18 типів кіберзлочинів, про які слід знати компаніям

Categories:

Кіберзлочинність стає все більшою проблемою для підприємств будь-якого розміру та галузей. Оскільки Інтернет і технології використовуються майже в усіх сферах життя, не дивно, що злочинці пристосувалися користуватися цим.

Компанії повинні знати про різні типи кіберзлочинів і потенційну шкоду, яку вони можуть завдати своїй організації, співробітникам і клієнтам, щоб вони могли вжити відповідних заходів для свого захисту.

Що таке кіберзлочинність?

Кіберзлочин – це будь-яка атака, яка використовує комп’ютерні мережі, включаючи Інтернет, як основний засіб вчинення злочину. Кіберзлочинці використовують хакерське програмне забезпечення та інші технологічні засоби для викрадення даних і грошей, обману окремих осіб і компаній і зриву роботи послуг. Кіберзлочини можуть відбуватися, коли комп’ютери чи комп’ютерні мережі використовуються як інструменти для порушення закону. Кіберзлочини часто вчиняються дистанційно, що ускладнює їх виявлення та відстеження.

Шкода та витрати кіберзлочинності

Журнал Cybercrime Magazine прогнозує, що орієнтовні витрати від кіберзлочинності досягнуть 10,5 трильйонів доларів США щорічно до 2025 року, порівняно з 3 трильйонами доларів у 2015 році, що зробить цей злочин одним із найдорожчих злочинів у світі.

Згідно зі звітом ФБР про інтернет-шахрайство за 2021 рік, вимагання, крадіжка особистих даних, витік даних, несплата та недоставка, а також фішинг (включно з вішингом, руйнуванням і фармінгом) становлять понад половину цих збитків.

Шахрайство з компрометацією ділової електронної пошти (BEC) (також відоме як компрометація облікового запису електронної пошти (EAC)) склало 2,3 мільярда доларів із 6,9 мільярда доларів. Це шахрайство, за допомогою якого зловмисник видає себе за керівника або співробітника компанії, щоб обманом змусити когось перевести кошти або конфіденційну інформацію з їхнього бізнесу, наприклад комерційну таємницю, фінансову звітність та іншу конфіденційну інформацію.

Окрім фінансових втрат, під час кібератаки компанії стикаються з репутаційним ризиком, оскільки люди менш імовірно довірятимуть їм та їхнім продуктам чи послугам. Конфіденційна особиста інформація співробітників і клієнтів також може бути скомпрометована, відкриваючи відповідальність компанії, якщо буде виявлено недбалість з її боку.

Поширені види кіберзлочинності

У цифровому ландшафті, що постійно розвивається, різноманітні кіберзагрози можуть мати серйозні наслідки для бізнесу, якщо їх не вжити належним чином. Від атак зловмисного програмного забезпечення та програм-вимагачів до фішингу та крадіжки особистих даних, розуміння різних типів кіберзлочинів є першим кроком у захисті компаній та їхніх даних від кіберзлочинців.

Фішинг

Фішинг — один із найпоширеніших способів крадіжки інформації хакерами та кіберзлочинцями. Зазвичай жертви фішингу видають себе за законну компанію чи організацію, щоб отримати конфіденційні дані жертв, як-от паролі та номери кредитних карток.

Фішингові електронні листи часто створюються так, ніби вони надійшли з законного джерела, наприклад фінансової установи, податкової служби (IRS) або державного органу, щоб обманом змусити людей надати особисту інформацію.

Ці шахрайства зазвичай включають електронний лист або телефонний дзвінок, в якому повідомляють одержувачів про те, що вони повинні негайно оновити дані свого облікового запису, інакше ризикують бути заблокованими. Цей тип шахрайства різко зріс за останні кілька років, оскільки це легко зробити, але важко відстежити злочинця. Wandera – компанія з ІТ-безпеки – повідомила, що новий фішинговий сайт створюється кожні 20 секунд.

Тобто щохвилини створюється три нових фішингових веб-сайти, наражаючи бізнес на потенційні загрози. Найкращий спосіб уникнути того, щоб стати жертвою, — розповісти співробітникам про попереджувальні ознаки фішингових електронних листів і розробити правила щодо того, що працівники мають робити, якщо вони підозрюють, що електронний лист може бути фальшивим.

