20 найкращих програм з відкритим кодом для Windows

| | 0 Comments| 5:02 PM
Categories:

Якщо ви не довіряєте політикам безпеки та конфіденційності звичайних програм або просто хочете використовувати абсолютно безкоштовні програми, то програми з відкритим кодом – це саме ті програми, які вам потрібні.

Як випливає з назви, вихідний код програм із відкритим кодом доступний для громадськості, щоб перевірити та навіть змінити. Це гарантує їх безпеку та дотримання конфіденційності, оскільки вразливі місця в коді може виявити будь-хто.

Крім того, ці програми зазвичай підтримують розробники-волонтери, які працюють над ними у свій вільний час, тому вони зазвичай вільні для використання.

Безкоштовність і безпека є більш ніж достатньою причиною для отримання програм з відкритим кодом, але якщо ви не переконані, то нижче наведено ще кілька причин:

  • Розробники працюють виключно заради своєї пристрасті до проекту, а не заради грошей. Це призводить до кращого продукту, який зосереджується лише на зручності використання без будь-яких надмірностей для залучення нових клієнтів.
  • Менше помилок, оскільки кодом керують сотні розробників-добровольців. Більше очей збільшує шанси швидше зловити жуків.
  • Вони мають простіший інтерфейс (у більшості випадків), оскільки розробники, як правило, зосереджуються на виконанні роботи замість того, щоб додавати функції плацебо для залучення клієнтів, що ще більше ускладнює ситуацію.
  • Надзвичайно потужні програми можуть бути сотнями розробників (залежно від популярності проекту), які запроваджують функції та керують ними.
  • Багато програм із відкритим кодом мають сховища плагінів, де доступні сотні плагінів для подальшого покращення функціональності програми. Волонтери також створюють плагіни.
  • Популярні програми з відкритим кодом також мають спеціальні форуми та спільноти, щоб допомогти та дізнатися більше про програми.
  • Для підприємств це також дуже гнучко, тому що якщо компанії потрібна інша функція, її власні розробники можуть зробити свій внесок у її розробку.

Якщо ви готові спробувати деякі програми з відкритим кодом, продовжуйте читати, і я розповім про деякі з найкращих програм з відкритим кодом для Windows 10.

GIMP

Універсальний інструмент для редагування зображень, ідеальний як для звичайних, так і для досвідчених користувачів. Незалежно від того, чи бажаєте ви виконати базове редагування, як-от зміну розміру, анотації та ефекти тощо, або скористатися розширеними інструментами малювання, GIMP є все. GIMP також підтримує майже всі формати фотографій, і ви можете ще більше розширити його функціональність за допомогою плагінів.

Ви можете перевірити деякі Підручники GIMP щоб почати.

Якщо GIMP вас не задовольняє, ви можете скористатися програмним забезпеченням преміум-класу, таким як Adobe Photoshop або Люмінар.

Медіаплеєр VLC

Медіаплеєр VLC це перша програма, яку я рекомендую кожному встановити на свій новий ПК. Він задовольнить усі ваші потреби, пов’язані з медіа, жодного разу не розчарувавши вас. Програма підтримує майже всі аудіо/відеоформати, і ви можете завантажувати відео прямо з інтерфейсу VLC. Ви також можете отримати більше функцій за допомогою надбудови.

  Виправте закріплені програми, які не відкриваються на панелі завдань у Windows 10

ClamWin

Якщо ви не можете дозволити собі такі популярні антивірусні програми, як Авіра або Avastа потім антивірусну програму з відкритим вихідним кодом ClamWin може працювати для вас. Це абсолютно безкоштовна антивірусна програма, яка регулярно оновлюється. Антивірус легкий, але він не має захисту в реальному часі, як інші антивіруси преміум-класу.

На щастя, ви можете запланувати сканування, щоб переконатися, що ваш ПК сканується регулярно.

Блокнот++

Блокнот++ є заміною програмі Windows Notepad, яка є набагато вдосконаленішим текстовим редактором. Я особисто використовую Notepad++ для керування своїми нотатками та ідеями щодо вмісту, оскільки він автоматично зберігає всі зміни в автономному режимі, а пронумеровані рядки надзвичайно корисні.

