3 найкращі програми Інтернет-радіо для Linux

| | 0 Comments| 8:25 PM
Categories:

Наземне радіо скорочується, а Інтернет-радіо розвивається. Все більше людей слухають інтернет-радіостанції та додатки Інтернет-радіо Налаштувати і iHeartRadio на мобільних телефонах значною мірою дали йому друге дихання.

У Linux інтернет-радіо також дуже популярне, і більшість музичних програвачів мають функціональні можливості для налаштування на різні станції. На додаток до цього, існує також багато спеціальних програм-браузерів для радіо. Отже, які найкращі програми для прослуховування Інтернет-радіо в Linux?

1. StreamTuner 2

Streamtuner 2 сам по собі не є радіопрогравачем. Натомість це радіобраузер. Коли ви його встановите, ви зможете створювати вибране для різних станцій, закладок тощо. Усі потоки обробляються через аудіоплеєр за замовчуванням на вашому ПК з Linux. Ось як це встановити.

Ubuntu/Debian

wget https://milki.include-once.org/streamtuner2/streamtuner2-2.2.0.deb

sudo dpkg -i streamtuner2-2.2.0.deb
sudo apt-get install -f

Arch Linux

Отримайте Streamtuner 2 для Arch Linux, завантаживши та зібравши файл остання версія програмного забезпечення від Arch Linux AUR.

Fedora/OpenSUSE

wget https://milki.include-once.org/streamtuner2/streamtuner2-2.2.0.rpm
Fedora: sudo dnf install streamtuner2-2.2.0.rpm
Suse: sudo zypper install streamtuner2-2.2.0.rpm

Інші Linux

Завантажте вихідний код для Streamtuner 2компілюйте його та запустіть у будь-якому дистрибутиві Linux!

Використання StreamTuner 2

Щоб почати слухати Інтернет-радіо, відкрийте Stream Tuner 2. Під час першого запуску програма відкриє вікно конфігурації. Це вікно дозволяє користувачеві визначити спосіб відтворення медіа. Не повинно бути причин для зміни налаштувань за замовчуванням, оскільки стандартні параметри в порядку. Проте, якщо у вас виникли помилки під час відтворення аудіопотоків через браузер на аудіоплеєр за замовчуванням, змініть його.

  Як спростити DD за допомогою GdiskDump на Linux

Примітка: змініть команду для відтворення аудіопотоку, двічі клацнувши окремі текстові області. Для найкращих результатів використовуйте «vlc».

У Stream Tuner 2 є кілька різних місць для потокової передачі радіостанцій. Джерела включають такі речі, як «Jamendo», «TuneIn», «ShoutCast», «MyOggRadio» та інші. Щоб переглянути окремі канали, спочатку натисніть на джерело на бічній панелі. Наприклад: щоб послухати радіостанцію з вашого регіону через Stream Tuner 2, ви повинні натиснути TuneIn > Local, а потім вибрати станцію.

Знайшовши станцію за допомогою одного з джерел на бічній панелі, клацніть правою кнопкою миші на каналі, щоб відкрити потік у вашому аудіоплеєрі. Збережіть станцію до вибраного, клацнувши правою кнопкою миші, а потім виберіть «закладку».

2. Ритмбокс

Ryhythmbox — це музичний програвач за замовчуванням для багатьох різних дистрибутивів Linux і робочих середовищ. Окрім чудової роботи з керування музикою, MP3-плеєрами та смартфонами, програма також має функцію, яка дозволяє користувачам слухати онлайн-радіостанції.

Ubuntu

sudo apt install rhythmbox

Debian

sudo apt-get install rhythmbox

Arch Linux

sudo pacman -S rhythmbox

Fedora

sudo dnf install rhythmbox

OpenSUSE

sudo zypper install rhythmbox

Використання Rhythmbox

Прослуховування Інтернет-радіо на Rhythmbox досить просте і обробляється безпосередньо в самій програмі, замість того, щоб передавати його до VLC або іншого медіаплеєра в системі. У програмі Rhythmbox є кілька станцій на вибір. Щоб знайти станцію, спочатку знайдіть бічну панель зліва. Знайдіть «Радіо» та натисніть на нього. Звідси з’являться кілька радіостанцій. Щоб послухати одну, просто натисніть на неї, і вона запрацює.

  Як знайти повторювані файли та очистити їх у Linux за допомогою FSlint

Хочете додати більше станцій до дуже маленької бібліотеки, яку може запропонувати Rhythmbox? Спочатку знайдіть «Додати» та натисніть на неї. Вставте URL-адресу аудіопотоку в поле, що з’явиться. Після вставки URL-адреси знову натисніть «Додати», щоб додати її в систему. Потім знайдіть його в браузері каналів, щоб прослухати станцію. Видаліть будь-яку радіостанцію, клацнувши правою кнопкою миші в браузері, а потім вибравши «видалити».

Примітка. У деяких операційних системах Linux Rythmbox не відтворюватиме радіопотоки за замовчуванням. Вам потрібно буде встановити плагін радіо. Знайдіть у диспетчері пакетів операційної системи «Rythmboc radio plugin» або щось подібне.

3. Клементина

Clementine — чудовий музичний менеджер і підтримує багато різних інтернет-сервісів, таких як Spotify, Google Music, Subsonic, Last.fm та багато інших. Саме через це Клементіна є чудовим кандидатом для тих, хто хоче слухати потоки інтернет-радіо. Отримайте його, виконавши наведені нижче команди для свого розповсюдження.

Ubuntu

sudo apt install clementine

Debian

sudo apt-get install clementine

Arch Linux

sudo pacman -S clementine

Fedora

sudo dnf install clementine

OpenSUSE

sudo zypper install clementine

Інші Linux

Clementine, швидше за все, доступна для вашого дистрибутива Linux через сховища програмного забезпечення. якщо це не так, розгляньте можливість завантаження цього AppImage замість цього. Це автономна програма з можливістю запуску, яку не потрібно встановлювати для роботи.

  Як використовувати команду chroot в Linux

Використання Клементини

Прослуховування радіо на Clementine дещо відрізняється від більшості музичних плеєрів. Замість спеціальної радіосекції, до якої користувачі можуть перейти, у них є різні джерела радіо в розділі «Інтернет». Щоб слухати радіо, спочатку виберіть джерело потоку. Clementine постачається з джерелами Інтернет-радіо, такими як: IceCast, Rockradio.com, SomaFM тощо. Щоб прослухати станцію, натисніть знак + біля джерела. Це відкриє різні канали для прослуховування. Натисніть на канал, щоб почати трансляцію.

Поряд із прослуховуванням деяких стандартних радіостанцій, Clementine дозволяє користувачам додавати власні потоки. Щоб додати потік, перейдіть до самого низу розділу «Інтернет» і клацніть правою кнопкою миші «Ваші радіопотоки» та виберіть «Додати інший потік».

Вставте URL-адресу потоку в поле, щоб додати його. Клацніть правою кнопкою миші будь-який потік, щоб видалити його.