хакерство

Хакерство — це акт отримання несанкціонованого доступу до комп’ютерної системи з метою зараження комп’ютерів своїх жертв або обходу заходів безпеки. Хакери – ті, хто використовує свої знання для використання вразливостей у комп’ютерній системі – можуть спричинити різні проблеми для компаній, від злому їхніх комп’ютерних систем до доступу до конфіденційних даних.

Вони можуть навіть знищити репутацію компанії, опублікувавши приватну інформацію про них і погрожуючи бізнесу новими. Їх часто називають хактивістами. Існує три типи хакерства: хакінг у білому капелюсі (етичний хакінг), хакінг у чорному капелюсі та хакінг у сірому капелюсі.

 • Білі хакери використовують свої навички для пошуку помилок у програмному забезпеченні раніше, ніж це зроблять зловмисники; вони повідомляють про помилки, щоб їх можна було виправити.
 • Чорні хакери створюють програми, призначені для проникнення в комп’ютери інших людей, крадіжки інформації та продажу її в темній мережі.
 • Хакери «сірого капелюха» використовують методи, які знаходяться між цими двома крайнощами; вони намагаються виявити вразливі місця в системі, але їхні методи можуть порушувати закони чи етичні стандарти.
  Як заблокувати веб-сайти на Chromebook

Криптоджекінг

Криптоджекінг — це кіберзлочин, у якому хакери незаконно використовують комп’ютери та мережі людей для видобутку криптовалюти. Згідно з даними SonicWall, у першій половині 2022 року глобальний обсяг криптозловмисників зріс до 66,7 мільйонів, що на 30% більше, ніж у першій половині 2021 року. Найбільше вплинуло на фінансову галузь зростання на 269%.

Однією з головних проблем криптоджекінгу є надмірне навантаження на ЦП, через що системи значно сповільнюються або навіть повністю виходять з ладу. Іноді це відбувається до того, як компанії усвідомлюють, що їх атакують. Організації можуть захистити себе від такого роду злочинів, якщо фахівець з ІТ-безпеки періодично перевіряє систему на предмет незвичайних стрибків використання ЦП.

Спуфінг

Це кіберзлочин, коли хтось приховує свою особу в Інтернеті, щоб обдурити або ошукати іншого. Ці злочини можуть включати підробку електронної пошти, підробку телефону, підроблені профілі в соціальних мережах і підроблені оголошення. Одним із прикладів є те, що особа надсилає електронний лист, який, здається, надійшов від колеги по роботі, із запитом на конфіденційну інформацію від імені генерального директора компанії.

Спуфери також можуть створювати веб-сторінки, які виглядають пов’язаними з вашим бізнесом, але призначені для збору особистої інформації. Найкращий спосіб уникнути цих шахрайств — перевірити посилання, перш ніж натискати їх або надсилати будь-які дані. Ви також повинні бути обережними щодо небажаних електронних листів із запитом на ваш пароль, номери фінансових рахунків або іншу конфіденційну інформацію.

програми-вимагачі

Програми-вимагачі – це форма зловмисного програмного забезпечення, яке атакує комп’ютерні системи, блокує дані та вимагає плату за розблокування даних. Після зараження комп’ютера програмою-вимагачем користувачеві зазвичай пропонується заплатити викуп за отримання ключа розшифровки, необхідного для відкриття комп’ютера та відновлення контролю над даними.

Середня вартість атаки програм-вимагачів становить понад 4 мільйони доларів США, тоді як руйнівна атака в середньому становить понад 5 мільйонів доларів. Часто можна запобігти зараженню програмами-вимагачами, дотримуючись базових заходів безпеки, наприклад оновлюючи операційну систему або уникаючи натискання підозрілих посилань чи вкладень від невідомих відправників.

Міжсайтовий сценарій

Міжсайтовий сценарій (XSS) — це вразливість веб-безпеки, яка виникає, коли зловмисник впроваджує шкідливі сценарії в надійний веб-сайт або веб-програму. XSS може дозволити зловмисникам отримати контроль над сеансом користувача, викрасти його облікові дані та отримати цінні дані.

Наприклад, зловмисники можуть розмістити шкідливий код на скомпрометованому сайті, який чекає, поки нічого не підозрює користувач увійде в систему, перш ніж виконувати команди, які можуть розкрити інформацію з комп’ютера жертви. Ці вразливості іноді дозволяють зловмисникам захопити сеанс і повністю видати себе за особу жертви.