Хоча кодери здебільшого використовують його для написання коду, більшість його функцій допомагають із кодуванням, включаючи автозаповнення на основі поточного контексту.

7-блискавка

7-блискавка безумовно, є одним із найкращих інструментів для керування архівами та стиснення даних. Ви можете запакувати/розпакувати дані в десятки різних форматів і навіть зашифрувати дані за допомогою шифрування AES-256. Його стиснення також є дуже потужним за допомогою кількох методів стиснення.

Thunderbird

Якщо ви хочете використовувати поштовий клієнт для керування всіма своїми обліковими записами електронної пошти, Thunderbird набагато краще, ніж більшість преміум-опцій. Він не вимагає жодних налаштувань, просто введіть свою електронну адресу та пароль, і він автоматично керуватиме всіма параметрами.

Деякі з основних функцій включають нагадування про вкладення, керування кількома електронними листами одночасно, потужний пошук, надсилання великих файлів і підтримку доповнень.

Крім того, ви можете спробувати рішення преміум-класу, наприклад Клієнт eM або інше, згадане тут.

VeraCrypt

VeraCrypt може допомогти створити зашифрований простір для безпечного зберігання даних і керування ними, якщо у вас є конфіденційна інформація. VeraCrypt може зашифрувати весь диск або навіть певну кількість простору на вашому ПК для зберігання конфіденційних даних. Він навіть може шифрувати USB-накопичувачі для безпечного перенесення даних.

KeePass

Ваші онлайн-паролі є найважливішою інформацією, яку вам потрібно захистити. Якщо ви не довіряєте стандартним менеджерам паролів, тоді використовуйте менеджер паролів з відкритим кодом KeePass дасть вам душевний спокій.

KeePass має всі потужні функції, такі як шифрування, автоматичний вхід, простий пошук пароля, генератор паролів, безпечний буфер обміну та багато іншого. Хоча наявність відкритого вихідного коду є достатнім моментом, щоб віддати перевагу йому над іншими, ви можете точно побачити, як працюють його функції безпеки. Це має плагінищоб зробити його ще кращим.

  Dropbox не відповідає, продовжує зависати в Windows 10

Існує більше менеджерів паролів, які ви можете дослідити.

qBittorrent

qBittorrent це потужний завантажувач і менеджер торрент-файлів, який намагається відтворити інтерфейс і функції преміум-додатку uTorrent. Додаток дозволяє завантажувати торренти прямо в його інтерфейсі, шукаючи спеціальний список торрент-сайтів, і ви можете повністю керувати швидкістю завантаження, пріоритетом і навіть планувати завантаження. На відміну від uTorrent, тут немає набридливої ​​реклами.

WinDirStat

Мій улюблений інструмент, коли мені потрібно очистити місце на диску.

WinDirStat показує всі дані на диску у вигляді дерева, де можна легко побачити, які папки/файли займають найбільше місця. Ви також можете сортувати дані за типом файлу, якщо ви шукаєте певний файл. Мені дуже подобається карта диска, яку він створює, щоб легше було зрозуміти, який тип даних там і скільки місця вони займають.

Greenshot

я використовую Greenshot для всіх моїх потреб, пов’язаних зі створенням скріншотів на ПК, і це не розчарувало мене за останні 5 років. Greenshot дозволяє робити знімки екрана кількома способами та автоматично зберігати їх у бажаному місці. Він економить не тільки на ПК, але й дозволяє завантажувати знімки екрана в онлайн-менеджери фотографій і хмарні сервіси.

Ви також можете використовувати вбудований редактор для швидкого редагування.

Clonezilla

Якщо ви хочете отримати точну копію своїх даних, то програма для клонування диска може допомогти. Clonezilla це інструмент клонування, який створить точну копію вашого жорсткого диска, щоб ви могли легко відновити дані або навіть продовжити використання нового диска. Ви можете клонувати до 40 дисків одночасно, а також захистити їх за допомогою шифрування AES-256.

