25 бухгалтерських термінів, які варто знати новачкові

Знайте найпоширеніші та найпоширеніші бухгалтерські терміни, щоб увійти до внутрішнього кола бухгалтерів. Якщо ви власник бізнесу і часто спілкуєтеся з бухгалтерами, ви також повинні вивчити ці терміни для плідного спілкування.

Кожна галузь має унікальну мову. Це допомагає працівникам галузі дізнатися, хто є експертом, а хто ні. Бухгалтерський облік нічим не відрізняється, і деякі з його внутрішніх галузевих термінів справді заплутують навіть ділових людей.

Якщо ви той, хто хоче розвивати кар’єру в бухгалтерії, ви прийшли в потрібне місце. Крім того, ви в курсі, якщо ви є власником бізнесу або професіоналом-фрілансером і повинні розуміти ці наповнені жаргоном електронні листи, які ваш бухгалтер надіслав вам на затвердження. Читайте далі, щоб вивчити деякі найважливіші бухгалтерські терміни простою для розуміння мовою.

Важливість бухгалтерського обліку для підприємств

Бухгалтерський відділ є невід’ємною частиною будь-якого бізнесу, оскільки він надає дані, необхідні для ведення бізнесу. Наприклад, ви можете розрахувати бізнес-витрати, виплати працівникам, придбання сировини, податкові платежі та прибуток за допомогою бухгалтерського обліку.

Ось головні причини, чому мікро-, малим, середнім, стартапам і великим підприємствам потрібна надійна система бухгалтерського обліку або команда:

Фінансова звітність як бізнес-статус

Бухгалтерський облік створює фінансові записи та стенограми, які допомагають зрозуміти загальний стан вашого бізнесу.

  • Чи робить бізнес непотрібні покупки?
  • Ви наймаєте більше персоналу, ніж потрібно?
  • Заборгованість бізнесу зростає неконтрольовано?

Відповіді на всі ці питання ви можете отримати, переглянувши виписки по рахунку.

Плануйте бізнес-бюджет

Будь-який бізнес може зазнати краху, якщо немає бюджету або він перевищує бюджет. Щоб скласти розумний бізнес-бюджет, вам потрібні облікові дані для вашого бізнесу. Наприклад, попередні фінансові закупівлі запасів, продажі, виплати працівникам, виплати на виплати працівникам, маркетингові витрати тощо допоможуть вам скласти плани на наступні роки.

Подання фінансової звітності компанії

Країни створили регулюючі органи, яким підприємства повинні подавати фінансову звітність щоквартально, піврічно або щорічно. Крім того, організації, зареєстровані на фондовому ринку, повинні подавати бухгалтерську звітність компанії до відповідних фондових ринків. Вам потрібно надати стандартизовану фінансову звітність, яку може підготувати лише бухгалтерська команда.

Дотримання податкового та трудового законодавства

Підприємства також повинні надати інші звіти до контролюючих органів, як-от відомості про збір податків і платежів, звіти про виплату трудових виплат, звіти про управління пенсійним фондом та його звіти тощо.

Знову ж таки, ви не можете просто написати суму та надіслати її владі. Вам потрібен фінансовий звіт у стандартному форматі з даними аудиту, який може підготувати бухгалтерська команда.

Без зайвих слів, давайте обговоримо нижче терміни бухгалтерського обліку, які є життєво важливими для вас:

Кредиторська заборгованість (AP)

Кредиторська заборгованість або AP – це рахунок операцій у головній книзі підприємства. Цей рахунок представляє відповідальність вашої компанії за погашення зобов’язань або боргів вашим постачальникам або кредиторам. Такі борги, як правило, короткострокові.

  Як розблокувати веб-сторінку за межами брандмауера

Залишок кредиторської заборгованості в балансі вашого підприємства вказує на загальну суму непогашеної суми, яку ви заборгували постачальникам.

Бухгалтерська індустрія іноді використовує термін Кредиторська заборгованість (AP) для позначення бізнес-відділу. Цей підрозділ зазвичай відповідає за надсилання платежів кредиторам, постачальникам і постачальникам, які заборговані компанії.

Дебіторська заборгованість (AR)

Дебіторська заборгованість (AR) — це залишок коштів, належних компанії за надані послуги чи товари. AR – це також гроші, які очікують від ваших клієнтів за товари чи послуги, які вони спожили до здійснення платежу.

Бухгалтер зазвичай перераховує дебіторську заборгованість як оборотні активи на балансі компанії. Баланс AR – це чітка індикація покупок, зроблених вашими клієнтами в кредит. Отже, вам слід перевірити зростаючий баланс AR або прискорити процес збору, щоб уникнути готівкової кризи.

Актив

Актив – це будь-що, що має грошову вартість, якою володіє ваша компанія. Бухгалтери перераховують активи в порядку ліквідності, наприклад, баланс на банківському рахунку компанії є найбільш ліквідним, а заводська земля – найменш ліквідним активом.