Існує три типи XSS — збережений XSS, відображений XSS і XSS на основі DOM (об’єктна модель документа).

 • Збережена атака XSS (Persistent) використовує переваги відсутності перевірки вхідних даних і поганих механізмів автентифікації. Зловмисники використовують цей тип експлойтів, щоб завантажувати зловмисне програмне забезпечення або викрадати файли cookie з конфіденційною особистою інформацією, як-от паролі та номери кредитних карток.
 • Відображена XSS (непостійна) атака ініціюється жертвою, яка натискає посилання на атакуючому сайті, який виконує сценарій у браузері жертви, який містить шкідливий код. Браузер жертви надішле сценарій назад на атакуючий сервер.
 • XSS-атака на основі DOM використовує вразливості в DOM або в тому, як браузери аналізують HTML-документи. Ця атака спрямована на те, щоб змусити браузер вносити зміни, які створюють уразливості, маніпулюючи об’єктами JavaScript, такими як екземпляри XMLHttpRequest або WebSocket.

Щоб захиститися від усіх трьох типів міжсайтових сценаріїв, компаніям необхідно застосувати безпечні методи кодування, як-от лінтування та забезпечити належну перевірку вхідних значень.

Крадіжки особистих даних

Крадіжка особистих даних відбувається, коли особа використовує чужу особисту інформацію, як-от ім’я та номер соціального страхування, номер банківського рахунку та дані кредитної картки, для вчинення шахрайства чи інших злочинів. Зловмисники можуть заплямувати добру репутацію жертви, пошкодити її кредитну історію, і жертва може роками одужати від крадіжки особистих даних.

Злодії ідентифікаційних даних збирають особисту інформацію різними методами, зокрема зломом комп’ютерів, крадіжкою пошти, використанням камер для зйомки даних з екранів комп’ютерів і виготовленням підроблених копій ідентифікаторів нічого не підозрюючих жертв. Потім вони використовують цю інформацію, щоб видавати себе за жертв і контролювати їхні фінанси, отримуючи доступ до онлайн-банківських рахунків, відкриваючи нові кредитні лінії, подаючи заявки на позики від імені жертви тощо.

Щоб уникнути крадіжки особистих даних, найкраще належним чином подбати про всі документи, що містять конфіденційну інформацію: перед тим, як викинути їх, подрібніть документи з конфіденційною інформацією та ніколи не викидайте старі рахунки, доки ви ретельно не переконаєтеся, що вони не містять конфіденційних даних. .

  Як відключити сенсорну панель на вашому MacBook Pro

Шахрайство з кредиторською заборгованістю

Під час шахрайства з кредиторською заборгованістю шахрай видає себе за постачальника компанії та вимагає оплати товарів або послуг, які ніколи не були надані. Ці шахрайства зазвичай успішні, оскільки фальшивий рахунок-фактура надсилається до бухгалтерії, яка не знає постачальника особисто.

Компанії часто стають найбільш вразливими до шахрайства з кредиторською заборгованістю під час масштабування операцій і переходу від малої компанії до середнього або великого бізнесу. Шахрай може видати себе за працівника, який запитує кошти від імені компанії, або він навіть може зайти так далеко, щоб створити фальшиві рахунки-фактури, які виглядають законними.

Коли мова заходить про кіберзлочини, компаніям необхідно мати систему стримувань і противаг, покладаючись на кількох людей в організації, наприклад, вимагати кількох підписів для всіх платежів, що перевищують певну суму в доларах.

Шкідливе програмне забезпечення

Зловмисне програмне забезпечення – це програми або програмне забезпечення, призначені для порушення роботи комп’ютера, збору конфіденційної інформації з комп’ютерних систем або отримання дистанційного керування комп’ютером. Зловмисне програмне забезпечення часто залишається непоміченим, його важко видалити та може завдати значної шкоди комп’ютерним системам, заражаючи файли, змінюючи дані та руйнуючи системні утиліти.

Важливо також зазначити, що зловмисне програмне забезпечення може маскуватися під законне програмне забезпечення, щоб користувачам було легше встановити його на свої комп’ютери. Прикладами є віруси, хробаки, трояни, шпигунське та рекламне ПЗ.

