techukraine.net techukraine.net 19 найкращих кулерів для процесора, які охолодять ваш процесор для максимальної продуктивності

19 найкращих кулерів для процесора, які охолодять ваш процесор для максимальної продуктивності

Categories:

Прагнете, щоб ваша система працювала якнайкраще? Отримайте для свого процесора один із цих найкращих процесорних охолоджувачів!

Супергероями наших комп’ютерів є процесорні кулери. Вони постійно стежать за тим, щоб наші системи працювали та залишалися холодними. Відводячи додаткове тепло та запобігаючи перегріву, охолоджувачі процесора допомагають гарантувати найкращу продуктивність процесора, залишаючись у безпеці.

Тут ми обговоримо важливість охолодження ЦП і різницю між кулерами для ЦП і ноутбуків. Далі ми також побачимо, як підключити процесорний кулер до центрального процесора. Нарешті, ми розглянемо деякі з найкращих процесорних охолоджувачів, щоб зберегти ваш процесор холодним.

Яке значення має охолодження процесорів?

Охолодження центрального процесора є важливим, оскільки воно допомагає запобігти перегріву центрального процесора (мозку комп’ютера). Процесор може постраждати від надмірного нагрівання, як це відбувається під час високої температури. Охолодження допоможе підтримувати все в приємному температурному діапазоні, дозволяючи процесорам працювати швидше та інтелектуальніше, покращуючи нашу продуктивність.

Крім того, підтримка холоду ЦП подовжує термін його служби. Наша система менш імовірно спрацює, зависне або матиме проблеми, коли процесор охолоджується. Ще одна чудова річ полягає в тому, що ефективне охолодження може сприяти збереженню енергії та зниженню наших витрат на електроенергію. Це також гарантує безперебійну роботу та захищає від пошкодження наші безцінні компоненти комп’ютера.

Чим відрізняється кулер для процесора від кулера для ноутбука?

Кулер процесора забезпечує кращу продуктивність і можливість налаштування. Конструкція процесорного кулера є ексклюзивною для охолодження настільного процесора. З іншого боку, кулер для ноутбука є портативним і сумісним з різними типами ноутбуків, який охолоджує весь ноутбук. Нижче наведено кілька моментів, які відрізняють обидва.

призначення

Центральний процесор або процесор настільного комп’ютера спеціально призначений для охолодження процесорним кулером. Навпаки, кулер для ноутбука охолоджує весь ноутбук, а не лише процесор.

Розміщення

Кулери ЦП, включаючи радіатор і вентилятор, часто встановлюються безпосередньо на ЦП для належного розсіювання тепла. Однак під комп’ютером розміщено кулер для ноутбука з вбудованими вентиляторами, щоб покращити потік повітря навколо внутрішніх частин комп’ютера.

Потужність охолодження

Оскільки настільні процесори виробляють більше тепла, процесорні кулери повинні бути потужнішими та ефективнішими для охолодження. Однак ноутбуки споживають менше електроенергії та виділяють менше тепла, ніж спеціалізовані процесорні охолоджувачі, тому їх потужність охолодження часто менша.

Сумісність і можливість налаштування

Різноманітні процесорні охолоджувачі пропонують різні розміри, стилі та рівні продуктивності, включаючи варіанти рідинного та повітряного охолодження. Проте кулери для ноутбуків доступні в різних формах і розмірах для підтримки різних моделей і розмірів ноутбуків.

Розмір і вага

Оскільки кулери для процесорів потребують більшої потужності охолодження, вони часто більші та важчі, тоді як кулери для ноутбуків є портативними. Ви можете взяти їх із ноутбуком для кращого охолодження в дорозі, оскільки вони легкі.

Ознайомтеся з найкращими охолоджувачами для ноутбуків!

Як встановити процесорний кулер?

Встановлення процесорного кулера у ваш процесор може завадити вам проходити через перешкоди, пов’язані з пошуком технічного спеціаліста та сплатою додаткових грошей. Ви можете легко встановити процесорний кулер, виконавши прості кроки. Нижче наведено кілька простих кроків, які є звичайними для встановлення більшості процесорних кулерів.

