15 креативних способів використання ChatGPT від OpenAI

Незліченна кількість людей вважають ChatGPT благом продуктивності, який чудово допомагає знайти роботу, створювати контент, складати резюме та все інше, що тільки можна придумати. Але як щодо веселих, незвичайних і винахідливих способів використання ChatGPT?

Ось як ви можете проявити творчість із ChatGPT.

1. Краща версія Google

Завантажити програму ChatGPT — це все одно, що мати компактну версію Інтернету прямо в кишені. Найкраща частина полягає в тому, що вам більше не потрібно пробиратися через рекламу та довгі звивисті статті, щоб відповісти на просте запитання на зразок «Чи працюватиме моя сталева сковорода на індукційній плиті?».

Безкоштовна версія ChatGPT не підключена до Інтернету, а натомість покладається на інформацію, отриману під час навчання. Підписка на ChatGPT Plus, з іншого боку, дозволяє вам підключити ChatGPT до Інтернету та отримувати актуальну інформацію.

Однак, як і в Інтернеті, він все ще може помилятися. Є деякі серйозні проблеми з ChatGPT, які потрібно виправити, тому будьте обережні, не вірте всьому, що він говорить, і не використовуйте його для ризикованих результатів!

2. Розпочніть абсолютно нове хобі

Як навчитися грати на піаніно? Які малярські матеріали потрібні для малювання аквареллю? Як спекти картопляний гратен? Дізнайтеся щось нове, поставивши ці запитання в ChatGPT. Знайти просту відповідь на те, що ви шукаєте, набагато швидше, ніж переглядати дописи в інтернет-блозі.

Якщо ви новачок у цій технології, прочитайте наш посібник про те, як використовувати ChatGPT від OpenAI.

3. Дізнайтеся, як щось працює

Однією з сфер, у якій ChatGPT є видатним, є допомога нам зрозуміти складні ідеї. Ви можете попросити його пояснити основні теми відомого роману або знайти зв’язок між двома ідеями. І якщо є якісь частини відповіді, які ви не отримуєте, попросіть ChatGPT прояснити суть.

Якщо ви хочете спробувати щось дещо інше, попросіть ChatGPT пояснити ідею за допомогою смішної аналогії або попросіть його написати відповідь у стилі реп-пісні.

4. Створіть ескіз веб-сайту, і ChatGPT створить його

Слова — не єдина мова, якою може говорити ChatGPT; він також може сприймати зображення та писати код. Поєднайте ці дві речі разом, і ви зможете створити веб-сайт на основі лише ескізу. Мультимодальні можливості, які дозволяють ділитися зображенням із ChatGPT, доступні на ChatGPT Plus.

Якщо вам цікаво, як далеко ви можете зайти, ось як ми використали ChatGPT для створення веб-програми.

5. Напишіть книгу

Більшість серйозних авторів посміялися б над ідеєю, що хтось може використовувати ChatGPT, щоб допомогти написати щось на кшталт книги — і це правильно. Ми справді не хочемо читати книжки, написані ботом зі штучним інтелектом, оскільки це втрачає весь сенс погляду на світ очима іншої людини.

Але ChatGPT можна використовувати для полегшення процесу написання багатьма способами:

  • Як тезаурус/словник
  • Перевірка вашої граматики
  • Зміна тону
  • Перефразування
  • Плани, заголовки, генерація назв
  • Розмова через ідеї

Потрібно лише трохи проявити уяву, щоб подумати про те, як ChatGPT може підштовхнути вас до завершення історії, над якою ви працювали багато років. Ці речі вже існують в окремих інструментах — у вигляді програм, плагінів або веб-сайтів, — але ChatGPT поєднує всі ці речі в одному місці.

Це лише початок. Одна річ, яку ми спробували, наприклад, передати резюме книги в ChatGPT і попросити його розмістити основні сюжетні моменти в таблиці поряд із їхніми описами. Ви можете зробити це для власного тексту, щоб упорядкувати свої ідеї. Те, що легко могло зайняти годину, було виконано за лічені секунди.

6. Створіть повідомлення

Надіслати електронного листа орендодавцю або попросити боса про відпустку може бути складно, але з ChatGPT на вашому боці ви завжди знатимете, як професійно викласти свої слова. ChatGPT може переглянути вашу електронну пошту та внести пропозиції щодо покращення або переписати щось іншим тоном, наприклад, професійно, невимушено, дружньо, прямо.

У нашому посібнику з використання ChatGPT для написання важких робочих електронних листів ми розглядаємо кілька складних ситуацій.

7. Безпечний простір для вентиляції

Коли життя вас розчаровує, може бути корисно поговорити з кимось. Хоча не завжди можливо поділитися своїми думками з друзями чи родиною, ви можете висловитися на ChatGPT.

Ставтеся до цього, як до записів у щоденнику. Використовуйте його, щоб записати свої почуття або, можливо, більш конструктивно, щоб дослідити проблему, яка викликає у вас стрес. Іноді все, що нам потрібно, це відчути, що хтось слухає.