Соціальна інженерія

Це мистецтво маніпулювання людьми, щоб вони відмовилися від конфіденційної інформації або доступу до облікових даних. Соціальна інженерія здійснюється шляхом видавання себе за колегу, здійснення телефонних дзвінків, надсилання електронних листів і використання служб обміну миттєвими повідомленнями, щоб завоювати довіру жертви.

Потім зловмисник запитує таку інформацію, як паролі та персональні ідентифікаційні номери (PIN). Дані показують, що 98% усіх кіберзлочинів пов’язані з певною формою соціальної інженерії.

Жертв не тільки обманом змушують надати свою інформацію, але вони також можуть мимоволі розкрити комерційні таємниці та інтелектуальну власність своєї компанії за допомогою методів соціальної інженерії. Наявність плану реагування на інциденти з усіма на борту значною мірою допоможе запобігти цьому виду злочину.

Шахрайство служби технічної підтримки

У цих шахрайствах шахрай представляється представником відомої компанії та телефонує потенційним жертвам, стверджуючи, що виявив кілька проблем на комп’ютері. Ці проблеми можуть варіюватися від зловмисного програмного забезпечення до вірусів, які вони повинні виправити за окрему плату. Жертві показується майстер, який нагадує законні помилки та програми.

Потім їх обманом змушують надати віддалений доступ до їхньої системи, що дозволяє шахраям стягувати з них більше грошей або навіть викрадати особисту інформацію. ФБР повідомило, що пара з Мен втратила 1,1 мільйона доларів після того, як отримала спливаюче повідомлення про те, що їхній комп’ютер зламано та була спроба скомпрометувати їхню банківську інформацію.

Шахраї націлюються на людей у ​​стресових ситуаціях, які є вразливими та готові заплатити будь-що, щоб захистити себе. Жертви можуть не усвідомлювати, що їх ошукали, доки не стане надто пізно, оскільки шахрай надав їм оновлення програмного забезпечення, які дозволили їм повірити, що вони захищені. Шахраї переконали подружжя перевести гроші з їхнього пенсійного рахунку на зберігання на Coinbase, перш ніж припинити будь-який зв’язок з ними.

Злом IoT

Злом Інтернету речей є однією з найпоширеніших форм кіберзлочинності та може призвести до фізичної шкоди. Цей злом відбувається, коли хакер використовує пристрій, підключений до Інтернету, наприклад розумний термостат або холодильник. Вони зламують пристрій і заражають його шкідливим програмним забезпеченням, яке поширюється по всій мережі.

Потім хакери використовують цю інфіковану систему для атаки на інші системи в мережі. Ці атаки часто можуть призвести до крадіжки даних із цих пристроїв і надати хакерам доступ до вашої конфіденційної інформації. Ризик злому IoT виникає через те, що ці пристрої створені з обмеженою безпекою та часто мають обмежену обчислювальну потужність, пам’ять і ємність для зберігання. Це означає, що вони мають більше шансів мати вразливості, ніж інші системи.

Піратство програмного забезпечення

Піратство програмного забезпечення — це акт незаконного копіювання та розповсюдження чи використання програмного забезпечення без прав власності чи законного дозволу. Це може статися через завантаження програм із незаконного веб-сайту програмного забезпечення, копіювання програми з одного комп’ютера на інший або продаж копій програмного забезпечення.

Піратське програмне забезпечення впливає на прибуток компанії, не дозволяючи їй заробляти гроші на своїх продуктах. Дослідження Software Alliance показало, що 37% програмного забезпечення, встановленого на персональних комп’ютерах, є неліцензійним або піратським. Оскільки це така широко поширена глобальна проблема, компаніям важливо всебічно розуміти, як вони можуть постраждати та які існують рішення, щоб захистити себе.

  Що таке брандмауер? – Вступний посібник

Троянські коні

Троянські коні — це вірус, який маскується під законну програму та встановлюється на ваш комп’ютер без вашого дозволу. Під час виконання він може видаляти файли, встановлювати інше шкідливе програмне забезпечення та викрадати інформацію, наприклад номери кредитних карток.

Ключ до уникнення троянських коней полягає в тому, щоб завантажувати програми лише з авторитетних сайтів, таких як сайт компанії або авторизованих партнерів.

Підслуховування

Прослуховування – це таємне прослуховування або запис розмов без відома та/або згоди всіх сторін. Це може відбуватися по телефону, за допомогою прихованої камери або навіть через віддалений доступ.