 • Радіатор, який лежить на верхній частині процесора і кріпиться кронштейнами або гвинтами, служить кріпленням для кулера процесора.
 • Для кращої теплопередачі між процесором і радіатором розміщена термопаста.
 • Кліпси або гвинти допомагають закріпити вентилятор на кулерах процесора.
 • Крім того, для деяких кулерів ЦП може знадобитися задня панель для додаткової підтримки.
 • Стандартні процесорні охолоджувачі можуть містити кронштейни або фіксатори, щоб утримувати їх на місці.
 • Для систем рідинного охолодження до процесора прикріплені радіатор, насос і водяний блок, встановлені на задній панелі.
 • Залежно від конструкції, спосіб підключення процесорного кулера може використовуватися за допомогою гвинтів, важелів або кнопок.

Під час встановлення кулерів процесора перегляньте посібники користувача, що входять до комплектів кулерів процесора. Також переконайтеся, що ви вживаєте всіх основних запобіжних заходів під час встановлення кулерів.

Noctua NH-U12A хромакс, 120 мм

NH-U12A chromax — це повністю чорний варіант безшумного процесорного кулера преміум-класу Noctua NH-U12A. Вентилятори Modern NF-A12x25 PWM мають асиметричну однобаштову конструкцію радіатора. Це дозволяє NH-U12A поєднувати найкращу ефективність охолодження з винятковою безшумністю роботи та винятковою сумісністю з оперативною пам’яттю, корпусом і PCIe.

 • Варіант Chromax, однак, поєднує ці переваги з вишуканим прихованим виглядом завдяки чорним вентиляторам і радіатору.
 • Завершальний штрих додається завдяки механізму кріплення SecuFirm2 з декількома розетками.
 • Цей кулер процесора також містить термокомпаунд Noctua NT-H1 для ентузіастів.
  Пропозиція маркерів безпеки (STO) пояснюється за 5 хвилин або менше

NH-U12A chromax — це варіант преміум-класу для клієнтів, яким потрібен дуже сумісний 120-мм радіатор, який може дорівнювати продуктивності 140-мм блокам, але при цьому виглядає чудово.

Corsair iCUE H150i Elite

Рідинний процесорний охолоджувач Corsair iCUE H150i Elite пропонує надійне, високоефективне охолодження та приголомшливий зовнішній вигляд. Він сумісний з процесорами Intel® і AMD®. Для розподілу тепла вздовж радіатора 360 мм використовується цілеспрямоване охолодження за допомогою технології AirGuide.

 • Вентилятори цього процесорного кулера обертаються зі швидкістю до 2100 об/хв
 • Надяскраві світлодіоди CAPELLIX освітлюють вашу систему холодним кольором.
 • Його контролер керує до шести вентиляторів.

Надійне програмне забезпечення Corsair iCUE дозволяє змінювати швидкість вентилятора, керувати освітленням RGB і контролювати температуру системи. Він простий в установці та працює з багатьма роз’ємами материнської плати, включаючи Intel® і AMD®. H150i ELITE CAPELLIX XT пропонує абсолютно новий погляд на охолодження ЦП.

Thermaltake TOUGHLIQUID 360

TOUGH LIQUID 360 ARGB Sync AIO Cooler від Thermaltake — це універсальний рідинний кулер із системою TOUGHFAN 12.

 • Міцний вентилятор TOUGH FAN 12 обертається зі швидкістю 2000 об/хв і підтримує підсвічування Waterblock ARGB.
 • Він має вбудований контролер і поворотну кришку з шістьма світлодіодами. Керувати ними можна за допомогою материнських плат, що підтримують 5 В RGB.
 • Крім того, серія TOUGHLIQUID підтримує Intel, AMD і всі нові типи роз’ємів.

Той факт, що TOUGH LIQUID 360 ARGB Sync є рідинним охолоджувачем, який підтримує материнські плати з сумісністю 5 В RGB, є його найкращою особливістю.

Рідинний кулер для процесора NZXT Kraken

Рідинний охолоджувач процесора NZXT Kraken підтримує 1,54-дюймову квадратну РК-панель із роздільною здатністю 240×240. За допомогою програмного забезпечення NZXT CAM на цьому кулері ви можете показувати улюблене зображення, відстежувати показники продуктивності ПК в реальному часі, включати онлайн-інформацію тощо.

 • Матеріали на екрані оживають завдяки потужному підсвічуванню дисплея 300 кд/м2 і частоті оновлення 30 Гц.
 • Потужний насос Asetek рідинного охолоджувача процесора Kraken може обертатися зі швидкістю до 2800 об/хв, щоб забезпечити ефективну та тиху циркуляцію охолоджуючої рідини.

