хоча ви могли відповідати на електронні листи, надсилати миттєві повідомлення, відповідати на дзвінки та переглядати веб-сторінки, ви не могли зробити стільки, скільки було можливо навіть на перших iPhone.

  6 найкращих інструментів безпеки та керування подіями (SIEM), які варто перевірити у 2020 році

Тим часом інші гіганти смартфонів звернули увагу на звичайного споживача. Їхні пристрої стосувалися зручності та доступності, двох речей, які — як це досить зручно — люди, які працюють у великих компаніях, також бажають мати свої пристрої.

З плином часу телефони, орієнтовані на споживачів, ставали все більш популярними в бізнес-середовищі. Вони також могли робити все, що могли пристрої BlackBerry, і навіть деякі з них. Сьогодні ви можете використовувати кілька безкоштовних програм для керування власним бізнесом і покращення співпраці як співробітника.

3. Операційна система BlackBerry

Іншою основною причиною провалу BlackBerry була її лояльність до своєї операційної системи, незважаючи на деякі значні недоліки.

Однією з проблем ранніх версій ОС BlackBerry було те, що мало програм можна було завантажити порівняно з пристроями Apple і Android. Хоча BlackBerry врешті-решт відкрила свій магазин додатків для більш популярних програм, шкода на той момент була вже завдана.

Користувачі BlackBerry не любили користуватися їхнім магазином додатків з кількох причин, одна з яких була основною скаргою. Клієнти також повідомили про кілька проблем із продуктивністю смартфона, таких як відставання та зависання. І хоча пристрої BlackBerry пізніше перейшли на Android, ці проблеми було важко ігнорувати.

Чи може BlackBerry повернутися?

Дні слави BlackBerry у світі смартфонів давно минули, і, як згадувалося на веб-сайт компанії:

4 січня 2022 року BlackBerry вивела з експлуатації інфраструктуру та служби, які використовувалися нашим застарілим програмним забезпеченням і телефонними операційними системами.

Але хоча часи слави BlackBerry у сфері смартфонів давно минули, компанія не обов’язково мертва взагалі.

Нові продукти та послуги

BlackBerry не наближається до свого старого розміру. У 2011 році, наприклад, компанія отримала майже 20 мільярдів доларів доходу Statista. Для порівняння, у 2022 році ця цифра становила «всього» 718 мільйонів доларів.

  Виправте проблему, коли додаток LinkedIn не показує зображення

Враховуючи, скільки місця на ринку смартфонів BlackBerry втратила, можна стверджувати, що це все ще досить розумна цифра. Основна причина, чому BlackBerry продовжує заробляти гроші, полягає в тому, що компанія переключила свою увагу на нові продукти та послуги.

Велика частина основних пропозицій BlackBerry сьогодні зосереджена на кібербезпеці. Компанія, наприклад, почала зосереджуватися на тому, як компанії з гібридними або віддаленими робочими угодами можуть забезпечити більш безпечний доступ до своїх серверів.

BlackBerry також пропонує інші важливі B2B-послуги, такі як системи на базі штучного інтелекту, які захищають від програм-вимагачів. Отже, є всі шанси, що в майбутньому ви працюватимете на роботодавця, використовуючи технологію BlackBerry.

Завдяки зміні фокусу на ринку компанія очікує райдужного майбутнього. Як повідомляє Reuters У травні 2023 року BlackBerry заявила, що очікує, що дохід у 2026 році становитиме від 800 до 960 мільйонів доларів США.

Невдачі BlackBerry можуть багато чому навчити виробників смартфонів

Невдачі часто є найбільшим учителем, і падіння частки ринку смартфонів BlackBerry навчило світ багато чому про бізнес та інновації. Хоча можна стверджувати, що такі компанії, як Apple, мають краще довгострокове бачення споживчих смартфонів (і того, як вони можуть працювати у світі праці), багато невдач BlackBerry були її власною виною.

Рішення BlackBerry зосередитися на кібербезпеці натомість виглядає кращим підходом, а досвід компанії в продуктах і послугах B2B дозволить більше зосередитися на її сильних сторонах. Ймовірно, ви більше ніколи не користуватиметеся смартфоном BlackBerry, але, безумовно, можете так чи інакше використовувати його технологію.