Таблиця балансу

Це бухгалтерський звіт, у якому розраховуються зобов’язання, активи та власний капітал, щоб забезпечити відповідність обох частин формули обліку. Після зіставлення як кредитів, так і дебетів балансовий звіт завжди має бути нульовим.

Балансова вартість

Актив завжди втрачає свою цінність у світі бізнесу. Таким чином, бухгалтер обчислює фактичну вартість активу шляхом вирахування будь-якої амортизації (втрати вартості) від його початкової ціни придбання або вартості. Вона відома як балансова вартість активу.

Капітал

Бізнес-капітал або просто капітал — це гроші або фінансові активи, необхідні компанії для ведення своєї діяльності — виробництва продукції, надання послуг або розміщення даних, необхідних для надання ІТ-послуг.

Зазвичай капітал – це ліквідні кошти, отримані з власних або інших джерел. Коли ви отримуєте бізнес-капітал з інших джерел, він перетворюється на борг, оскільки у вас або є кредитна лінія, або позика від фінансової установи, як-от банк, і ви повинні повернути цей капітал із відсотками у спільно визначений час.

Іноді капіталом також можуть бути акції компанії, зареєстровані на фондовому ринку, торгова марка, науковий патент і навіть бізнес-ідея.

Грошовий потік

Звіт про рух грошових коштів просто показує, як гроші або готівка надходять у бізнес і виходять з нього. Таким чином, грошовий потік пояснює рух ліквідних грошей у компанії. Коли ви віднімаєте кінцевий грошовий баланс із початкового грошового балансу вашої бізнес-реєстру, ви отримуєте чистий грошовий потік.

Однак ви повинні встановити період для таких розрахунків, щоб отримати дієві дані. Якщо ви бачите негативне значення, це означає, що ви втрачаєте готівку швидше. Навпаки, позитивне число означає, що ваш бізнес отримав величезний приріст грошей.

Кредит

Ви знайдете кредит як запис у правій колонці балансу вашого підприємства. Він являє собою збільшення капіталу чи зобов’язань або зменшення активів у бухгалтерській книзі.

Ви завжди знайдете дебетовий запис, що супроводжує кредитний запис у системі подвійного бухгалтерського обліку, щоб отримати чистий нульовий баланс.

Дебетовий

Дебет — це якраз протилежність кредитної історії. Він завжди доступний у лівій колонці бухгалтерської книги компанії.

Кожного разу, коли відбувається зменшення власного капіталу або рахунку зобов’язань, це дебетова операція. З іншого боку, якщо ви бачите, що рахунок активів або витрат збільшується, це також є дебетовим записом.

  Як встановити Endless OS

Амортизація

Амортизація дає вам уявлення про те, як бізнес-актив втрачає свою вартість з часом. Лише активи зі значною вартістю придбання можуть мати амортизаційну вартість. Ви знайдете амортизаційну вартість у звіті про фінансові результати як витрати, як правило, негрошові витрати. Такі активи, як транспортні засоби, фабричні машини тощо, мають амортизаційну вартість.

Витрати

Щоразу, коли ви платите за щось з рахунку свого підприємства, це є витратами. Витрати можуть бути фіксованими, як і орендна плата за офіс. Знову ж таки, існують змінні витрати, як-от найм будівельників із щоденною оплатою праці, оплата яких змінюється з часом.

Крім того, можуть бути операційні витрати, такі як страхові виплати, податки на майно, маркетингові витрати тощо, які не пов’язані з виробництвом товарів.

Фіксована вартість

Витрати на ремонт — це витрати, які мають відбуватися регулярно та не змінюються разом із прибутком вашої компанії.

Наприклад, вам потрібно сплатити оренду офісу, заробітну плату співробітникам, страхування транспортних засобів і відсотки за капітальними кредитами, незалежно від обсягу продажу продукції чи надання послуг. Це приклади постійних витрат.

Головна книга

Головна книга — це загальний запис усіх фінансових операцій протягом життєвого циклу підприємства. Для зручності розуміння бухгалтери проводять операції на окремих допоміжних рахунках залежно від компанії.

Валовий прибуток

Валова маржа представляє прибутковість вашого бізнесу у відсотках. Ви можете обчислити валову маржу, поділивши валовий прибуток на дохід за той самий фінансовий період.

Компанії використовують цю цифру, щоб повідомити про свої прибутки після віднімання вхідних витрат на товари чи послуги, продані клієнтам.

У двох словах, якщо компанія каже вам, що її прибутковість становить 40% за поточний квартал, це означає, що з кожного долара доходу компанія вкладає 40 центів на свій рахунок, а решта становлять витрати на виробництво.

Загальний прибуток

Валовий прибуток показує нам прибутковість бізнесу в доларах. Бухгалтер розраховує величину валового прибутку за вказаний період без урахування накладних витрат за цей період. Ви можете обчислити це значення, віднявши вартість проданої продукції з доходу за той самий період.