Його рідинні динамічні підшипники та RGB-вентилятори забезпечують ідеальне поєднання статичного тиску та повітряного потоку для ефективного охолодження та яскравого RGB-освітлення. Єдине роз’ємне з’єднання, яке проходить від насоса до материнської плати на процесорному кулері Kraken, також спрощує встановлення.

MasterAir MA624 компанії Cooler Master

Cooler Master MasterAir MA624 Stealth із подвійними вентиляторами та вежею забезпечує подвійну продуктивність у стильному дизайні. Він може похвалитися повністю реактивним чорним спорядженням, і, незважаючи на похмурий кожух, до нього не варто ставитися легковажно.

 • Подвійні 140-мм вентилятори SickleFlow і два баштові радіатори є характеристиками моделі MA624.
 • Вентилятори створюють потужну систему Push-Pull із шістьма трубами та нікельованою основою, які синхронізуються для швидкого відведення тепла.

MA624 включає додатковий третій 120-мм вентилятор, який можна вимкнути для необхідного простору оперативної пам’яті. Це найкраща прихована зброя для вашого процесора.

ASUS ROG RYUO III 360 ARGB

ASUS ROG RYUO III 360 ARGB оснащено новітнім насосом 8-го покоління від Asetek, який пропонує високоефективне охолодження для ігрових систем. Він пропонує високоефективне рідинне охолодження процесора з вишуканою естетикою, а також є ідеальним рішенням для рідинного охолодження процесора AIO для любителів RGB.

 • У цьому процесорному кулері встановлений трифазний мотор-помпа. Він забезпечує найкращу ефективність охолодження з більшим потоком і меншим імпедансом.
 • Ексклюзивна ASUS Anime Matrix — це невеликий світлодіодний дисплей, який може відображати основну системну статистику, аніме-матеріал, доступний лише для користувачів ROG, і налаштовану анімацію.
  25 бухгалтерських термінів, які варто знати новачкові

Преміальні вентилятори ROG ARGB процесорного кулера створюють тихий шум і потужний потік повітря. ROG RYOU — це шедевр, виготовлений з алюмінію з лінзами з вакуумним покриттям для преміального вигляду.

Серія MAG CORELIQUID R

Усе, що ви шукаєте в рідинному охолоджувачі, доступне в серії MAG CORELIQUID R. Він використовує різні високоякісні матеріали, які забезпечують надійну витривалість і високоефективні методи розсіювання тепла.

 • Цей процесорний кулер забезпечує легку у використанні головку, що обертається на 270 градусів, і підсвічування ARGB.

Вся конструкція MAG CORELIQUID забезпечує надійне охолодження без жодних компромісів.

Thermaltake TH360 ARGB

TH360 ARGB Sync AIO Liquid Cooler — це потрійний 120-мм вентилятор високого статичного тиску, універсальний рідинний охолоджувач. Він включає в себе водяний блок, високопродуктивний радіатор і кольорове підсвічування 16,8 МБ RGB із попередньо встановленими параметрами освітлення через розумний контролер вентилятора.

 • Контролер ARGB дозволяє користувачам перемикатися між режимами світлодіодів, кольорами світлодіодів і швидкістю освітлення в парі з материнською платою без адресного роз’єму RGB 5 В.
 • Першокласний, надійний насос цього кулера забезпечує оптимальну циркуляцію води, постійно охолоджуючи мідну пластину.
 • Високоефективна мідна базова пластина ARGB Cooler прискорює теплопровідність.

TH360 ARGB Sync вимагає найменшої кількості апаратного простору та пропонує просту установку та роботу без обслуговування.

ID-COOLING PINKFLOW 240

З радіатором діаметром 240 мм, розробленим для охолодження процесора, PINKFLOW 240 — це універсальний рідинний кулер для процесора RGB. Він має унікальний дизайн із двома RGB-вентиляторами охолодження, які ви можете налаштувати відповідно до компонування комп’ютера та адресною головкою насоса RGB LED.

 • Водяний кулер для процесора PINKFLOW 240 оснащений 240-мм радіатором і двома 120-мм вентиляторами з ШІМ для чудової тепловіддачі від ЦП.
 • Ви можете налаштувати RGB-підсвічування на насосі та вентиляторах відповідно до конструкції свого ПК.

Маленький кабельний контролер доступний для материнських плат без RGB для налаштування кольорів. Адресні RGB-світильники PINKFLOW 240 можуть синхронізуватися з материнською платою через з’єднання 5 В 3 PIN.