Прослуховування є незаконним і може поставити вас під загрозу шахрайства та крадіжки особистих даних. Ви можете захистити свою компанію, обмеживши те, що співробітники діляться електронною поштою та особисто. Також допоможе шифрування розмов, а також використання програмного забезпечення, яке запобігає віддаленому доступу неавторизованих користувачів до мережевих ресурсів.

DDoS

Розподілена відмова в обслуговуванні (DDoS) атакує службу або систему, яка заповнює ціль більшою кількістю запитів, ніж вона може обробити. Ця атака націлена на веб-сайт організації та намагається знищити його, надсилаючи численні запити одночасно. Потік запитів змушує сервери вимикатися, порушуючи доступність інформації для користувачів, які намагаються отримати до неї доступ.

Хакери використовують DDoS як форму протесту проти веб-сайтів та їх керівництва, хоча в деяких випадках ці атаки також використовуються для вимагання. DDoS-атаки також можуть бути результатом кампаній кібершпигунства, спрямованих на крадіжку даних організації, а не на її знищення.

APTs

Розширені стійкі загрози (APT) – це тип кібератак, які є чітко цілеспрямованими, стійкими, складними та забезпеченими ресурсами. APT зазвичай використовуються для викрадення інформації в організації з метою фінансової вигоди.

Кібератаки APT можуть тривати місяцями або роками. Вони проникають у мережі, витягують дані, а потім викрадають їх непомітно. Типовими цілями є державні установи, університети, виробничі фірми, високотехнологічні галузі та оборонні підрядники.

Black Hat SEO

Black Hat SEO — це різновид спаму, коли маркетологи використовують неетичні методи для підвищення рейтингу в результатах пошукової системи. Тактика Black Hat може включати перенасичення ключовими словами, невидимий текст і маскування, що змушує алгоритм пошукової системи вважати сторінку релевантною, хоча це не так.

Ці маркетингові тактики є незаконними, оскільки вони порушують Основи пошуку Google (раніше інструкції для веб-майстрів), неналежним чином використовуючи їхню систему рейтингу. У результаті чорні оптимизатори можуть отримати штрафи або повністю видалити їхні веб-сайти зі сторінки результатів пошукової системи (SERP).

Захист від кіберзлочинності

Дуже важливо мати комплексну політику кібербезпеки. Це має включати вказівки для працівників щодо того, як вони повинні поводитися під час доступу до систем компанії та наслідки їх недотримання. Цю політику слід чітко пояснити всім співробітникам і регулярно оновлювати, щоб вона відповідала останнім загрозам безпеці.

Деякі інші кроки, які варто розглянути для захисту від кіберзлочинів, включають:

 • Працюйте з професійним постачальником послуг, який працює в курсі останніх технологій і процесів.
 • Створіть резервну копію всіх даних у зовнішньому місці.
 • Регулярно оновлюйте системи останніми виправленнями та оновленнями.
 • Проводьте щорічний аудит ліцензій на програмне забезпечення
 • Використовуйте перевірену антивірусну програму, яка сканує на наявність шкідливих програм, таких як віруси, шпигунське програмне забезпечення, черв’яки, трояни та руткіти.
 • Встановіть програмне забезпечення веб-фільтрації, яке блокує будь-який незаконний або невідповідний вміст від входу в мережу
 • Шифруйте всі пристрої, які зберігають конфіденційні дані, щоб запобігти несанкціонованому доступу
 • Розробіть процес автоматичного моніторингу системних журналів, щоб ви знали, чи є спроба злому.
 • Періодично вимагайте перевірки системи від професіоналів, щоб переконатися, що ваші системи не вразливі
 • Впровадити технологію запобігання втраті даних, яка захищає інформацію до того, як вона покине мережу, контролюючи, що користувачі можуть копіювати, вставляти та зберігати на зовнішніх пристроях.

Заключні слова

Організації можуть захистити себе від кіберзлочинності, запровадивши жорстку політику кібербезпеки та захисту даних, проводячи регулярні оцінки кіберзагроз, оновлюючи програмне забезпечення, використовуючи антивірусне програмне забезпечення, підвищуючи освіту та обізнаність співробітників, а також використовуючи інструменти, які можуть автоматизувати процеси кібербезпеки.

Компанії також можуть співпрацювати з постачальниками послуг, які надають безпечні хмарні обчислювальні середовища та керовані служби безпеки, які можуть допомогти захистити від кібератак.