Зобов’язання

Компанія нараховує певні фінансові зобов’язання або борги для здійснення своїх господарських операцій. Це відомо як зобов’язання в бухгалтерській книзі будь-якого підприємства. Зобов’язання бувають двох типів: поточні зобов’язання або CL і довгострокові зобов’язання або LTL.

Платежі постачальників або постачальників є CL, оскільки їх потрібно сплатити менш ніж за 12 місяців. Навпаки, довгострокові виплати за іпотекою транспортного засобу, фабричного обладнання чи офісної будівлі є чудовими прикладами LTL.

Ліквідність

Ліквідність пояснює, як швидко компанія може перетворити матеріали на готівку без знецінення вартості матеріалів. Однак експерт у галузі фінансів і бухгалтерського обліку вважає ліквідність підприємства позитивною: чим більша ліквідність, тим легше компанії оплачувати свої короткострокові зобов’язання або CL.

Чистий прибуток

Чистий прибуток – це грошова сума, яку ваш бізнес отримав як прибуток. Ваш бухгалтер повинен розрахувати цю вартість, віднявши всі витрати за певний період від доходу цього періоду. Витратами можуть бути собівартість проданих товарів, витрати на амортизацію, накладні витрати та суми, сплачені у вигляді податків.

Накладні витрати

Підприємство не завжди несе витрати на виробництво продукції чи надання послуг своїм клієнтам. Можуть бути інші витрати, які реєструються як накладні витрати або собівартість у бухгалтерській книзі.

  Як вставити зображення або інший об'єкт в Microsoft Office

Отже, будь-які витрати, не пов’язані з продуктом чи послугою, яку продає компанія, є накладними витратами, наприклад, оренда офісу, канцелярське приладдя, страхові премії, адміністративний персонал тощо.

Нарахування заробітної плати

У бухгалтерському обліку бухгалтер використовує рахунок заробітної плати для відображення платежів, виплачених із заробітної плати працівникам, зарплат, відрахувань, пільг, пенсійних фондів і премій/винагород. Якщо виплати заробітної плати накопичуються як невиплачена заробітна плата, невиплачені бонуси, незавершена оплата відпустки тощо, тоді такі суми заробітної плати відображатимуться в балансі як запис зобов’язань.

Прибуток

Прибуток — це фінансовий прибуток, який ваша компанія отримує від ділових операцій, таких як продаж продуктів або надання послуг новим клієнтам тощо. Однак, щоб зареєструвати прибуток, дохід підприємства має перевищувати всі витрати та витрати, які ви повинні сплатити відповідним сторонам.

Звіт про прибутки та збитки

Звіт про прибутки та збитки також відомий як звіт про доходи. Це фінансовий звіт, підготовлений бухгалтерами для узагальнення показників вашого бізнесу та фінансового стану. Він включає витрати, доходи та чистий прибуток протягом певного часу, наприклад, квартальні, річні тощо.

Рентабельність інвестицій (ROI)

Рентабельність інвестицій (ROI) — це показник для оцінки ефективності інвестицій шляхом демонстрації понесених збитків або отриманого прибутку. Ви можете розрахувати ROI будь-якої інвестиції, поділивши чистий прибуток на вартість вашої інвестиції.

Дохід

Дохід – це прибуток, який ваша компанія отримує від повсякденних бізнес-операцій, таких як продаж товарів або надання послуг новим клієнтам. Це фактичні гроші, які компанія генерує в певний момент часу.

Однак було б корисно, якби ви відняли вхідні витрати та інші витрати із загального доходу за конкретний період, щоб знайти фактичний прибуток.

Товарообіг

Оборот є ще одним важливим поняттям бухгалтерського обліку, яке вказує на те, наскільки швидко компанія здійснює господарські операції. Іноді експерти з бухгалтерського обліку також використовують цей термін, щоб визначити, як швидко компанія збирає готівку від своїх клієнтів, що працюють за кредитами. Отже, ми також знаємо оборотність як швидкість операцій з дебіторською заборгованістю (AR). Крім того, товарообіг також може відображати темпи продажу запасів компанією.

Заключні слова 💻

Наразі ви вивчили основні терміни бухгалтерського обліку простою англійською мовою. Тепер ви можете впевнено спілкуватися з колегами-бухгалтерами в офісі чи школі. Якщо ви ділова людина, ви можете брати участь у зустрічах і дзвінках з бухгалтерами більш активно, ніж раніше.

Якщо ви шукаєте більше знань з бухгалтерського обліку, щоб відточити свої навички, вам слід спробувати будь-яку з цих платформ онлайн-курсів з бухгалтерського обліку.

Крім того, якщо вам потрібні розширені інструменти бухгалтерського обліку для вашого бізнесу, ви повинні прочитати цю статтю «Рішення для бухгалтерського обліку на основі хмарних технологій для малого та великого бізнесу».