Універсальний РК-дисплей EVGA CLCx 240 мм

Серія CLCx є продовженням високо оцінених EVGA CLC рідинних охолоджувачів CPU All-In-One. 2,1-дюймовий РК-екран із роздільною здатністю 480 × 480 оснащений цим процесорним кулером для відображення температури системи або створеної користувачем графіки й анімації.

 • Найбільша особливість цього процесорного кулера — водяний насос Asetek 7-го покоління.
 • Він поставляється з повністю мідним радіатором, який сумісний з AMD і Intel LGA.
 • 240-міліметровий радіатор із двома вентиляторами серії CLCx оснащений абсолютно новими 120-міліметровими вентиляторами ARGB з гідродинамічними підшипниками EVGA.

Серія EVGA CLCx пропонує найефективніше охолодження та найтихіший потік за всю історію моноблоків EVGA AIO завдяки абсолютно новому підходу до індустрії рідинних охолоджувачів процесорів AIO.

Рідинний процесорний кулер Vetroo V360

Вентилятори та насоси рідинного процесорного охолоджувача Vetroo V360 мають адресне RGB-підсвічування, яке можна синхронізувати з материнською платою через триконтактний інтерфейс 5 В, щоб забезпечити рівномірне та яскраве освітлення.

 • Три вентилятори з ШІМ, які забезпечують більший потік повітря та менше шуму, можуть автоматично змінювати свою швидкість відповідно до температури ЦП.
 • Більш ефективна холодна пластина, мідне дно з розпилювачем, спеціалізований насос і вентилятори, розроблені для статичного тиску, — усе це включено в рідинний процесорний кулер Vetroo V360. Вони забезпечують оптимальну передачу тепла від ЦП.

Ви можете використовувати контролер, який постачається з цим кулером, щоб реалізувати синхронізацію ШІМ і ARGB.

AORUS WATERFORCE X 360 AIO

AORUS WATERFORCE X 360 — це комплексна система, яка забезпечує чудову продуктивність. AORUS WATERFORCE X 360 ефективно й безшумно розсіює тепло від високоякісного процесора.

 • Процесорний кулер AORUS має характерний круглий повнокольоровий РК-дисплей розміром 60×60 мм, можливість відтворення відео та можливість додавати текст на замовлення.
 • Він включає в себе високоефективні вентилятори ARGB з низьким рівнем шуму з графеновим наномастилом.

За допомогою RGB FUSION 2.0 ви можете легко поєднувати цей універсальний рідинний охолоджувач з іншими продуктами Aorus.

ОХОЛОДЖУВАЧ ДЛЯ ЦП DeepCool LS720 SE

Універсальний рідинний охолоджувач процесора DeepCool LS720 SE побудований на основі революційної конструкції водяного насоса, що забезпечує найкращу продуктивність і забезпечує надійне та високоефективне охолодження. Двокамерний насос LS720 SE циркулює прохолодну рідину через камеру двигуна для охолодження двигуна після введення її в камеру холодної пластини для охолодження ЦП.

 • Поєднання радіатора високої щільності та насоса четвертого покоління присутнє в рідинному кулері процесора LS720 SE.
 • Це найкращий варіант для розгону ігрового ПК і оснащений трьома вентиляторами для ефективного розсіювання тепла 300 Вт.
  9 Програмне забезпечення для планування робочої сили для підвищення продуктивності

Анодне оксидне покриття на корпусі з алюмінієвого сплаву створює преміальний вигляд із хорошою жорсткістю та запобігає проблемам старіння, викликаним вологістю після тривалого використання.

ARCTIC Liquid Freezer II 240

З точки зору компактного водяного охолодження серія ARCTIC Liquid Freezer II 240 Water Cooler зазвичай перевершує всі очікування. Вони створили унікальний монтажний набір для Liquid Freezer II, який дозволяє розмістити охолоджуючу пластину безпосередньо над точкою доступу ЦП, забезпечуючи ідеальне розсіювання тепла.

ШІМ-керований Liquid Freezer II контролює швидкість водяного насоса та вентиляторів, що призводить до значно нижчого енергоспоживання для всіх компонентів AIO та значно нижчого рівня шуму при низьких і нормальних навантаженнях.

Армована волокном трубка Liquid Freezer II довжиною 45 см може бути встановлена ​​навіть у великих корпусах і ефективно запобігає випаровуванню охолоджуючої рідини.

Lian Li GALAHAD AIO

Охолоджувач процесора GALAHAD — це чудовий універсальний кулер процесора, призначений, перш за все, для підвищення продуктивності вашої системи.