Як завжди, подбайте про анонімність. Правило номер один, щоб захистити себе в епоху штучного інтелекту, — не ділитися конфіденційною інформацією з чат-ботом.

8. Пропозиції щодо стилю

З усім, що ChatGPT поглинув про історію моди, це може бути напрочуд хорошим місцем для пошуку порад щодо стилю. Що підходить для лоферів? Як я можу одягнути пару джинсів? Які класичні предмети одягу повинні бути в гардеробі кожної жінки? Ви можете розширити своє запитання до кольорів, текстур, тканин, аксесуарів тощо.

9. Готуємо з ChefGPT

Як ми виявили, люди також використовують ChatGPT на кухні. Ви можете знайти навчальні посібники, як готувати їжу за допомогою ChatGPT, і приклади людей, які фотографують їжу у своєму холодильнику та отримують пропозиції рецептів від ChatGPT.

Якщо ви користуєтеся безкоштовною версією ChatGPT, у вас не буде функції зображення, тому вам доведеться вручну вводити інгредієнти, які є у вас під рукою. Окрім цього, є багато інших речей, які ви також можете спробувати, наприклад запитати ідеї щодо їжі на основі вартості, калорій, сезонних продуктів або розміру порції.

10. Дитячий казкар

ChatGPT може здатися досить пристойним оповідачем, від якого ваші діти можуть отримати масу задоволення! Ви можете використовувати його, щоб використовувати реальних людей як персонажів історії ваших дітей або створювати історію за участю улюбленої іграшки ваших дітей. Вони отримають задоволення, послухавши казку перед сном, яка здається унікальною для їхнього життя.

11. Пишіть вірші

Окрім створення історій, ChatGPT також може створити вірш. Це чудове доповнення до листівки на день народження, якщо вам цікаво, хто сьогодні пише вірші! Ви можете попросити його написати в стилі відомого письменника або заданому форматі, як лімерик. Просто дайте йому тему, і воно піде.

12. Мозковий штурм ідей

ChatGPT — чудове джерело натхнення, якщо вам колись не вистачає ідей. Від ідей подарунків до планування вечірки до складання маршруту відпустки – ChatGPT може скласти його за лічені секунди. Цього має бути достатньо, щоб почати мозковий штурм, і він може запропонувати вам ідеї, про які ви б і не подумали.

13. Отримайте індивідуальні пропозиції щодо фільмів

Введіть жанр, десятиріччя, улюбленого актора чи будь-яку іншу конкретну деталь, і ChatGPT запропонує фільм, який відповідає вимогам. Більше ніяких дум-скролінгів на Netflix чи перегляду оглядів на Rotten Tomato.

Ми також спробували розповісти ChatGPT щось, що нам нещодавно сподобалося, і запитали, чи може він порекомендувати, що ще нам варто спробувати.

Якщо вам цікаво, як це допомогло цим рекомендаціям, ось що сказав ChatGPT.

У цьому випадку я зробив висновок про рекомендації на основі інформації про те, що «Still Game» — шотландський ситком, і зробив пропозиції щодо інших шоу з подібними темами, стилями гумору або за участю тих самих акторів. Я прагнув надати різноманітні варіанти, щоб задовольнити різні вподобання в комедійному жанрі. Майте на увазі, що особисті уподобання можуть відрізнятися, тому перед переглядом завжди варто переглянути трейлери чи огляди, щоб побачити, чи відповідає шоу вашим смакам.

14. Подолання письменницького блоку

Існує кілька способів, за допомогою яких ChatGPT може допомогти вам подолати блокування автора: від пропонування назв статей до тем для мозкового штурму. Наприклад, спробуйте ввести те, що ви написали досі, і попросіть ChatGPT перерахувати кілька альтернативних заголовків.

Враховуючи тему, він також може конкретизувати кілька різних ракурсів, про які варто написати. Цього може бути достатньо, щоб ваші творчі сили потекли й проштовхнули вас до письменницького блоку.

Ви можете бути здивовані, дізнавшись, що вчителі також максимально використовують ChatGPT у класі.

Наприклад, одним із способів його використання є створення анкети з кількома варіантами відповідей на певну тему. Ми пропонуємо надати ChatGPT відповідну інформацію, як-от уривок із підручника чи веб-сайту, і попросити його використовувати її як джерело. Як ви можете собі уявити, цей метод поширюється на всі види завдань.

Утомливі завдання – це саме те, де ChatGPT можна використати з користю, щоб ви могли зосередитися на більш важливих завданнях. Саме ці переваги технології штучного інтелекту спонукають більше людей починати кар’єру в галузі штучного інтелекту.

Проявіть творчість із ChatGPT

Як і для будь-якої нової технології, знадобиться деякий час, щоб визначити її найкраще використання. Але, як бачите, люди вже винаходять нові способи максимально використати ChatGPT. Пам’ятайте, що ви не хочете використовувати його для будь-якого результату з високим ризиком, але, окрім цього, є багато цікавих і творчих способів використання ChatGPT.