Psiphon

Psiphon це VPN з відкритим вихідним кодом, спеціально створений для доступу до цензурованого вмісту. Він не гарантує жодної безпеки під час перегляду, оскільки не створений спеціально для цієї мети, але ви зможете отримати доступ до обмеженого вмісту. Однак це не зовсім безкоштовна послуга; вам доведеться купувати бали, щоб використовувати VPN протягом певного часу.

BleachBit

BleachBit схожий на CCleaner, але ентузіасти з відкритим кодом віддають перевагу йому над CCleaner. Це звільняє місце на вашому комп’ютері, очищаючи тимчасові файли, і прискорює роботу програм, видаляючи їх непотрібні дані. Він також має інші інструменти, як-от шредер файлів і очищення вільного простору, щоб запобігти відновленню даних. Для програми з відкритим кодом я повинен сказати, що її інтерфейс досить елегантний.

все

На відміну від панелі пошуку Windows, все це інструмент, який миттєво показує всі файли та папки під час пошуку. Це може бути чудовою заміною панелі пошуку Windows, якщо вам потрібно часто шукати файли, особливо якщо ви вимкнули панель пошуку для підвищення продуктивності. Додаток має власний інтерфейс, окремий від панелі пошуку Windows, і він надзвичайно мало ресурсів.

  Виправте помилку Zoom 1132 у Windows 10

AutoHotkey

AutoHotkey є ідеальним інструментом для автоматизації багатьох повторюваних завдань шляхом створення спеціальних макросів і ярликів. Це мова сценаріїв, яку можна використовувати для створення макросів для натискання різних кнопок і клацань відповідно до ваших вимог. Є купа підручників щоб ви могли почати використовувати AutoHotkey.

Хоробрий браузер

Хоробрий Браузер пишається тим, що пропонує швидший досвід перегляду, ніж Chrome, і водночас поважає вашу конфіденційність і захищає вас від онлайн-загроз. Він стверджує, що використовує на 33% менше пам’яті, ніж Chrome, і водночас він у 3 рази швидший.

Мені дуже сподобалася їхня позиція щодо реклами. Ви можете вимкнути рекламу або переглянути її та заробити бали, які можна витратити на речі в Інтернеті або зняти як готівку. Ви також можете контролювати тип реклами, яку ви бачите.

Дізнайтеся про інші альтернативні браузери Chrome для кращої конфіденційності.

VirtualBox

Якщо ви зацікавлені у використанні кількох операційних систем без їх встановлення, тоді VirtualBox це рішення. Цей інструмент дозволить вам створити віртуальне середовище, де ви зможете встановити підтримувану операційну систему та використовувати/керувати нею повністю окремо від вашої справжньої ОС.

Це може бути чудовим рішенням для запуску непідтримуваних програм, тестування програм і, по суті, запуску окремого екземпляра вашого ПК, не впливаючи на справжню ОС.

Зухвалість

Зухвалість це програма для запису та редагування аудіо, яка ідеально підходить як для новачків, так і для досвідчених користувачів. Ви можете редагувати кілька звукових доріжок одночасно за допомогою простих комбінацій клавіш і кнопок меню. Існує навіть перегляд спектрограми для аналізу частот і їх індивідуального вибору.

Загалом, це просте у використанні програмне забезпечення для редагування аудіо, яке має відповідати всім вашим потребам у редагуванні аудіо. Якщо ви застрягли, ви можете перевірити підручники отримати допомогу.

LibreOffice

Якщо ви не зацікавлені в придбанні пакета Microsoft Office, LibreOffice може стати чудовою безкоштовною альтернативою. Набір складається з текстового процесора, редактора презентацій, електронних таблиць, інструменту малювання, баз даних і редактора формул. Він пропонує всі звичайні функції, які ви бачите в найпопулярніших інструментах створення документів, і ви можете ще більше розширити функціональність розширення.

Підведенню

З них я регулярно використовую багато з них, коли це необхідно. З мого досвіду, ці програми навіть кращі за провідні програми преміум-класу як за зручністю використання, так і за функціями. Я також рекомендую вам підтримати ваші улюблені програми з відкритим кодом пожертвою, оскільки зазвичай витрати на їхню підтримку залежать виключно від пожертв.