 • Випускається в двох розмірах – 240 мм і 360 мм.
 • Крім того, він доступний у двох кольорах: чорному та білому.
 • Вентилятор високого статичного тиску ARGB, який постачається з цим процесорним охолоджувачем, має змінний діапазон швидкості від 800 до 1900 об/хв.

Має режими роботи PWM і DC. Адресні RGB-світлодіоди процесорних охолоджувачів GALAHAD забезпечують більш яскраве та продумане підсвічування дисплеїв.

Phanteks Glacier One 360 ​​MPH

Phanteks Glacier One 360 ​​MPH — це рідинний кулер для ЦП, який може охолоджувати потужні ЦП, працюючи безшумно.

 • Завдяки оптимізованим тиском лопатям, потрійні 120-мм вентилятори MP PWM забезпечують максимальний потік повітря, низький рівень шуму та чудову ефективність охолодження.
 • Загартоване скло з інтегрованим підсвічуванням D-RGB і трьома рамками вентиляторів D-RGB Halos є частиною дизайну дзеркала Glacier One 360 ​​MPH.

Щоб керувати, синхронізувати та розширювати свою систему освітлення, ви можете легко підключитися до шасі або материнської плати Phanteks, яка підтримує D-RGB.

XPG LEVANTE X

Кулери серії XPG LEVANTE X сумісні з широкою лінійкою материнських плат Intel і AMD, що дає вам свободу поєднувати цей кулер з будь-яким поточним ЦП.

 • Він покращує потік повітря завдяки новому дизайну двошарових лопатей вентилятора.
 • Крім того, цей процесорний кулер має вентилятори з інтенсивним тиском повітря, які ефективно розсіюють тепло.

LEVANTE X пропонує дуже ефективне охолодження, безшумне та ефективне завдяки вдосконаленій інтеграції насоса та холодної пластини, що зменшує несправність точки з’єднання.

Процесорний кулер ASUS ROG Strix LC II

Кулер для процесора ASUS ROG Strix LC II 360 ARGB — ідеальний вибір для любителів RGB. Він пропонує естетично привабливе високоефективне рідинне охолодження ЦП.

 • З робочим діапазоном, починаючи з 840 обертів за хвилину, насос Asetek 7-го покоління, який живить цей процесорний кулер, забезпечує чудове охолодження та низький рівень шуму.
 • Замкнута конструкція процесорного кулера ASUS оснащена адресними вентиляторами радіатора RGB.

Ви можете очікувати, що вентилятори радіатора RGB покращать вашу конструкцію за допомогою вражаючих багатоколірних світлових ефектів, одночасно розкриваючи всі можливості вашого розблокованого процесора Intel або AMD.

Corsair iCUE H170i Elite LCD XT

Рідинний процесорний охолоджувач CORSAIR iCUE H170i ELITE LCD XT надає вашому ЦП практичне, адаптоване охолодження. Він має налаштовану РК-панель, на якій відображається системна інформація, GIF-файли та фотографії.

 • Вентилятори CORSAIR AF RGB ELITE PWM зі швидкістю до 1700 обертів за хвилину забезпечують надзвичайно низький рівень шуму.
 • Щоб поширювати тепло вздовж радіатора діаметром 420 мм, цей процесорний кулер використовує технологію AirGuide для цілеспрямованого охолодження.

Підключення до складного програмного забезпечення CORSAIR iCUE та вбудованого CORSAIR iCUE COMMANDER CORE дозволяє контролювати до шести швидкостей вентиляторів і координувати синхронізоване освітлення RGB.

Висновок

Будь-який комп’ютерний ентузіаст або досвідчений користувач повинен серйозно задуматися про надійне охолодження процесора. Це покращує загальну стабільність системи та енергоефективність, а також продовжує термін служби ЦП та інших компонентів. Кулери для ЦП можуть забезпечити довготривалі переваги та тихіше обчислювальне середовище за умови відповідного встановлення та дотримання рекомендацій виробника.

Охолоджувачі ЦП розвиватимуться в міру розвитку технологій, пропонуючи ще кращі рішення для охолодження, які відповідають зростаючим потребам сучасних комп’ютерів. Ретельний вибір кулера для процесора гарантує, що наші комп’ютери працюватимуть швидко та ефективно та залишатимуться холодними протягом усього терміну експлуатації.

Ви також можете ознайомитися з найкращим програмним забезпеченням для стрес-тестів ЦП для програмістів і геймерів.